Jump to content

Καλοκαίρι και...όλα έξω! (Ντύσιμο και νοοτροπία)


sakaflias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 701
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην Ελλαδα λυπαμαι που το λεω αλλα απο εμπειριες (οχι δικες μου ευτυχως), το πιο πιθανο ειναι να γυρισει να σου πει με υφος, "Αντε χασου ρε ...."(συμπληρωστε οτι θελετε).

 

Το "άντε χάσου" θα το πω σε κάποιον που με θράσσος με προσβάλλει με αυτά που λέει και όταν είναι ένας γέρος με το ένα πόδι που μου βγάζει γλώσσα (και δεν εννοώ να με βρίσει) :mad: :down: :knife: .Αλλιώς αν είναι ευγενικός ο άλλος ,ξέρεις πόσες φορές έχω πει "να΄σαι καλά σ'ευχαριστώ.. :)

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

auto pou sigoura den tha kanoume san antres kai pisteuo milao gia tin pleiopsifia mas einai na exei enas filos mas mia ginaikara dipla tou kai na prospathoume na tou tin fame me oti tropo mporoume.

 

ektos bebaia kai i alli dosi simadia oti mas goustarei alla kai pali tha sebastoume (etsi kano ego toulaxiston) ton filo mas.

 

einai kati pou to blepo sinexeia me tis ginaikes auto kai gi'auto otan milao me mia fili mou (mia exo denkatafera na exo alles giati kataligame se krebbati sto telos :p) mou leei sinexeia oti exei pio pollous antres filous kai ante na milaei kai me kamia kopela kai oti pio polloi empistosini exei stous antres para stis ginaikes se para pollous tomeis.

Δεν θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου ,αλλά όπως είπες και'συ δεν μιλάς για όλους τους άντρες.Προσωπικά δεν είχα κάποιο παρόμοιο πρόβλημα απο φίλη.Μόνο μια φορά από κοπέλα που δεν ήταν φίλη μου αλλά το γνώριζε..Απο φίλη όμως εως τώρα ποτέ.

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι είναι πολύ άσχημο ενώ πας να κανείς ένα compliment (τι τα χουμε τα διπλώματα :p ) δεν μου έχει τύχει εμένα αλλά το έχω ακούσει από γνωστούς !μεγάλο μέρος των ελληνίδων το έχει καβαλήσει …άλλωστε δεν είναι λίγες που παίζουν με τα μάτια με κάποιον , του δίνουν την αίσθηση ότι θέλουν να τη πλησιάσουν και μόλις της κάνεις κίνηση , σου πετάει μια απάντηση τύπου <<τα έχω με άλλο >> η ότι δεν της αρέσεις … κάτι τέτοιες θέλουν πολύ ξύλο γιατί το κάνουν συστηματικά …άλλο να το κανείς μια φορά και άλλο συνέχεια …

το ότι κάποια το έχει καβαλήσει δε φαίνεται από το ότι φλερτάρει με τα μάτια!

στην τελική δεν είναι κακό απλά να φλερτάρεις αν έχεις σχέση.

καλά,μη μιλάς για γυναίκες που απλώς κοιτάνε και μόλις κάνει ο άλλος την κίνηση λένε έχω σχέση γιατί οι άντρες συνήθως προχωράνε και παρακάτω και μετά σου λένε πως έχουν σχέση.

