Jump to content

Καλοκαίρι και...όλα έξω! (Ντύσιμο και νοοτροπία)


sakaflias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

den ksero ti lete allo edo kollaei to gnosto anekdoto/gnomiko "kai kala ftaiei o egklimatias".

Την ιδια αποψη εχω κ εγω...αντε να το πεις ομως στο δικαστηριο :rolleyes:

 

gia fantasou dld na einai kapoia kopela me mia fousta mia palami kato apo ton kolo,

Μονο μια παλαμη;;;

Αυτη η μοδα ηταν πριν απο καμια δεκαετια,πλεον το πολυ ενα δαχτυλο κατω απο τις διπλες :p :cool: :wacko:

 

kala eidika ean do megalo mpousto ekei trellainome teleios

...εδω θα διαφωνησουμε φιλε..εγω ειμαι "οπισθιος" οπαδος....οχι πως θα εθελοτυφλησω σε ενα καλο μπουστο :D

 

otan milousa stin alli eixe skipsei mprosta sto grafeio mou

Δυστυχως η ευτυχως,ολες αυτες οι "αθελες" κινησεις τους,ειναι μονο κ μονο για να μας προκαλουν....αλλα εμεις οι αντρες πρεπει να αρκεστουμε στην Διακριτικη Γοητεια Των Αρσενικων για να προκαλεσουμε τα γυναικεια βλεματα :shifty:

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 701
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μιά που είμαι μαμά θα σου λύσω εγώ την απορία.

Από τα σπίτια τους βγαίνουν έξω ντυμένες φυσιολογικά και κρατώντας τα "απαγορευμένα" ρούχα σε μια τσάντα. Πηγαίνουν στο σπίτι μιας φίλης που η μαμά είναι πιο ανεκτική και αλλάζουν εκεί. Επειτα επακολουθεί η έξοδος.

Φυσικά προτού επιστρέψουν ντύνονται με τα κανονικά τους ρούχα και πάει λέγοντας. ;)

Και νομίζουν πως κάτι κάνουν....

 

Μαγκιά κλανιά από τις κλασσικές χαζογκόμενες

Link to comment
Share on other sites

Την ιδια αποψη εχω κ εγω...αντε να το πεις ομως στο δικαστηριο :rolleyes:

 

 

Μονο μια παλαμη;;;

Αυτη η μοδα ηταν πριν απο καμια δεκαετια,πλεον το πολυ ενα δαχτυλο κατω απο τις διπλες :p :cool: :wacko:

 

 

...εδω θα διαφωνησουμε φιλε..εγω ειμαι "οπισθιος" οπαδος....οχι πως θα εθελοτυφλησω σε ενα καλο μπουστο :D

 

 

Δυστυχως η ευτυχως,ολες αυτες οι "αθελες" κινησεις τους,ειναι μονο κ μονο για να μας προκαλουν....αλλα εμεις οι αντρες πρεπει να αρκεστουμε στην Διακριτικη Γοητεια Των Αρσενικων για να προκαλεσουμε τα γυναικεια βλεματα :shifty:

 

em ela ne pou ean den tis peirakseis tha se poune kseneroto kai pousti eno apo tin alli ean tis peiraskeis tha se poune oti mporeis na fantasteis. ego mia fora epeidi to ekana palia kai espaga kai ta moutra mou (ase poy para ligo na mou bgei kai to onoma) me to pou do pipinaki kai goustarei xonome giati kalitera na me poune mlk para poust. sosta???

:cool: :cool:

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

Μιά που είμαι μαμά θα σου λύσω εγώ την απορία.

Από τα σπίτια τους βγαίνουν έξω ντυμένες φυσιολογικά και κρατώντας τα "απαγορευμένα" ρούχα σε μια τσάντα. Πηγαίνουν στο σπίτι μιας φίλης που η μαμά είναι πιο ανεκτική και αλλάζουν εκεί. Επειτα επακολουθεί η έξοδος.

Φυσικά προτού επιστρέψουν ντύνονται με τα κανονικά τους ρούχα και πάει λέγοντας. ;)

Και νομίζουν πως κάτι κάνουν....

 

imarton me autes tis dikaiologies. bre paidia lipithite mas kai ligo kai stamatiste na blepete toses polles tainies tis dekaetias tou '80. :lol:

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

φυσικα παντα υπαρχουν και οι εξαιρεσεις αλλα οταν καποιος βλεπει κατι τοσο προκλητικο μονο σοβαρα που δε θα την παρει την συγκεκριμενη κοπελα :O

Δεν τις νοιαζει να τις παρουμς σοβαρα,τα μονα που θελουν ειναι να ειναι ωραιες και να μην περνανε απαρατηρητες.

