Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 ***pre release***


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Egw pali simera pira stin Nokia, se ena shop tous (Thessaloniki menw an kanei tin diafora) kai mou eipan oti to perimenoun mexri to telos tis EPOMENIS ebdomadas. Twra elpizw na'rthei nwritera. Egw vevaia pou exw minei edw kai 2 - 2 1/2 xronia me to 7650, lew na parw to 6680 kai oxi to 6630

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

7650?πω πω τι μου θυμησες τωρα.α ρε αυτο ηταν κινητο.

κι εμενα αυτη ειναι η γνωμη μου καλυτερα να περιμενεις για το 6680

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Egw pali simera pira stin Nokia, se ena shop tous (Thessaloniki menw an kanei tin diafora) kai mou eipan oti to perimenoun mexri to telos tis EPOMENIS ebdomadas. Twra elpizw na'rthei nwritera. Egw vevaia pou exw minei edw kai 2 - 2 1/2 xronia me to 7650, lew na parw to 6680 kai oxi to 6630

 

Και σωστά σκέφτεσαι κατά τη γνώμη μου. Κάποιος που έχει το 6630 ίσως να μην είναι τόσο επείγον να πάρει το 6680, εκτός αν τον απασχολούν τόσο πολύ οι διαφορές που έγραψα παραπάνω.

 

Αν όμως δεν έχεις κανένα από τα δύο και πρέπει να επιλέξεις ανάμεσά τους, φυσικά 6680 χωρίς δεύτερη σκέψη. :up:

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα κινητά γίνονται σιγά σιγά σαν τους ηλεκτρονικούς υπολογιστές που κάθε μήνα ανανεώνονται συνεχώς.Ετσι λοιπόν αφού η τεχνολογία τρέχει σε κάποιο κινητό πρέπει να καταλήξουμε γιατί στο τέλος θα περιμένουμε συνέχεια για το καινούριο...επομένως "6680" δαγκωτό.
Time is time was time is not..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα κινητά γίνονται σιγά σιγά σαν τους ηλεκτρονικούς υπολογιστές που κάθε μήνα ανανεώνονται συνεχώς.Ετσι λοιπόν αφού η τεχνολογία τρέχει σε κάποιο κινητό πρέπει να καταλήξουμε γιατί στο τέλος θα περιμένουμε συνέχεια για το καινούριο...επομένως "6680" δαγκωτό.

 

Τα κινιτά δεν γίνονται σιγά σιγά σαν τους υπολογιστές .. είναι ήδη σαν τους υπολογιστές. Το κακό είναι ότι δεν υπάρχουν αναβαθμίσεις όπως στα pc :P

 

Βέβαια η δικιά μου γνώμη είναι πως είναι ανούσιο κάποιος που έχει πάρει το 6630, να πάρει το 6680. Θα χάσει τζάμπα τα λεφτά του, και σε 1-2 μήνες η Nokia θα ανακοινώσει ξανά και άλλο κινητό τηλέφωνο.

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Τα κινιτά δεν γίνονται σιγά σιγά σαν τους υπολογιστές .. είναι ήδη σαν τους υπολογιστές. Το κακό είναι ότι δεν υπάρχουν αναβαθμίσεις όπως στα pc :P

 

Βέβαια η δικιά μου γνώμη είναι πως είναι ανούσιο κάποιος που έχει πάρει το 6630, να πάρει το 6680. Θα χάσει τζάμπα τα λεφτά του, και σε 1-2 μήνες η Nokia θα ανακοινώσει ξανά και άλλο κινητό τηλέφωνο.

 

Συμφωνω απολυτα!

 

Αν θυμαστε οταν περιμεναμε το 6630 απο στιγμη σε στιγμη,ηδη βλεπαμε ανεπισημες φωτο του 6680 (δε ξεραμε τοτε καν το ονομα του).Οποτε μολις κυκλοφορησει το 6680 σιγουρα κατι νεο θα ερθει στην επιφανεια...Ειναι καθαρα πιστευω ενα μιγμα... υπομονης και οικονομικης ευχερειας.

Link to comment
Share on other sites

ιδου το θαυμα :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλο μεγεθος!!!!

