Jump to content

Huawei Mate 10 Lite


highland1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες.. Μια ερώτηση.. Έχω θέμα με το viber, με δείχνει ανά τακτά χρονικά διαστήματα μέσα ενώ δεν χρησιμοποιώ την εφαρμογή (σαν να κάνει συνεχώς wake up στο παρασκήνιο.) τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω (εκεί με την μπαταρία κ την εκκίνηση κλπ κλπ) έτσι ώστε όταν δεν το χρησιμοποιώ να μην με δείχνει online αλλά κ να έρχονται και κανονικά τα μηνύματα;;;; να σημειώσω ότι έχω συνεχώς ανοιχτά WiFi και δεδομένα. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μπαταρια -εκκινηση.. μη αυτοματη και οριζεις οπως θες το viber

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπαταρια -εκκινηση.. μη αυτοματη και οριζεις οπως θες το viber

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αυτό έχω κάνει αλλά δεν μπορώ να βρω τον σωστό συνδυασμό.. Γιατί είτε με δείχνει συνέχεια να μπαίνω είτε δεν μου έρχονται τα μηνύματα και θα πρέπει να ανοίγω εγώ την εφαρμογή για να έρθουν κ να τα δω.. Εσείς πως τα έχει βάλει αυτά τα τρία;;;

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω κάνει αλλά δεν μπορώ να βρω τον σωστό συνδυασμό.. Γιατί είτε με δείχνει συνέχεια να μπαίνω είτε δεν μου έρχονται τα μηνύματα και θα πρέπει να ανοίγω εγώ την εφαρμογή για να έρθουν κ να τα δω.. Εσείς πως τα έχει βάλει αυτά τα τρία;;;

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για να μην χανεις ποτε μηνυματα και κλησεις στο viber κανεις τα εξης:

Ρυθμισεις->Μπαταρια->Εκκινηση->Βαζεις το viber στην μη αυτοματη κι επιλεγεις και τα 3

Ρυθμισεις->Εφαρμογες και ειδοποιησεις->Εφαρμογες->κατω στο γραναζι (Ρυθμισεις)->Ειδικη προσβαση->Παραβλεψη βελτιστοποιησεων->Πατας πανω δεξια στο βελακι και επιλεγεις "ολες οι εφαρμογες"->Πατας στο viber και επιλεγεις "Αποδοχη"->Σιγουρευεσαι οτι στο viber λεει "Επιτρεπεται

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε αλλά έτσι κάπως δεν μου βγαίνει ούτε γρανάζι υπάρχει

 

Εγώ λαμβάνω όλα τα μηνύματα όταν είναι απενεργοποιημενη η οθόνη και τα έχω στην αυτόματη διαχείριση και μετά και Τα 3 ανοιχτά

 

Κάπου όπως φυσικά ωραία τα εξήγησες δεν μου βγαίνει χάθηκα κάπου....

Link to comment
Share on other sites

Για να μην χανεις ποτε μηνυματα και κλησεις στο viber κανεις τα εξης:

Ρυθμισεις->Μπαταρια->Εκκινηση->Βαζεις το viber στην μη αυτοματη κι επιλεγεις και τα 3

Ρυθμισεις->Εφαρμογες και ειδοποιησεις->Εφαρμογες->κατω στο γραναζι (Ρυθμισεις)->Ειδικη προσβαση->Παραβλεψη βελτιστοποιησεων->Πατας πανω δεξια στο βελακι και επιλεγεις "ολες οι εφαρμογες"->Πατας στο viber και επιλεγεις "Αποδοχη"->Σιγουρευεσαι οτι στο viber λεει "Επιτρεπεται

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! Δλδ έτσι όπως λες θα φτιάξει το θέμα οτι με δείχνει μέσα ενώ δεν χρησιμοποιώ την εφαρμογή;; (γιατί το επόμενο βήμα είναι Hard reset και στήσιμο απ την αρχή... Που δεν το θέλω καθόλου!!)

