Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κουλάρετε παιδιά, αυτά τα πράγματα γινόντουσαν, γίνονται και θα γίνονται. Τι λέτε π.χ. στο κινητό και φοβάστε τόσο μήπως σας υποκλαπεί η συνομιλία. Κι αλήθεια, γιατί κάποιος να υποκλέψει τη συνομιλία σας; Εκτός κι αν είστε τρομοκράτες ή απατάτε τη σύζυγό σας. Επίσης τι σε νοιάζει να καταγράφει μια κάμερα ένα δημόσιο χώρο; Ούτως η άλλως σε κοινή θέα είστε.

Θέλω να πω ότι ψειρίζετε υπερβολικά τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

xmmm malista...

kai ti se noiazei an mpei kapoios sto pc sou kai upoklepsei ta arxeia sou?

kai ti se noiazei an to onomateponimo sou einai stis listes diafimistikwn etairiwn? kai ti se noiazei an i etaireia kinitis tilefonias mporei na anixneusei ana pasa stigmi to simeio pou vriskesai? kai ti se noiazei o doriforos echelon? kai ti se noiazei pou gia na vreis douleia prepei na e katathesei pistopoihtiko politikon fronimatwn? kai ti se noiazei pou tha valoune mia kameroula sto spiti sou gia tin diki sou asfaleia na vlepoun min mpei kanenas kai se klepsei?

kai ti se noiazei?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FREAK_OF_NATURE ( 4 Μάρ. 2004 , 00:16)

 

7/10 kinhto??????????dld 3/10 den exoun??polloi moy fainontai..

 

 

 

είναι κάτι παππούδες και κάτι γιαγιάδες :D που ακόμα δεν έχουν κινητό :o

To νέο mofeu :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Stratos ( 4 Μάρ. 2004 , 01:00)

 

xmmm malista...

kai ti se noiazei an mpei kapoios sto pc sou kai upoklepsei ta arxeia sou?

Δε με νοιάζει γιατί κανείς δεν έχει κίνητρο για να το κάνει. Άλλωστε δεν έχω και τα μυστικά του κράτους μέσα, εσύ;

 

kai ti se noiazei an to onomateponimo sou einai stis listes diafimistikwn etairiwn?

Αυτό με νοιάζει γιατί ενοχλεί, αλλά δεν αναφέρθηκε παραπάνω.

 

kai ti se noiazei an i etaireia kinitis tilefonias mporei na anixneusei ana pasa stigmi to simeio pou vriskesai?

 

Και γιατί να το κάνει; Νοιάζει την εταιρία αν εγώ δεν ήμουνα για καφέ με το φίλο μου το Μήτσο αλλά μπαλαμούτιαζα την δεύτερη γκόμενα; Για να μη σου πω ότι είναι καλύτερα που ξέρουν που είμαι. Ξέρεις πόσους χαμένους στα βουνά έχουν βρει με τον τρόπο αυτό;

 

kai ti se noiazei o doriforos echelon?

 

Δεν έχω καταλάβει ακόμα τι παρακολουθεί. Ελπίζω να μη με έχει φωτογραφίσει που γρατζούνισα το μπροστινό αμάξι όταν πάρκαρα εχτές.

 

kai ti se noiazei pou gia na vreis douleia prepei na e katathesei pistopoihtiko politikon fronimatwn?

 

Ποιός σου τα ζήτησε;

 

kai ti se noiazei pou tha valoune mia kameroula sto spiti sou gia tin diki sou asfaleia na vlepoun min mpei kanenas kai se klepsei?

 

Παραλογίζεσαι... Κανείς δεν έβαλε κάμερα σε κανένα σπίτι. Μόνο σε δημόσιους χώρους.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος antonis_wrx ( 4 Μάρ. 2004 , 14:56)

 

δυστυχώς στο νετ είμαστε χρόνια πίσω!

 

 

και επίσης δυστηχώς...

αυτός είναι ο σημαντικότερος τομέας....

:o

Link to comment
Share on other sites

Ο Παπανδρέου είπε πως σε λίγο καιρό θα είναι 6 στους 10 και όχι 2

πάντως πολύ πίσω στον τομέα αυτό(τιμές και πελάτες) :(

Link to comment
Share on other sites

Vre sequent_c,pragmatika katantas kourastikos kai grafikos synama.

OTAN KRINOUME ENA THLEFWNO,TO KRINOYME SYNOLIKA.KALYTERO CAMERA PHONE EINAI TO KALYTERO THLEFWNO,POY APLA EXEI KAI CAMERA,TIPOTA PERISSOTERO,TIPOTA LIGOTERO. Epitelous,pws alliws na to exhghsei kapoios?

