Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω να δεχτω οτι εχει δικιο αλλα με το οτι κλεινει ο Γερμανος καταστηματα που κολλαει;

 

 

Μηπως κολλαει στο οτι όλα τα καταστήματα είναι franchise??:blink:

akalisal
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο,τι να ναι γράφονται στην αρχή του θέματος. Τι σχέση έχει το βίντεο με την Κοσμοτέ αγόρασε υποτιθέμενα σε μεγάλη τιμή τον Γερμανό και τον άλλο τον άσχετο από youtube με το οτι κλείνουν τα μαγαζιά;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ποιός ο λόγος να κλείσουν φίλε akalisal?????:confused:

 

Δεν γνωριζω το λόγο για αυτο ανοιξα και το τοπικ μηπως και κάποιος ξέρει κατι παραπάνω...........

akalisal
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω το λόγο για αυτο ανοιξα και το τοπικ μηπως και κάποιος ξέρει κατι παραπάνω...........

Δεν νομίζω πάντως να τρέχει κάτι........

Μήπως τα καταστήματα που αναφέρεσαι κάνουν απογραφή και είναι κλειστα?:worry:

http://www.danasoft.com/sig/AlexKotsis.jpg
Link to comment
Share on other sites

ε και?απλα θα χαθει ενα νουμερο,σιγά τα ωά:p

Ε, για κάποιους δεν ειναι και τόσο απλό να χαθεί ενα νούμερο.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ε και?απλα θα χαθει ενα νουμερο,σιγά τα ωά:p

 

Δεν έχουν όλοι καρτοκινητό ξέρεις.. Εάν έχεις σύνδεση, μπορεί αυτός που σου το έκλεψε να σε χρεώσει τρελά ποσά..Με το PIN προλαβαίνεις ίσως να διακόψεις την σύνδεση..

Link to comment
Share on other sites

παιδια,μου εστηλε το paypal ενα email οπου γραφει We are sending you this notice because you have received more than 1,000.00 EUR in total payments to your PayPal account.

 

European Union anti-money laundering regulations and "know-your-customer" regulations require us to collect additional information when customers receive more than the mentioned amount in total payments.

 

To lift your receiving limit:

- https://www.paypal.com

- Click the "Resolution Centre" tab and complete all required steps.

 

στο resolution centre μου ζητανε:

Fax or upload documentation

Photo ID

Proof of Address

Provide Business Information

δεν καταλαβαινω τι πρεπει να κανω? εχω αρκετο ποσο στο paypal....αλλα δεν εχω επιχειρηση τι business information πρεπει να δωσω??? καμια βοηθεια? μπορώ να κάνω συναλλαγές ακόμα η μου έχουν κλήσει το λογαριασμό μέχρι να απαντηθούν όλα αυτά?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να κλεισει ετσι ξαφνικα μια τοσο μεγαλη και επιτυχημενη αλυσιδα ειναι καπως δυσκολο...μην ξεχνατε αλλωστε οτι μιλαμε για καταστημα που εχει να κανει και με αλλα τεχνολογικα προϊοντα κ οχι μονο κινητα.....
Link to comment
Share on other sites

Ιδιόκτητα της εταιρείας ή ιδιωτών franchise έκλεισαν;

 

 

δεν γνωριζω αλλα πιθανον αν ισχυει κατι θα αναφερεται σε franchise λογικα παντοτε

Link to comment
Share on other sites

καλα το όλο τόπικ δεν παίζεται.... από αλλού ξεκίνησε, αλλού πηγαίνει και από τα 24 μηνύματα μόνο 1-2 έχουν πιάσει το νόημα..... κλείνουν κάποια frannchise που οι ιδιοκτήτες τους δεν βγαίνουν, είναι τόσο απλό! Η κρίση είναι εδώ και ξεκινά από τις μικρές επιχειρήσεις....
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να κλεισει ετσι ξαφνικα μια τοσο μεγαλη και επιτυχημενη αλυσιδα ειναι καπως δυσκολο...μην ξεχνατε αλλωστε οτι μιλαμε για καταστημα που εχει να κανει και με αλλα τεχνολογικα προϊοντα κ οχι μονο κινητα.....

Μπορεί να έχουν και άλλα προιόντα (games,play-station,hands-free κ.α) αλλά μπορεί ο ιδιοκτήτης του καταστήματος να μην έχει τα λεφτά να πληρώσει το ενοίκιο με αποτέλεσμα το μαγαζί να κλείσει.Ένας λόγος είναι αυτός.:)

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην κλεισει.Τοσο επιτυχημενο καταστημα με 20,000,000 επισκεψεις το χρονο και να το κλεισουν?
Link to comment
Share on other sites

Και να κλείσει ρε παιδιά σιγά δεν χάθηκαν τα μαγαζιά!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

To διάβασα χτες το θέμα και σήμερα βλέπω ότι έχουν ξηλώσει τα πάντα απο τον εδώ γερμανό.

