Jump to content

[MOTO] Honda CBR 125R


EddieX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εφχαρηστος για πες μου !!! πρην μου πεισ δες το δηκο μου cbr εδω http://www.bikepics.com/members/cbr125rjohnny/
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 615
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε ευχαριστω φιλε μου για την γρηγορη απαντηση σου!!!!!το ειδα το μηχανακι σου και μου αρεσε πολυ!!!!!!!μπραβο!!!!αρχικα θελω να μαθω στα ποσα αλογα ειναι το cbr 125r το τελευταιο μοντελο.οπου ειναι injektion!!!!επισης παρατηρησα οτι δεν εχει κοφτη,αληθευει???εννοω ας πουμε οτι η 3η του δεν σταματαει την παροχη στις 11.000 στροφες!!!!!αργοτερα θα ηθελα να το κανω 67mm με ενα κυλινδροπιστονο μαλοσσι!!!!πως την βλεπεις αυτη την αναβαθμιση???αυτη την στιγμη του εχω βαλει ενα φιλτρο αερα KN και του εβαλα το CR9E μπουζι ενω φωραγε μαμα το CR8E!!!!βεβαια θα ηθελα να συζητησουμε διαφορα για το κυλινδροπιστονο μαλοσσι!!!!περιμενω απαντηση για ολα τα παραπανω!
Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΝΕ ΜΕ ADD ΣΤΟ ΜΣΝ ΜΟΥ CBR125RJOHNNY@LIVE.COM ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΑΛΟΣΣΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΦΗ ΣΑΝ ΓΑΜΑΤΟ ΚΥΛΙΔΡΟΠΙΣΤΟΝΟ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΧς ΦΟΤΟ ΑΝ ΤΕΛΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΠΗΣΤΕΦΤΟ ΑΛΛΑ ΠΡΗΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΑ ΕΒΛΕΠΕΣ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΙΑΦΩΡΑ ΜΕ ΜΙΑ ΕΧΑΤΜΙΣΗ ΑΛΛΗ ΓΤ Η ΜΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΘΠΕΡΣΙΠΙΕΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΤΟ ΜΙΧΑΝΑΚΙ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΦΣΕΙ !!!
Link to comment
Share on other sites

και εγω σκεφτομαι για μια εξατμιση,αλλα εχω ακουσει οτι υπαρχουν πολλες.μπορεις να μου πεις για εσενα ποια ειναι η καλυτερη για εσενα!!!!ξερεις ομως οχι και πολυ θορυβωδης!!!οταν ειχες βαλει το μαλοσσι ποσο επιανες τελικη???οκ θα σε κανω add sto msn!τα λεμε!!!περιμενω απαντηση!!!
Link to comment
Share on other sites

οταν με κανεισ αδδ στο μσν πεσ μοθ γτ δεν χερω κατι πατενει ακωμη καλητερη εχατμιση για εμενα ειναι nmf racing κανει τορηβο αλλα με τον σηγαστηρα κανει παραπανο αποτι μια μαμα αλλα πιοτηκι οχι ******εσ μαλακιεσ και βγενει με βαση τα ψψ απο το μιχανακι και το πιστονι ακωμα βγενει και σε carbonπου ειναι τρελα και αμα βαλεισ και το malossi την παραγελνεισ με βαση τα μμ τοθ πιστονιου σου και σου λες οτι ειναι η καλητερη γτ ειχα δοκημασει στο παρελτοσ πρωτα micron γαματη αλλα πολυ ογοδεσ και πολυ βαρια ενα h nmf ζιγηζει σκαρτα 3 κιλα μετα ειχα βαλει micron ολοσομη meta leovince μετα dragon που ειναι η χειροτετη απολεσ κατα την γνομη μου παντα και μετα την νμφ που την εχς τςρα εναν χρονο και κατι μετ ατ ομαλοσσι εγς το ειχα με ενανε εκκεντροφορο racing που ειχα παρει και με συνδιασμο εχατμιση φιλτρο κν κυλιδροπιστονο ελατηρια σιπλεχτι σου λεω γενικα τι φωραγε πανς ετσι και εκκεντροφορ επιανα 150 και ειμαι και 90 κιλα και 1.95 ηπσοσ ετσι !!! και πολυ αζιοπηστα ολλα μονο λαδια αλλαζα !!! κατε 2 χιλιαδεσ χιλιομετρα !!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας .

