Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άκυρο :cry: Μάλλον ο υπολογιστής έφταιγε!!!

 

Ερωτηση: αντιμετωπίζει κ άλλος πρόβλημα με την ΜΕΤΑΔΟΣΗ σε smart tv samsung; :( Δεν συνδέεται με τπτ! Σε κάποια stable έκδοση έπαιξε με ψιλοκαθυστερησεις :mad:

 

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω. πολλές φορές δεν θα συνδεθεί καν κ όσες συνδεθεί κολλάει η εικόνα κ γεμίζει pixel's. Με επανεκκίνηση σε συσκευή και tv στρώνει αλλά τις μισές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω. πολλές φορές δεν θα συνδεθεί καν κ όσες συνδεθεί κολλάει η εικόνα κ γεμίζει pixel's. Με επανεκκίνηση σε συσκευή και tv στρώνει αλλά τις μισές φορές.

Στη δική μου LG Smart TV συνδέεται και μετά από λίγα δευτερόλεπτα χάνει τη σύνδεση. Το έχω δοκιμάσει άπειρες φορές και δεν παίζει με τίποτα, κρίμα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ελπίζω όσοι έχετε bugs στην στοκ ρομ να τα αναφέρετε στην OnePlus μέσω του bug report system που έχει στο site της. Γιατί ειδάλλως δεν θα διορθωθούν, αν οι χρήστες δεν τα αναφέρουν.
Link to comment
Share on other sites

https://www.techgear.gr/oneplus-6t-leaked-box-specs-and-release-date-144350/?amp

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

https://www.techgear.gr/oneplus-6t-leaked-box-specs-and-release-date-144350/?amp

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν μας έχει συνηθίσει σε τέτοια άλματα σε Τ version.

Επίσης να κυκλοφόρησε η OnePlus πρώτη τους νέους Qualcomm επίσης είναι οξύμωρο και αντιφατικο από ότι έχουμε γνωρίσει τελευταία έτη.

 

Πάντως αν ισχύει το 15 Γενάρη άρα λογικά αρχές Φλεβάρη θα ξεκινήσει κυκλοφορία συσκευής.

 

Η μπαταρία θετικό θα δεχτεί γεναιο boost από 3300 σε 3700 βέβαια με παράλληλη αύξηση ιντσών από 6 σε 6.4.

 

Βέβαια με δρακουλοδοντα παρών από εμένα τρώει άκυρο όσο συμπαθές είναι σε σχέση με 6.

 

Και το μέγα ερώτημα είναι τι θα γίνει με 7 θα κυκλοφορήσει τέλη καλοκαιριού με φθινόπωρο του 19?

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο είναι το oppo r17, θυγατρική της OnePlus. Καμμιά σχέση με το OnePlus 6T

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο είναι το oppo r17, θυγατρική της OnePlus. Καμμιά σχέση με το OnePlus 6T

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Δεν είναι θυγατρική της 1+, ειναι αδελφική. Και δυστυχώς μοιάζουν πολύ τα μοντέλα τους. Αν βγει έτσι θα είναι :X:cry:

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας έχει συνηθίσει σε τέτοια άλματα σε Τ version.

Επίσης να κυκλοφόρησε η OnePlus πρώτη τους νέους Qualcomm επίσης είναι οξύμωρο και αντιφατικο από ότι έχουμε γνωρίσει τελευταία έτη.

 

Πάντως αν ισχύει το 15 Γενάρη άρα λογικά αρχές Φλεβάρη θα ξεκινήσει κυκλοφορία συσκευής.

 

Η μπαταρία θετικό θα δεχτεί γεναιο boost από 3300 σε 3700 βέβαια με παράλληλη αύξηση ιντσών από 6 σε 6.4.

 

Βέβαια με δρακουλοδοντα παρών από εμένα τρώει άκυρο όσο συμπαθές είναι σε σχέση με 6.

 

Και το μέγα ερώτημα είναι τι θα γίνει με 7 θα κυκλοφορήσει τέλη καλοκαιριού με φθινόπωρο του 19?

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Αλήθεια πιστεύεις τις μπούρδες που γράφει το techgear? δεiτε και κανένα ξένο site. Οκτώβριο λενε για 6t και για κάτι άλλο για τον Ιανουάριο... 7?

Edited by teosard
Link to comment
Share on other sites

Οκτώβριο/Νοέμβριο θα βγει το 6T και λογικά τον Ιανουάριο θα κάνουν κάποια παρουσίαση του 5G που θα έχει το 7, δεν σημαίνει όμως ότι θα κυκλοφορήσει τότε.

Αυτά πιστεύω εγώ τουλάχιστον.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Οκτώβριο/Νοέμβριο θα βγει το 6T και λογικά τον Ιανουάριο θα κάνουν κάποια παρουσίαση του 5G που θα έχει το 7, δεν σημαίνει όμως ότι θα κυκλοφορήσει τότε.

Αυτά πιστεύω εγώ τουλάχιστον.