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το "άντε χάσου" θα το πω σε κάποιον που με θράσσος με προσβάλλει με αυτά που λέει και όταν είναι ένας γέρος με το ένα πόδι που μου βγάζει γλώσσα (και δεν εννοώ να με βρίσει) :mad: :down: :knife: .Αλλιώς αν είναι ευγενικός ο άλλος ,ξέρεις πόσες φορές έχω πει "να΄σαι καλά σ'ευχαριστώ.. :)

 

Στην περιπτωση που λες καλα θα κανεις και θα του πεις οτι του πεις.Εννοειτε.Εγω μιλαω για ενα ματσο παραδειγματα που εχω δει με τα ματια μου και σε ενα ομορφο-τρυφερο κοπλιμεντο να γυρναει η αλλη και να του λεει "τι μου μιλας λες ρε;Εχεις δει πως εισαι;" :confused:

Και ο αλλος να γινεται κομματια και εγω μετα να κανω τον κακο (και δεν θελω) και να του λεω "ελα μωρε αστην αυτην κτλ κτλ..." μπας και του φτιαξω την διαθεση. :(

Και για κατι αλλο που ειπε ενα παιδι πριν.

Προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα να ντυνεται με κοντη φουστα, χαμηλοκαβαλα παντελονια μοντερνα και κτλ κτλ η κοπελα μου.Και δεν μιλαω να ντυνεται σαν ξε...

Δεν της εχω καν αναφερει το θεμα μην ντυνεσαι προκλητικα γιατι δοξασοι ο Θεος, εχει βρει μονη της το μετρο και δεν χρειαζοταν "σιγονταρισμα".

Γιατι ξερω πααααρα πολλους οι οποιοι δεν αφηνουν την κοπελα τους ουτε μια κοντη φουστα να βαλουν γιατι "προκαλουν".Ειπαμε, αλλα να μην κανουμε και εμεις με την συμπεριφορα μας τις κοπελες καλογριες. :blink:

Και αν την κοιτανε στον δρομο καθε αλλο παρα θα θυμωσω.Αντιθετα θα το παρω και πανω μου! ;)

Link to comment
Share on other sites

το ότι κάποια το έχει καβαλήσει δε φαίνεται από το ότι φλερτάρει με τα μάτια!

στην τελική δεν είναι κακό απλά να φλερτάρεις αν έχεις σχέση.

καλά,μη μιλάς για γυναίκες που απλώς κοιτάνε και μόλις κάνει ο άλλος την κίνηση λένε έχω σχέση γιατί οι άντρες συνήθως προχωράνε και παρακάτω και μετά σου λένε πως έχουν σχέση.

 

Εγώ σου έθεσα ένα παράδειγμα τελείως προσωπικό που όταν μου συνέβη έμεινα τελείως μλκς γιατί δεν κοίταγε μόνο χόρευε κι όλας …το έχει καβαλήσει ,νομίζει ότι είναι η δεν ξέρω και ρω ποια …γιατί φλερτάρει με οποίο της γυαλίσει( δεν παίζει με όλους ) και μετά σου πετάει του πετάει τα έχω με άλλο …η συγκεκριμένη από ότι έμαθα το κάνει κατά συρροή και πολύ σπαστικά που έπεσα τόσο έξω … υπάρχουν άλλωστε τόσες και τόσες που παίζουν μόνο και μόνο για να ικανοποιήσουν τον εγωισμό και την ανασφάλεια τους …

άλλη φορά να προσέχω

 

Βέβαια υπάρχει και η κατηγόρια ανθρώπων η οποία μόνο παίζει( :rolleyes: ) και δεν κάνει δεν προχωρά σε κάτι μόνιμο ή έστω μια απλή σχέση η οποία όμως είναι ένα άλλο μεγάλο θέμα ...

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

απλα πολλα κοριτσακια την βρισκουν με το να εχουν τους αντρες απο πισω τους και γενικα εμεις φταιμε που πολλες κοπελες την εχουν δει ετσι,για να αρχισει και λιγο το φτυσιμο και τοτε θα δουμε για ποτε θα αρχισουν να κυνηγανε αυτες,παλιοτερα παντως εβγαινα κι εβλεπα πολλες αντροπαρεες,τωρα βγαινω και βλεπω τουλαχιστον το 70% του κοσμου που κυκλοφορει εξω,κοριτσια,τι εγινε ρε παιδια πως πληθαινουν ετσι οι γυναικες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

 

Βέβαια υπάρχει και η κατηγόρια ανθρώπων η οποία μόνο παίζει( :rolleyes: ) και δεν κάνει δεν προχωρά σε κάτι μόνιμο ή έστω μια απλή σχέση η οποία όμως είναι ένα άλλο μεγάλο θέμα ...