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την βρήκα την σειρά όπως τα έγραψες μόνο που εμένα

 

"ολες οι εφαρμογες"->Πατας στο viber και επιλεγεις "Αποδοχη"->Σιγουρευεσαι οτι στο viber λεει "Επιτρεπεται

 

Δεν έχει καν το viber εκεί δεν το εμφανίζει και παραμένω όπως τα είχα

 

Συγνώμη τα έγραψες τόσο αναλυτικά πριν και πάλι μπερδεύτηκα

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε αλλά έτσι κάπως δεν μου βγαίνει ούτε γρανάζι υπάρχει

 

Εγώ λαμβάνω όλα τα μηνύματα όταν είναι απενεργοποιημενη η οθόνη και τα έχω στην αυτόματη διαχείριση και μετά και Τα 3 ανοιχτά

 

Κάπου όπως φυσικά ωραία τα εξήγησες δεν μου βγαίνει χάθηκα κάπου....

http://nine-faq.9folders.com/articles/16876-how-to-turn-off-battery-optimization-on-the-huawei-devices

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! Δλδ έτσι όπως λες θα φτιάξει το θέμα οτι με δείχνει μέσα ενώ δεν χρησιμοποιώ την εφαρμογή;; (γιατί το επόμενο βήμα είναι Hard reset και στήσιμο απ την αρχή... Που δεν το θέλω καθόλου!!)

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το οτι σε δειχνει σε τακτα χρονικα σημεια σε συνδεση ειναι γιατι η εφαρμογη κανει ανανεωση. Αν θες να σου ερχονται ολα τα μηνυματα και οι ειδοποιησεις θα πρεπει να το υποστεις. Βεβαια παρχει και η λυση να απενεργοποιησεις την λειτουργια να σε δειχνει σε συνδεση αλλα ετσι δεν θα μπορεις να δεις ουτε τους αλλους αν ειναι σε συνδεση. Σε περιπτωση που σε ενδιαφερει ειναι στις ρυθμισεις του viber στο ιδιωτικο απορρητο η επιλογη Κοινη χρηση καταστασης συνδεσης.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

http://nine-faq.9folders.com/articles/16876-how-to-turn-off-battery-optimization-on-the-huawei-devices

 

 

Το οτι σε δειχνει σε τακτα χρονικα σημεια σε συνδεση ειναι γιατι η εφαρμογη κανει ανανεωση. Αν θες να σου ερχονται ολα τα μηνυματα και οι ειδοποιησεις θα πρεπει να το υποστεις. Βεβαια παρχει και η λυση να απενεργοποιησεις την λειτουργια να σε δειχνει σε συνδεση αλλα ετσι δεν θα μπορεις να δεις ουτε τους αλλους αν ειναι σε συνδεση. Σε περιπτωση που σε ενδιαφερει ειναι στις ρυθμισεις του viber στο ιδιωτικο απορρητο η επιλογη Κοινη χρηση καταστασης συνδεσης.

Εχεις δίκιο σε αυτό που λες όμως πιστεύω ότι είναι θέμα κινητού και Android 8. Και το λέω αυτό γιατί, σε άλλο κινητό huawei mate 10 lite με Android 7 με την "παραβλεψη βέλτιστοποιήσεων" στο να μην επιτρέπεται και απλά στο μενού μπαταρίας να μην κλείνει η εφαρμογή όταν σβήνει η οθόνη, το viber παίζει κανονικά (δλδ όταν δεν είσαι μέσα δεν σε δειχνει να μπαίνεις και τα μηνύματα έρχονται κανονικά!) anyway είδα ότι υπάρχουν αντίστοιχα σχόλια και στην εφαρμογή στο playstore. Ελπίζω να διορθωθεί με καποιο update! Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο σε αυτό που λες όμως πιστεύω ότι είναι θέμα κινητού και Android 8. Και το λέω αυτό γιατί, σε άλλο κινητό huawei mate 10 lite με Android 7 με την "παραβλεψη βέλτιστοποιήσεων" στο να μην επιτρέπεται και απλά στο μενού μπαταρίας να μην κλείνει η εφαρμογή όταν σβήνει η οθόνη, το viber παίζει κανονικά (δλδ όταν δεν είσαι μέσα δεν σε δειχνει να μπαίνεις και τα μηνύματα έρχονται κανονικά!) anyway είδα ότι υπάρχουν αντίστοιχα σχόλια και στην εφαρμογή στο playstore. Ελπίζω να διορθωθεί με καποιο update! Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις!

