Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Gia xara se olous !

Ematha apo kapion oti mporo na kano format stin memory stick pou exo (mia 32mb kai mia 512) kai na thn setaro, na diamorfoso to diamerisma tis kartas oso thelo. einai alithia afto? Pos ginete? Mou ipan me to partition magic i kapio paromio programma. Exo to sony ericsson V800. Palio ke korifeo gia tin ilikia tou.

An xeri kanis kati.... tha glitosume lefta ke oxi mono...

thanks

Apostolos apo Salonica :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν θυμαμαια πως γινετε.

το ειχα διαβασει καποτε.

αλλα και να το κανεις.π.χ.αμα εχεις 512mb---θα γινει 1gb και το τηλ.θα την διαβαζει τοσο αλλα ο χωρος σου θα ειναι οσο ητανε δηλαδη 512mb.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω και εγώ μια απορία... Όταν ένα κινητό, λέει ότι στα Features του έχει Java MIDP 2.0 και σε ένα review του λέει για τα παιχνίδια "all additional applications can be installed through WAP services..." αυτό σημαίνει ότι μπορεί να στέλνει sms σε αυτά που βλέπουμε στην τηλεόραση και τα περιοδικά με τα παιχνίδάκια java και να τα δέχεται κανονικά και να μπορούμε να τα παίξουμε στο κινητό...;;; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω και εγώ μια απορία... Όταν ένα κινητό, λέει ότι στα Features του έχει Java MIDP 2.0 και σε ένα review του λέει για τα παιχνίδια "all additional applications can be installed through WAP services..." αυτό σημαίνει ότι μπορεί να στέλνει sms σε αυτά που βλέπουμε στην τηλεόραση και τα περιοδικά με τα παιχνίδάκια java και να τα δέχεται κανονικά και να μπορούμε να τα παίξουμε στο κινητό...;;; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω και εγώ μια απορία... Όταν ένα κινητό, λέει ότι στα Features του έχει Java MIDP 2.0 και σε ένα review του λέει για τα παιχνίδια "all additional applications can be installed through WAP services..."

Αυτό σημαίνει ότι τις εφαρμογές java δεν μπορείς να τις στείλεις στο κινητό μέσω bt ή καλωδίου κλπ,αλλά μόνο να μπείς με το κινητό στο wap και να κατεβάσεις από εκεί ότι θέλεις.

Ο μόνος τρόπος δηλαδή να βάλεις εφαρμογές στο κινητό είναι μέσω internet στο οποίο internet θα πρέπει να μπείς φυσικά με το κινητό.

 

Όσο για τις διαφημισούλες(μεγάλη βλακεία όποιος το κάνει) νομίζω ότι πάλι από το wap τα κατεβάζεις(γι αυτό λένε στις διαφημίσεις ότι θα πρέπει να έχεις ενεργοποιημένη την υπηρεσία wap και gprs)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τις διαφημισούλες(μεγάλη βλακεία όποιος το κάνει) νομίζω ότι πάλι από το wap τα κατεβάζεις(γι αυτό λένε στις διαφημίσεις ότι θα πρέπει να έχεις ενεργοποιημένη την υπηρεσία wap και gprs)

Δηλαδή, αν στείλεις τα 5 μηνύματα που αναλογεί για το κάθε παιχνίδι, δεν θα στο στείλουν μετά...;;; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, αν στείλεις τα 5 μηνύματα που αναλογεί για το κάθε παιχνίδι, δεν θα στο στείλουν μετά...;;; :worry:

 

Δεν ξέρω πώς ακριβώς γίνεται.Δεν το έχω κάνει ποτέ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πώς ακριβώς γίνεται.Δεν το έχω κάνει ποτέ.

 

Mάλλον θα σου έρχεται...

 

Ξέρεις, ρωτάω γιατί μέχρι να έρθει η Sofia (καλό Ιούλιο...) θέλω να πάρω ένα κινητάκι που να έχει μόνο radio FM, java παιχνιδάκια και τίποτε άλλο...

 

Το Eten, radio δεν έχει και τα games του δεν μου αρέσουν...

