Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως παιδια...οποιοδηποτε smartphone(6600 - 7610.... ) και να παρετε σε vodafone live ειναι μια χαρουλα .....

ειναι πληρως παραμετροποιησημα και μπορεις π.χ να βγαλεις πολυ ανετα το κουμπακι του vodafone live να αλλαξεις θεματα και γενικα να κανεις οτι θελεις οπως ακριβως αν επαιρνες το τηλεφωνο χωρις συνδεση ....

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eπισης τα voddafone live δεν εχουν κλειδωμενα bluetooth κ υπερυθρες ...αυτα τα κλειδωνουν οι κατασκευαστες.....αλλωστε δεν χρειαζετε ...αν θελει να κλειδωσει κατι η voda το κανει απο software κλειδωνοντας τα αρχεια .......

 

ειχα Τ610 vodafone live και λειτουργουσαν ολα αψογα.......

 

 

Υ.Γ ...παντως το vodafone live σαν υπηρεσια οπως και ολα τα παρομοια και ακριβο ειναι και δεν εχει να προσφερει απολυτως τιποτα ....

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εδώ και δύο εβδομάδες είμαι και εγώ στο παιχνίδι. Αλλά μετά από τόσο καιρό και ακόμη δεν έχει τελειώσει τίποτα (είμαι στο 97%). ειναι φυσιολογικό? Τρέχει σενα φορητό 1.066 mghz. Σε ενα άλλο παλιό επιτραπέζιο πισι τρέχω ένα άλλο προγραμμα το united devices (παρόμοιο με το find a drug) και τελειώνει μια δουλειά σε περίπου 18 ώρες. Ιδια ταχύτητα το άλλο πισι και γενικά πιό παλιό. Τι συμβαίνει? είναι φυσιολογικό?
Link to comment
Share on other sites

Nαι φυσιολογικο ακουγετε μιας κ το 1Ghz ειναι λιγο...

Το θεμα ειναι οτι ο χρονος επεξεργασιας δε θα πρεπει να σε προβληματιζει μιας

κ οι ποντοι που θα σου δωσει η εργασια ειναι αναλλογοι με τη ταχυτητα αλλα και με το χρονο εργασιας ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Samael. Ο επιμένων νικά. Πήρε εμπρός το μηχανάκι και δε λέει να σταματήσει!!! 18 ώρες το 24ωρο ανοικτό μέχρι να παραδώσει το πνεύμα και να πάρω καινούργιο. Ωστόσο δεν δείχνει να καταλαβαίνει τίποτα (από κούραση!!!)
Link to comment
Share on other sites

ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΕΛΝΩ ΔΩΡΕΑΝ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ΕΜΑΙΛ.ΜΟΥ Η ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΕΛΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ΑΡΙΘΜΟΥ ΜΟΥ.
Link to comment
Share on other sites

Για μηνύματα με απόκρυψη έχει ένα πρόγραμμα της Vodafone μόνο για τα CU νομίζω. Δεν πρέπει να υπάρχει άλλος τρόπος.
Όμιλος πινγκ-πονγκ Χαλκίδας: http://www.ping-pong.gr
Link to comment
Share on other sites

Για πολυ μικρα μηνυματα μπορεις να κανεις το εξης: γραφεις ενα τυχαιο αριθμο,για παραδειγμα 10.Πατας αποθηκευση και αντι για ονομα γραφεις μια-δυο λεξεις οπως για παραδειγμα "σ'αγαπώ".Το αποθηκευεις και το στελνεις.Ο αλλος το λαμβανει σαν 'ληψη προσωπικων στοιχειων' και ετσι δεν φαινεται ο αριθμος σου.

Το εκανα παλια. :o :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος billys_541 (19 Οκτ. 2004 , 19:38)

 

Για πολυ μικρα μηνυματα μπορεις να κανεις το εξης: γραφεις ενα τυχαιο αριθμο,για παραδειγμα 10.Πατας αποθηκευση και αντι για ονομα γραφεις μια-δυο λεξεις οπως για παραδειγμα "σ'αγαπώ".Το αποθηκευεις και το στελνεις.Ο αλλος το λαμβανει σαν 'ληψη προσωπικων στοιχειων' και ετσι δεν φαινεται ο αριθμος σου.

