Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nai alla i siskeyasia itan anigmeni apo thn paralavi.diladi i tenia asfalias itan anigmeni.den tin anixa ego.

Και θα τους πείσεις με αυτό?

 

Τα λόγια είναι περιτά, πήγαινε αύριο και ρώτα

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/2.0.4062/1316; en; U; ssr))

 

Δούλευα κάποτε στο γερμανό, μας είχε τύχει μια τέτοια περίπτωση... Εννοείται ότι ο πελάτης έμεινε με την ίδια συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/2.0.4062/1316; en; U; ssr))

 

Δούλευα κάποτε στο γερμανό, μας είχε τύχει μια τέτοια περίπτωση... Εννοείται ότι ο πελάτης έμεινε με την ίδια συσκευή...

Εμ, τι είναι το κινητό? Βρακί? Να μην σ'αρεσει και να πας να το αλλάξεις?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/2.0.4062/1316; en; U; ssr))

 

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/2.0.4062/1316; en; U; ssr))

 

Δούλευα κάποτε στο γερμανό, μας είχε τύχει μια τέτοια περίπτωση... Εννοείται ότι ο πελάτης έμεινε με την ίδια συσκευή...

Εμ, τι είναι το κινητό? Βρακί? Να μην σ'αρεσει και να πας να το αλλάξεις?

 

Από τη στιγμή που το παίρνεις και το ανοίγεις δε μπορείς να κανείς τίποτε, είναι δικό σου. Το πολύ-πολύ να το πουλήσεις για μεταχειρισμένο και με τα χρήματα που θα πάρεις να ψάξεις να βρεις κάτι άλλο. Δηλαδή θα δεχθεί ο γερμανός να πάρει πίσω τη συσκευή και μετά τι; να τη πουλήσει σαν μεταχειρισμένη;

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα ΓΕΩΓΡΑΦΙΚΗ κάλυψη 99% αλλά είπαμε: όσα δεν φτάνει η αλεπού...

Δεδομενου οτι στην Ελλαδη η θαλασσα καλυπτει ενα πχ. 30% της εκτασης της, για να μην πω παραπανω, με αυτη την απαιτηση σου θα επρεπε να δουμε ειτε υποβρυχιες κεραιες :worry:, ειτε κεραιες σε σημαδουρες :p

Link to comment
Share on other sites

η γνωμη μου ειναι οτι οι κατασκευαστες θα κινηθουν σε πιο λεπτες και πιο μικρες συσκευες, οπως επισης και σε συσκευες που φοριουνται με καποιο τροπο.

Πλεον δηλαδη δε θα κουβαλαμε ενα κινητο, αλλα θα το φοραμε ;)

Link to comment
Share on other sites

Δε ειμαι σιγουρος ποσο ειναι το ποσοστο της θαλλασιας εκτασης της Ελλαδος, παντως με μια ματια στον χαρτη πιστευω ειναι πανω απο 55%...

 

Σιγουρα ειναι δυσκολο και ασυμφορο να καλυφθει ολη αυτη η εκταση απο τις εταιριες κινητης...

Link to comment
Share on other sites

Δε ειμαι σιγουρος ποσο ειναι το ποσοστο της θαλλασιας εκτασης της Ελλαδος, παντως με μια ματια στον χαρτη πιστευω ειναι πανω απο 55%...

 

Σιγουρα ειναι δυσκολο και ασυμφορο να καλυφθει ολη αυτη η εκταση απο τις εταιριες κινητης...

 

η θάλασσα καλύπτεται 100% από ΤΙΜ...όλο το Αιγαίο και το Ιόνιο πέλαγος έχουν extended cell και εώς 120ΚΜ από στεριά έχεις κανονική λήψη! Η διαδρομή προς Κρήτη έχει κάποια προβλήματα που σταδιακά λύνονται...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγω που πήρα κάμερα απο carrefour που δίνει 7 μέρες για επιστροφή, την χρησιμοποίησα, και μου έδωσαν πίσω τα λεφτά μου την 7η μέρα που την επέστρεψα πως τα κατάφερα; Ούτε με ρώτησαν γιατί την επιστρέφω...
Link to comment
Share on other sites

ego to epestrepsa.moy ta masisan stin arxi.den argisa poli na ta paro k tora exo to lg chocolate na fortizei

 

Ίσως να δέκτηκαν,επειδή τους συνέφερε κι εκείνους η αλλαγή αυτή.

Πόσα χρήματα έδωσες για να καλυφθεί η διαφορά ;

Link to comment
Share on other sites

Πριν προχωρήσει στην κάλυψη θα μπορούσε να βελτιώσει λίγο τις ήδη καλυπτόμενες περιοχές, μιλάω φυσικά για την Αθήνα όπου το πρόβλημα που αντιμετωπίζω με TIM κυρίως στο Μπραχάμι είναι τρομερό. Εκεί που το σήμα είναι 5αρι ξαφνικά βρίσκεσαι μη διαθέσιμος (σήμα συνεχίζεις να έχεις full)(όχι δεν έχει πρόβλημα το κινητό μου), όταν κάποιος προσπαθεί να σε καλέσει. Το έχω πάθει πολλές φορές και είναι άκρως εκνευριστικό.

