Jump to content

[OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού ρε παιδιά δεν υποστηριζονται από την Cosmote οι συσκευές της OnePlus.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αφού ρε παιδιά δεν υποστηριζονται από την Cosmote οι συσκευές της OnePlus.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ε, το έχω γράψει πριν δέκα μηνύματα

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα την beta 6 κι έχασα και το root και την twrp. Άντε το πρώτο οκ, τη recovery γιατί;;;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα την beta 6 κι έχασα και το root και την twrp. Άντε το πρώτο οκ, τη recovery γιατί;;;

Συμβαίνουν καμμιά φορά και αυτά!!

Δεν πειράζει, ξαναπέρνα το με υπολογιστή όπως την πρώτη φορά!

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα την beta 6 κι έχασα και το root και την twrp. Άντε το πρώτο οκ, τη recovery γιατί;;;

 

Γιατί η beta 6 και όλες οι ρομ της OnePlus έχουν το στοκ recovery, για να μην το χάσεις φλασαρεις ξανά το twrp αμέσως μετά από τη ρομ και επίσης κάποιο ρουτ, magisk ή supersu

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η beta 6 και όλες οι ρομ της OnePlus έχουν το στοκ recovery, για να μην το χάσεις φλασαρεις ξανά το twrp αμέσως μετά από τη ρομ και επίσης κάποιο ρουτ, magisk ή supersu

Ετσι ακριβώς έκανα τελευταία φορα και δεν εχασα ουτε twrp ούτε root.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ω καλά έχω κάνει clean install τώρα δεν ψήνομαι ξανά τα ίδια βαρέθηκα χαχα
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Χθες flashara την 5.1.0 και root magisk.

Μπαταρία ίδια επίπεδα προς το παρόν

Τα gestures τα σπάνε αν κ το back gesture δεν είναι πολύ βολικό αν θες να κάνεις πολλά back.

Το ambient display ωραίο αλλά δεν είναι μόνιμα ανοικτό όπως τα Samsung.

 

Γενικά καλό update.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Open beta 7..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα την περάσω αυτη τη φορα διοτι η προσθήκες που έβαλαν αφορούν στον stock launcher που δεν με ενδιαφέρει.

Θα περιμένω την επόμενη.

Ασε που βαβούρα ειναι να την περασω μιας και εχω μπόλικα overlays εγκατεστημένα και να τα στήνω απο αρχή.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να πάρω ένα nandroid backup και το TWRP blu_spark που έχω μου βγάζει στο τέλος error 255!!

Το έχει συναντήσει κάποιος; Ξέρουμε τι φταίει;

5eac3de123b60be5dabd566d4a006e2d.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να πάρω ένα nandroid backup και το TWRP blu_spark που έχω μου βγάζει στο τέλος error 255!!

Το έχει συναντήσει κάποιος; Ξέρουμε τι φταίει;

5eac3de123b60be5dabd566d4a006e2d.jpg

Εμένα το είχε κάνει αλλά δεν ξέρω τι έφταιγε. Όταν δεν ήμουν root.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μου εχει συμβεί μια φορα αλλα μόνο σε επαναφορά,οχι σε δημιουργία.

Και ο λόγος οτι το backup το ειχα παρει σε encrypted μορφη και προσπάθησα να το περασω σε decrypted λογου το οτι περασα την No Limits rom με decrypted και έβγαζε μήνυμα λάθους.

 

Επομένως η μονη λύση ηταν μεσω του official tool της OnePlus https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/oneplus-5t-unbricking-tool-confirmation-t3733012 να το επαναφέρω στην εργοστασιακή κατάσταση οπως οταν παρέλαβα δηλαδη με locked bootloader factoty encrypted κατάσταση και μετα το δεύτερο πέρασμα unlocked bootloader με encrypted και πέρασμα απο αρχή twrp blu spark μετά πέρασε επιτυχές το restore.

 

Εντωμεταξυ βγήκε νεα έκδοση χΧχ Νο Limits rom version 10.5 που βασιζεται στην open beta 7.

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5/development/rom-xxx-nolimits-1-1-speed-ram-optimized-t3627121

 

Και εδώ οδηγίες πως να την περνάνε με ελαχιστοποίηση των πιθανοτήτων να γίνει κάτι λάθος.