 

Δεν κανει τιποτα, να σου πω την αληθεια εγω κοιταξα να βρω πως να μην χανω κλησεις και μηνυματα χωρις να χρειαζεται να εχω την εφαρμογη να τρεχει απο πισω και δεν ασχοληθηκα καν αν με δειχνει online ή offline. Εγω απο την στιγμη που δεν χανω τιποτα ας με δειχνει οτι θελει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατήρηση κάνεις να χάνετε το WiFi όταν είναι κλειστεί η οθόνη?

Και κάτι άλλο. Μετά την αναβάθμιση την τελευταια δει ακούγετε ήχος στο messeger όταν ερχετε μήνυμα.... Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατήρηση κάνεις να χάνετε το WiFi όταν είναι κλειστεί η οθόνη?

Και κάτι άλλο. Μετά την αναβάθμιση την τελευταια δει ακούγετε ήχος στο messeger όταν ερχετε μήνυμα.... Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

 

Σε όλα είμαι εντάξει εκτός στο messenger κάνει έναν ήχο σαν γάτα που πνίγετε...

Την αρχή του ήχου και χάνετε..

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατήρηση κάνεις να χάνετε το WiFi όταν είναι κλειστεί η οθόνη?

 

Ρυθμισεις->Ρυθμισεις ασυρματων & δικτυων->Wi-Fi->Κατω στο γραναζι (διαμορφωση)->Να παραμ. ενεργοπ. το Wi-Fi στην αναστολη λειτουργειας->Παντα

Ακομα αν εχεις ενεργοποιησει καποια εξοικονωμηση ενεργειας απενεργοποιησε την καθως και την λειτουργεια πτησης αν τυχων την εχεις ενεργη.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις έκανα το τελευταίο update (157) και παρατηρώ ένα ενοχλητικό lag στο scroll. Έχει γίνει αρκετά νευρικό το scroll σε όλη την συσκευή κ έπαψε να είναι smooth. Έχει δει κάτι παρόμοιο κάποιος??

Thanx.

Link to comment
Share on other sites

https://www.techgear.gr/emui-9-launch-10-november-147273/?amp

 

Μόλις το είδα είπα να το γράψω......

Εμείς δεν την περνούμε δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

https://www.techgear.gr/emui-9-launch-10-november-147273/?amp

 

Μόλις το είδα είπα να το γράψω......

Εμείς δεν την περνούμε δηλαδή?

 

Κάτσε να πάρουμε gpu πρώτα. Δεν τρελαίνομαι και για 9.0 ας μείνει λίγο καιρό και με 8.0 δεν θα πεθάνουμε κιόλας

Link to comment
Share on other sites

Μικρή παρατήρηση δεν έχουν περάσει 10 μέρες και έχουν σκόνη γύρω γύρω οι κάμερες και το ακουστικό. Στο 5d γυαλί.. Αλλά η υφή του τα σπάει. Δεν αφήνει δαχτυλιές και καλύπτει όλο το κιν... Θα παραγγείλω δυο τρεις να εχω. ΕΠΙΣΗΣ υπάρχουν κάτι meizu e15 τα έχει με 17, 99 ασύρματα ακουστικά το gearbest... Το απόγευμα θα τα ποσταρω για 3 μέρες

 

Νομίζω ότι ψωνίσαμε το ίδιο γυαλί…...Κάνει καλή εφαρμογή ( αν και δεν έδειξε να κολλάει με τον ίδιο τρόπο όπως όλα τα tempered, που το ακουμπάς και βλέπεις να βεντουζώνει…) αλλά οι δαχτυλιές φαίνονται και κάνει στην μέση μια κάθετη γραμμή σαν ιριδισμός....

 

Επίσης όταν το κοιτάς υπο γωνία, κάνει μεγάλη αντανάκλαση και φαίνεται σαν να έχει ένα πέπλο σκόνης....

Θα το δω για λίγο διάστημα....αλλά εκτός από την τέλεια εφαρμογή δεν είναι σαν την nilkin που φόραγα....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η επόμενη έκδοση υπάρχει ήδη (δεν βλέπω να είναι GPU Turbo), το πότε θα τη λάβουμε και τι διορθώνει είναι άλλο θέμα.