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Έλα τώρα αστεία πράγματα...τουλάχιστον εσένα δείχνει ότι δεν έχει σήμα.Στο χωρίο μου έχει τρείς γραμμές και δεν στέλνει ούτε μήνυμα.Κι όλα αυτά με 4 διαφορετικές συσκευές.Μέχρι κι ένα startac επιστράτευσα για να καταφέρω να πάρω τηλέφωνο (εκείνο με την κεραία που επεκτείνεται) και πάλι με δυσκολία...
ΑΡΗ ΜΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΤΕΛΕΙΩΜΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ...
Link to comment
Share on other sites

Συνφωνω. Για να υπάρχει αυτη η δυνατοτητα, πρέπει να υπάρχει στο κινητο υπηρεσια remote access, η οποιά θα επιτρεπει την απομακρυσμενη προσβαση από καποιο αλλο συστημα. Κανενα κινητο δεν εχει κατι τετοιο (εκτος από τα sharp ισως? Όχι πλακα, κανω, δεν εφτασε μεχρι εκει η voda, αλλωστε το firmware τους ειναι τοσο χαλια που δεν μπορει εχει κατι τετοιο). Αυτο που μπορει να γινει ειναι να σου απαγορεψουν την προσβαση (ασε τον λογαριασμο απληρωτο 3 μηνες και θα δεις πως γινεται)
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Για να μην μιλήσω για 3G. Ειαι που ειανια παανκριβο παναθεμα το, εχει και κακιστη υποδομή. Και αναρωτιουνται οι εταιριες γιατι δεν αναπτυσσεται...

 

Τώρα, οσον αφορά πληθυσμιακή καλύψη, ας υποθεσουμε ότι εισια σε ένα χωριο 200 κατοικων στην κορυψη του βουνου, που τα μονα ζωντνα πλασματα εκτος από εσας σε ακτινα 10 χιλιομετρων ειναι αλεπουδες και εντομα. Ειστε ακριβώς το 0,00002% (καντο στο κομπιουτερακι) Νομιζεις ότι σε συμφρει να σε καλύψουν? Ενώ να καλύψουν Αθηνα, Θεσαλονική, βολο, Χανια, Πατρα έχουν πιασει το 70%

 

Επίση,ς όλα αυτά εινια καπως θεωρητικά. Έχεις πιάσει ποτέ 10 μετρά εμβελεια με όποια συσκευή bluetοoth δοκιμασες? Με εμρικές ναι, με αλλες οχι Έτσι, ούτε όλα τα κινητά ειναι υποχρεωμενα να πιανουν το θεωρητικο νουμερο καλύψης (που η μετρηση της καλυψης γινεται ή με εξειδικευμενα μηχανηματα που πιανουν και το πιο αδυναμο σημα, ή με μαθηματικους τύπους)

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

mou eipan ok dialexe allo.den eipa otyi 8a paro to chocolate.gi ayto na min viazeste merikoi merikoi

Ποσο κάνει αυτό που είχες και πόσο αυτό που πήρες?

Σκέτη συσκευή λεω.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

εγω ηερω οτι με μερικους που φοβουνται για το 99 % (που μακαρι να ηταν τοσο ) και τις διαμαρτυριες τους , εχουμε καταντησει να μην εχουμε σημα εκει που καποτε ειχαμε...

 

και μετα παραπονιομαστε για την καλυψη...

ε οχι δηλαδη...

:X
Link to comment
Share on other sites

ayto pou eixa eixe 130 eyro peripou.ayto nomizo kapou 400 tosa.den thimame akrivos giati gia tin paralavi pige o pateras mou se allo katastima

 

Δηλαδή, δέχτηκαν επειδή έδωσες 270 ευρώ παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Κατι αναλογο με τις διαφορες υπηρεσιες-εφαρμογες που εχουν αναπτυχθει βασισμενες στο sms ρε παιδια.
Link to comment
Share on other sites

Συγγενης μου προκειται να ταξιδεψει στις ΗΠΑ για χρονικο διαστημα περιπου 3 μηνων. Κατα συμπτωση προκειται να αλλαξει ουτως ή αλλως τωρα το κινητο του.

Ποια "μπαντες" πρεπει να διαθετει η συσκευη που θα διαλεξει, ωστε να μπορει να χρησιμοποιηθει και εκει και στην Ελλαδα;

(Υποθετω οτι η ΤΙΜ διαθετει περιαγωγη για τις ΗΠΑ, ή οχι;;;] :confused:

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/2.0.4062/1316; en; U; ssr))

 

Προσωπικα μένω άφωνος. Δεν το εχω ξανακούσει αυτό. Με ποια λογική τώρα ο γερμανός θα πουλήσει τη συσκευή που εσυ επέστρεψες πίσω; απαράδεκτη συμπεριφορά.Ειλικρινά δε περίμενα να σου το επιστρέψουν. Δηλαδή εγώ τώρα που θα αγοράσω από γερμανό νέα συσκευή πρέπει να υποψιάζομαι ότι ίσως είναι μερικώς μεταχειρισμένη;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...