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

den ksero ti lete allo edo kollaei to gnosto anekdoto/gnomiko "kai kala ftaiei o egklimatias".

 

gia fantasou dld na einai kapoia kopela me mia fousta mia palami kato apo ton kolo, na foraei mia fousta me megalo mpousto kai na kouniete kai olas me ena omorfo bapsimo. ti na kanei o kathe talaiporos den tha tis tin pesei?? ego prosopika tha katabalo megali prospatheia na min tis tin peso poso mallon koitakso :p

 

kala milame gia iperoxi eikona sosta??? :p :p

 

Η παράθεση του post μου που κολλαγε??

Link to comment
Share on other sites

Η παράθεση του post μου που κολλαγε??

 

mallon skeftomouna esena ;) kai eidika ean ntinosoun kai etsi opos les e tote sigoura skeftomouna esena :cool:

 

sexy nick kai oraia ilikia :cool:

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

Όπου και να κοιτάξεις βλέπεις κοριτσάκια που έχουν ξεσαλλώσει. Η μία πρέπει να συναγωνίζεται την άλλη στο ποια θα δείξει περισσότερα!

Καλύτερα πάντως να έχεις κόρη και να τα πετάει έξω... παρά να έχεις γιο που θα δανείζεται τις βαφές της γυναίκας σου για να κάνει ανταύγειες στα μαλλιά του!!!

η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

καλά είναι που τα πετάνε όλα έξω.να ανοίξει και το μάτι μας λίγο.δηλαδή όταν πηγαίνετε παραλία και τις βλέπετε με μαγιώ τι κάνετε εσείς που δεν σας αρέσει??κοιτάζετε απο την άλλη μεριά επειδή το θέαμα είναι αντιαισθητικό??
Link to comment
Share on other sites

Το προ-προηγούμενο Σάββατο ήμουνα σε μια καφετέρια στην Ν. Κρήνη, στην Καλαμαριά... Λες και όλα τα σχολεία της περιοχής πήγανε σε εκείνο το συγκεκριμένο μαγαζί.

Έμεινα :shock::shock::shock::shock:

Έξω μπούτια, έξω κοιλιές, έξω πλάτες... κάτι :baby: :baby: μπουκιά και συγχώριο...! Θύελλα σας λέω όχι αστεία...!

@Dakar, εκεί να έβλεπες... το άρθρο 339 παραμονεύει όμως :( :D

Link to comment
Share on other sites

καλά είναι που τα πετάνε όλα έξω.να ανοίξει και το μάτι μας λίγο.δηλαδή όταν πηγαίνετε παραλία και τις βλέπετε με μαγιώ τι κάνετε εσείς που δεν σας αρέσει??κοιτάζετε απο την άλλη μεριά επειδή το θέαμα είναι αντιαισθητικό??

 

Κοίτα όταν η άλλη με το μαγιώ ειναι καμια 150ρια κιλά ε τότε πιστεύω ότι όντως γυρίζουν απο την αλλη, ειδικα οταν είναι και μεγάλης σχετικα ηλικιας κλαφτα...

Link to comment
Share on other sites

καλά είναι που τα πετάνε όλα έξω.να ανοίξει και το μάτι μας λίγο.δηλαδή όταν πηγαίνετε παραλία και τις βλέπετε με μαγιώ τι κάνετε εσείς που δεν σας αρέσει??κοιτάζετε απο την άλλη μεριά επειδή το θέαμα είναι αντιαισθητικό??

Ναι βρε συ ενταξει. ;)

Ειπαμε, δεν θελουμε να κυκλοφορουνε και με ρασα... :p

Προσωπικα και το κοντο μου αρεσει στις κοπελες και το σεξυ ντυσιμο.Σε καμια φαση δεν θελω συντηριτικουρες.

Αλλα, το προκλητικο σε κοριτσακια 14-15 χρονων οσο να κανει προσωπικα μου χτυπαει πολυ ασχημα!

Αλλα τωρα εχουμε και το αλλο προβλημα!Ελα που γινεται πλεον ολο και πιο δυσκολο να δικρινεις την ηλικια ενος κοριτσιου.16χρονες και να τις περναω συνομιλκες μου... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

καλά είναι που τα πετάνε όλα έξω.να ανοίξει και το μάτι μας λίγο.

δεν θα μπορουσα να εκφραστω καλυτερα... :up:

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

I hope I never have a daughter

φιλε μου ποτε μη λες ποτε... εγω ανηψια εχω τωρα κ εχω χαζεψει που να εχω κ δικο μου παιδι... ο κλασικος χαζομπαμπας!

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Ο μιμητισμος πολλες φορες ειναι ασχημο πραγμα,ειδικα σε αυτες τις ηλικιες.