 

Έψαξα λίγο και λέω να πάρω αυτό -> http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=69975716&product=891568&tab=specs

 

Review: http://www.mobile-review.com/review/samsung-x650-en.shtml

Link to comment
Share on other sites

Mάλλον θα σου έρχεται...

 

Ξέρεις, ρωτάω γιατί μέχρι να έρθει η Sofia (καλό Ιούλιο...) θέλω να πάρω ένα κινητάκι που να έχει μόνο radio FM, java παιχνιδάκια και τίποτε άλλο...

 

Το Eten, radio δεν έχει και τα games του δεν μου αρέσουν...

 

Έψαξα λίγο και λέω να πάρω αυτό -> http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=69975716&product=891568&tab=specs

 

Review: http://www.mobile-review.com/review/samsung-x650-en.shtml

 

Μην το παρεις.

Θα σου σπάσει το νεύρα.

Στα sms πρέπει κάθε φορά να βάζεις εσύ το t9.

Δεν έχει προφίλ ήχου.

Δεν μπορεί να κουδουνίζει και να δονείται ταυτόχρονα και διάφορους άλλους περίεργους και απροσδόκητους περιορισμούς(που ισχύουν για όλα τα samsung σχεδόν).

Επίσης η μπαταρία του δεν θα είναι και πολύ δυνατή.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μην το παρεις.

Θα σου σπάσει το νεύρα.

Στα sms πρέπει κάθε φορά να βάζεις εσύ το t9.

Δεν έχει προφίλ ήχου.

Δεν μπορεί να κουδουνίζει και να δονείται ταυτόχρονα και διάφορους άλλους περίεργους και απροσδόκητους περιορισμούς(που ισχύουν για όλα τα samsung σχεδόν).

Επίσης η μπαταρία του δεν θα είναι και πολύ δυνατή.

 

Προφίλ ήχου, εννοείς δεν αλλάζει ήχο...;;; :worry:

 

Για τα μηνύματα κλπ. έχω το Εten...Για το radio FM και τα παιχνιδάκια το θέλω...

Link to comment
Share on other sites

Προφίλ ήχου, εννοείς δεν αλλάζει ήχο...;;; :worry:

 

Για τα μηνύματα κλπ. έχω το Εten...Για το radio FM και τα παιχνιδάκια το θέλω...

 

Εννοώ δεν έχει προφίλ ήχου(κανονικό, δυνατό, σπίτι, γραφείο κλπ κλπ), όπως τα se.

Ήχο αλλάζει κανονικά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ δεν έχει προφίλ ήχου(κανονικό, δυνατό, σπίτι, γραφείο κλπ κλπ)...

 

:lol: :lol: :lol:

 

Έλα Παναγία μου...!!! :p

 

Δηλαδή, αν θες να το βάλεις στο αθόρυβο τι γίνεται...;;; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, πόσα byte περίπου είναι ένα average java game...;;; :worry:

 

ενας μεσος οροςειναι περιπου 300kb.

αλλα μιλαω για μεσο ορο.;)

Link to comment
Share on other sites

ενας μεσος οροςειναι περιπου 300kb.

αλλα μιλαω για μεσο ορο.;)

 

ΟΚ ρε, thanx... :)

 

Για αυτό το κινητό, ξέρεις τίποτα εσύ...;;; :D

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ρε, thanx... :)

 

Για αυτό το κινητό, ξέρεις τίποτα εσύ...;;; :D

 

ναι, ξερω.

ειχα το x200 για μια φαση.

3 πραγματα θα σου πω: 1)θα σου βγαλει τη πιστη να συνδεθει με Pc στο οποιο εχεις αλλους drivers εγκατεστημενους.:(

2)θα σπασει καπως τα νευρα προκειμενου να βρεις συμβατες εφαρμογες που να λειτουργουν.ενδεικτικα στο δικο μου δεν ετρεχε ουτε καν τον Opera.;)

3)οι υπερυθρες ειναι διακοσμητικες.:shifty:

ειναι καλη συσκευη αλλα μονο για βοηθητικη.

εσυ δεν ελεγες να παρεις ενα 6600?

 

 

πχ:εφαρμογη με 300kb δε προκειται παιξει με τιποτε.