δε το συζητω πραγματικα καλο μεγεθος ασε που φαινεται πιο λεπτο απο το 6630

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

vre paidia afoy to eipa sto proigoumeno.

i voda to dinei katopin paragelias 587 euro!

 

Αλήθεια... Ένας φίλος μου το παράγγειλε και θα του το φέρουν Πέμπτη ή Παρασκευή. Θα μου το φέρει να του περάσω κάποιες εφεαρμογές άρα θα περάσει και ένα τεστάκι...

 

Σήμερα πέρασα από κατάστημα της vodafone και ΤΙΜ στην Νεάπολη (Θεσσαλονίκη) και μου είπαν ότι δεν έχουν ιδέα και ότι το περιμένουν κι αυτή πως και πως το κινητό. Στην Vodafone ειδικά τους είπα ότι κάποιο άτομο έχει παραγγείλει το κινητό και του είπαν τιμή (587 ευρώ), απλά δεν ήξερα να τους πω από πιο κατάστημα της Vodafone. Στo κατάστημα ΤΙΜ μου είπαν ότι οποιοδήποτε από τα καταστήματα τηλεφωνίας (Vodafone η cosmote) , έρθει το κινητό, θα ειδοποιήσουν και της άλλες εταιρίες (έτσι λέει ενεργούν στα πλαίσια του ανταγωνισμού) κι διαφορά μετά από αυτό, θα παιχτεί στην τιμή του κινητού.

 

Μπορείς να μας πεις, σε πιο κατάστημα της Vodafone γνωρίζουν την τιμή και μπορείς να το προπαραγγείλεις το κινητό;

 

EDIT : ο υπάλληλος στο κατάστημα της voda ήταν πρόθυμος να τηλεφωνήσει στο κατάστημα που δέχτηκε την προαναφερθείσα παραγγελία και να το διασταυρώσει, αν και μου είπε ότι δεν υπήρχε περίπτωση να συμβαίνει κάτι τέτοιο και να μην το γνωρίζουν αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3230/2.0 (3.0505.2) SymbianOS/7.0s Series60/2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί αργεί τόσο πολύ. Έπρεπε να έχει έρθει εδώ κ

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα!

 

Αν θυμαστε οταν περιμεναμε το 6630 απο στιγμη σε στιγμη,ηδη βλεπαμε ανεπισημες φωτο του 6680 (δε ξεραμε τοτε καν το ονομα του).Οποτε μολις κυκλοφορησει το 6680 σιγουρα κατι νεο θα ερθει στην επιφανεια...Ειναι καθαρα πιστευω ενα μιγμα... υπομονης και οικονομικης ευχερειας.

 

Δεν είναι τόσο μίγμα υπομονής. Είναι για το πόσο κάποιος έχει και λίγο μυαλό, εννοώ βέβαια ότι όσα λεφτά και να έχει κάποιος, δεν γίνεται να παίρνει το κάθε μοντέλο που βγαίνει. Τώρα γνώμη μου είναι ότι όσοι έχουν το 6630, καλό θα ήταν να περιμένουν ένα 6μηνο το λιγότερο (γνώμη μου πάνω από ένα χρόνο) για να βγει ένα κινητό με πολύ παραπάνω λειτουργίες.

Είναι κρίμα να δίνεις 500+ ευρώ για κινητό (170.000+ δραχμές;). Όσο να'ναι είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ λεφτά.

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

μακάρι το επόμενο series 60 να έχει διαφορετική ανάληση οθόνης. αυτό είναι ίσως το μονο μειωνέκτημα των S60. και πιστεύω πως δεν είναι ανάγκη να μεγαλώσει το μεγεθος της οθόνης, ουτως η αλλως και στο 6230i στη ίδια έκταση οθονης χωρέσαν σχεδόν τα διπλάσια pixel...

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

μακάρι το επόμενο series 60 να έχει διαφορετική ανάληση οθόνης. αυτό είναι ίσως το μονο μειωνέκτημα των S60. και πιστεύω πως δεν είναι ανάγκη να μεγαλώσει το μεγεθος της οθόνης, ουτως η αλλως και στο 6230i στη ίδια έκταση οθονης χωρέσαν σχεδόν τα διπλάσια pixel...

