Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχουν κινητα με δυνατοτητα πλοηγησης σε html σελιδες που σιγουρα ειναι οτι καλυτερο για την σημερινη εποχη. Θελει δουλεια ακομα ομως.
Link to comment
Share on other sites

Εχει ακούσει κανεις το γεγονος ότι η κατανάλωση μπαταρίας είναι και θέμα του τι "καρτα" SIM (palia η καινούργια) φορά το τηλέφωνο??? έχω μία ΣΙΜ που την κουβαλάω από τηλ σε τηλ από το 1998 ... και κάποιος μου είπε σήμερα ότι επειδή είναι παλιάς τεχνολογίας καταναλώνει περισσότερη μπαταρία....

 

Αληθεύει η απλός είναι κάποιος άσχετος?

Link to comment
Share on other sites

Εχει ακούσει κανεις το γεγονος ότι η κατανάλωση μπαταρίας είναι και θέμα του τι "καρτα" SIM (palia η καινούργια) φορά το τηλέφωνο??? έχω μία ΣΙΜ που την κουβαλάω από τηλ σε τηλ από το 1998 ... και κάποιος μου είπε σήμερα ότι επειδή είναι παλιάς τεχνολογίας καταναλώνει περισσότερη μπαταρία....

 

Αληθεύει η απλός είναι κάποιος άσχετος?

 

Δεν νομίζω να παίζει κάτι τέτοιο (κρατάω όμως μια μικρή επιφύλαξη :O )

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένη απάντηση στο ερώτημα αυτό για να πάρεις μάλλον θα πρέπει να ρωτήσεις τις κατασκευάστριες εταιρείες SIM's. Τι διαφορές σε κατανάλωση ενέργειας έχουν η προηγούμενης τεχνολογίας κάρτες με τις τωρινές. Μάλλον είναι η πιο υπεύθυνες σε αυτό το θέμα. Πάντως αν είσαι τόσο πολύ περίεργος γιατί δεν κάνεις ένα απλό πείραμα μόνος σου να δείς τι διαφορά? Άφησε το κινητό σου μετά απο πλήρη φόρτηση χωρίς SIM και δες πόσες ημέρες θέλει για να σβήσει, μετά βάλε την κάρτα και κάνε ακριβώς το ίδιο. Φρόντισε μόνο και στις δύο περιπτώσεις να έχεις πάρα πολύ καλό σήμα. Ενώ αυτό που πρέπει να προσέξεις επίσης είναι στην δεύτερη περίπτωση να μην λαμβάνεις και να κάνεις κλήσης όπως και μηνύματα.

Έλπίζω να σε βοήθησα λίγο.

 

 

***********************************************************

Υ.Γ

Αυτό το θέμα δεν έπρεπε να το ανοίξεις αλλού?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Μην ανησυχείς για το τι σκέφτονται οι άλλοι για εσένα. Είναι απασχολημένοι με το να ανησυχούν τι σκέφτεσαι εσύ για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Εκτος αυτων των κινητων, το θεμα ειναι το τι προσφερεται στην αγορα σε επιπεδο υπηρεσιων. Ποια η δικη σας αποψη?
Link to comment
Share on other sites

emena an pathsw mono *#006# dn kanei tpt.. an pathsw kai to thlefwnaki: ""requesting" kai meta "request not completed"..

exw cosmokarta me 6680.. :)

se kana google search dn yparxei tpt? :O

Link to comment
Share on other sites

px ta ppc exoun kai deyterh mpataria (me mikrh diarkeia omws) alla den mporeis na vgaleis thn kanonikh.. ekei ti ginete?

egw epishs to afhnw 24/7 anoixto.. lete na dhmosieytoun syntoma oi klhsies mou? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σε μια βδομαδα θα παω ενα ταξιδακι Νεα Υορκη και θα κατσω κανα μηνα.Πριν 4 χρονια που ειχα ξαναπαει αγοραζα τοπικες καρτες(σταθερου) και χρησιμοποιουσα.

Τωρα λεω να παω λιγο πιο προετοιμασμενος.Ποια εταιρεια εχει τις φθηνοτερες χρεωσεις?Μπορει να βοηθησει καποιος που ειχε την αναλογη εμπειρια.Εχω συνδεση Τιm και Vodafone και καποια καρτοκινητα.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα, με ΤΙΜ και 6230i μου βγάζει unknown application... Το ίδιο που βγάζει και με *#007#, *#008#, *#009#... Γιατί κολλήσαμε στο 006;;; :p
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Στα pocket pc η μπαταρια αφορα την διατηρηση δεδομενων αλλα αν λειτουργει και ως κινητο τηλεφωνο ειναι οντως αγνωστο που δινει προτεραιοτητα. Νομιζω οτι για τα ποκετ μπορει να απενεργοποιηθει η λειτουργια του κινητου. Α, προσοχη. Εχω το Qtek 8010 το οποιο λειτουργει και ως flight mode-Λειτουργια σε αεροπλανο δηλαδη. Αυτο σημαινει οτι παρακπαμπτει την λειτουργια του ως κινητο με οτι συνεπαγεται αυτο..
Link to comment
Share on other sites