 

 

Welcome to my truth.. Κι εγώ τέτοιος άνθρωπος είμαι και δεν ντρέπομαι καθόλου..

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Στην περιπτωση που λες καλα θα κανεις και θα του πεις οτι του πεις.Εννοειτε.Εγω μιλαω για ενα ματσο παραδειγματα που εχω δει με τα ματια μου και σε ενα ομορφο-τρυφερο κοπλιμεντο να γυρναει η αλλη και να του λεει "τι μου μιλας λες ρε;Εχεις δει πως εισαι;" :confused:

Και ο αλλος να γινεται κομματια και εγω μετα να κανω τον κακο (και δεν θελω) και να του λεω "ελα μωρε αστην αυτην κτλ κτλ..." μπας και του φτιαξω την διαθεση. :(

Και για κατι αλλο που ειπε ενα παιδι πριν.

Προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα να ντυνεται με κοντη φουστα, χαμηλοκαβαλα παντελονια μοντερνα και κτλ κτλ η κοπελα μου.Και δεν μιλαω να ντυνεται σαν ξε...

Δεν της εχω καν αναφερει το θεμα μην ντυνεσαι προκλητικα γιατι δοξασοι ο Θεος, εχει βρει μονη της το μετρο και δεν χρειαζοταν "σιγονταρισμα".

Γιατι ξερω πααααρα πολλους οι οποιοι δεν αφηνουν την κοπελα τους ουτε μια κοντη φουστα να βαλουν γιατι "προκαλουν".Ειπαμε, αλλα να μην κανουμε και εμεις με την συμπεριφορα μας τις κοπελες καλογριες. :blink:

Και αν την κοιτανε στον δρομο καθε αλλο παρα θα θυμωσω.Αντιθετα θα το παρω και πανω μου! ;)

Ε, τότε η κοπέλα αυτή είναι "σκύλα" και πολύ σνόμπ.Δεν αξίζει να δίνεις σε κάτι τέτοιες σημασία και πες στον φίλο σου να μην στεναχωριέται με κάτι τέτοια μικροπράγματα.Θα μου πεις βέβαια που να ξέρεις την αντίδραση της κάθε κοπέλας άλλα τι να κάνουμε θα το παίξεις κορώνα-γράμματα.

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Welcome to my truth.. Κι εγώ τέτοιος άνθρωπος είμαι και δεν ντρέπομαι καθόλου..

 

Φίλε μου Αντρέα επειδή μας έχω υπόψη γι αυτό το έθεσα έτσι …βέβαια θα έρθει και εμάς η σειρά μας να (ξανά)νιώσουμε κάτι πιο δυνατό που να μας ώθηση σε μια σχέση …

 

Αυτό έλειπε να έχουμε πρόβλημα επειδή μας αρέσει να παίζουμε …ας το χαρούμε τώρα που μπορούμε !

 

Keep Gomening

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Ε, τότε η κοπέλα αυτή είναι "σκύλα" και πολύ σνόμπ.Δεν αξίζει να δίνεις σε κάτι τέτοιες σημασία και πες στον φίλο σου να μην στεναχωριέται με κάτι τέτοια μικροπράγματα.Θα μου πεις βέβαια που να ξέρεις την αντίδραση της κάθε κοπέλας άλλα τι να κάνουμε θα το παίξεις κορώνα-γράμματα.

