Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η γλώσσα εξελίσσεται μέσα από τέτοιες διαδικασίες, καλώς ή κακώς...

 

Τι να πω είναι μεγάλο θέμα.. :confused:

 

Εγώ προσωπικά πάντως πιστεύω ότι η αντικατάσταση λέξεων την γλώσσας μας από άλλες -παραμορφωμένες κίολας, γροσέρης.. ?? :p - είναι φθορά γιαυτήν..

 

Δε ξέρω :?:

life is too short to say no!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

sorry dld epeidh eidame oti oi topic starters eixane na mpoun sto topic apo tote pou dhmosieusan thn url me to erwthmatologio kai pistepsame oti kanane thn douleia tous kai mono agnoontas ta dika mas post me to aplo aithma mas.

Oso gia ta paradeigmata... astoxa teleiws.

Afou einai etsi ta pragmata pantws to dexomai kai perimenw mazi me tous ypoloipous ta apotelesmata.

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχαρίστως να τα στείλω. Θα σε προσθέσω στη λίστα των ατόμων που μου έχουν στείλει κάποιο μήνυμα.

 

όταν τελειώσει η έρευνα θα κάνω και ποστ τη διεύθυνση που θα δημοσίευτούν στο συγκεκριμένο θέμα

life is too short to say no!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω τα αποτελέσματα, αντί να τα στέλνετε στο καθένα με pm, να τα δημοσιεύσετε σε αυτό το topic, διαφορετικά στείλτε τα μου και σε μένα με pm.

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

anoiksa auto to thema etsi oste na mporesoume na poume poia einai ta kritiria tou kathenos mas etsi oste na parei ena kinito tilephono.emena prosopika ta kritiria mou einai na exei stereo mp3,2 mp camera,megali othoni,megali analisi,kai genikos na einai oraio se olous tous tomeis.merikoi alloi omos pairnoun ena kinto gia na to exoun mono gia kinito kai ligi psixagogia kai den tous noiazei i kamera.omos den einai kalitero na exeis mia siskevi gia ola?ante tora na vgaleis tin psifiaki gia na vgaleis photo eno mporeis me to kinito i na vgaleis to mp3 player gia na akouseis mp3.ligo paralogo den einai?(vevea spania vgainoun teties siskeves pou na pliroun ola auta pou eipa alla otan vgainoun,tis pairno :D ) :p
Link to comment
Share on other sites

Einai shmantiko gia esas na mporei na allazei prosopsh to kinhto sas thlefono;H dynatothta allaghs prosopseon apotelei krithrio epiloghs gia thn agora mias kainoyrias syskeyhs;Gia poion logo;
Link to comment
Share on other sites

Για εμενα οχι.Λογω του οτι προσεχω τα κινητα μου και δεν παθαινουν τιποτα.Πιο πολυ με ενδιαφερει να ειναι καλα δεμενη η συσκευη και με οσο καλλιτερη ποιοτητα κατασκευης και να μην μπορει να αλλαξει προσοψη. ;)

Γιατι τα περισσοτερα που αλλαζουν προσοψεις δεν κουμπωνουν τελεια και μπαινουν σκονες συν του οτι γινεται πολυ "πλαστικο" το κινητο.

Ε, και αν τυχει και πεσει το κινητο και παθει κατι το στελνω στην αντιπροσωπια και μου αλλαζουν εκει.Τα σκαω φυσικα (οχι οτι οι αυθεντικες προσοψεις δεν κοστιζουν) αλλα μαθαινω να ειμαι πιο προσεκτικος! ;)

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα οχι.Λογω του οτι προσεχω τα κινητα μου και δεν παθαινουν τιποτα.Πιο πολυ με ενδιαφερει να ειναι καλα δεμενη η συσκευη και με οσο καλλιτερη ποιοτητα κατασκευης και να μην μπορει να αλλαξει προσοψη. ;)

Γιατι τα περισσοτερα που αλλαζουν προσοψεις δεν κουμπωνουν τελεια και μπαινουν σκονες συν του οτι γινεται πολυ "πλαστικο" το κινητο.

Ε, και αν τυχει και πεσει το κινητο και παθει κατι το στελνω στην αντιπροσωπια και μου αλλαζουν εκει.Τα σκαω φυσικα (οχι οτι οι αυθεντικες προσοψεις δεν κοστιζουν) αλλα μαθαινω να ειμαι πιο προσεκτικος! ;)

Προσυπογράφω ;)

 

DENIOR, μπορείς τουλάχιστον να κάνεις ένα edit τον τίτλο και να τον γράψεις στα ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

ΌΧΙ φυσικά!!γιατί??μα γιατί θέλω το κινητό μου σε καλή κατάσταση βάζοντας το σε μια δερμάτινη "θικουλα", δεν με ενδιαφέρει καθόλου η εμφάνιση του κινητού!!!!
Link to comment
Share on other sites

gkr41 said:
Προσυπογράφω 😉

 

DENIOR, μπορείς τουλάχιστον να κάνεις ένα edit τον τίτλο και να τον γράψεις στα ελληνικά;

DEN exo ellhniko plhktrologio...To computer moy den exei egkatesthmenoys ellhnikoys xarakthres..