Έχω αποφασίσει κι εγώ να αγοράσω ένα Honda CBR 125 (καινούριο) αλλά το μόνο που με απασχολεί είναι το πότε να το αγοράσω. Μήπως ξέρει κανένας αν θα υπάρξει καμιά μεταβολή στην τιμή του το καλοκαίρι ή θα μείνει ίδια ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

https://donate.wspa.org.uk/form.asp?id=63

! Μπορείς κι εσύ να βοηθήσεις !

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειδα οτι η τιμη για το μεγαλο αδερφακι του το 600αρι επεσε.Αρα λογικα θα εχουν πεσει και για ολα τα υπολοιπα μοντελα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας .

Έχω αποφασίσει κι εγώ να αγοράσω ένα Honda CBR 125 (καινούριο) αλλά το μόνο που με απασχολεί είναι το πότε να το αγοράσω. Μήπως ξέρει κανένας αν θα υπάρξει καμιά μεταβολή στην τιμή του το καλοκαίρι ή θα μείνει ίδια ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

να και ο τιμοκαταλογος http://www.mototriti.gr/news/preview_news.asp?category_id=81&NEWS_DATA_ID=75382

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΧΕΡς ΦΥΛΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΧΕΙΜΟΝΑ ΠΑΝΤΑ ΑΦΤΟΙ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝ ΜΗΧΑΝΕΣ ΚΑΝΟΥΝΕ ΠΡΟΣΦΩΡΕΣ ΚΑΙ ΔΟΡΑ ΓΤ ΤΟ ΧΕΙΜΟΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΕΚΡΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΓΙΑ ΑΦΤΟΥΣ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΚΑΤΑΧΕΙΜΟΝΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΙΧΑΝΗ ΕΤΣΙ ΚΑΝΟΥΝΕ ΠΟΛΛΑ ΔΟΡΑ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΚΤΛΠ ΑΚΩΜΗ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΣΕ ΟΛΛΑ ΤΑ ΟΧΕΙΜΑΤΑ ΘΑ ΠΕΣΟΥΝΕ ΟΙ ΤΗΜΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΓΤ ΕΧΩ ΦΤΙΑΧΕΙ CBR ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΧΕΙΣ ΜΟΤΕΡΙΚΑ ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΜΕΤΑΧΙΡΗΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΠΕΡΝΕΣ ΚΑΙΝΟΘΡΙΟ ΡΗΧΤΑ ΣΤΗΝ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΤΟΥ ΕΓΩΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΙΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΠΕΣ ΣΤΗΝ ΣΕΛΗΔΑ ΜΟΘ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΤΟ ΔΗΚΟ ΜΟΥ !!!http://www.bikepics.com/members/cbr125rjohnny/
Link to comment
Share on other sites

Και η επισημη ιστοσελιδα της Honda στην Ελλαδα:http://www.honda-motorcycles.gr/inner.cfm?menu_id=2