κι εγω συμφωνω με το 9,αυτο μας το ελεγαν και στο στρατο,οτι ειναι ο μοναδικος τροπος για να μη σε βρουν.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

re paidia den uparxei to *#oo6#:blink: ayto poy yparxei einai to *#o6# poy dixnei

imei kai thn ekdosh logismikoy ths syskeyhs:!: :!:

http://www.dizpins.com/pinventory/images/dlalphabetpics/wdw_vondrake.jpg

GREEK TORRENTS-http://www.greek-tracker.com/

Link to comment
Share on other sites

Στα pocket pc η μπαταρια αφορα την διατηρηση δεδομενων αλλα αν λειτουργει και ως κινητο τηλεφωνο ειναι οντως αγνωστο που δινει προτεραιοτητα. Νομιζω οτι για τα ποκετ μπορει να απενεργοποιηθει η λειτουργια του κινητου. Α, προσοχη. Εχω το Qtek 8010 το οποιο λειτουργει και ως flight mode-Λειτουργια σε αεροπλανο δηλαδη. Αυτο σημαινει οτι παρακπαμπτει την λειτουργια του ως κινητο με οτι συνεπαγεται αυτο..

 

 

nai.. kai gw apo s100 pou 3erw exei flight mode..

to 8ema einai ama dn exeis flight mode on kai meinei me tn efedrikh ti ginetai :confused:

Link to comment
Share on other sites

re paidia den uparxei to *#oo6#:blink: ayto poy yparxei einai to *#o6# poy dixnei

imei kai thn ekdosh logismikoy ths syskeyhs:!: :!:

 

ayto to 3eroume oloi.. to 8ema einai ti paizei me to *#006# :)

Link to comment
Share on other sites

ωχχχ εμενα μου γραφει unknown application και την ενδειξη "ενταξει" και το κανει και ενα τσεκ!

αχχχχχχχ μου το χαλασατεεεεεεεεεε :p

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάτησα *#006#, πάτησα το πράσινο πλήκτρο και μου έβγαλε εντάξει για το αίτημα. Τι αίτημα είναι αυτό όμως; Δεν πιστεύω να έγινε καμιά μαμακία τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Οι κωδικοί της μορφής *xyz#, #xyz# και *#xyz# ακολουθούμενοι από το πλήκτρο κλήσης, αντιστοιχούν σε ενεργοποίηση, απενεργοποίηση και έλεγχο κατάστασης διαφόρων υπηρεσιών αντίστοιχα.

 

Π.χ. αν στη θέση του xyz βάλετε το 21 είναι η προώθηση κλήσεων, το 33 η φραγή κ.ά. Υπάρχουν πολλοί τέτοιοι κωδικοί, αλλά αν τους γράψω θα βγει ολόκληρο κατεβατό. Εξάλλου δεν υπάρχει λόγος, αφού ότι κάνουν οι κωδικοί αυτοί μπορείτε να το κάνετε και από το μενού των περισσότερων κινητών.

 

Αν στη θέση του xyz βάλετε κάποιο κωδικό που δεν αντιστοιχεί σε καμία υπηρεσία (όπως είναι και το *#006#), εμφανίζεται αυτό το "Unknown application". Δεν υπάρχει τίποτα περίεργο σε αυτό.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

ναι μονο που εινα αγνωστο το αν το δουμε και ποτε οπως κι αλλα μοντελα της samsung με symbian.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ναι μονο που εινα αγνωστο το αν το δουμε και ποτε οπως κι αλλα μοντελα της samsung με symbian.

To Symbian D730 της Κορεάτικης εταιρείας διατείθεται στην Ευρωπαική αγορά :http://www.expansys.com/product.asp?code=125425

 

Δεν βλέπω τον λόγο για να μην κυκλοφορήσουν σε αυτήν τα Ζ600 και Ζ710.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μία εργασία στην οποία θα έπρεπε να σκεφτώ την δημιουργία μιας δικής μου εταιρίας που να προσφέρει κάτι καινοτόμο στην ελληνική αγορά κατά προτίμηση τεχνολογικό. Επειδή όμως δεν γνωρίζω και πολλά από το τι παίζει στην αγορά θα ήθελα καμία βοήθεια. Θα βόλευε να αναφέρατε ίσως κάποιες τεχνολογίες που δεν έχουν εφαρμοστεί ακόμα στην Ελλάδα αλλά εφαρμόζονται στο εξωτερικό.

 

Προκαταβολικά ευχαριστώ :)

http://www.egs-avatars.com/e_gs_images/divers/gifs_jeux/image01.gif
Link to comment
Share on other sites

To Symbian D730 της Κορεάτικης εταιρείας διατείθεται στην Ευρωπαική αγορά :http://www.expansys.com/product.asp?code=125425

 

Οh, yea!!! Με δυο μόνο χρόνια καθυστέρηση :p

Link to comment
Share on other sites

To Symbian D730 της Κορεάτικης εταιρείας διατείθεται στην Ευρωπαική αγορά :http://www.expansys.com/product.asp?code=125425

 

Δεν βλέπω τον λόγο για να μην κυκλοφορήσουν σε αυτήν τα Ζ600 και Ζ710.

 

Ναι μετά από πόσο καιρό που έχει ανακοινωθεί; Όταν και αν έρθουν και αυτά θα είναι ξεπερασμένα.. Δυστυχώς!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...