Το εκανα παλια. :o :D

 

Αυτο γινεται αν θυμαμαι καλα μονο απο nokia σε nokia και οχι στα καινουργια :D
Link to comment
Share on other sites

Βασικά για free SMS μέσω internet τα sites έχουν λιγοστέψει. Ένα τελευταίο που έπεσε στην αντιληψή μου είναι το: http://www.cdmk.gr

Οπότε μπορείς να στέλνεις και από εκεί ανώνυμα SMS. :cool:

Time is what keeps everything from happening at once.
Link to comment
Share on other sites

Τσιπ με τουρμπίνες

Μικροσκοπικές ντιζελογεννήτριες θα μπορούσαν να τροφοδοτούν κινητά τηλέφωνα

 

Λονδίνο

 

 

Ηλεκτρικές γεννήτριες μεγέθους μικρότερου από ένα χιλιοστό θα μπορούσαν να αντικαταστήσουν στο μέλλον τις μπαταρίες που χρησιμοποιούνται στις φορητές συσκευές, ελπίζουν Αμερικανοί ερευνητές.

 

Οι «μικρογεννήτριες» που αναπτύσσονται στο Ινστιτούτο Τεχνολογίας της Τζόρτζια στις ΗΠΑ αποτελούνται από διαφορετικά τσιπ πυριτίου τοποθετημένα το ένα πάνω στο άλλο.

 

Περιλαμβάνουν έναν θάλαμο καύσης, που τροφοδοτείται με ντίζελ, μια τουρμπίνα παρόμοια με τους στροβιλοκινητήρες των αεροσκαφών, και μια σειρά από πηνία που παράγουν ηλεκτρικό ρεύμα.

 

Όπως αναφέρει το NewScientist,cομ, το κύριο πλεονέκτημα της τεχνολογίας είναι ότι προσφέρουν δεκαπλάσια ενέργεια ανά μονάδα όγκου καυσίμου σε σχέση με τις μπαραρίες λιθίου.

 

Στο πρωτότυπο της συσκευής που ανέπτυξαν ο Ντέιβιντ Αρνολντ και ο Μαρκ Αλεν η τουρμπίνα έχει αντικατασταθεί προς το παρόν από ένα μικροσκοπικό τρυπάνι, παρόμοιο με τον τροχό του οδοντίατρου.

 

Στην άκρη του τρυποανιού βρίσκεται ένας μαγνητικός δακτύλιος, ο οποίος περιστρέφεται πάνω από τρία μεταλλικά πηνία ύψους 100 μικρομέτρων τα οποία βρίσκονται σε ένα υποκείμενο στρώμα αγώγιμου υλικού.

 

Καθώς το μαγνητικό πεδίο του δακτυλίου περιστρέφεται 100.000 φορές το λεπτό, επάγει στα πηνία ηλκετρικό ρεύμα έντασης έως 1,1 Watt -αρκετό για να τροφοδοτήσει ένα φορητό τηλέφωνο ή έναν δέκτη GPS.

 

Επόμενος στόχος των ερευνητών είναι να ενσωματώσουν τον θάλαμο καύσης, τον ρότορα και τα πηνία σε μια σειρά από στρώματα πυριτίου κολλημένα το ένα πάνω στο άλλο.

 

Η συσκευή θα παρουσιαστεί τον Ιανουάριο στο Διεθνές Συνέδριο Μικροηλεκτρομηχανικών Συσκευών (MEMS) που θα πραγματοποιηθεί στο Μαΐάμι.

 

news.in.gr

 

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=574797&lngDtrID=252

 

thx:)

Link to comment
Share on other sites

Guest stelios nikaia
Ωραίο ακούγεται (μάλλον εντυπωσιακό) αλλά αν σκάσει αυτό το πραγματάκι στην τσέπη μου, στο χέρι μου , στο αυτάκι μου την ώρα που μιλάω, αλοίμονό μου...
Link to comment
Share on other sites

Και σκεψου να το γεμισεις με νοθευμενο Diesel και να μπλοκαρουνε τα μπεκ. Θα θελει ρεκτιφιε και τα ρεστα.
Link to comment
Share on other sites

Guest stelios nikaia

Άλλη ερώτηση :

Θα πρέπει να το περνάμε κι΄από Κ.Τ.Ε.Κ. (Κέντρο Τεχνολογικού Ελέγχου Κινητών);

Να μετράμε και τους ρύπους;

Θα πρέπει και να "λαδώνουμε" μερικοί από ΄μας...

;) :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλοδεχούμενο το χιούμορ, αλλά ας βάλουμε ένα stop εδώ. Οι πατάτες ευδοκιμούν στο Chat and Fun, οπότε δεν υπάρχει λόγος να γίνει και το παρόν θέμα πατατο-thread. :)
Link to comment
Share on other sites

exo tin eksis aporia..to kinito (6230) mporei na stilei minimata meso GPRS, mipos tlk to GPRS simeferei gia ta minimata ka8os 8a se xreoasei gia merika bytes anti gia ta 8 lepta pou paei to minima?

 

mporei kapoios na me diafotisei ti pezei?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg (25 Οκτ. 2004 , 03:45)

 

Λιιιιιιιιιγο πιο πανω υπαρχει ολοκληρο θεμα :) Δες εδω

 

 

Lock :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...