Η ΤΡΟΜΕΡΗ αλλαγή που αναμένεται, και έχει ανακοινωθεί κιόλας, είναι η ΕΝΟΠΟΙΗΣΗ όλων των στοιχείων στις πλατφόρμες της Nokia.

 

Τί θέλω να πω...

 

Για εμένα, το Nokia 7710 είναι η υπέρτατη συσκευή πλέον, ιδίως με μια εντυπωσιακότατη οθόνη, εξαιρετικά χαρακτηριστικά, και "λογικό" για τις λειτουργίες του, μέγεθος (μην ξεχνάμε πως ήταν/είναι το 7650). Έχει όμως ένα τεράστιο μειονέκτημα. Είναι Series 90. Αυτό, για την ώρα, σημαίνει ότι δεν μπορεί να λειτουργήσει ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ εκεί από εφαρμογές, εκτός από προγράμματα που φτιάχνονται πλέον (ελάχιστα, μια και η μόνη S90 συσκευή είναι το 7710) ειδικά για την πλατφόρμα 90. Αυτό λοιπόν που ανακοινώθηκε, είναι ότι σύντομα θα γίνουν προσπάθειες όλα αυτά να ενοποιηθούν. Επι παραδείγματι, το 7650 παίζει (σχεδόν) όλα τα ασπρόμαυρα και έγχρωμα παιχνίδια JAVA που υπάρχουν για Series 40 συσκευές με μικρή οθόνη, απλώς αυτά καταλαμβάνουν το 1/4 περίπου της οθόνης του S60 κινητού.

 

Πιστεύω πως (οι περισσότεροι από εμάς) θα πηγαίναμε κατ'ευθείαν για 7710, όταν είναι ΠΙΟ φτηνό από 6630 και 6680, αν μπορούσε να τρέξει προγράμματα που παίζουν στα s60 κινητά μας. Αυτό όμως ακόμη δεν συμβαίνει. Από την στιγμή όμως που οι συσκευές υπάρχουν (7710), ή τεχνολογία υπάρχει (3G, 2 κάμερες κλπ...), δεν είναι μακρυά ο καιρός που θα ΚΑΤΑΚΛΥΣΟΥΝ την αγορά οι Nokia συσκευές που θα είναι με τεράστια εντυπωσιακή τρομερής ευκρίνειας οθόνη, με κάμερες ακόμη και άνω των 2Mp, με γραφίδα, με stereo ήχο και ράδιο, με HTML browser, και με δυνατότητα να παίζουν ότι παίζει και το "απλό" μας 7650/3650/6600/6630/6680/n-gage...

 

Και το συμπέρασμα, κι εγώ πιστεύω πως κάτοχοι του 6630 δεν αξίζει σε καμία περίπτωση να αλλάξουν, παρόλο που το 6680 είναι σαφώς καλύτερο. Είναι πραγματικά καιρός αλλαγών για τα δεδομένα της τεχνολογίας συσκευών της κινητής τηλεφωνίας...

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν λεει για εναν που εχει το 6630 να παει στο 6680-ειδικα για μας στην επαρχια που δεν προκειται να δουμε 3g ποτε..-αλλα....ειναι πολυ ομορφο το ατιμο... :D

πειρασμος σκετος...

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο/σχετικο με το θεμα μας :

 

Φημες παρουσιαστηκαν στο σουηδικο site Mobil.se οτι η Νοκια θα παρουσιασει καινουργια τηλεφωνα στις 27 Απριλιου

 

According to swedish site Mobil.se several new nokia phones will be launched april 27 in Amsterdam. The focus will be on Multimedia phones as well as a phone with at least 2 Mp to compete with SE K750i. http://premium.mobil.se/nyheter/visa.asp?id=9260&sid=1

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Η ΤΡΟΜΕΡΗ αλλαγή που αναμένεται, και έχει ανακοινωθεί κιόλας, είναι η ΕΝΟΠΟΙΗΣΗ όλων των στοιχείων στις πλατφόρμες της Nokia.

 

Τί θέλω να πω...

