Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπας και εννοει το παλικαρι σε Κ750?Γιατι το Κ700 λιγο δυσκολο να σηκωσει 4gb..

Και παλι με πιον τροπο μπορεις να τα βαλεις?Πρεπει να κανεις και πατεντα..

Οσο για το κ700 με την καρτα μνημης λογικα θα την βλεπει σαν εσωτερικη γιατι τοτε ειναι που θα πρεπει να αλλαξει firmware..Εγω εχω δει P900 με οθονη 262κ αντι 65κ χρωματων που ειχε και μνημη 2g που δεχοταν μεχρι 128mb εχω ακουσει για w550 με μνημη σταθερη 512 αντι για 256 που ειχε..Και τελος εχω δει με τα ματια μου ενα 8310 με δυο sim.:!:

 

άρα όλα γίνονται με το κατάλληλο ψάξημο!!!Για αυτό καλύτερα να θυμήσω σε κάποιους το θέμα!!!!ξέρει κανείς κάποιο μαγαζί που να κάνει τέτοιες αλλαγές??όχι αν πιστεύετε ότι γίνεται!!!αυτό το ξέρω!!!:)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχουν και άλλα για νόκια που έχουν και μικρόφωνο.

 

Όπως και να το κάνεις, είτε θα κουβαλάς δύο ζευγάρια ακουστικά είτε τους 2 μετατροπείς και ένα ζευγάρι ακουστικά. Δεν κερδίζεις κάτι...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

κ700 ειναι!!!το αναγνωριζει σαν εσωτερικη μνημη..επισεις καποτε υπηρχε κινιτο με 2sim benefon.αλλα εκλεισε οπως ηταν αναμενομενο.
Link to comment
Share on other sites

κ700 ειναι!!!το αναγνωριζει σαν εσωτερικη μνημη..επισεις καποτε υπηρχε κινιτο με 2sim benefon.αλλα εκλεισε οπως ηταν αναμενομενο.

 

μήπως ξέρεις καμοιά επιπλέον λεπτομέρια????:worry::O

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Καλά, έλιωσα με τη φωτογραφια σου!!! 29 κατασκευαστές πληντυρίων, συνιστούν Qteck!!! Αυτοί, ξέρουν!!!:lol::lol:

Πάντως, πέρα από την πλάκα, κάτι είχε πάρει το αυτί μου για κάτι σχετικά με κάρτα μνήμης...

Link to comment
Share on other sites

Χτες έψαχνα παντού για αυτό με το κ700 που λέτε αλλα δεν βρήκα κανέναν που να το έχει φτιάξει...

 

Δεν μπορώ να βρω και το σχέδιο του κ700 για να μπορέσω να δω αν γίνεται...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Χτες έψαχνα παντού για αυτό με το κ700 που λέτε αλλα δεν βρήκα κανέναν που να το έχει φτιάξει...

 

Δεν μπορώ να βρω και το σχέδιο του κ700 για να μπορέσω να δω αν γίνεται...

 

όταν λές το σχέδιο???:worry:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

όταν λές το σχέδιο???:worry:

Το σχέδιο της πλακέτας του

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Το σχέδιο της πλακέτας του

 

αυτό λίγο δύσκολο να βρεθεί πράγματι!:(αν ξέρει κάποιος το τρόπο ας ενημερώσει τον pcman μπας και βρούμε μία άκρη!;)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

 

Βρήκα το Msn Live εδώ http://www.opmlmanager.com/outliner/gerrymoth

(πηγαίνετε S69 3rd Edition / Messaging / Windows Live Messenger )

Το πέρασα στο κινητό μου και δουλεύει μια χαρά. Το δοκίμασα.

Περιμένω εντυπώσεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Μπας και εννοει το παλικαρι σε Κ750?Γιατι το Κ700 λιγο δυσκολο να σηκωσει 4gb..

Και παλι με πιον τροπο μπορεις να τα βαλεις?Πρεπει να κανεις και πατεντα..

Οσο για το κ700 με την καρτα μνημης λογικα θα την βλεπει σαν εσωτερικη γιατι τοτε ειναι που θα πρεπει να αλλαξει firmware..Εγω εχω δει P900 με οθονη 262κ αντι 65κ χρωματων που ειχε και μνημη 2g που δεχοταν μεχρι 128mb εχω ακουσει για w550 με μνημη σταθερη 512 αντι για 256 που ειχε..Και τελος εχω δει με τα ματια μου ενα 8310 με δυο sim.:!:

 

Στο P900 δεν ηταν τιποτε αλλο παρα αναβαθμηση λειτουργικου. το P900 - P910 εχουν απειροελαχιστες διαφορες στο hardware... ;) Σαν να λεμε

 

Siemens sl42 -> sl45i, CX65 -> CX70 και πολλα αλλα ομορφα... :)

 

Ρε συ μηπως το w550i το μπερδεψες με κανα w900? :P 512 γινεται μονο με flashαρισμα νεου chip στο οποιο θα εχεις κανει assign την flex memory και αν... Βεβαια αν βρεις το source code του firmware για να το κανεις αυτο η θα εισαι νεκρος σε λιγο η θα δουλευεις στην SE...