 

Edited by DENIOR
Link to comment
Share on other sites

DEN exo ellhniko plhktrologio...

 

Τι εννοείς; :confused:

 

Και το "ΠΑΟ Σ΄ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ" πως το έγραψες; :blink: :w00t:

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

εχω μια κεραια της ωονταφονε διπλα στο σχολειο μου (γυρο στα 300μ)

το σωστο για την υγεια μου τεκμιριωμενο ειναι

1.να συνεχεισει να υπαρχει(η υγεια μου ειναι ασφαλης)

2.να την βγαλουμε αμεσως(ειναι καρκινογωνες)

οπως υποστηριζουν πολυ.

αλλα δεν εχω αποδεικτικο (επηστημονικα)

για την μια η την αλλη περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Ξερω πως αν ειναι στο δικο σου κτηριο δεν εχεις προβλημα. Τωρα αμα ειναι διπλα σου πιστευω δεν θα ειναι και οτι καλυτερο... :O
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Θα ηταν πολυ καλο να αλλαζει προσοψεις αν ηταν καλα ''δεμενο'' το κινητο. Αμα ειναι σε στυλ 3310 μακρια... :)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

DEN exo ellhniko plhktrologio...

Tι παει να πει,"δεν εχω ελληνικο πληκτρολογιο";

Ουτε εμενα εχει τυπωμενους χαρακτηρες ελληνικους επανω...παρ'ολα αυτα γραφω ελληνικα.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εννοει πως το pc του δεν εχει εγκατεστημενους ελληνικους χαρακτηρες... :)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εννοει πως το pc του δεν εχει εγκατεστημενους ελληνικους χαρακτηρες... :)

Ε,τότε ας βοηθήσουμε το παλληκάρι να κάνει ενα edit στο τίτλο. ;)

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Μια παρατήρηση έκανα απλά, παιδιά. Ας μη βγαίνουμε off-topic καλύτερα ;)
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (3.45.113) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

ΠΑΙΔΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

 

εχω μια κεραια της ωονταφονε διπλα στο σχολειο μου (γυρο στα 300μ)

 

το σωστο για την υγεια μου τεκμιριωμενο ειναι

 

1.να συνεχεισει να υπαρχει(η υγεια μου ειναι ασφαλης)

 

2.να την βγαλουμε αμεσως(ειναι καρκινογωνες)

 

οπως υποστηριζουν πολυ.

 

αλλα δεν εχω αποδεικτικο (επηστημονικα)

 

για την μια η την αλλη περιπτωση.

 

Το 2. Δεν υπάρχει καμία περίπτωση μια κεραία που εκπέμπει ηλεκτροκύματα να μην είναι καρκίνογώνα και μάλιστα σε τόσο μικρή απόσταση. Δεν χρειάζετε να ακουστεί επιστημονική άποψη για να καταλάβετε κάποια πράγματα. Δηλαδή άμα αύριο βγει ένας σοβαρός επιστήμονας και πει ότι εκπέμπουν τεράστιες ποσότητες ηλεκτρομαγνητικής ενέργειας πιστεύεις ότι θα ακουστεί αυτή η έρευνα; θα του βουλώσουν το στόμα πριν καν το ανοίξει. Έτσι είχε γίνει και την εποχή που πρώτοεμφανίστηκε το κάπνισμα.Κανείς δεν είχε βγει να πει ότι το κάπνισμα βλάπτει γιατί απλά παίζονται τεράστια συμφέροντα. (και τότε,και τώρα και στις δύο περιπτώσεις). Μην περιμένετε επιστημονικές απόψεις, βασιστείτε απλά στη λογική σας...;)

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ήδη θέμα στο οποίο μπορείτε να συζητήσετε για κεραίες (καμουφλαρισμένες και μη) σε κατοικημένες περιοχές, σχολεία, κτλ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=52338

Link to comment
Share on other sites

hi there,

 

ligo koulo afto pou thelw na rotisw, alla....

mipws gnorizei kaneis an kikloforoun imode patches (h kati paromoio telos pantwn) gia 3es siskeves.

thelw na parw ena sharp alla einai voda live. an iparxei patch gia alles siskeves, tote poli pithanon na vrw kai gia to sharp.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...