Μια η ΤV που πλασαρει αυτο το στυλακι για την νεα κοπελα, μια τα εριοδικα που εχουν γεμισει τα περιπτερα (περιοδικα για εφηβους και life-style) τα οποια ειναι στην πλειοψηφια τους ελεινα, μια μερικες κοπελες στο σχολειο οι οποιες εχοντας "πιο προσχρημενους" γονεις, ντυνονται ετσι, ειναι συνηθως το κεντρο της προσοχης,ετσι προσπαθουν και τα υπολοιπα κοριτσακια να κανουν το ιδιο...

Οπως οταν πηγαινα εγω γυμνασιο ηταν τις μοδας π.χ. τα αγορια να φοραμε τα "φλαΪτ"(αεροποριας) τα μπουφαν με κονκαρδες στο δεξι μανικι (αν θυμαμαι καλα).

Τωρα απλος υπαρχει αλλου ειδους μιμητισμος.

Συν του οτι τα περισσοτερα πιδια εχουν την ταση να μιμουνται το πιο "προχωρημενο-cool-εξαλο", και καπου χανουν την μπαλα.

Γιατι προσπαθεια στην προσπαθεια, ερχεται η υπερβολη.

Ποτε μου δεν εχω κρινει καποιον -ουτε σκοπευω να το κανω- καποιον απο το στυλ ντυσιματος και την εξωτερικη του εμφανιση.

Υπαρχουν αλλα πραγματακια λιγοτερο εμφανη που "μου κλεινουν το ματι", και μου δινουν μια εικονα του αλλου.

Πραγματικα ομως με θλιβει(ειλικρινα), να βλεπω κοριτσακι-βλασταρια-, στην πιο τρυφερη τους ηλικια και να αναλλωνονται ψυχοσωματικα σε τετοια θεματα.

Δεν λεω να πανε με καλεμπιες σχολειο ουτε να βγαινουν με ρασα.Αλλα το ομορφο μπορει καλλιστα να ειναι σεξυ χωρις να ειναι προκλητικο.

Και πραγματικα σας μιλαω εγω που το ντυσιμο μου καθε αλλο παρα "συντηριτικο" μπορει να θεωρηθει.

(Τα παραπανω ειναι προσωπικη και υποκειμενικη αποψη και σιγουρα δεν μιλαω για το 100% ουτε οτι παντα γινονται οπως τα αντιλαμβανομαι εγω.)

Sostos...... Apla pisteuo pos exei paraginei i katastasi me ta rouxa... Kai opos les iparxoun kai sexy-oraia rouxan pou an mi ti allo proklitika einai...

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

Simasia exei mia kopela na kserei na topothetisei swsta to swma tis! Den einai anagaio na foraei mini kai vathi ntekolte gia na tin prosekseis! An kserei na topothetisei to swma tis kai panteloni me mako mlpouzaki na foarei tin karfwneis! Autes pou ntunontai proklitika sou vgazoun na tis p*d*kseis kai mono! An den se K@ul*nei kai sto mualo i kopela den leei kai toso......

Black black heart why would you offer more

Why would you make it easier on me to satisfy

I'm on fire I'm rotting to the core

I'm eating all your kings and queens

All your sex and your diamonds.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ξεφύγαμε λίγο.Είναι γεγονός πως αυτή η εποχή είναι δύσκολη για εμάς τους άνδρες μιας και όπου και να κοιτάξεις κολάζεσαι.Θα πρέπει όμως να έχουμε υπόψιν ότι εδώ στο φόρουμ υπάρχουν και γυναίκες οι οποίες διαβάζουν και νιώθουν ότι προσβάλλοντε με κάποια από τα σχόλια σας.Θα παρακαλέσω να προσέχουμε λίγο τι και πως γράφουμε.
http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Να άλλο ένα καλό του καλοκαιριού! :w00t: Θυμάμαι το περσινό καλοκαίρι έβλεπα ένα σωρό πράγματα... Πάντα όταν κάποια έχει βγάλει κάτι έξω μένουν εκεί τα μάτια μου και δε μπορώ να ξεκολλήσω με τπτ :O :w00t: Ανεβάστε καμιά εικόνα να γουστάρουμε! Ανεβάστε και τις δικές σας! (εκτός αν είστε άντρες ή άσχημες :p )
Link to comment
Share on other sites

Autes pou ntunontai proklitika sou vgazoun na tis p*d*kseis kai mono! An den se K@ul*nei kai sto mualo i kopela den leei kai toso......
Μην το λες... ;) :w00t: προσωπικα οποια ντυνεται ετσι της φερομαι αναλογα,τον κ@λο της θελει να προσεξω το κανω...αν θελει να προσεξω & κατι αλλο,δε φοραει ο,τι πιο εξαλλο υπαρχει... ;)
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει όμως να έχουμε υπόψιν ότι εδώ στο φόρουμ υπάρχουν και γυναίκες οι οποίες διαβάζουν και νιώθουν ότι προσβάλλοντε με κάποια από τα σχόλια σας.Θα παρακαλέσω να προσέχουμε λίγο τι και πως γράφουμε.