 

Οσο για το 8310... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=1798&page=8 :lol::lol::lol: Ψαχτε και λιγο...

 

Και το ξαναειπα... Αν γινοταν κατι τετοιο ΘΑ ΕΙΧΕ ΒΟΥΗΞΕΙ Ο ΤΟΠΟΣ. Η βαλτε φωτο η σταματηστε τα hoax! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Και ετσι απο περιεργεια...

Α) Τι καρτα μνημης περνει? (οχι να ξερω)

Β) Σε ποιο σημειο εκανε την τρυπα?

Γ) Ποσα MB εχει πανω τωρα?

 

ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ! Το εβαλα και στο Qtek! http://img214.imageshack.us/img214/8307/066wt2.th.jpg

 

Για να μην λες :P

 

Respect το λιγότερο που μπορω να πω...:lol:

Αλλα πρέπει να τρώει απο τη μπαταρία εε?:p

 

Οσο για το modding,δεν νομίζω να κάτσουν καν να το σκεφτουν τα παιδιά στο 9βολτο...

 

Κινητά με Νεον και κεραιές σαν εξατμίσεις?WTF?

Gkant dam:p που πάει αυτός ο κόσμος.

God damn.

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βρω πληροφορίες εάν η τιμή SAR επιβαρύνεται από τη χρήση του 3G. Μάταια.

Γνωρίζει (έγκυρα) κανείς εάν το SAR επιβαρύνεται όντως από το 3G;

Αν ναι, υπάρχει δυνατότητα απενεργοποίησης του 3G στις σημερινές συσκευές κινητών τηλεφώνων (π.χ. Nokia);

Link to comment
Share on other sites

paidia sorry an den tairiazei i erotisi edo alla tha ithela amesa voithia. loipon ginete na stilei kapios sms meso tou dikou mou arithmou xoris ego na kano to paramikro??? giati mou simvenoun trela pragmata!!!
Link to comment
Share on other sites

Χρεωνετε κανονικα το τηλεφωνο σου?

Αν ναι κλεισε τα Bluetooth! και πες τι κινητο εχεις.

 

sony ericsson ala ta bluetooth einai klista:(

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βρω πληροφορίες εάν η τιμή SAR επιβαρύνεται από τη χρήση του 3G. Μάταια.

Γνωρίζει (έγκυρα) κανείς εάν το SAR επιβαρύνεται όντως από το 3G;

Αν ναι, υπάρχει δυνατότητα απενεργοποίησης του 3G στις σημερινές συσκευές κινητών τηλεφώνων (π.χ. Nokia);

 

Φυσικα και υπαρχει δυνατοτητα απενεργοποιησης 3g φιλε μου σε ολα τα κινητα

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειχαν παει να με ''ψαρωσουν'' καπως ετσι..

Ειχαν αποθηκευσει ενα αλλο νουμερο στο κινητο τους με ονομα επαφης του νουμερου μου μαζι με το +3069.. ολα κανονικα και στημενα.. παλι καλα δεν πολυ τραβηξε η πλακα αλλα ειχα τρελαθει!

Δεν ξερω αν καταλαβενεις τι θελω να σου πω.. αλλα δες το

[sIGPIC][/sIGPIC] Φραπεδάκι ολέε

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου επειδη λες και μυαλο να ειχες παλι ΠΑΟΚ θα ήσουν, γίνεται βέβαια να στέλνουν μέσω του κινητού σου αν για λίγο κάποιοι κολητοί σου στο παίρνουν.
Link to comment
Share on other sites

paidia sorry an den tairiazei i erotisi edo alla tha ithela amesa voithia. loipon ginete na stilei kapios sms meso tou dikou mou arithmou xoris ego na kano to paramikro??? giati mou simvenoun trela pragmata!!!

Γίνεται. Για να γίνει όμως αυτό και χωρίς να το πάρεις χαμπάρι εσύ, θα πρέπει αυτός ο «κάποιος» να είναι στον κατάλογο με τις «Αγαπημένες συσκευές» του bluetooth σου και συν τοις άλλοις να βρίσκεται και μέσα στα όρια εμβέλειας του bluetooth (δηλαδή σε απόσταση 10 περίπου μέτρων από σένα). Οπότε ψάξε μέσα σ' αυτόν τον κατάλογο για να δεις ποιος σου την κάνει.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...