Jump to content

Vodafone VoLTE/voWiFi


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε όσους ενδιαφέρει (και μπορεί να μην το ξέρουν ήδη), στο OnePlus 7 Pro που έχω, μπορεί και παίζει το VoWifi της Vodafone κανονικά (αλλά και της Cosmote VoLTE και VoWifi) με την ενεργοποίηση του προφίλ India_Vodafone
Link to comment
Share on other sites

Σε όσους ενδιαφέρει (και μπορεί να μην το ξέρουν ήδη), στο OnePlus 7 Pro που έχω, μπορεί και παίζει το VoWifi της Vodafone κανονικά (αλλά και της Cosmote VoLTE και VoWifi) με την ενεργοποίηση του προφίλ India_Vodafone
Μπορούμε να το κάνουμε χωρίς να γίνει factory reset η να χάσουμε κάποια δεδομένα?

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να το κάνουμε χωρίς να γίνει factory reset η να χάσουμε κάποια δεδομένα?

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

 

Βέβαια

Δες το αντιστοιχο νημα στο xda γιατι με τις νεες αναβαθμίσεις, πρέπει να κάνεις και άλλα πράγματα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βέβαια

Δες το αντιστοιχο νημα στο xda γιατι με τις νεες αναβαθμίσεις, πρέπει να κάνεις και άλλα πράγματα

 

Δοκιμασα και αυτο που ειπες εδω και της γερμανιας απο το αλλο νημα και δεν μου δουλευει σε vodafone cu το vowifi.

Μολις μιλησα και με vodafone να βεβαιωθω οτι ειναι 100% ενεργοποιημενο.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και αυτο που ειπες εδω και της γερμανιας απο το αλλο νημα και δεν μου δουλευει σε vodafone cu το vowifi.

Μολις μιλησα και με vodafone να βεβαιωθω οτι ειναι 100% ενεργοποιημενο.

 

Εγώ πάντως το έκανα και έβαλα προφίλ Vodafoneuk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το έκανα και έβαλα προφίλ Vodafoneuk
Cu έχεις η κάτι άλλο?

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

και σε xiaomi poco το vodafoneuk παίζει άψογα

μήπως κάτι κάνεις λάθος;

σωστή σιμ sub0-sim1 sub1-sim2

επίσης ενα θέμα που είχα σε Oneplus 3T και Xiaomi έπρεπε να διαγράψω μέσα απο pdc το προφίλ Row , για κάποιο λογο σε κάθε επανεκκίνηση γύριζε σε αυτό

Edited by kopap81
Link to comment
Share on other sites

και σε xiaomi poco το vodafoneuk παίζει άψογα

μήπως κάτι κάνεις λάθος;

σωστή σιμ sub0-sim1 sub1-sim2

επίσης ενα θέμα που είχα σε Oneplus 3T και Xiaomi έπρεπε να διαγράψω μέσα απο pdc το προφίλ Row , για κάποιο λογο σε κάθε επανεκκίνηση γύριζε σε αυτό

Καλημέρα. Δεν έκανα κάτι λάθος όχι. Σε Cosmote που δεν δούλευε το vowifi τώρα δουλεύει.

Μόνο στην Vodafone cu sim δεν δουλεύει με τπτ...

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν έκανα κάτι λάθος όχι. Σε Cosmote που δεν δούλευε το vowifi τώρα δουλεύει.

Μόνο στην Vodafone cu sim δεν δουλεύει με τπτ...

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

 

μεσα απο τις ρυθμίσεις σου δίνει την δυνατότητα να ενεργοποιήσεις το volte wifi calling για vodafone;

μπές ξανά στο pdc και δες αν έχει παραμείνει το προφιλ vodafone uk

Edited by kopap81
Link to comment
Share on other sites

μεσα απο τις ρυθμίσεις σου δίνει την δυνατότητα να ενεργοποιήσεις το volte wifi calling για vodafone;

μπές ξανά στο pdc και δες αν έχει παραμείνει το προφιλ vodafone uk

Ναι μου την δίνει φυσικά. Παραμένει το προφίλ ναι..

Σε κοσμοτε έχω κανονικά vowifi...

Πολυ περίεργο...

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή με το TEF_Germany, μου δουλεύει το VoWifi στo CU μου κανονικοτατα
Link to comment
Share on other sites

Ναι μου την δίνει φυσικά. Παραμένει το προφίλ ναι..

Σε κοσμοτε έχω κανονικά vowifi...

Πολυ περίεργο...

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

 

περίεργο κατι παίζει ίσως παλια σιμ;; δοκίμασε να ενεργοποιήσεις το διπλά δίκτυα 4G+volte διακόπτη +wificalling διακόπτη

μπορεις να κάνεις αλλαγή slot στην κάρτα σιμ

 

οπως γρει και ο φίλος δοκίμασε αλλο profile

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή την στιγμή με το TEF_Germany, μου δουλεύει το VoWifi στo CU μου κανονικοτατα

 

