Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η VODAFONE ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΕΙ ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ . ΚΑΝΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ 30 ΩΣ 35 € ΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΕΝΩ ΕΧΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΑΒΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ.

ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ 100 € ΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΠΕΡΝΟΥΝ ΤΑ 45 € ΤΟ ΜΗΝΑ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H Ευρωπαϊκή Ένωση όπως πολλοί πιθανόν γνωρίζετε διατηρεί τον μεγαλύτερο δικτυακό τόπο παγκοσμίως που δέχεται αναρίθμητες επισκέψεις και hits κάθε μέρα! Ο λόγος φυσικά για τον EUROPA το πολύγλωσσο δικτυακό portal της Ευρωπαϊκής Ένωσης το οποίο και έχει στόχο να προσφέρει ενημέρωση για κάθε θέμα που σχετίζεται με την E.E. παρέχοντας πρόσβαση σε εκατομμύρια σχετικές σελίδες, έγγραφα και φωτογραφίες. Ξεκίνησε την λειτουργία του το 1995 και η ανάπτυξή του έλαβε χώρα με γεωμετρική πρόοδο σχεδόν 20% επιπλέον επισκέπτες κάθε χρόνο! Το μεγάλο του πλεονέκτημα και συνάμα το χαρακτηριστικό που το κάνει να ξεχωρίζει είναι η διαθεσιμότητα των υπηρεσιών του σε όλες τις επίσημες γλώσσες της Ένωσης, και φυσικά και την ελληνική!

 

Σήμερα βέβαια τα πράγματα έχουν αλλάξει, περίπου 150 εκατομμύρια κάτοικοι της Ε.Ε. έχουν πρόσβαση στο διαδίκτυο, περίπου δηλαδή το 45% των κατοίκων της Ε.Ε. Είναι γνωστό βέβαια ότι δυστυχώς τα αντίστοιχα νούμερα για την χώρα μας είναι αρκετά μικρότερα. Ωστόσο από αυτούς σύμφωνα με έρευνες μόνο το 72% εξ αυτών γνωρίζει για τον EUROPA και έτσι τα αρμόδια όργανα της Ε.Ε. ξεκίνησαν αφενός ενημερωτική καμπάνια για τον EUROPA αφετέρου άλλαξαν την αρχική του μορφή πρόσφατα ενώ εντός του έτους αναμένονται επιπλέον διαρθρωτικές αλλαγές στην δομή του EUROPA έτσι ώστε η αναζήτηση πληροφοριών από τους πολίτες των χωρών μελών να είναι ακόμα πιο εύκολη.

 

Σύμφωνα με τις επίσημες στατιστικές ο EUROPA τον περασμένο Νοέμβρη "μάζευε" 300.000 hits σε καθημερινή βάση ενώ το διαθέσιμο περιεχόμενο για τους επισκέπτες αγγίζει τα 4 εκατομμύρια έγγραφα και σελίδες. Ο λόγος που δέχεται τόσες πολλές επισκέψεις δεν είναι μόνο η πλειάδα του υλικού στο οποίο παρέχει πρόσβαση, αλλά και η διαθεσιμότητα σε όλες τις γλώσσες όπως είπαμε και πιο πάνω, ενώ αναμένεται να προστεθούν σύντομα και οι γλώσσες των 10 υπό ένταξη χωρών οπότε και το περιεχόμενό και κατά συνέπεια και οι επισκέψεις στον EUROPA αναμένεται να αυξηθούν εντυπωσιακά! Φυσικά μόνο και μόνο η διαχείριση του όγκου των πληροφοριών και του πλήθους των επισκεπτών αποτελεί έναν σύγχρονο άθλο της πληροφορικής και πρόκληση για τους εκεί administrators(O ΜsK να τα ακούει αυτά :p )!