Απο κει καλυτερα να κοιτας για καθε μεταβολη στις τιμες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.χρονια πολλα χριστος ανεστη. εχω να μπω κατι μηνες στο forum οποτε και θα εχς χασει αρκετα επεισοδια..ο λογος ειναι το cbr που πηρα.το εκανα 150 malossi και το εστρωσα κιολλας ειδα αρκετη διαφορα. μου φενεται αξιοπιστο . και προχωραω σιγα σιγα και στα περιφεριακα . αλλακσα καμπανα και δισκακια με σκληρα ελατηρια της barnett ή καπως ετσι (καμπανα γιατι η δικια μ βρουσε) αλυσιδα γραναζια, συνεμπλοκ, μπαταρια και τα αλλαξα γιατι το μηχανακι δεν ηταν και στις καλυτερες τ. τωρα εχω παραγγηλει απο τον φιλο μας τον johnny_cbrr170 εξατμιση εκκεντροφορο και ελατηρια σκληρα για τον εκκεντροφορο και αυτο που με προβληματιζει ειναι το καλμπυρατερ... τι να βαλω εχω υποψην μου τo keihin fcr 30 και το keihin fcr 32 αμα εχετε καποια σιγουρη και αξιοπιστη λυση θα ηθελα να μου την πειτε...

ευχαριστω προκαταβολικα

HONDA CBR 125R BY "GENESIS"

67MM MALOSSI

Link to comment
Share on other sites

ΕΕΕ ΛΥΠΟΝ ΔΕΝ ΧΕΡΩ ΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΦΛΥΟΣ ΣΟΘ Ο JOHHN_CBR170 ALAL FCR 33 ΔΕΝ ΒΓΕΝΕΙ ΚΑΙ 33 ΠΟΥ ΒΓΕΝΕΙ ΕΧΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΟ ΜΙΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΧΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΔΗΚΟΣ ΣΟΥ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ FCR ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ 28 ΑΜΙΤΙΑΛΟ ΣΕ ΚΑΝΩΝΙΚΟ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ 32 ΣΕ KEIHIN PE H PUK !!
Link to comment
Share on other sites

ΕΕΕ ΛΥΠΟΝ ΔΕΝ ΧΕΡΩ ΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΦΛΥΟΣ ΣΟΘ Ο JOHHN_CBR170 ALAL FCR 33 ΔΕΝ ΒΓΕΝΕΙ ΚΑΙ 33 ΠΟΥ ΒΓΕΝΕΙ ΕΧΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΟ ΜΙΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΧΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΔΗΚΟΣ ΣΟΥ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ FCR ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ 28 ΑΜΙΤΙΑΛΟ ΣΕ ΚΑΝΩΝΙΚΟ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ 32 ΣΕ KEIHIN PE H PUK !!

 

υπαρχει 33αρι fcr

Link to comment
Share on other sites

E TO FCRAKI EXEI ΑΛΛΟ ΤΗΠΟ ΜΕΤΡΙΣΗΣ ΠΧ ΒΓΕΝΕΙ ΣΕ 28 ΜΕΤΑ 33 ΜΕΤΑ 36 38 ΜΕΤΑ 41 ΣΕ ΜΟΝΑ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΑΠΟΤΙ ΘΗΜΑΜΑΙ ΚΙΟΛΑΣ ΕΤΣΙ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ 28 ΚΑΙ ΜΕΤΑ 33 ΕΙΝΑΙ ΣΗΓΟΥΡΟ ΓΙΑΤΙ 33 ΦΟΡΑΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

E TO FCRAKI EXEI ΑΛΛΟ ΤΗΠΟ ΜΕΤΡΙΣΗΣ ΠΧ ΒΓΕΝΕΙ ΣΕ 28 ΜΕΤΑ 33 ΜΕΤΑ 36 38 ΜΕΤΑ 41 ΣΕ ΜΟΝΑ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΑΠΟΤΙ ΘΗΜΑΜΑΙ ΚΙΟΛΑΣ ΕΤΣΙ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ 28 ΚΑΙ ΜΕΤΑ 33 ΕΙΝΑΙ ΣΗΓΟΥΡΟ ΓΙΑΤΙ 33 ΦΟΡΑΩ!!!

