Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tέλος πάντων, καλώς - ξεκαλώς εγώ τον δημοσιεύω, ας τολμήσει να φανερωθεί!!! Κάποια αναιδής είναι, τι μπορώ να κάνω είναι η ερώτηση...φυσικά δεν πρόκειται να μπώ στην διαδικασία ανταλλαγής μηνυμάτων, τα λεφτά μου χαλάω. Και, όπως ανέφερα, δεν απαντά σε φωνητικές κλήσεις το άτομο. Ειναι μήνες τώρα που έχω επισημάνει το νούμερο και έχω ζητήσει να σταματήσει αυτό, αλλα δεν σταματά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

wizard06, το αρχικό σου μήνυμα έγινε edited. Απαγορεύεται η δημοσίευση τηλεφωνικών αριθμών τρίτων χωρίς την συγκατάθεσή τους, άσχετα από το εάν είναι γνωστοί ή άγνωστοί σου.
Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα, αλλα απαντηση δεν εχω παρει: Πως μπορω να προστατευτω απο ενοχλητικα γραπτα μηνυματα απο αριθμο κινητου και να βρω τον ιδιοκτητη που με ταλαιπωρει;
Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα, αλλα απαντηση δεν εχω παρει: Πως μπορω να προστατευτω απο ενοχλητικα γραπτα μηνυματα απο αριθμο κινητου και να βρω τον ιδιοκτητη που με ταλαιπωρει;

 

Κοίτα, οι λύσεις σου είναι οι εξής:

 

1. Αναφέρεις το πρόβλημά σου στην ΤΙΜ

2. Αλλάζεις αριθμό κινητού

 

Στην πρώτη περίπτωση, δεν ξέρω τι θα σου πουν στην ΤΙΜ. Είναι πολύ πιθανόν να μην κάνουν απολύτως τίποτα, αφού στοιχεία συνδρομητών δεν βγαίνουν προς τα έξω, ενώ αν είναι καρτοκινητό προφανώς δεν μπορούν να ξέρουν ποιος είναι. Φυσικά, υποθέτω ότι υπάρχει πάντα και η δικαστική οδός, αλλά θες να μπλέξεις με τέτοια πράγματα;

 

Στην δεύτερη περίπτωση τώρα, αλλάζεις νούμερο και ησυχάζεις. Βέβαια θα πρέπει να ενημερώσεις όλους τους γνωστούς κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνησα με την ΤΙΜ και μου ειπαν οτι τα μηνυματα ερχονατι απο καρτοκινητο της ΤΙΜ (κατα συμπτωση), αλλα, και εισαγγελικα να κινηθω για αρση του απορρητου δεν θα βγαλω ακρη γιατι ειναι καρτοκινητο, αρα μη δηλωμενο.

 

Αρα δεν μπορω να κανω τιποτα εκτος απο το να πληρωνω με το ιδιο νομισμα, χαραμιζοντας την ωρα και τα χρηματα μου!

Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνησα με την ΤΙΜ και μου ειπαν οτι τα μηνυματα ερχονατι απο καρτοκινητο της ΤΙΜ (κατα συμπτωση), αλλα, και εισαγγελικα να κινηθω για αρση του απορρητου δεν θα βγαλω ακρη γιατι ειναι καρτοκινητο, αρα μη δηλωμενο.

 

Αρα δεν μπορω να κανω τιποτα εκτος απο το να πληρωνω με το ιδιο νομισμα, χαραμιζοντας την ωρα και τα χρηματα μου!

 

Όπως στα είπα εν ολίγοις. Σκέψου την πιθανότητα να αλλάξεις νούμερο, ή να πάρεις κάποια συσκευή με δυνατότητα φραγής για μηνύματα. Νομίζω κάποια smartphones το κάνουν αυτό, αν και δεν είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει στο κινητο σου καποια δυνατοτητα φραγης του τηλεφωνου αυτου??Για να μην μπορει να σου κανει ουτε κλησεις ουτε να στελνει μηνυματα.Θα σου βγαζει μονο μια ειδοποιηση οτι σε καλει και τιποτα αλλο...
Link to comment
Share on other sites

Για κινητά με Symbian υπάρχει το Blacklist.

http://my-symbian.com/s60/software/applications.php?faq=2&fldAuto=425

 

Για κινητά με Windows Mobile υπάρχει το SmartFilter.

http://www.novomobile.com/smartfilter.php

 

Kαι τα 2 "ρίχνουν άκυρο" στο νούμερο που έχεις βάλει να μπλοκάρει.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η ακτινοβολια ενος headset Bluetooth? Εχω διαβασει καπου οτι ειναι παρομοια με σταθερο ασυρματο τηλ. Ισχυει κατι τετοιο?