Πριν κανα 3ωρο που πέρασα απ'έξω είχε φώτα αναμένα και ένα χαρτί κολλημένο στην πόρτα. Ευτυχώς έλεγε "Ανακαίνιση 22-23/01" :D

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

...νομιζω οτι ειναι ασχετο με το paypal και καποιοι προσπαθουν να σε παγιδεψουν...:wacko:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

οχι στο paypal ειναι γιατι μπαίνω στον λογαριασμό μου μεσω paypal.com και μου βγαζει οτι πρεπει να παω στο resolution centre και ολα αυτα που γραφω ποιο πάνω.δεν είναι scam.ακου εκεί να μου λένε για ξέπλημα χρήματος για ποιον με περάσανε...Θέλουν να είναι σίγουροι ότι τα λεφτα δεν είναι απο τα λύτρα του Παναγόπουλου?:shifty:

ποιο ειναι το fax τους???

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

καλα το όλο τόπικ δεν παίζεται.... από αλλού ξεκίνησε, αλλού πηγαίνει και από τα 24 μηνύματα μόνο 1-2 έχουν πιάσει το νόημα..... κλείνουν κάποια frannchise που οι ιδιοκτήτες τους δεν βγαίνουν, είναι τόσο απλό! Η κρίση είναι εδώ και ξεκινά από τις μικρές επιχειρήσεις....

 

OK Αλλα να ρωτησω κάτι?? Τα καταστήματα Γερμανος ανηκουν σε μια ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΗ τα ιδια τα καταστηματα ομως ΔΕΝ ειναι μικρές επιχειρησεις??

 

Και αν ναι γιατι δεν τις αγγίζει η Παγκόσμια αλλα και η εγχωρια οικονομική κρίση?

Εδω κινδυνευουν να κλεισουν αυτοκινητοβιομηχανιες ΚΟΛΟΣΣΟΙ!!!

 

Μην τρελλαινεστε ο Γερμανος δεν ειναι κ ο Κοκκαλης...

akalisal
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να κλεισει ετσι ξαφνικα μια τοσο μεγαλη και επιτυχημενη αλυσιδα ειναι καπως δυσκολο...μην ξεχνατε αλλωστε οτι μιλαμε για καταστημα που εχει να κανει και με αλλα τεχνολογικα προϊοντα κ οχι μονο κινητα.....

 

Ο Γερμανός ήταν από τις πρώτες αλυσίδες στην Ελλάδα, αλλά πλέον έχει τρομερό ανταγωνισμό από Πλαίσιο, Multirama, Media Markt, e-shop και γενικότερα διάφορα άλλα online καταστήματα με πολύ μεγαλύτερη γκάμα προϊόντων και υπηρεσιών καθώς και καλύτερες τιμές. Και τα καταστήματά τους είναι συνήθως πολύ μικρού μεγέθους με μεγάλη έμφαση στην κινητή τηλεφωνία.

Δεν γνωρίζω αν κλείσουν ή όχι ή αν είναι Ραδιο αρβύλα, αλλά δεν θα ξαφνιαστώ καθόλου αν όντως κλείσουν.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Κλείνουν απλά κ μόνο γιατί τα πήρε η cosmote και πολλά βρίσκοντε δίπλα σε oteshops οποτε δεν υπαρχει λόγος να υπάρχουν . Μοιράζονται τα έσοδα σε πολλά καταστήματα κ συνάμα το κόστος λειτουργίας της κάθε επιχείρησης μένει το ιδιο .
Link to comment
Share on other sites

O 5ψήφιος αριθμός δεν είναι το PIN σου οποτε μην προσπαθήσεις καν να τον βάλεις..αν είσαι σίγουρος οτι δεν εχεις πειράξει/αλλάξει κωδικούς της συσκευής σου,2 περιπτώσεις υπάρχουνε.

- 1η να σ ζητάει κωδικό τηλεφώνου οπότε δες μεσα στο manual του κινητού σου ποιος είναι ο προκαθορισμένος κωδικός ασφαλείας για το κινητό σου και βάλε αυτόν (θα είναι κάτι σαν 12345 ή 00000). Αν σ κλειδώσει δεν θα σ δέχεται καμία κάρτα SIM και γενικά θα είναι άχρηστο. Μετά τρεξε στην αντιπροσωπία κ πλήρωσε να στο ξεκλειδώσουν. Μόνο έτσι.

- 2η να σου ζητάει κωδικό χρήστη που κάποιες εταιρίες έχουνε πάνω στην κάρτα με την SIM 5 κωδικούς. PIN1 PIN2 PUK1 PUK2 και αριθμός χρήστη (5ψήφιος).

 

Και χαζομάρα σου που ενώ ζητούσε 5ψήφιο αριθμό εσυ έβαλες PIN που είναι 4ψήφιος και το PUK είναι 8ψήφιος .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...