 

τα fcr πρεπει να ειναι 28,33,35,37,39,41

Link to comment
Share on other sites

OXI OXI I DON'T THING SO !!! 39 ?? OXI
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειχα υποψην μου οτι ειναι τοσο ακριβα... Αρα ενα απλο 32αρι θα ηταν καλα νομιζω... τι λετε?

HONDA CBR 125R BY "GENESIS"

67MM MALOSSI

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειχα υποψην μου οτι ειναι τοσο ακριβα... Αρα ενα απλο 32αρι θα ηταν καλα νομιζω... τι λετε?

 

Κι ομως.Γι αυτο δεν φορανε πολλοι fcr.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειχα υποψην μου οτι ειναι τοσο ακριβα... Αρα ενα απλο 32αρι θα ηταν καλα νομιζω... τι λετε?

 

μεγαλο ειναι νομιζω ενα 30αρι πιστευω θα ειναι καλυτερο :)

Link to comment
Share on other sites

einai τα μονα με μεβρανη επυταχινσησ με μπεκ που πσεκαζει την βεζηνα και αποδηδοθνε τα μεγηστα !!!! τα καλητερα carb einai
Link to comment
Share on other sites

μεγαλο ειναι νομιζω ενα 30αρι πιστευω θα ειναι καλυτερο :)

 

Κοιταξε αν σκεφτεις οτι 26 ειναι το μαμα και με το κυλινδροπιστονο πηρε αλλα 25 κ.ε. νομιζω ενα 32αρι θα ηταν καλο αλλα μπορει να βαλω και 30αρι και η μαρκα μαλλον θα ειναι keihin μπορει να βαλω και koso ξερει κανεις να μ πει τι να προτιμισω και τον λογο ομως οχι ξεκαρφοτα...ευχαριστω προκαταβολικα...:D:D:D

HONDA CBR 125R BY "GENESIS"

67MM MALOSSI

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε αν σκεφτεις οτι 26 ειναι το μαμα και με το κυλινδροπιστονο πηρε αλλα 25 κ.ε. νομιζω ενα 32αρι θα ηταν καλο αλλα μπορει να βαλω και 30αρι και η μαρκα μαλλον θα ειναι keihin μπορει να βαλω και koso ξερει κανεις να μ πει τι να προτιμισω και τον λογο ομως οχι ξεκαρφοτα...ευχαριστω προκαταβολικα...:D:D:D

 

keihin pwk απλα απο τα καλυτερα καρμπ:)

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε αν σκεφτεις οτι 26 ειναι το μαμα και με το κυλινδροπιστονο πηρε αλλα 25 κ.ε. νομιζω ενα 32αρι θα ηταν καλο αλλα μπορει να βαλω και 30αρι και η μαρκα μαλλον θα ειναι keihin μπορει να βαλω και koso ξερει κανεις να μ πει τι να προτιμισω και τον λογο ομως οχι ξεκαρφοτα...ευχαριστω προκαταβολικα...:D:D:D

 

Εγω στο δικο μου εχω KOSO 28αρι πλακε φαρφαλα.Τα KOSO απλα ειναι μια φθηνη λυση για να μην δινεις λεφτα για KEIHIN.Για τα λεφτα τους ειναι οτι καλυτερο μπορεις να βαλεις στο παπι.Ειναι και αντιγραφη του PWK.Αν παντως θες ενα γιατι ειναι εκτακτη αναγκη τοτε βαλε KOSO.Αλλιως FCR με την μια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι . Λοιπόν παιδιά θέλω λίγο βοήθεια . Στην επίσημη ιστοσελίδα της honda το πουλάνε 3.350 €. Ξέρετε πουθενά να το πουλάνε πιο φθηνά? για καινούριο μιλάω πάντα. Το έιχα δει σε μια ιστοσελίδα 3.084 αλλά έχω ξεχάσει το όνομά της .

Ευχαριστώ προκαταβολικά

https://donate.wspa.org.uk/form.asp?id=63

! Μπορείς κι εσύ να βοηθήσεις !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...