 

Κλείνουμε το άρθρο με την ευχή σύντομα να δούμε μια αντίστοιχη υλοποίηση και στην Ελλάδα για την καλύτερη εξυπηρέτηση των Ελλήνων πολιτών... ;)

 

Περισσότερες πληροφορίες και τον... ίδιο τον EUROPA μπορείτε να βρείτε εδώ:

http://europa.eu.int Πάντως αν δεν έχετε ξαναπάει και αρχίσετε την περιήγηση τότε θα σας χρειαστεί.... υπομονή! :wacko:

 

Y.Γ. Thanx to manoz :*

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος parapara (28 Ιαν. 2004 , 14:27)

 

Apo o,ti katalaba... dinei 50 credits... sta opoia to ena sms (gia Ellada) kostizei 14...den kserw pote tha ksanagemizoun ta 50...

 

 

Επειδή αυτά τα 50 credits τα αναφέρει ως "starter pack" πολύ φοβάμαι ότι δε θα ξανα-ανανεωθούν :( Δηλαδή 3 sms (που ισχύουν για 2 εβδομάδες) και τέρμα μάλλον...

 

Μεγάλη τραγωδία...εκατομύρια άνθρωποι θα παραστούν στην κηδεία...

Δε ξέρω...αλλά αν είχα το 1rstwap θα ένιωθα τύψεις... :p

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι ειναι θεμα δυσκολιας,

μαλλον το εχουν παραμελησεις επειδη ολο το ενδιαφερον τους ειναι τα πιο "φανταχτερα" features των κινητων ...

ποιος ασχολειται με κατι που ουτε καν φαινεται

http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia7650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την termi21

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος parapara (28 Ιαν. 2004 , 14:27)

 

Apo o,ti katalaba... dinei 50 credits... sta opoia to ena sms (gia Ellada) kostizei 14...den kserw pote tha ksanagemizoun ta 50...

 

 

Επειδή αυτά τα 50 credits τα αναφέρει ως "starter pack" πολύ φοβάμαι ότι δε θα ξανα-ανανεωθούν :( Δηλαδή 3 sms (που ισχύουν για 2 εβδομάδες) και τέρμα μάλλον...

 

Μεγάλη τραγωδία...εκατομύρια άνθρωποι θα παραστούν στην κηδεία...

Δε ξέρω...αλλά αν είχα το 1rstwap θα ένιωθα τύψεις... :p

 

Gia to web2sms posa sms dinoune th bdomada?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hackfree (28 Ιαν. 2004 , 18:29)

 

Wirelessly posted (Nokia7650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Επειδή αυτά τα 50 credits τα αναφέρει ως "starter pack" πολύ φοβάμαι ότι δε θα ξανα-ανανεωθούν :( Δηλαδή 3 sms (που ισχύουν για 2 εβδομάδες) και τέρμα μάλλον...

 

Μεγάλη τραγωδία...εκατομύρια άνθρωποι θα παραστούν στην κηδεία...

Δε ξέρω...αλλά αν είχα το 1rstwap θα ένιωθα τύψεις... :p[/b]

 

Gia to web2sms posa sms dinoune th bdomada?

 

 

Πικρή ιστορία και αυτή... δίνουν μέχρι 5 τη μέρα ΚΑΙ μέχρι 25 το μήνα. Δηλαδή στην ουσία δίνουν λιγότερο από 1 sms τη μέρα...Όρεξη να έχεις να ανοίγεις accounts... :mad:

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Nαι, γνώριζα και τον επισκεπτόμουν συχνά

Ναι, γνώριζα αλλά δεν τον επισκεπτόμουν συχνα

Ναι αλλά δεν τον είχα επισκεπτεί ποτέ

 

Γιατί γράφεις σε παρελθοντικούς χρόνους; Όπως το είδα φοβήθηκα ότι ο Europa έκλεισε.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (28 Ιαν. 2004 , 23:06)

 

Γιατί γράφεις σε παρελθοντικούς χρόνους; Όπως το είδα φοβήθηκα ότι ο Europa έκλεισε.

