Jump to content

Το πρώτο μου κινητό


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νοέμβριος/Δεκέμβριος 1995: Ericsson GH337.

Aπό τότε σερί σε Ericsson μέχρι το 2000 που απολύθηκα από το στρατό και το γιόρτασα με ένα Nokia 8850.

 

ΥΓ. Κάτι που δεν κατάλαβα ποτέ, είναι πως συνέχεια τύχαινε να πληρώνω πανάκριβα για κινητά που πολλοί απέκτησαν λίγο αργότερα σχεδόν τζάμπα (η ξeftylization πολιτική τιμών της τότε Ericsson).

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 375
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ax posa xronia exoun perasei :rolleyes: Lipon to proto mou kinito to pira to 1995 kai itan to Nokia 1011!!Epsaksa kai brika foto sto internet!!Edo 8a to dite

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το πρωτο μου κινητο ηταν οταν πηγαινα 3η γυμνασιου,δηλαδη πριν 6 χρονια,το 1997,ενα motorola d520.Μετα πηγα σε 2 ericsson και μετα 3 nokia κια τωρα παμε για το 4ο.

Konstantinos

http://briefcase.pathfinder.gr/download/kostas_kostas/21443/337474/0/GR-FLAG.gif

Link to comment
Share on other sites

To πρώτο μου κινητό το αγόρασα χειμώνα του 95 και ήταν η εκλεπτισμένη έκδοση του motorola 5200, dhl. το 7200.....

 

Θυμάμαι τις δύο μπαταρίες του (μιά χοντρή και μιά slim....). H μεγάλη κράταγε περίπου 12 ώρες και η μικρή γύρω στις τρείς....(αν θυμάμαι καλά...)

 

Σύνδεση γιά δύο χρόνια, πάγιο 12,5 χιλιάδες το μήνα....+ 140.000 δρχ. για τη συσκευή!!!

 

Για να περάσω δύο (!) χρόνια μετά στο πανέμορφο "μικρό" Panasonic G 500....

 

.....Ax, τι καλές εποχές....... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Philips Diga, Δεκέμβριος 1997, λίγο αφού απολύθηκα από το στρατό..

 

Με a la carte, παντοφλέ, οθόνη μιας γραμμής...τα γνωστά..Μετά έπιασα στα χάρια μου Νοκια 5110, έμεινα άφωνος με το μενου και την ευκολία του σε σχέση με το Philips, και από τότε, όλα Νοκια..

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ήταν Ιούνιος του 2000, οταν το πρώτο μου κινητό εγινε πραγματικότητα με σύνδεση cosmote στο βασικό 1.. Ηταν ένα T28's.. Απίστευτα καλό κινητό,που είχε σε συνδυασμό όλα τα πλεονεκτήματα ,αλλα και μειονεκτήματα :( της μαμάς Ericsson..!

HONDA

The Power Of Dreams

Link to comment
Share on other sites

Αχ, τί μου θυμίζετε, τί μου θυμίζετε... :o Siemens S11, το πραγματικά πρώτο κινητό με έγχρωμη οθόνη, τον Σεπτέμβριο του 97... Siemens S25 μετά, S45 και τέλος, τώρα πιά... S55!!! (Ποικιλία,,έ;)) :wacko: Και από τότε μέχρι τώρα το μόνο που έχω κάνει στην σύνδεση είναι να την πάω από το Βασικό της Cosmote, στο Προνομιακό 150 πέρσι... Αναμνήσεις... :up:
I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

Χμ...

ήταν Nοέμβριος του 1999 ένα Nokia 6230 με Cosmote

Ό,τι δεν μας σκοτώνει, απλά μας κάνει δυνατότερους!

 

ήμουν άθεος.. μέχρι που συνειδητοποίησα ότι εγώ είμαι θεός

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον α^2

 

Χμ...

ήταν Nοέμβριος του 1999 ένα Nokia 6230 με Cosmote

 

Μάλλον 6130 εννοείς! :rolleyes:

Μήπως το 6230 είναι κρυφός πόθος και εκ παραδρομής το έγραψες; :alien: :whistle:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Με αφορμη το θεμα Μουσειακό θρεντ: Ο πρώτος σας υπολογιστής! , ανοιγω αυτο!

Το πρωτο μου κινητο ηταν ενα Ericsson GF 768 σε κοκκινο χρωμα!

Το αλλαξα οταν πλεον τα ειχε παιξει!

Εγω πληκτρολογουσα αλλο νουμερο, και αλλο εμφανιζε αυτο στην οθονη! :p Δυστυχως ομως συνεβη στην πλεον ατυχεστερη στιγμη, οταν πληκτρολογουσα το Pin!

Αποτελεσμα, τρεις αποτυχημενες προσπαθειες, και lock της καρτας γιατι και το πακ παλι λαθος εβγαινε!

Link to comment
Share on other sites

Χα! Τι μου θύμησες τώρα...! Το πρώτο μου κινητό τηλ ήταν της Ericsson, δεν θυμάμαι το μοντέλο αλλά έγραφε Hotline πάνω του. Ήταν αυτό με την κεράια που αναδιπλωνόταν στο πλάι. Εν έτει 1995...ωραίες αναμνήσεις... :D

 

Το βρήκα για να το δούν οι νεότεροι....εδώ

Link to comment
Share on other sites

Το Siemens C10 αν θυμαμαι καλα ηταν το πρωτο μου κιν...Η μηπως το GH388...?

 

Κάποιο άπό τα δυο πάντως...Μετα ακολουθησαν αρκετα Ericsson και μετα απο το 3210,ακολουθησε ο καταιγισμος απο NOkia μεχρι και το 3650 το οποιο πούλησα μολις χτες.... :o

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Martios 1998 Nokia 5110

Poco: X3 NFC

HTC: P3300, Sensation, u ultra

Sony Ericsson: T20,T28s,T68i,K750,W580i

Nokia: 5110, 6510, 6610, 3650

Samsung:A100, D500,Omnia,Corby

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Martios 1998 Nokia 5110

Poco: X3 NFC

HTC: P3300, Sensation, u ultra

Sony Ericsson: T20,T28s,T68i,K750,W580i

Nokia: 5110, 6510, 6610, 3650

Samsung:A100, D500,Omnia,Corby

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Martios 1998 Nokia 5110

Poco: X3 NFC

HTC: P3300, Sensation, u ultra

Sony Ericsson: T20,T28s,T68i,K750,W580i

Nokia: 5110, 6510, 6610, 3650

Samsung:A100, D500,Omnia,Corby

Link to comment
Share on other sites

alcatel one touch to proto proto pou bgike..den thimamai prin posa xronia alla thimamai oti ekeini tin epoxi auth i pantofla...auto to organo karate..itan tis modas kai prototipo!
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...