κάνε δοκιμή αν δέχεσαι κλήσεις σε flight mode με wifi

όταν έπαιζα με προφίλ σε μερικα λειτουργούσε αλλα δεν μπορούσα να δεχτ κλήση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά να ρωτήσω... έχω το s9+, ενεργοποίησα το wifi call όμως δεν μου δίνει επιλογή για προτεραιότητα στο wifi οπότε μόνο με airplane mode δουλεύει η αν το σήμα είναι πολυ χαμηλό 1 γραμμή.. Ενώ στην cosmote μου δίνει την επιλογή για προτεραιότητα στο wifi Όταν υπάρχει ενάντι της κεραίας.. μίλησα στο chat της vodafone αλλά δεν έχουν ιδέα.. Στην εφαρμογή όμως της vodafone wifi call υπάρχει Επιλογή.. το έχει ψάξει κάνεις έχει βρει άκρη;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να τρέξεις αυτήν την εφαρμογή, και να επιλέξεις να προτιμάει το δίκτυο WiFi.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wikimediacom.wifi.calling

 

Sent from my XT1580

Link to comment
Share on other sites

περίεργο κατι παίζει ίσως παλια σιμ;; δοκίμασε να ενεργοποιήσεις το διπλά δίκτυα 4G+volte διακόπτη +wificalling διακόπτη

μπορεις να κάνεις αλλαγή slot στην κάρτα σιμ

 

οπως γρει και ο φίλος δοκίμασε αλλο profile

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

κάνε δοκιμή αν δέχεσαι κλήσεις σε flight mode με wifi

 

όταν έπαιζα με προφίλ σε μερικα λειτουργούσε αλλα δεν μπορούσα να δεχτ κλήση

Δοκιμασα πολλά προφίλ και τπτ. Η Σιμ είναι καινούρια.. Το μόνο που μένει είναι να βάλω την κάρτα cu στην sim2 θέση

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη, συνεχεια ενω κανω αποδοχη ορων, μετα απο μερες, στο ακυρο ζηταει ξανα να κανω αποδοχη ορων και μου ζηταει να γραψω το νουμερο του κινητου μου για επιβεβαιωση, το γραφω, αλλα, κολλαει κατα την επιβεβαιωση. Πολυ μαπα εφαρμογη και θελει αμεσα τρελες διορθωσεις/βελτιωσεις στην λειτουργια της.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να τρέξεις αυτήν την εφαρμογή, και να επιλέξεις να προτιμάει το δίκτυο WiFi.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wikimediacom.wifi.calling

 

Sent from my XT1580

 

Ωραίος φίλε δούλεψε μια χαρά.. Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής θέμα, στο note 9 με ενεργοποιημένο το wifi calling όπου υποστηρίζεται από default στη συσκευή πολλές φορές αλλαζει από wifi σε cellular Και ειδικά κατά την διάρκεια κλήσεων με αποτέλεσμα να κλείνουν οι κλήσεις συνεχώς όταν μιλάω. Επειδή είναι πολύ σπαστικό αυτό είναι θέμα ρύθμισης; τώρα έχω απενεργοποιήσει το wifi calling γι'αυτό το λόγο, επειδή το σήμα κυμαίνεται στο σπίτι συνέχεια ενεργοποιείται και απενεργοποιήται το wifi calling με αποτέλεσμα να ρίχνει τις κλήσεις.
Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής θέμα, στο note 9 με ενεργοποιημένο το wifi calling όπου υποστηρίζεται από default στη συσκευή πολλές φορές αλλαζει από wifi σε cellular Και ειδικά κατά την διάρκεια κλήσεων με αποτέλεσμα να κλείνουν οι κλήσεις συνεχώς όταν μιλάω. Επειδή είναι πολύ σπαστικό αυτό είναι θέμα ρύθμισης; τώρα έχω απενεργοποιήσει το wifi calling γι'αυτό το λόγο, επειδή το σήμα κυμαίνεται στο σπίτι συνέχεια ενεργοποιείται και απενεργοποιήται το wifi calling με αποτέλεσμα να ρίχνει τις κλήσεις.

 

Δοκιμασε να διαγραψεις την εφαρμογη και να το εχεις ενεργοποιημενο μονο απο default της συσκευης. Διαφορετικα, σαν λυση μονο μεσω της εφαρμογης ομως, ειναι να διαγραψεις το wifi του σπιτιου σου απο την εφαρμογη, ωστε να ειναι μονο με cellular και να δινεις προσβαση μονο σε μερη που οντως εχεις θεμα καλυψης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζω με καμία εφαρμογή, το wifi calling παίζει από default στον dialer του τηλεφώνου. Δεν χρειάζεται εφαρμογή για να παίξει. Μου κάνει εντύπωση που δεν κρατάει σταθερά τη σύνδεση εν μέσω κλήσης και εναλλασει εκείνη τη στιγμή. Προς το παρών ενεργοποιω και απενεργοποιω το wifi calling χειροκίνητα όπου χρειάζεται αλλά δεν είναι και αυτό λύση Edited by haris013
Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάποιος αν ξέρει. Στο mi a1 της μαμάς μου επειδή η εφαρμογή κάθε λίγο και λιγάκι ζητάει επιβεβαίωση και βγαίνει υπάρχει τρόπος να το κάνω να δουλέψει χωρίς την εφαρμογή σαν native wifi calling???

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Mi A1, δεν υποστηρίζει VoWifi, αλλά θεωρητικά υποστηρίζει κανονικά το VoLTE

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Οπότε δεν υπάρχει τρόπος.. τουλάχιστον να φτιάξουν το θέμα που ζητάει κάθε μία δύο μέρες αποδοχή όρων

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...