Nai file mou,to T630 EINAI ANAMESA STA KORYFAIA.Einai to mono pou exei ta panta kai doulevoun apsoga.TELOS

Link to comment
Share on other sites

den eipa oti evale kaneis kamera se kanenos spiti, alla me auti tin nootropia an meta apo kapoia xronia ena ''fovero mialo'' sillavei tin idea mou dineis tin entiposi oti den tha exeis kanena provlima..

sto pc mou den xreiazete na exw kratika arxeia gia na min thelw kaneis na dei ti periexei o skliros mou diskos i to poies istoselides episkeptomai..

gia perna mia volta apo kanena grafeio vouleuti na deis kati oures apo anergous neous na ekliparoun gia mia thesi kai den milaw gia dimosio alla gia mia thesi sto super market tis geitonias... oso gia ton echelon mporeis na vreis ekantodes plirofories sto diadiktio, an pote sou gennithei i aporia...

Link to comment
Share on other sites

πάντως δεν νομίζω ότι φταίνε μόνο οι τιμές... είναι ο γενικότερος τρόπος αντιμετώπισης του κ υπόλογιστη από τον μέσο έλληνα... δεν τον θεωρεί άπαραιτητο για την δουλεία του και μάλλον του προκάλει "φόβο"...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος v@gelis ( 4 Μάρ. 2004 , 20:11)

 

Vre sequent_c,pragmatika katantas kourastikos kai grafikos synama.

OTAN KRINOUME ENA THLEFWNO,TO KRINOYME SYNOLIKA.KALYTERO CAMERA PHONE EINAI TO KALYTERO THLEFWNO,POY APLA EXEI KAI CAMERA,TIPOTA PERISSOTERO,TIPOTA LIGOTERO. Epitelous,pws alliws na to exhghsei kapoios?

Nai file mou,to T630 EINAI ANAMESA STA KORYFAIA.Einai to mono pou exei ta panta kai doulevoun apsoga.TELOS

 

sorry pou to lew alla den pezesai

Link to comment
Share on other sites

File Electric Eye ....mallon telika exeis dikio en meri.

katharos ouranos astrapes den fovatai.

apla ......se liga xronia tha einai xeirotera ta pragmata kai pio sovaraaaa.

ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΣΤΑ FM ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ? ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ? ΥΠΑΡΧΕΙ?-->> :lol:http://mms://1045fm.live24.gr/1045fm/" max 600 users.
Link to comment
Share on other sites

θα επανέλθω με post-σεντόνι γιατί είναι ένα πολύ ενδιαφέρον θέμα

 

Πάντως δεν θα ήθελα αυτοί που απάντησαν σε αυτό (<-σύνδεσμος) το θέμα ούτε να δουν τα αρχεία του υπολογιστή μου, ούτα να ξέρουν με ποιόν μιλάω στο τηλέφωνο, ούτε να δουν με ποιόν περπατάω στην Αθήνα (ενώ αυτοί μένουν πχ Κομοτινή).

Link to comment
Share on other sites

νομίζω οτι θα είναι λιγάκι δυσκολο αλλα όχι αδύνατο
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Οποιος παρακολουθει ή θελησει να παρακολουθησει, υποκλεψει τις συνομιλιες μας ή τι κανουμε σπιτι μας ή τι εχουμε στον υπολογιστη μας δεν θα το κανει απο περιεργεια (ή αν το κανει θα το κανει ελαχιστες φορες και θα σταματησει). Πρεπει να σκεφτουμε πως μπορει καποιος να εκμεταλευτει αυτην την ιδεα ωστε να βγαλει χρημα. Εκει ειναι σιγουρα που θα μας ενοχλησει... Και μπορει να εκμεταλευτει με πολλους τροπους... Απο το να κανει μια απατη εις βαρος σου ή το να σε παγιδευσει σε κατι παρανομο ή να αντλησει προσωπικα σου στοιχεια και να τα εκμεταλευτει και πολλα αλλα που θελουν αναλυση.

 

Ειναι πολυ κακο πραγμα να σε παρακολουθουν! Και να μου πεις "εγω ειμαι φοιτητης, τι εχω που θελει ο αλλος?" και θα σου απαντησω: "οσοι εχουν υπολογιστη, κινητο, σταθερο κλπ ειναι φοιτητες?". Ποσοι ανθρωποι που ειναι σε θεσεις κλειδια (υπουργεια, χρηματιστηρια, στελεχη σε ανταγωνιστριες εταιρειες, κλπ) αν τους παρακολουθουν μπορουν να χασουν πολλα?