 

 

Ναι, γνώριζα= Αόριστος=παρελθόν=παλιο EUROPA ;)

 

Το νέο λέει ότι θα γίνουν σημαντικές αλλαγές στον EUROPA...

 

αφετέρου άλλαξαν την αρχική του μορφή πρόσφατα ενώ εντός του έτους αναμένονται επιπλέον διαρθρωτικές αλλαγές στην δομή του EUROPA έτσι ώστε η αναζήτηση πληροφοριών από τους πολίτες των χωρών μελών να είναι ακόμα πιο εύκολη.

 

ποιες ακριβώς θα είναι αυτές δεν ξέρω για να πω την αμαρτια μου, εγώ τώρα τον έμαθα :D :stupid: :p

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να στείλεις μέσα από το site της cosmote αν είσαι συνδρομητής της και έχεις ενεργοποιημένο το album (ενεργοποιείται από το 1212 ή το 1313, τηλεφωνικά)

 

:!: Αλλά στέλνονται επώνυμα και χρεώνεσαι κανονικά (0,37Ε + ΦΠΑ)

"We don’t see things as they are, we see things as we are."
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dimis72 (29 Ιαν. 2004 , 00:09)

 

3erei kaneis an yparxei kapoio site poy na epitrepei thn apostolh mms se kinhto?

 

 

 

Ομοίως:

 

μπες στην ιστοσελίδα της VODAFONE και διάβασε σχετικά με το

mms album.

 

 

http://www.myvodafone.gr/portal/dt?psdt.suid=uid=authlessanonymous,ou=People,o=vodafone.gr,o=isp

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

emena pantws me eswse!!!otan epairna to aisthima thlefwno kai fwnaze h mana mou giati milousa pollh wra vrhka ayto to kolpo..to evaza sto dynato dynato na akougetai,patousa 1301 kai elega "E aman ayth me phre den akouses pou xtyphse???!!"afou vevaia apantousa sta pseftika kai taytoxrona patousa sta grhgora to redial...xexe..etsi gia na mathainoun oi neoi:) ;)
Link to comment
Share on other sites

na sou pw...ena "allo" aspro ygro mhpws tou ebales...?:PPP exeis tetoio kinhto kai kaneis peiramatismous????cool ligo kai perimene ta antallaktika..parepiptwntos pote prolabes kai to gratzounhses toooso polu pia???pantws na kserei kaneis tpt sigoura tha htan xrhsimo..kati aplo tha htan na mh bgazete to aytokollhto apo thn othonh otan to agorasete...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος klainmein (29 Ιαν. 2004 , 00:49)

 

emena pantws me eswse!!!otan epairna to aisthima thlefwno kai fwnaze h mana mou giati milousa pollh wra vrhka ayto to kolpo..to evaza sto dynato dynato na akougetai,patousa 1301 kai elega "E aman ayth me phre den akouses pou xtyphse???!!"afou vevaia apantousa sta pseftika kai taytoxrona patousa sta grhgora to redial...xexe..etsi gia na mathainoun oi neoi:) ;)

 

Ωραίο το κολπάκι, το έκανα κι εγώ παλιά αλλά με το κινητό, τότε που είχαν πρωτοβγεί και δεν πήγαινε το μυαλό σου. Όμως τη λυπητερή στο τέλος του διμήνου δεν την γλίτωνα :cry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος klainmein (29 Ιαν. 2004 , 00:49)

 

emena pantws me eswse!!!otan epairna to aisthima thlefwno kai fwnaze h mana mou giati milousa pollh wra vrhka ayto to kolpo..to evaza sto dynato dynato na akougetai,patousa 1301 kai elega "E aman ayth me phre den akouses pou xtyphse???!!"afou vevaia apantousa sta pseftika kai taytoxrona patousa sta grhgora to redial...xexe..etsi gia na mathainoun oi neoi:) ;)

 

