Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλο και συχνότερα συναντώ σε ιστοσελίδες τη διαφήμιση δωρεάν παροχής σύνδεσης στο διαδίκτυο με αστική χρέωση μέσω των ιδίων, χρησιμοποιώντας απλώς το όνομα, τον κωδικό και τον τηλεφωνικό αριθμό που σου δίνουν.

 

Γνωρίζει κανείς, ποιές είναι οι διαδικασίες που πρέπει να κινήσει ο ιδιοκτήτης μιας ιστοσελίδας, ώστε να μπορεί να παρέχει στους επισκέπτες της τη δυνατότητα αυτή; Θα πρέπει να απευθυνθεί άμεσα στον ΟΤΕ ή σε κάποια άλλη υπηρεσία; Υπάρχει ποσοστό κέρδους και αν ναι σε τί ποσοστό κυμαίνεται;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά τους φίλους που θα μου δώσουν τα φώτα τους, και ζητώ συγνώμη αν δεν κατάφερα να βρω τη σωστή θεματική ενότητα για να δημοσιεύσω το θέμα μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φαινεται πως μονο εγω ασχολουμαι με συνακροασεις και τροπους για να χαλαω ασκοπα τα χρηματα μου.. :p
Link to comment
Share on other sites

oxi ...............

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτός ο Ευαγγελάτος κάνει πολύ μεγάλη ζημιά και παραπληροφορεί τρελά τον κόσμο. Κάνει την τρίχα τριχιά και πανικοβάλει κόσμο. Κάθε μέρα ακούω μία από τα γίδια απο πάρα πολλούς.
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί οτι ένα κινητό δε παρακολουθείται τόσο εύκολα όσο ο Ευαγγελάτος προσπαθεί να παρουσιάσει και πως όλα αυτά είναι για να εντυπωσιάζεται το ευρύ κοινό που είναι σε γενικές γραμμές άσχετο με το θέμα και δε την ψάχνει. Μη νομίζεις, αν γυρίσεις και ρωτήσεις 10 τυχαίους ανθρώπους τι είναι ας πούμε Bluetooth oι 8 δε θα ξέρουν. Πως να μην εντυπωσιαστούν όλοι αυτοί;

 

Στην πραγματικότητα ο κίνδυνος είναι από μηδαμινός έως ανύπαρκτος.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=154376&highlight=%F0%E1%F1%E1%EA%EF%EB%EF%FD%E8%E7%F3%E7+%EA%E9%ED%E7%F4%FE%ED

και διάφορα άλλα σχετικά θέματα με την "αναζήτηση".;) :lock:

Link to comment
Share on other sites

sigoyra to sharp v903 kai to sharp gx40 exoyn ayti ti dinatotita... profanos kai to sharp 770 tha tin exei.... genika nomizo pos mono se kinita sharp iparxei mexri stigmis ayti i dinatotita...
Link to comment
Share on other sites

ΣΤΟ ΕΚΤΟ μέσο ενημέρωσης αναμένεται να αναδειχθεί στα αμέσως επόμενα χρόνια το κινητό τηλέφωνο προσφέροντας μια νέα, δυναμική και κυρίως, φορητή πλατφόρμα για ενημέρωση, ανταλλαγή πληροφοριών, μηνυμάτων, περιεχομένου πολυμέσων κάθε είδους ακόμα και συναλλαγών, όπως οι αγοραπωλησίες, οι τραπεζικές συναλλαγές κλπ.

 

Μόλις 14 χρόνια μετά την αποστολή του πρώτου SMS παγκοσμίως -από ένα pc σε ένα κινητό της Vodafone το Δεκέμβριο του 1992- ο τομέας έχει κάνει άλματα αναδεικνύοντας την οθόνη του κινητού στην τέταρτη κατά σειρά οθόνη -μετά το σινεμά, την τηλεοπτική οθόνη και την οθόνη του υπολογιστή- στην ιστορία της ανθρωπότητας, η οποία μπαίνει στο πάνελ των Μέσων Ενημέρωσης.