Η αποψη μου ειναι οτι οι γυναικες χαιρονται και πολυ μαλιστα οταν βλεπουν οτι ολα οσα κανουν για να κινησουν το ενδιαφερον των ανδρων πιανουν τοπο και μαλιστα σε μεγαλο βαθμο.

 

Εξαλλου τα γονιδια τους κραυγαζουν για την αποπλανηση του αλλου φυλου κ οταν βλεπουν τετοια σχολια,που ορισμενες φορες μπορει να ειναι οντως υπερβολικα (οπως και η εμφανιση τους βεβαια) ,χαιρονται κ πεισμωνουν ακομα περισσοτερο.

 

Εξαλλου σε ποια γυναικα η λεξη "φιλαρεσκεια" δεν ειναι γνωστη και δεν ειναι ενας απο τους βασικους της στοχους ;; :rolleyes:

 

Η τεχνη της αποπλανησης ειναι ο πιο ακαταπαυστος κ συναμα αναιμακτος πολεμος που εντεινεται διαρκως,με θυματα-αποδεκτες τους παθιασμενους αρρενες :shifty:

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι να πω σημερα....σταματησα λογω της κινησης στο δρομο και μεχρι να ξεκινησει ο μπροστινος μου κοιταξε στο πλαι ...ετσο για να ξεφυγω λιγακι. Στο παγκακι της στασης μια οχι και τοσο ομορφη κοπελα 30 ετων με το ενα ποδι πανω στο αλλο και να φοραει μια κοντη γαλαζια φουστιτσα (διαβαζοντας ενα περιοδικο).

Εμεινα γιατι η εν λογω κοπελα δεν εδωσε καθολου σημασια που και πως ειναι η φουστα της...με αποτελεσμα σε καθε φυσιμα το αερα να......μου βγαινουν τα ματια έξω!!!

Τίνα πω....προσεξτε λιγο βρε κοριτσια!!!

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πώ οτι αρκετές φορές εμείς οι γυναίκες παραφερόμαστε στον τρόπο ντυσίματός μας με αποτέλεσμα να είναι υπερβολικό..

Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα σε άλλους να αρέσει (και να τους βγαίνουν τα μάτια όπως λένε) και σε άλλους φυσικά να μην αρέσει.Δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι τα ίδια γούστα..

Επίσης δεν είναι ωραίο να βλέπεις γυναίκες μεγάλης ηλικίας να φοράνε ρούχα που δεν τους ταιριάζουν (ούτε στο σωματότυπό τους ούτε στην ηλικία τους) για να προκαλούν ή και οτιδήποτε άλλο.. :down: :knife: :oops:

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πώ οτι αρκετές φορές εμείς οι γυναίκες παραφερόμαστε στον τρόπο ντυσίματός μας με αποτέλεσμα να είναι υπερβολικό..

Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα σε άλλους να αρέσει (και να τους βγαίνουν τα μάτια όπως λένε) και σε άλλους φυσικά να μην αρέσει.Δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι τα ίδια γούστα..

Επίσης δεν είναι ωραίο να βλέπεις γυναίκες μεγάλης ηλικίας να φοράνε ρούχα που δεν τους ταιριάζουν (ούτε στο σωματότυπό τους ούτε στην ηλικία τους) για να προκαλούν ή και οτιδήποτε άλλο.. :down: :knife: :oops:

 

 

em se auto tora tha diafoniso mias kai exo dei pistepseme logo tis douleias mou polles 30+ na exoun ena pragmatika teleio soma kai ntisimo asxetaean einai proklitiko i oxi kai na mporoun na ta baloun me deka 20ares. opos episis exo dei oti mia ginaika megalis ilikias dld konta 30+ ean thelei kati apo kapoia alli mikroteri (blepe agori) tha to parei me ton tropo tis logo tou oti i miki apla den kserei pos na to diekdikisi ase pou tha exei meinei kai sta legomena apo tis files tis tou stil peksto snob kai tha se protimisi.

 

akoma me kinigaei mia proin pou eixa 2 xronia prin epidi to epaize etsi kai sto telos me diaikdikise kai kataktise mia megalitri tis ;)

 

en o ligis xalarosteeeeee kanei kalo :cool:

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...