 

Άσχετα με το τι αποδεικνύεται να είναι αυτή το εκνευριστικό δεν είναι ότι ανεβαίνει η ψυχολογία η δικιά της αλλά ότι σε κάνει εσένα να νιώθεις μλκς ή και μπάζω …τουλάχιστον εγώ έτσι είχα νιώσει ..μου συμπεριφέρθηκε λες και ήμουν κανένα φρικιό … :mad:

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Μηπως βγηκατε λιγο :offtopic: :rolleyes:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

:shock: :shock:

 

 

Προσέξτε τι γράφετε... :p :p :lol:

 

Τσκ τσκ τσκ, πωπω τι πονηρό μυαλό που έχεις! :p

Link to comment
Share on other sites

πολλες φορες ειναι καλυτερα να ειναι καποιος ετσι

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την πλακίτσα που έκανα στη Michelle. :) δεν μπορώ να καταλάβω τι ζόρι τραβάτε αν οι κοπέλες ντύνονται "ελαφρά" το καλοκαιράκι.

 

Χάρμα Θεού είναι να τις βλέπουμε. Ειδικά όσες είναι και όμορφες... :) Μια χαρά.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την πλακίτσα που έκανα στη Michelle. :) δεν μπορώ να καταλάβω τι ζόρι τραβάτε αν οι κοπέλες ντύνονται "ελαφρά" το καλοκαιράκι.

 

Χάρμα Θεού είναι να τις βλέπουμε. Ειδικά όσες είναι και όμορφες... :) Μια χαρά.

Βρε συ φυσικα και ειναι χαρμα οφθαλμων να ντυνονται ελαφρα οι κοπελες το καλοκαιρι, αυτο μας ελειπε!

για να μην παρεξηγηθω στα οσα ειπα, προσωπικα με "ενοχλει" το υπερβολικα "ξεποπο" ντυσιμο σε κοριτσακια 13-14, 15 κτλ ετων.

Εαν η κοπελα ειναι "μεγαλη" μπορει να κανει οτι θελει αλλοιμονο, αλλα στις πολυ μικρες ηλικιες μου κανει καπως... :what:

P.S.-Αντε να φτιαξει και εδω επιτελους ο καιρος γιατι μας εχει τρελανει!

Την μια βλεπουμε μια κοπελα με φουστα και λεμε ωραι εδω ειμαστε και την αλλη μας ριχνει 10βαθμους την θερμοκρασια και δεν βλεπουμε τιποτα! :O :p :X

Link to comment
Share on other sites

Άσχετα με το τι αποδεικνύεται να είναι αυτή το εκνευριστικό δεν είναι ότι ανεβαίνει η ψυχολογία η δικιά της αλλά ότι σε κάνει εσένα να νιώθεις μλκς ή και μπάζω …τουλάχιστον εγώ έτσι είχα νιώσει ..μου συμπεριφέρθηκε λες και ήμουν κανένα φρικιό … :mad:

Έχεις δίκιο φίλε μου τι να σου πω τώρα..

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο φίλε μου τι να σου πω τώρα..

εμένα με πείραξε και το ότι καμιά έως τώρα δεν μου είχε συμπεριφερθεί έτσι … ο τρόπος ήταν πολύ ευγενικός .... :O

 

τι να πω γυναίκες… :tease:

Εκείνη έχασε … :cool: ;) :D :cool:

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

εμένα με πείραξε και το ότι καμιά έως τώρα δεν μου είχε συμπεριφερθεί έτσι … ο τρόπος ήταν πολύ ευγενικός .... :O

 

τι να πω γυναίκες… :tease:

Εκείνη έχασε … :cool: ;) :D :cool:

Δεν πιστεύω να σου εκοψε την φόρα,έτσι;;;Συνέχισε απτόητος εσύ...

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

αχχχχ ρε σε λιγο καιρο θα βγουν τα δαμαλια με μπικινι αχχχχχχχχχχ.

ποιος ξερει το κολπο με τον νιντζα????????????

Ποιό κόλπο,για πες μας να ξέρουμε και'μεις..

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...