 

Ηδη όλα τα μεγάλα ειδησεογραφικά δίκτυα παγκοσμίως -CNN, MSNBC κλπ- έχουν δημιουργήσει ειδικές εφαρμογές για τις συσκευές της κινητής τηλεφωνίας, ενώ παράλληλα και ο χώρος του μάρκετινγκ έχει σπεύσει με διάφορες πλατφόρμες και εφαρμογές να εκμεταλλευτεί το νέο μέσο για την προβολή προϊόντων και υπηρεσιών. Μέσα στα τελευταία χρόνια το κινητό τηλέφωνο έκανε πραγματικά άλματα αφού από ένα απλό εργαλείο επικοινωνίας φωνής, μετετράπη αρχικά σε μικρό παιχνίδι και στη συνέχεια σε μια ισχυρή μηχανή αναπαραγωγής πολυμέσων και σε προσωπικό βοηθό γραφείου.

 

Πηγή: naftemporiki.gr

Link to comment
Share on other sites

paidia exo ena sobaro problima.molis xthes katevasa to windows live messenger 8.1.otan piga na to anoikso ebala ton kodiko mou kai mou ebgale mia eidopoihsh kai mou eipe pos eiparxei sfalma (80072efd).epeisis mou elege pos mporei na ftaiei to teixos prostasias tou ipologisti.i allios ftaine oi ri8miseis tou windows live messenger.epeita mpika stin kentriki selida tis microsoft kai zitisa boi8eia.brika ti na kano gia auto to sfalma omos tipota den allakse.mipos kserei kaneis ti mporo na kano gia auto to problima?
Link to comment
Share on other sites

πιστευω πως εχει γινει εδω κ πολυ καιρο μεσο ενημερωσης. απο τοτε που βγηκε το ιντερνετ στα κινητα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκανα ενα search Και δεν βρηκα κατι σχετικο, αν εκανα λαθος παρακαλω δωστε μου το link :)

 

Διαβαζα στο ιντερνετ για τη τεχνολογια MobileTV που λανσαρουν στην Αμερικη, οπου μπορεις να δεις τηλεοραση κανονικα απο το κινητο σου.

Μαλιστα τα κινητα εχουν κατι πτυσσομενες κεραιες 5 ιντσων κλπ.

 

Δυο απο τα κινητα που ειδα ηταν ωραια και με αρκετα καλες δυνατοτητες.

Samsung SCH-U620

LG VX9400

 

Παρολα αυτα εχω καποιες αποριες που θα το εκτιμουσα πολυ αν μπορειτε να μου τις λυσετε.

 

Πρωτον, η υπηρεσια δεν ειναι απο το ιδιο δικτυο και στις κανονικες συχνοτητες τις εταιρειας; Για ποιο λογο χρειαζεται τη δευτερη μεγαλυτερη κεραια;

 

Δευτερον, υποψιαζομαι πως ουδεμια σχεση εχει αυτη η υπηρεσια με το αντιστοιχο των ελληνικων εταιρειων, που πρεπει να μπεις στο ΤΙΜ Imagine πχ και μεσω αυτου να δεις TV (με αποτελεσμα κατι τρελες χρεωσεις, και σε αθλια ποιοτητα).

 

Τριτον, Η υπηρεσια ειναι χρεωσιμη στις ΗΠΑ (αν ξερετε :p );

 

Και τελος, ξερουμε αν προκειται να ερθει και στην Ελλαδα ποτε; Τι εξοδα για τις εταιρειες συνεπαγεται κατι τετοιο;

Link to comment
Share on other sites

Πριν από καιρό γράφτηκα στην υπηρεσία "CLUB VFM ΤΟΥ 88,3 VILLAGE FM" μάλλον για συμμετοχή σε κάποιο διαγωνισμό.

Πλεον με ενοχλεί και πήγα να διαγραφώ, πήγα στο site οπου διάβασα εδώ http://www.883villagefm.com/download/clubvfmrules.pdf να λέει σαφέστατα "Το μέλος μπορεί ανά πάσα στιγμή να διαγραφεί στέλνοντας VFM STOP ΣΤΟ 4121"

Το πρόβλημα είναι ότι τα μηνύματα δεν φτάνουν και έτσι εγώ συνεχίζω να λαμβάνω χαζομηνύματα.

Τα ερωτήματα είναι 2, πώς διαγράφομαι και σε ποιόν φορέα πρέπει να τους κράξω;

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά! Έχω ένα i-mate sp3 με windows mobile και θα ήθελα να μάθω αν με κάποιον τρόπο ή πρόγραμμα θα μπορούσα να κάνω φραγή σε ένα άλλο συγκεκριμένο αριθμό κινητού ενός ενοχλητικού για να μην δέχομαι ούτε κλήσεις ούτε μηνύματα...

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...