Redial??? :wacko: Kai den epairne ksana to 1301?? :p

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος klainmein (29 Ιαν. 2004 , 00:49)

 

emena pantws me eswse!!!otan epairna to aisthima thlefwno kai fwnaze h mana mou giati milousa pollh wra vrhka ayto to kolpo..to evaza sto dynato dynato na akougetai,patousa 1301 kai elega "E aman ayth me phre den akouses pou xtyphse???!!"afou vevaia apantousa sta pseftika kai taytoxrona patousa sta grhgora to redial...xexe..etsi gia na mathainoun oi neoi:) ;)

 

 

Και γω μια από τα ίδια, μετά πέρασα στην εποχή του κινητού οπότε έκανα αναπάντητες από το κινητό και η ίδια γνωστή διαδικασία. Επίσης και μεις το καρτοτηλέφωνο του σχολείου μόλις μας το βάλανε φρέσκο φρέσκο το ταράξαμε, μέχρι που ήρθαν από τον οτέ και ακύρωσαν το χτύπο του :( :(

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος termi21 (28 Ιαν. 2004 , 18:26)

 

Επειδή αυτά τα 50 credits τα αναφέρει ως "starter pack" πολύ φοβάμαι ότι δε θα ξανα-ανανεωθούν :( Δηλαδή 3 sms (που ισχύουν για 2 εβδομάδες) και τέρμα μάλλον...

 

Μεγάλη τραγωδία...εκατομύρια άνθρωποι θα παραστούν στην κηδεία...

Δε ξέρω...αλλά αν είχα το 1rstwap θα ένιωθα τύψεις... :p

 

 

Νομίζω ότι τα credits ανανεώνονται ανά εβδομάδα γιατί βλέπω ότι τη τρίτη ξεκίνησα να έχω τα 50 που γράφτηκα και λέει ότι τα 50credit μου λήγουν στις 3/2, δηλαδή την επόμενη Τρίτη. Αλλά πως καταφέρατε να στείλετε sms εμένα όσο κι αν προσπάθησα δεν έστειλε, πάντα γράφει failed

 

 

*Τελικά κατάφερα να στείλω, βασικά είχα ενεργοποιήσει ένα παλιό λογαριασμό που ήταν το νούμερο μου χωρίς το 6 γι' αυτό φαίνεται δεν έστελνε, ενεργοποίηση και το κανονικό μου τώρα και έστειλα κανονικά, επίσης επαλήθευσα ότι τα credit είναι ανά εβδομάδα μιας και το λέει μέσα καθώς επίσης και ο λογαριασμός που ενεργοποίηση σήμερα λήγει την άλλη Πέμπτη. 3sms ανά εβδομάδα, που τα 15 και τα 50, περασμένα μεγαλεία :cry:

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος chris79 (29 Ιαν. 2004 , 09:39)

 

http://www.mmsgreece.com/

 

 

1 euro το μυνημα , τετραψυφιος εφιαλτης ΜΑΚΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον είναι πολύ οικονομικά τα μηνύματα: 10000 credits με €25 και 14credits/SMS (στην Ελλάδα) βγαίνει €0,035 το SMS, το 1/3 δηλαδή της τιμής των SMS εδώ (με ΦΠΑ).

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia7650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

To smsxtender einai kalo programa giati ektos tou oti symferei na stelneis sms,kaneis kai alla kolpa opws allagh apostolea.To kako einai oti mono me pistwtikh perneis credits! Osoi exoun pistwtikh aksizei na to paroun.Egw pantos tha kanw kamia 4,5 accounds gia to web2sms na stelnw apo kei.An kai to xoun kseftilisei pia! Akou ekei 25 sms to mhna! Dwro adwro einai! Malak...S mas thewroun? H theloun na diafimizonte? Elpizw o dionysos na enswmatwsei sto java programa kai to email tou mycosmos.Toulaxiston ekei exeis 10sms th mera kai xwris orio ana mhna opws to web2sms....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...