Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον panatom

 

Προσωπική μου άποψη είναι πως ο μόνος που θα την πληρώσει είναι ο υπάλληλος για πλαστογραφία και όλοι οι άλλοι θα βγουν λάδι.

 

 

Aς πρόσεχε :mad:

 

Για κάθε εγγραφή, πέρνουν 1 € προμήθεια. Ένας πρόχειρος υπολογισμός:

 

1 Ευρώ x 25 πελάτες (μέσο όρο ημερησίως) = 25 Ευρώ.

 

25 Ευρώ x 25 εργάσιμες ημέρες (τον μήνα) = 625 ΕΥΡΩ.

 

Και το παραπάνω παράδειγμα, υπολογίζει μόνο τις εγγραφές από έναν υπάλληλο.

 

ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕ ΛΟΙΠΟΝ. :mad: :mad:

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον antonis_wrx

 

Το συγκεκριμένο όμως θα βασίζεται στο ΙΜΕΙ ή στη ΣΙΜ?

 

 

SIM, αφού πάει με το νούμερο.

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Zorz

 

SIM, αφού πάει με το νούμερο.

 

Τζάπα χάρηκα. Νόμιζα πως ήταν με το imei. Τώτε δεν έχει και κανένα θετικό για εμάς. :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πρώτα από όλα δεν γνωρίζω εάν έκανα το posting στο σωστό forum.

 

Τι θα λέγατε να γράψουμε τι είδους πακέτα χρησιμοποιούν οι εργαζόμενοι στις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας.

 

Στην Vodafone από όσο γνωρίζω υπάρχει το Vodafone employee το οποίο έχει τα εξής χαρακτηριστικά:

 

Δεν υπάρχει πάγιο

7 ώρες δωρεάν κλήσεις προς Vodafone κινητά

κλήσεις προς cosmote-telestet: €0,0018/sec

κλήσεις προς q-telecom: €0,0045/sec

κλήσεις προς οτε: κλιμακωτή που αρχίζει από 0,0032 και φτάνει 0,0015

sms: €0,085

Link to comment
Share on other sites

Δυό φίλες μου δουλεύουν στην Κοσμοτέ έχουν ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΕΣ κλήσεις και sms προς cosmote, χωρίς πάγιο.

 

Για χρεώσεις εκτός κοσμοτέ δεν γνωρίζω. Προφανώς θα είναι φτηνά προς ΟΤΕ.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Θα μας σκεφτούν καμιά φορά οι κατασκευαστές κινητών τηλεφώνων και θα προσθέσουν το CTP profile στα κινητά με bluetooth?

 

Έχει πάρει το αυτί σας καμιά νεότερη εξέλιξη για το θέμα; Ποια εταιρία θα τολμήσει πρώτη να βγάλει κινητό με το CTP;

 

Για όσους δεν ξέρουν, το CTP (Cordless Telephony Profile) είναι ένα bluetooth profile που με τη βοήθεια μιας βάσης που συνδέεται στο σταθερό δίκτυο (βλέπε πχ AVM BlueFritz AP-X), μετατρέπει το κινητό σε DECT με δυνατότητα μάλιστα δρομολόγησης των κλήσεων σε διαφορετικά δίκτυα. Πχ αν καλέσεις προς σταθερό τηλέφωνο ΟΤΕ θα σου δρομολογήσει την κλήση μέσω ΟΤΕ, οπότε θα χρεωθείς από τον ΟΤΕ και όχι , πχ από την Τελεστετ για κλήση προς σταθερό. Αν καλέσεις προς κινητό, θα χρεωθείς κανονικά από την εταιρία κινητής τηλεφωνίας που ανήκεις...

 

Νομίζω ότι είναι πολύ ενδιαφέρον θέμα και ήδη έχουν βγει τα πρώτα ασύρματα τηλέφωνα με CTP. Ηρθε η ώρα των μεγάλων εταιριών τώρα (που έχουν εδώ και μήνες κινητά με το προφίλ αυτό στα εργαστήρια και παίζουν τέλεια και δεν τα βγάζουν γιατί θα τους κυνηγήσουν οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας).

DK,MD
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμμία εταιρία που να δίνει πλήρες GPRS (όχι μόνο WAP όπως Voda π.χ.); Πιο πολύ με ενδιαφέρει να παίζει το POP/SMTP αλλά και http.

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον David

Δυό φίλες μου δουλεύουν στην Κοσμοτέ έχουν ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΕΣ κλήσεις και sms προς cosmote, χωρίς πάγιο.

1. δεν έχουν πάγιο

2. απεριόριστες κλήσεις προς Κοτέ δωρεάν

3. sms παντού δωρεάν.

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς internet over gprs όχι δεν δίνει καμία εταιρεία... Μόνο wap over gprs η βόντα και η κοτέ...

για καρτοκινητή πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Afto pou les akougetai FOVERO kolpo... Kai episis oi logoi pou apousiazei apo ti zwi mas evnooitoi... Ta asyrmata exoun bei gia ta kala sti zwi mas alla akoma h agora den exei xepoulisei. Afto mallon prepei na perimenoume kai meta, otan diladi otan oloi tha exoun hdh asyrmato, tote tha Skasoun myti oi syskeves me CTP ;)
NO DAY BUT TODAY
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον menes

 

1. δεν έχουν πάγιο

2. απεριόριστες κλήσεις προς Κοτέ δωρεάν

3. sms παντού δωρεάν.