 

0432af26709c707f9f1b8e7a41ecfe11.jpg

 

194c4e74393dc7d7efde7408cdfbcf4a.jpg

 

ed832153775a21ec3deaa871c0a791f2.jpg

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με το ίδιο TWRP είχα πάρει back up κανονικά πριν 2 μήνες! Είπα τώρα να πάρω ένα πιο φρέσκο, αλλά τζίφος!

Αναβάθμισα και το TWRP blu_spark από v.8.69 που είχα, σε v.8.73, αλλά πάλι το ίδιο!!

Έκανα 5 απόπειρες από χθες, αλλά πάντα το ίδιο error 255.

Έψαξα λίγο στο internet, αλλά δε βρήκα πολύ άκρη!

Πρώτη φορά συναντώ τέτοιο error στο custom recovery!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είχα αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα σε Nexus 6p και η μοναδική λύση μετά από πολύ ψάξιμο στο xda ήταν hard reset.

Δεν ξέρω εάν είναι η λύση και στο κινητό μας.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είχα αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα σε Nexus 6p και η μοναδική λύση μετά από πολύ ψάξιμο στο xda ήταν hard reset.

Δεν ξέρω εάν είναι η λύση και στο κινητό μας.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Σε αναζήτηση που έκανα, κάποιοι αναφέρουν ότι έχει να κάνει με τις παράλληλες εφαρμογές!

Αν δηλαδή κάποια στιγμή ενεργοποιήσεις μια παράλληλη εφαρμογή μετά βγάζει error το TWRP. Δημιουργείται κάποιος "user 999" και μάλλον αυτό είναι το πρόβλημα! Προσπάθησα κάπως να τον διαγράψω αλλά προς το παρών δεν κατάφερα κάτι!

Link to comment
Share on other sites

Σε αναζήτηση που έκανα, κάποιοι αναφέρουν ότι έχει να κάνει με τις παράλληλες εφαρμογές!

Αν δηλαδή κάποια στιγμή ενεργοποιήσεις μια παράλληλη εφαρμογή μετά βγάζει error το TWRP. Δημιουργείται κάποιος "user 999" και μάλλον αυτό είναι το πρόβλημα! Προσπάθησα κάπως να τον διαγράψω αλλά προς το παρών δεν κατάφερα κάτι!

 

Δεν νομιζω να είναι αυτό. Μου είχε κάνει backup κανονικά με παράλληλη εφαρμογή.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να είναι αυτό. Μου είχε κάνει backup κανονικά με παράλληλη εφαρμογή.

Τι να πω Κατερίνα, δεν ξέρω!!

Σε ένα forum που διάβασα στο xda και ένα στην OnePlus, αυτό ανέφεραν!

Σκέφτομαι να περάσω την stable 5.1.1 με καθαρή εγκατάσταση και format data και να στήσω όλο το τηλέφωνο απ'την αρχή!

Πιστεύω θα στρώσει μετά! :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι με καθαρή εγκατάσταση στα πάντα θα στρώσει.

Αυτή η πιο ενδεδειγμένη και αποτελεσματική λύση.

 

Λοιπόν έχω καλά νέα ότι με τελευταία χθεσινή ενημέρωση K-Klock substratum theme παίζει άψογα και με open beta 6.:up:

 

Δεν έπαιζε τόσο καιρό και επιτελους αναβάθμισε της εφαρμογή ο developer.

 

909014415b2878e4b81fef85bac6d56c.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι με καθαρή εγκατάσταση στα πάντα θα στρώσει.

Αυτή η πιο ενδεδειγμένη και αποτελεσματική λύση.

 

Λοιπόν έχω καλά νέα ότι με τελευταία χθεσινή ενημέρωση K-Klock substratum theme παίζει άψογα και με open beta 6.:up:

 

Δεν έπαιζε τόσο καιρό και επιτελους αναβάθμισε της εφαρμογή ο developer.

 

909014415b2878e4b81fef85bac6d56c.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

 

Πολύ καλά νέα! Εγώ έχω μείνει ακόμα στην Open Beta 4 αφού είναι άψογη. Ίσως αύριο να περάσω την 6.