 

Για εμένα, το Nokia 7710 είναι η υπέρτατη συσκευή πλέον, ιδίως με μια εντυπωσιακότατη οθόνη, εξαιρετικά χαρακτηριστικά, και "λογικό" για τις λειτουργίες του, μέγεθος (μην ξεχνάμε πως ήταν/είναι το 7650). Έχει όμως ένα τεράστιο μειονέκτημα. Είναι Series 90. Αυτό, για την ώρα, σημαίνει ότι δεν μπορεί να λειτουργήσει ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ εκεί από εφαρμογές, εκτός από προγράμματα που φτιάχνονται πλέον (ελάχιστα, μια και η μόνη S90 συσκευή είναι το 7710) ειδικά για την πλατφόρμα 90. Αυτό λοιπόν που ανακοινώθηκε, είναι ότι σύντομα θα γίνουν προσπάθειες όλα αυτά να ενοποιηθούν. Επι παραδείγματι, το 7650 παίζει (σχεδόν) όλα τα ασπρόμαυρα και έγχρωμα παιχνίδια JAVA που υπάρχουν για Series 40 συσκευές με μικρή οθόνη, απλώς αυτά καταλαμβάνουν το 1/4 περίπου της οθόνης του S60 κινητού.

 

Πιστεύω πως (οι περισσότεροι από εμάς) θα πηγαίναμε κατ'ευθείαν για 7710, όταν είναι ΠΙΟ φτηνό από 6630 και 6680, αν μπορούσε να τρέξει προγράμματα που παίζουν στα s60 κινητά μας. Αυτό όμως ακόμη δεν συμβαίνει. Από την στιγμή όμως που οι συσκευές υπάρχουν (7710), ή τεχνολογία υπάρχει (3G, 2 κάμερες κλπ...), δεν είναι μακρυά ο καιρός που θα ΚΑΤΑΚΛΥΣΟΥΝ την αγορά οι Nokia συσκευές που θα είναι με τεράστια εντυπωσιακή τρομερής ευκρίνειας οθόνη, με κάμερες ακόμη και άνω των 2Mp, με γραφίδα, με stereo ήχο και ράδιο, με HTML browser, και με δυνατότητα να παίζουν ότι παίζει και το "απλό" μας 7650/3650/6600/6630/6680/n-gage...

 

Και το συμπέρασμα, κι εγώ πιστεύω πως κάτοχοι του 6630 δεν αξίζει σε καμία περίπτωση να αλλάξουν, παρόλο που το 6680 είναι σαφώς καλύτερο. Είναι πραγματικά καιρός αλλαγών για τα δεδομένα της τεχνολογίας συσκευών της κινητής τηλεφωνίας...

 

Σωστά είναι όλα αυτά τα οποία λες, αλλά λόγω πωλήσεων, δεν θα δημιουργήσουν τόσο εύκολα ένα τέτοιο κινητό. Δηλαδή εννοώ πως συνέχεια θα βγάζουν καινούργια πράγματα, θα τα παρουσιάζουν και θα τα βγάζουν νωρίς, για να υπάρχουν άτομα τα οποία θα τα αγοράζουν.

Το να κάνουν ένα υπέρτατο κινητό που θα περιέχει τα πάντα, θα αποκλήσει αγορές σε άλλες συσκευές. Αυτό πιθανόν να το κάνουν, αν για κάνα 6μηνο με 12μηνο δεν παρουσιάσουν κανένα κινητό, και θελήσουν να δημιουργήσουν μια συσκευή η οποία θα κατακλήσει την αγορά.

Αυτό εμένα μου φαίνεται όνειρο το οποίο δεν θα πραγματοποιηθεί. Μακάρι να βγω ψεύτης.

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω εαν το ξέρεται αλλά το παρατήρησα καθώς διάβαζα τα specs απο το GSMARENA και απο την NOKIA....το 6680 δεν έχει Infrared....περίεργο δεν είναι? δεν υπάρχουν σε όλα τα κινητά Bluetooth..... :worry: :worry:

 

http://www.gsmarena.com/nokia_6680-1045.php

 

http://www.nokia.com/nokia/0,8764,70878,00.html

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

ούτε το 7610 είχε, και έχω την εντύπωση ούτε και το 6630 (αν κάνω λάθος σ'αυτό διορθώστε με).