Link to comment
Share on other sites

ναι, ξερω.

ειχα το x200 για μια φαση.

3 πραγματα θα σου πω: 1)θα σου βγαλει τη πιστη να συνδεθει με Pc στο οποιο εχεις αλλους drivers εγκατεστημενους.:(

2)θα σπασει καπως τα νευρα προκειμενου να βρεις συμβατες εφαρμογες που να λειτουργουν.ενδεικτικα στο δικο μου δεν ετρεχε ουτε καν τον Opera.;)

3)οι υπερυθρες ειναι διακοσμητικες.:shifty:

ειναι καλη συσκευη αλλα μονο για βοηθητικη.

εσυ δεν ελεγες να παρεις ενα 6600?

 

 

πχ:εφαρμογη με 300kb δε προκειται παιξει με τιποτε.

 

Παράτα το τότε... :D

 

Μπες εδώ και απάντα μου... -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=150134

 

Το 6600 δεν έχει ράδιο, αλλιώς ούτε που θα το συζήταγα... :(

Link to comment
Share on other sites

Μην το παρεις.

Θα σου σπάσει το νεύρα.

Στα sms πρέπει κάθε φορά να βάζεις εσύ το t9.

Δεν έχει προφίλ ήχου.

Δεν μπορεί να κουδουνίζει και να δονείται ταυτόχρονα και διάφορους άλλους περίεργους και απροσδόκητους περιορισμούς(που ισχύουν για όλα τα samsung σχεδόν).

Επίσης η μπαταρία του δεν θα είναι και πολύ δυνατή.

αυτο που λεει με τα sms ειναι σωστο.

και αυτο που λεει για τον ηχο.

και αυτο που λεει για μελωδια και δονηση.

για τη μπαταρια δε ξερω.

Προφίλ ήχου, εννοείς δεν αλλάζει ήχο...;;; :worry:

αλλαζει αλλα οχι με τη λογικη που αλλαζουν τα ΝΟΚΙΑ.

Δηλαδή, αν θες να το βάλεις στο αθόρυβο τι γίνεται...;;; :worry:

πατας για 3 sec τη διεση.

Link to comment
Share on other sites

Στις ειδήσεις του STAR απόψε το βράδυ έδειξε ένα ρεπορτάζ με έναν 'γνωστό καλλιτέχνη' να έχει φέρει ένα τσιπάκι από Αμέρική με κόστος 30$ περίπου και μπορεί να πραγματοποιεί κλήσεις -μέσω δορυφόρου- ατελείς και απεριόριστης διάρκειας.

Αν έχει αναφερθεί σε άλλο topic ή δεν είναι εδώ το αρμόδιο παρακαλώ τους mods να δράσουν ανάλογα. Δεν βρήκα κάτι ανάλογο μέσω της αναζήτησης.

Link to comment
Share on other sites

Ο 'καλλιτέχνης' είχε ένα Cherokee με mutimedia ηχοσύστημα Pioneer με δορ. πλοήγηση, tv, dvd κλπ. Το ρεπορτάζ έλεγε ότι στην άλλη πλευρά του Ατλαντικού κάνουν δωρεάν τηλ/τα μέσω δορυφόρου. Στη συνέχεια δείχνει το δημοσιογράφο (σε ένα Cooper) να μιλάει με τον ΄καλλιτέχνη΄ μέσω των ηχοσυστημάτων που είχαν στα αυτοκίνητα τους (και της ανοιχτής ακρόασης). Ολη τη δουλειά την κάνει ένα τσιπάκι το οποίο μπαίνει στο εγκ. σύστημα και κοστίζει περίπου 30$. Το θέμα είναι (έλεγαν) οτι πρέπει ο μάστορας να είναι γάτος! Αυτά δεν έδειξε λεπτομέρειες και πίστευα εδώ θα δινόντουσαν κάποιες εξηγήσεις γιατί δεν πιστεύω με τίποτα ότι γίνεται μέσω δορυφόρου. Ισως να λειτουργεί λίγο σαν CB αν κρίνω και από το κόστος. Τέλος να τονίσω ότι οι κλήσεις είπαν ότι είναι δωρεάν και για απεριόριστο χρον. διάστημα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...