 

Αλλοι λενε οτι και το handsfree λειτουργει ως κεραια και η ακτινοβολια ειναι παλι αρκετη. Ειναι αληθεια αυτο?

 

Θα παρω νεο κινητο και σκεφτομαι αν αξιζει να παρω ενα με Bluetooth για λιγοτερη ακτινοβολια.

 

Ποια ειναι η αυτονομια ενος ακουστικου Bluetooth? Υπάρχει ένα Motorola που λειτουργει με αλκαλικες μπαταριες. Το εχει χρησιμοποιησει κανεις? Κραταει περισσοτερο απο ενα επαναφορτιζομενο?

Link to comment
Share on other sites

Vasika eixa diavasei ena arthro apo to metsoveio panepistimio pou anefere pws k 2 ekatosta na exeis to kinito otan milas apo to auti sou, h aktinovolia pou dexesai meiwnetai panw apo 50%!

Opote to handsfree xlwmo na leitourgei san keraia...me tin idia logiki, an afiseis to kinito panw sto grafeio sou k milas me anoixti akroasi, to grafeio tha leitourgei san keraia?!?!:p

Twra k me to bluetooth prepei na paizetai kati...

Gia auto sou protinw handsfree...einai protimotero:)

 

H autonomia enws bluetooth akoustikou einai apo 6 ews 12 wres, analoga k me to montelo.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Μπα, ενα απλο και βασικο καρτοκινητο Motorola εχω, αλλα δεν προκειται να αλλαξω νουμερο λογω μιας ανοητης, απλα θα πληρωνω κι εγω με το ιδιο νομισμα, πιστευω στο ματι για ματι αλλωστε...
Link to comment
Share on other sites

kalispera

prokeite na taksidepso stin ollandia kai psaxno ena fthino tropo na epikoinono me tous goneis mou.

Me endiaferoun kirios oi kliseis pou tha kanoun oi goneis mou pros emena mias kai an doulepsei sosta to VoIpbuster ego tha tous kalo dorean.

Exo dsl grammi spiti kai thelo na matho an iparxei kapio ip tilefono pou na sindeete katetheian pano sto speedtouch modem pou exo.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειναι γεγονος οτι μετα την υποθεση των υποκλοπων και των συνακροασεων μας εχει πιασει μια σχετικη ανασφαλεια. Δεν νομιζω οτι οι εκαστοτε μυστικες υπηρεσεις παρακολουθουν ολο το κοσμο και δει οι δικες μας, οποτε μη τρελλαινομαστε απλη ενημέρωση ειναι
Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

Min anisixeis, o tilefonitis einai, ama theloun na mas parakolouthisoun exoun oraiotatous doriforous. Ena paradeigma, me to opoio katalavaineis pos mporoun na mas vlepoun kai na mas akoune einai to google earth, mia ipiresia tsampa pou mporeis na vlepeis ton kosmo se sxedon real-time, opote fantasou ti exoun aytoi pou parakolouthoun! Opote sou leo na min anisixeis giati an theloun na se akousoun iparxei kai pio asfalis gi'aytous tropos!

 

Kai ipame e? o tilefonitis einai :D

Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

βγηκες off topic αλλα τεσπα... το google δεν παει κατω απο 1000μ αν δεν κανω λαθος και οι φωτογραφιες του μπορει να ειναι μεχρι και 3 χρονια πισω (π.χ μπορει να δεις ακομα τον Καλατραβα να χτιζεται...)
Link to comment
Share on other sites

Σας διαβεβαιώνω ότι τα καταστήματα Βeeep δεν είναι ούτε απάτη ούτε τρικ του Γερμανού. Μπορείτε να επισκεφθείτε το κατάστημα Τούμπας, Μικράς Ασίας 24 το οποίο βρίσκεται κοντά στο σπίτι μου και το έχω εμπιστευτεί τουλάχιστον για τις 2 τελευταίες μου συσκευές! Θα δείτε ότι οι τιμές του είναι πολύ ανταγωνιστικές και ως προς το Γερμανό και ως προς άλλους...
Link to comment
Share on other sites

Επισηε αλλο ενα καταστημα που εχω δει στο κεντρο της Θεσσαλονικης ειναι Παλαιων Πατρων με Σβολου (σχεδον) γωνια.:)

Ομως δεν το εχω επισκεφτει για να σας πω εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους!

 

Εεπιδή θέλω άμεσα να μετρήσω την ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία που ενδεχομένως να υφίσταται σε μια συγκεκριμένη περιοχή, λόγω πυλώνων υψηλής τάσης της ΔΕΗ, θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια αξιόπιστα μηχανήματα που μετρούν την ηλεκτρονική και μαγνητική ακτινοβολία!

 

Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια!

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...