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Σωστα. Δε το θεωρω τρομερη ελλειψη παντως. Πολυ περισσοτερο με ενοχλουσε που οταν εβγαζε μοντελα με υπερυθρες αυτες ηταν κλειδωμενες
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο…ξέρετε αν υπάρχει πρόγραμμα στα nokia όπου μπορείς να δεις περιοχή από όπου σε καλεί ο άλλος..!!! και είδα ένα 6630 όπου ο τύπος κατέβαζε φωτογραφίες παιχνίδια τσόντες κτλ…με αποθηκευμένες σελίδες που είχε το κινητό μέσα από την nokia..ΔΩΡΕΑΝ ΜΕΣΩ VODAFON.????
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο…ξέρετε αν υπάρχει πρόγραμμα στα nokia όπου μπορείς να δεις περιοχή από όπου σε καλεί ο άλλος..!!! και είδα ένα 6630 όπου ο τύπος κατέβαζε φωτογραφίες παιχνίδια τσόντες κτλ…με αποθηκευμένες σελίδες που είχε το κινητό μέσα από την nokia..ΔΩΡΕΑΝ ΜΕΣΩ VODAFON.????

 

Και να υπάρχει τέτοιο προγραμματάκι, που πιστεύω σίγουρα υπάρχει, σιγά μην υπάρχει τέτοια υπηρεσία από τα δίκτυα ούτως ώστε να βλέπεις που είναι ο άλλος όταν σε παίρνει.

Πάντως όποιος ξέρει να προγραματίζει για να κάνει προγραμματάκια σε symbian θα ήταν καλή ιδέα να έβαζε τους κωδικούς των πόλεων, και όταν σε παίρνει ο άλλος να σου δίχνει πχ σε ένα χάρτη την πόλη :Ρ

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Και να υπάρχει τέτοιο προγραμματάκι, που πιστεύω σίγουρα υπάρχει, σιγά μην υπάρχει τέτοια υπηρεσία από τα δίκτυα ούτως ώστε να βλέπεις που είναι ο άλλος όταν σε παίρνει.

Πάντως όποιος ξέρει να προγραματίζει για να κάνει προγραμματάκια σε symbian θα ήταν καλή ιδέα να έβαζε τους κωδικούς των πόλεων, και όταν σε παίρνει ο άλλος να σου δίχνει πχ σε ένα χάρτη την πόλη :Ρ

Αυτό εκτός από ΠΟΛΥ ωραίο, θα ήταν και ΠΟΛΥ παράνομο από πλευράς εταιριών, αν το παρήχαν. :-) Κάθε κινητό ανιχνεύεται (ώστε να έχει σήμα και να καλύπτεται από το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας) από Κυψέλες, κάθε μια εκ των οποίων έχει διαφορετικό κωδικό. Μετακινείστε λίγο (από μερικά μέτρα, ως μερικές εκατοντάδες μέτρα), η κυψέλη αλλάζει (δηλαδή εξυπηρετείστε από άλλη (συνήθως) κεραία) αλλά κυρίως, αλλάζει το "ποσοστό" της καθαρής επικοινωνίας (σε dB) που έχετε με την κάθε κυψέλη. Τα στοιχεία αυτά τα χρησιμοποιεί το κινητό σας από μόνο του, αλλά και σε προγράμματα όπως το MiniGPS που δίνει κάποιες -ελάχιστες- λειτουργίες τύπου GPS στο κινητό σας. Επίσης, τα χρησιμοποιεί η εταιρία κινητής, για να ξέρει σε ποιά κυψέλη θα σας βρει όταν δέχεστε μια κλήση, κλπ. ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ όμως, αυτό δεν μεταφέρεται στον τελικό αποδέκτη της κλήσης σας. Δίκτυα του εξωτερικού, που έχουν πλήρη χαρτογράφηση των κυψελών τους διαθέσιμη στο ευρύ κοινό, παρέχουν αυτή τη δυνατότητα ως υπηρεσία, για σκοπούς ελέγχου μετακινήσεων κλπ.

 

Η γνώμη μου, θα ΕΠΡΕΠΕ να δίδεται η δυνατότητα στον συνδρομητή να ορίσει να στέλνεται ή μη, αυτή η πληροφορία...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...