Έκπτωση 20€ στο Oneplus

https://oneplus.net/gr/invite#E7HY6NQVNOFO16K

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα είπα επιτέλους να περάσω και 'γω τη νέα stable!

Έκανα καθαρή εγκατάσταση και στήσιμο απ'την αρχή! Χωρίς όμως να σβήσω την internal storage!

Τα νέα gestures φαίνονται ενδιαφέροντα!! Τα δουλεύω προς το παρών και μπορώ να πω ότι βολεύουν τελικά, κάτι που δε το πίστευα!

Επίσης δεν πέρασα xposed για να περνάω SafetyNet στο magisk και διαπιστώνω ότι δουλεύει και το nova go (αφού το έκανα hide στο magisk) ενώ είμαι root κανονικά!

Α και διορθώθηκε και το πρόβλημα με το nandroid backup που είχα (error 255)!

Μπόρεσα να πάρω κανονικά nandroid backup τώρα!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νέα! Εγώ έχω μείνει ακόμα στην Open Beta 4 αφού είναι άψογη. Ίσως αύριο να περάσω την 6.

Μου ειχε λείψει ειναι η αλήθεια διότι ειχα να την δουλέψω απο open beta 4:p

Αγόρασα και την Pro έκδοση στα 1.19 που τρέχει προσφορά αυτές τις ημέρες απο 2.5 ευρώ που έχει κάποια extra feature.

 

Βέβαια κάποια στιγμή με βλέπω να ανεβαινω ξανα στο καράβι της No Limits rom.

 

Έχω πάντα εννοείται φρεσκο backup της open beta 6 ανα πασα στιγμή γυρίσω αν δω κανα κουλο στην No Limits rom

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που δεν έχω Xposed παιδιά, έχει κανείς να προτείνει κανένα τρόπο να κόψουμε τις διαφημίσεις στο YouTube;

Πριν την αναβάθμιση είχα το YouTube Adway που είναι module του xposed και κάπως είχα ησυχάσει! Τώρα είπα να μην περάσω Xposed για να περναω Safety net, αλλά σήμερα που μπήκα στο YouTube μου κακοφάνηκε το "Μπορείτε να παραλείψετε τη διαφήμιση σε 5 sec"!!

Αυτό το έχει δοκιμάσει κάποιος;

https://android.gadgethacks.com/how-to/block-ads-androids-youtube-app-without-using-xposed-0173683/

Επίσης σκέφτομαι και το OGYoutube, αλλά θυμάμαι το είχα δουλέψει κάποια στιγμή στο LG G2 και δε μου είχε πολυαρέσει! Δε θυμάμαι γιατί! :p

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που δεν έχω Xposed παιδιά, έχει κανείς να προτείνει κανένα τρόπο να κόψουμε τις διαφημίσεις στο YouTube;

Πριν την αναβάθμιση είχα το YouTube Adway που είναι module του xposed και κάπως είχα ησυχάσει! Τώρα είπα να μην περάσω Xposed για να περναω Safety net, αλλά σήμερα που μπήκα στο YouTube μου κακοφάνηκε το "Μπορείτε να παραλείψετε τη διαφήμιση σε 5 sec"!!

Αυτό το έχει δοκιμάσει κάποιος;

https://android.gadgethacks.com/how-to/block-ads-androids-youtube-app-without-using-xposed-0173683/

Επίσης σκέφτομαι και το OGYoutube, αλλά θυμάμαι το είχα δουλέψει κάποια στιγμή στο LG G2 και δε μου είχε πολυαρέσει! Δε θυμάμαι γιατί! :p

https://vanced.azurewebsites.net/APKs?type=NONROOT

Εδω είσαι δουλεύει άψογα.

Τι μου συγκρινεις g2 και αρχαιολογία με το σήμερα:p

Απεγκατεστησε official youtube app με titanium οπως εκανα εγω και θα δουλέψει τέλεια η πάνω.

 

Ειχα επιχειρησει μεσω magisk πρώτα αλλα δεν μου δούλευε με τιποτα,ε έβαλα την non root και ολα μελι-γάλα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και από magisk δουλεύει αρκεί να κάνεις απεγκατασταση τις ενημερώσεις της επίσημης.

Μπορεί κάποιος να εξηγήσει το safety net? Υπάρχει περίπτωση να δω cosmote tv?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...