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ένα θέμα για να συζητήσουμε αποκλειστικά τον τρόπο και την διαδικασία τής εκλογικής ενημέρωσης σχετικά με τα αποτελέσματα, τις ανταποκρίσεις των ειδησεογραφικών sites, τις σχετικές υπηρεσίες ενημέρωσης των δικτύων κινητής τηλεφωνίας αλλά και στο internet, τυχόν προβλήματα που παρουσιάστηκαν σε αυτές, ποια υπηρεσία ανταποκρίθηκε καλύτερα γρηγορότερα και πιο αξιόπιστα, και γενικά όλα τα θέματα που σχετίζονται με την δημοσίευση και τις δυνατοτητες ενημέρωσης των εκλογικών αποτελεσμάτων... :)

 

Υ.Γ. Φυσικά η οποιαδήποτε κομματική συζήτηση είναι εκτός Ο.Π.Χ. και εκτός θέματος. Αν οι αρμόδιοι συντονιστές θεωρούν ή θεωρήσουν ότι το παρών θέμα δημιουργεί περισσότερα προβλήματα απ' όσα λύνει μετα χαράς να το δω κλειδωμένο. :cry: Αλλά ελπίζω να μην χρειαστεί. :o

Link to comment
Share on other sites

Εάν περιοριστούμε καθαρά στο τεχνικό κομμάτι των εκλογών, κανένα πρόβλημα. Αλλιώς, το θέμα θα κλειδωθεί.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είμαι περίεργος να δω είναι το αν και κατά πόσον θα ανταποκριθεί το site του ΥΠ.ΕΣ.... (από εκεί θα έχουμε πρόσβαση ή κάνω λάθος?)

 

Θυμάμαι ότι την τελευταία φορά (μάλλον στις Δημοτικές θα ήταν) μας είχαν ζαλίσει με τη "δυνατότητα on-line παρακολούθησης των αποτελεσμάτων" και τελικά για να καταφέρεις να μπεις στη σελίδα χρειαζόσουν ευχέλαιο... Ευνόητο είναι ότι όπου πέφτει όλος ο λαός μαζεμένος είναι πολύ δύσκολο να ανταποκριθεί το σύστημα. Όμως καλό θα ήταν να έχει υψηλότερα όρια φέτος... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε πολύ το http://ekloges.ypes.gr/mobile/ Το βρήκα πολύ χρήσιμο! Περισσότερες πληροφορίες και τρόποι ανάκτησης των αποτελεσμάτων στο http://www.in.gr/tech/e-ekloges.asp

 

Αντε να δούμε τι θα κρασάρει πρώτο! :lol:

http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sigmacom ( 6 Μάρ. 2004 , 18:45)

 

Μου άρεσε πολύ το http://ekloges.ypes.gr/mobile/ Το βρήκα πολύ χρήσιμο! Περισσότερες πληροφορίες και τρόποι ανάκτησης των αποτελεσμάτων στο http://www.in.gr/tech/e-ekloges.asp

 

Αντε να δούμε τι θα κρασάρει πρώτο! :lol:

Μπα... είναι μόνο για... motorola! :p :p :p

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος petran ( 6 Μάρ. 2004 , 20:04)

 

Μπα... είναι μόνο για... motorola! :p :p :p

 

 

Λέγοντας για """"Τα λεγόμενα έξυπνα κινητά τηλέφωνα""", δεν είναι περίεργο που οι σαφώς περισσότεροι χρήστες σύμπιαν τηλεφώνων έμειναν απ'έξω; Αν δεν κάνω λάθος οι χρήστες του ΜΡχ200 μετριούνται στα δάχτυλα...

 

Φυσικά η ανταπόκρισή τους είναι σαφώς επιθυμητή πάρ' αυτά:p

 

Εν τω μεταξύ το άρθρο λέει για μοτορόλα μόνο, τα κιου τεκ δηλαδή μένουν απ'έξω; :confused: :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Εεεεε! Μην τρελένεστε! :D :D :D

Μπαίνεις ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ και από Nokia 6600 και από PDA (Siemens SX45i) που δοκίμασα εγώ. Δοκιμάστε το! Είναι πολύ όμορφη μικρογραφία σελίδας! :)

http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sigmacom ( 7 Μάρ. 2004 , 13:54)

 

Εεεεε! Μην τρελένεστε! :D :D :D

Μπαίνεις ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ και από Nokia 6600 και από PDA (Siemens SX45i) που δοκίμασα εγώ. Δοκιμάστε το! Είναι πολύ όμορφη μικρογραφία σελίδας! :)

 

 

Πολύ καλό αυτό! :eek: Αλλά τότε γιατί φωνάζουν και ωρύονται μόνο για κινητά με λογισμικό Microsoft? :wacko: Στον υπηρεσιακό υπουργό εσωτερικών μάλιστα η Δέλτα σίνγκιουλαρ έκανε δώρο ένα μπξ... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...