Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι μπαταρίες λιθίου δεν πρέπει να αφήνονται ποτέ να αποφορτίζονται τελείως.

 

...και οχι μονο...και οι μπαταριες ΝΙ-ΜΗ και οι μπαταριες ΝΙ-CD καταστρεφονται αν αφεθουν μεσα σε μια συσκευη και ξεφορτιστουν πληρως .....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι σταματάει να δουλεύει η μπαταρία ρε παιδιά.

Είχα ένα samsung ξεχασμένο για περίπου 3 χρόνια.Το έβγαλα, πάτησα το κουμπάκι και άνοιξε κανονικά(αθάνατος ο κορεάτης:p).

Βέβαια, η μπαταρία σίγουρα έχει φθαρεί, αλλά δεν σταμάτησε να δουλεύει.

Πάντως, ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις:)

Ακριβώς,και εγώ είχα ποσο καιρο στο συρτάρι νοκια(7210) και s.e(t310),ουτε καν προσεξα αν το αφησω φορτισμένα ή όχι,πριν απο λίγο καιρό τα ανοιξα λειτουργουν κανονικα.Επομένως πιστευω πως θα είσαι οκ.

Τώρα αν είναι siemens δεν ξέρω,γιατι παρα πολλοι που εχουν αφησει siemens αχρησιμοποιητα οι μπαταρίες...., ουτε καν ανοιγαν τα κινητά μετά με την ιδια μπαταρία...

Καταρχάς ποιο κινητό ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς,και εγώ είχα ποσο καιρο στο συρτάρι νοκια(7210) και s.e(t310),ουτε καν προσεξα αν το αφησω φορτισμένα ή όχι,πριν απο λίγο καιρό τα ανοιξα λειτουργουν κανονικα.Επομένως πιστευω πως θα είσαι οκ.

Τώρα αν είναι siemens δεν ξέρω,γιατι παρα πολλοι που εχουν αφησει siemens αχρησιμοποιητα οι μπαταρίες...., ουτε καν ανοιγαν τα κινητά μετά με την ιδια μπαταρία...

Καταρχάς ποιο κινητό ειναι?

Είναι διάφορα παλιά...

Και siemens και samsung και se κλπ κλπ.

Επειδή δεν θα βρίσκω μπαταρίες για αυτά τα κινητά και θα είναι κρίμα να μην δουλεύουν μετά μόνο και μόνο λόγω μπαταρίας...

Είναι αντίκες, καταλαβαίνεις...:O

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν άργησα, αλλά κάποιες πληροφορίες μπορείς να βρεις και εδώ...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Είναι διάφορα παλιά...

Και siemens και samsung και se κλπ κλπ.

Επειδή δεν θα βρίσκω μπαταρίες για αυτά τα κινητά και θα είναι κρίμα να μην δουλεύουν μετά μόνο και μόνο λόγω μπαταρίας...

Είναι αντίκες, καταλαβαίνεις...:O

 

...μπαταριες απο παλια κινιτα μπορεις να βρεις στο ebay σε πολυ χαμηλες τιμες...:)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

paidia exo ena problima me to p550 tis mio meta apo mia epanakinisi kinos reset, to mixanaki den ksanaanikse,me bgazei stin deyteri selida kai meni kolimeno eki...stin mple selida poy grafi windows mobile..an kserei kapios as me boitisei sas eyxaristo alekos kriti
Link to comment
Share on other sites

Έχω ψάξει παντού για να βρώ το sar του νέου samsung z650i και δεν μπορώ να το βρώ.Υπάρχει κανένας που ξέρει.Ευχαριστώ για το χρόνο σας...
Link to comment
Share on other sites

Είπα κι εγώ τι έπαθες διαβάζοντας τον τίτλο.

 

0,44 είναι. Το γράφει εκεί που λεει Niveau d'exposition (DAS) ** και αν πας κάτω κάτω στη σελίδα επεξηγεί ότι στα αγγλικά είναι αυτό που λέμε SAR (τα γαλλικά μου δεν είναι στα πάνω τους τα τελευταία 27 χρόνια)

 

http://www.laboutique.bouyguestelecom.fr/E1000435-samsung-z650i-i-mode.html

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παρόμοιες απορίες αν είναι εύκολο στο επισημασμένο:

Ακτινοβολία SAR και τιμές συσκευών

Link to comment
Share on other sites

Άν έπαιρνε φωτιά το σπίτι σου (χτύπα ξύλο) τι τίτλο θα έβαζες;

 

Μάλλον δεν θα είχε χρόνο να ζητήσει βοήθεια από το ίντερνετ.... :p

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

εχω free to go και συμβολαιο vodafone και δυστυχώς κουβαλάω 2 συσκευές.αυτο με το dual sim που γραψατε πιο πανω τι ειναι ακριβώς;βοηθείστε με please! :confused:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι κι εγώ για τετραψήφια, έχω μιλήσει με πολλές εταιρίες και δε βγάζω άκρη. Επειδή οι περισσότερες μου ζητάνε να ανπτύξω το php μόνος μου, γνωρίζει κάποιος μία εταιρία που να σου δίνει username και password και να διαχειρίζεσαι από κει τις παραμέτρους των sms και να βλέπεις τα στατιστικά σου;
Link to comment
Share on other sites

εχω δει να πουλανε στο ιντερνετ..αλλα δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε και δεν ξερω την αξιοπιστια τους...καποιος που γνωριζει?
Link to comment
Share on other sites

εχω free to go και συμβολαιο vodafone και δυστυχώς κουβαλάω 2 συσκευές.αυτο με το dual sim που γραψατε πιο πανω τι ειναι ακριβώς;βοηθείστε με please! :confused:
Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ. Γίνεται κάτι ρε παιδιά?
Link to comment
Share on other sites

Κάνουν για σχδόν για όλες τις συσκευές, αλλα δεν υποστηρίζουν τις 3g sim και κάρτες της vodafone δυστυχώς.
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι συμφορουμίστες ξερετε εν υπάρχει καμμια εφαρμογή/hack/mod έτσι ώστε πχ συνδέοντας το Ν73 (αλλα και άλλα κινητα) μεσω καλωδίου να μετατρέπεται με κάποιον τρόπο σε bluetooth dongle?
Link to comment
Share on other sites

εχω δει μια αγγελια..που λεει οτι κανει για ολα τα κινητα κ ειναι συμβατη για ολα τα δικτυα?προφανως ειναι καποιο ψεμα?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Κάνουν για σχδόν για όλες τις συσκευές, αλλα δεν υποστηρίζουν τις 3g sim και κάρτες της vodafone δυστυχώς.

 

Οχι...τις καρτες της vodafone τις υποστηριζουν μια χαρα....

 

Α...κοιταχτε και εδω....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=1798&page=5

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...