 

 

GPRS δωρεάν

MMS δωρεάν

WAP δωρεάν

Fax & Data δωρεάν

HSCSD δωρεάν

Roaming χωρίς καταβολή εγγύησης

 

κι απ' ότι ξέρω σε όλες τις εταιρείες, υπάρχει και η κατηγορία των "pool" τηλεφώνων, όπου ΟΛΑ είναι δωρεάν αλλά τα έχουν "λίγοι"...

http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sigmacom

 

GPRS δωρεάν

MMS δωρεάν

WAP δωρεάν

Fax & Data δωρεάν

HSCSD δωρεάν

Roaming χωρίς καταβολή εγγύησης

 

κι απ' ότι ξέρω σε όλες τις εταιρείες, υπάρχει και η κατηγορία των "pool" τηλεφώνων, όπου ΟΛΑ είναι δωρεάν αλλά τα έχουν "λίγοι"...

 

 

Τι μας τα πες τώρα αυτά και λιγώθηκα...

Θα κάνω αίτηση για θέση εργασίας ...

 

:p

:X
Link to comment
Share on other sites

κι απ' ότι ξέρω σε όλες τις εταιρείες, υπάρχει και η κατηγορία των "pool" τηλεφώνων, όπου ΟΛΑ είναι δωρεάν αλλά τα έχουν "λίγοι"...

Μπα, καθόλου λίγοι, τουλάχιστον στην Vodafone. Μάλλον η πλειοψηφία !

 

Στη Τελεστετ είναι δωρεάν όλα τα τηλεφωνήματα τις καθημερινές μέχρι τις 21:00. Μετά έχουν άλλες 2 ώρες δωρεάν.

Carpe Diem !
Link to comment
Share on other sites

Χτες βράδυ γυρω στις 11 εγινε ενας αρκετα εως πολυ δυνατος σεισμος(4,7 ριχτερ,ευτυχως μικρης διαρκειας) στη Θεσσαλονικη με επικεντρο κάπου ανάμεσα στο Βαθυλακο και στη Νεα Μεσημβρια..Αμεσως μετα το σεισμο το κινητο μου δεν ειχε σημα (Q=Vodafone) και το σταθερο ηταν νεκρο!Πως ειναι δυνατον να επιρεαστηκαν οι τηλεπικοινωνιες απο ενα σεισμο,μικρης σχετικα διαρκειας?

 

Να σημειωθει οτι ο σεισμος ηταν τεκτονικος(κουνιομασταν πανω κατω,οχι δεξια αριστερα,δηλαδη ο πιο επικινδυνος).

 

Για την κινητη τηλεφωνια μπορω να δοσω πολλες εξηγησεις(μπορει καποια κεραια να υπεστει μικροζημιες),αλλα για τη σταθερη τι να πω? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Nrg

 

Χτες βράδυ γυρω στις 11 εγινε ενας αρκετα εως πολυ δυνατος σεισμος(4,7 ριχτερ,ευτυχως μικρης διαρκειας) στη Θεσσαλονικη με επικεντρο κάπου ανάμεσα στο Βαθυλακο και στη Νεα Μεσημβρια..Αμεσως μετα το σεισμο το κινητο μου δεν ειχε σημα (Q=Vodafone) και το σταθερο ηταν νεκρο!Πως ειναι δυνατον να επιρεαστηκαν οι τηλεπικοινωνιες απο ενα σεισμο,μικρης σχετικα διαρκειας?

 

Να σημειωθει οτι ο σεισμος ηταν τεκτονικος(κουνιομασταν πανω κατω,οχι δεξια αριστερα,δηλαδη ο πιο επικινδυνος).

 

Για την κινητη τηλεφωνια μπορω να δοσω πολλες εξηγησεις(μπορει καποια κεραια να υπεστει μικροζημιες),αλλα για τη σταθερη τι να πω? :blink:

 

 

logikotato!!! kalwdia yparxoun katw apo th gh.. olo kai kati tha kopike... gia thymisou ti egine sthn algeria to kalokairi... kopikan paaaaaaaaaaara polla ypovrixia kalodia pou sinedean thn eyrwph me thn amerikh, kai esy kaneis etsi gia ena kalodiaki ? :p

Link to comment
Share on other sites

Αν κοβούντουσαν καλώδια, πάει να πει ότι μέχρι να τα φτιαχνε ο ΟΤΕ θα πέρναγαν 2-3 μέρες. Υποθέτω ότι τα τηλέφωνα έχουν επανέλθει άρα η διακοπή οφειλόταν (όπως και στο σεισμό της Αθήνας) σε υπερφόρτωση.)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

mia xara itan :cool:

mano sti "gefira",ena xorio 3-4km apo to epikentro :worry:

kaloutsikos o seismos alla ligo :(

ta tilefona itan mia xara,kinita kai stathera ;)

 

p.s.gia kafe hmoun ekeinh tin ora :p

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Lete na xei kamia sxesi oti me pernan oi goneis mou tilefwno apo Ellada apo tria diaforetika kinita kai anti na akousw autous akouga Roumanous simera ??? Kai anisixisan giati enw egw eblepa ta tilefwna tou milaga me Roumanous kai ekeinoi enw epernan emena milagan me allous roumanoun...Nomizan pws mou eklepsan to kinito kai pws eixa pathe kati mexri pou girisa spiti kai milisame stathero!!! Treli katastasi ...!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως απλά υπήρξε πρόβλημα στο δίκτυο λόγω φόρτου;
Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

δεν ηταν ο μονος με το ιδιο προβλημα.φιλοι μου με cote μου το ανεφεραν σημερα(20 λεπτα οπως μου ειπαν περιοχη τουμπα)

:lock:

 

twitter.com/jojoGPS

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...