 

RNE-L21 8.0.0.337(C432)

Ενσωματώνει ενημερώσεις κώδικα ασφάλειας της Google που εκδόθηκαν τον Οκτώβριο του 2018 για βελτιωμένη ασφάλεια του συστήματος.

Για περισσότερες πληροφορίες όσον αφορά την ασφάλεια ενημερωμένων εκδόσεων εφαρμογών της Huawei, επισκεφτείτε τον επίσημο ιστότοπο της Huawei και ανατρέξτε στην ιστοσελίδα https://consumer.huawei.com/gr/support/bulletin/2018/10/.

 

Πάντως η επόμενη έκδοση υπάρχει ήδη (δεν βλέπω να είναι GPU Turbo), το πότε θα τη λάβουμε και τι διορθώνει είναι άλλο θέμα.

 

RNE-L21 8.0.0.338(C432)

Ενσωματώνει ενημερώσεις κώδικα ασφάλειας της Google που εκδόθηκαν τον Νοέμβριο του 2018 για βελτιωμένη ασφάλεια του συστήματος.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την ασφάλεια των ενημερώσεων συστήματος EMUI, επισκεφτείτε την επίσημη τοποθεσία της Huawei στο Web: https://consumer.huawei.com/gr/support/bulletin/2018/11/.

 

Αλλάξαμε μήνα :lol:

Link to comment
Share on other sites

https://www.techgear.gr/emui-9-launch-10-november-147273/?amp

 

Μόλις το είδα είπα να το γράψω......

Εμείς δεν την περνούμε δηλαδή?

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι...;; επειδή pie δεν πρόκειται να πάρουμε... Gpu δεν την βλέπω σύντομα... Το oreo εμένα δεν μου κάθεται και πολύ καλά... Υπάρχει τρόπος να επιστρέψω στην τελευταία έκδοση σε nougat?? Κι αν ναι πως;;

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ψωνίσαμε το ίδιο γυαλί…...Κάνει καλή εφαρμογή ( αν και δεν έδειξε να κολλάει με τον ίδιο τρόπο όπως όλα τα tempered, που το ακουμπάς και βλέπεις να βεντουζώνει…) αλλά οι δαχτυλιές φαίνονται και κάνει στην μέση μια κάθετη γραμμή σαν ιριδισμός....

 

Επίσης όταν το κοιτάς υπο γωνία, κάνει μεγάλη αντανάκλαση και φαίνεται σαν να έχει ένα πέπλο σκόνης....

Θα το δω για λίγο διάστημα....αλλά εκτός από την τέλεια εφαρμογή δεν είναι σαν την nilkin που φόραγα....

 

Κοίτα γενικά είμαι ευχαριστημένος έχει κολλήσει τέλεια δαχτυλιές δεν αφήνει αλλά και αν αφήσει φεύγουν αμέσως. Στο ακουστικό και στις κάμερες έχει λίγη σκόνη αλλά προχτές το ξεκολησα έβγαλα την περισσότερη σκόνη με μάντηλι και όλα ήταν κομπλέ άμα δεις κάποια ποστ θα δεις και φώτο.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Εφαρμογές και ειδοποιήσεις - Εφαρμογές - Αρχική σελίδα Huawei - Αναγκ. Διακ. - OK
Αυτό πραγματικά έδωσε λύση. Δεν θα μπορούσα να το σκεφτώ. Ευχαριστώ πολύ. Δεν το έκανα νωρίτερα γιατί είχα κάποια σοβαρά προβλήματα. Κάλιο αργά παρά ποτέ όμως ε;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πραγματικά έδωσε λύση. Δεν θα μπορούσα να το σκεφτώ. Ευχαριστώ πολύ. Δεν το έκανα νωρίτερα γιατί είχα κάποια σοβαρά προβλήματα. Κάλιο αργά παρά ποτέ όμως ε;

Τι πρόβλημα υπήρχε;

Link to comment
Share on other sites

ασχετο αλλα ακουστικα που ειναι τελεια...https://www.gearbest.com/sports-fitness-headphones/pp_009412935896.html?wid=1349303&lkid=17148038
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...