 

Ακριβώς, επίσης Ιανουάριο μπορεί να είναι τα εγκαίνια του καταστήματος που ανοίγει στο Παρίσι. Όπως και να έχει για να βγαίνουν leaks με συσκευασία(εκτός και αν είναι fake) τον άλλο μήνα έρχεται το 6t και οχι σε 4 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Οκτώβριο/Νοέμβριο θα βγει το 6T και λογικά τον Ιανουάριο θα κάνουν κάποια παρουσίαση του 5G που θα έχει το 7, δεν σημαίνει όμως ότι θα κυκλοφορήσει τότε.

Αυτά πιστεύω εγώ τουλάχιστον.

Έτσι λέει η λογική βαση και των πρακτικών της εταιριας που μας εχει συνηθίσει.

Επίσης απίθανο θεωρώ να βγει το 6Τ με 855.

Εδω και για P out of the box εχω πολλές αμφιβολίες.

 

Η μονη περίπτωση να εχουμε ανατροπή δεδομένων, αν εχουν αποφασίσει να αλλάξουν στρατηγική.

 

Θα δείξει

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

5G στην Ελλάδα του σήμερα ανέκδοτο, μετά από 2 χρονάκια και βάλε.

 

Οπότε μην βιάζεστε εδώ έχουμε περιοχές που δεν έχουν ακόμα κάλυψη 3G και εσείς βγιάζεστε να πάρετε 5G κινητό :lol:

 

Μάλλον ξεχνάτε σε πια χώρα μένετε :lol:. 2020 αλλαγή 5G συσκευής οταν με το καλό εχουμε μια αξιοπρεπή κάλυψη αν και δεν το βλέπω γιατί πρεπει να αλλαχτούν όλες οι κεραίες. Θα βελτιώσουν ακόμα περισσότερο το modem γιατί η πρώτη φουρνιά του LTE x50 5G chip για beta testing πάει, χώρια που θα ρουφάει μπαταρία σαν νεράκι κλασικό παράδειγμα τα πρώτα 4G LTE modem της QC που ρουφούσαν την μπαταρία αμέσως όταν έπιανε 4G.

 

Πάμε για Oneplus 8 η Oneplus 8T :)

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μια ερώτηση μιας και κάτοχος εδώ και 4 μέρες.

Τραβάω φωτό και όταν περνάνε μέσω google fotos στο ταμπλέτ μου, στα στοιχεία δείχνει 15,9 megapixels .

Ακόμη και με την δεύτερη κάμερα.

Όποτε...τα 20 της δεύτερης που λένε ....που έχουν πάει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μια ερώτηση μιας και κάτοχος εδώ και 4 μέρες.

Τραβάω φωτό και όταν περνάνε μέσω google fotos στο ταμπλέτ μου, στα στοιχεία δείχνει 15,9 megapixels .

Ακόμη και με την δεύτερη κάμερα.

Όποτε...τα 20 της δεύτερης που λένε ....που έχουν πάει;

 

οταν πατησεις το x2 στη καμερα βγαζει με τον δευτερο φακο που ειναι 20 Mpixel.

αλλα τα Mpixel δεν εχουν τοση σημασια στις φωτο...

Link to comment
Share on other sites

οταν πατησεις το x2 στη καμερα βγαζει με τον δευτερο φακο που ειναι 20 Mpixel.

αλλα τα Mpixel δεν εχουν τοση σημασια στις φωτο...

Δεν ισχυει κάτι τέτοιο, το x2 βγάζει με την βασική, ο δεύτερος φακός ενεργοποιείται αυτόματα και μονος του σε συνθήκες αρκετά χαμηλού φωτισμού ή βοηθάει στα πορτρέτα κτλ

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

Καμια ιδέα πότε θα πάρουμε 9 στην beta?

 

Έως τέλη του μήνα πιστεύω θα σκάσει μύτη η πρώτη beta.

Stay tuned:p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έκανα το τραγικό λάθος να δώσω το oneplus5 για να πάρω s8 δυστυχώς η ταχύτητα του oneplus δεν υπάρχει... όποτε έδωσα το s8 αν κάποιος από εδώ μέσα θέλει να το δώσει ας μου στείλει ένα μήνυμα ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Κάτοχος του OnePlus 5T και εγώ εδώ και σχεδόν 10 μήνες!

Περασμένη την 5.1.5 stock με ξεκλειδωμενο bootloader αλλά αυτή τη στιγμή χωρίς root!

Τελευταία παρατηρώ λίγο παράλογη και αρκετά μεγάλη κατάποση της μπαταρίας πολλές φορές χωρίς προφανή λόγο!

Έχω καθαρίσει cache τώρα θα κάνω 2-3 ολοκληρωμένους κύκλους φόρτισης για την μπαταρία!

Παρόλα αυτά πριν λίγο φόρτιση στο 100% και μόνο με WiFi ανοιχτό και μόνο με 3 λεπτά SoT έχει πέσει ήδη 3% η μπαταρία χωρίς καλά καλά να πω την αλήθεια να το πιάσω στα χέρια μου το κινητό, μόνο ματιές έριχνα!

Θα ήθελα να μου πείτε απλά αν είναι φυσιολογικό αυτό και αν πρέπει να ψαχτω παραπάνω...μου φαίνεται πως τελευταία έχει αρχίσει να καταπίνει την μπαταρία έτσι, τα πράγματα πριν λίγο καιρό ήταν αισθητά καλύτερα!

Ευχαριστώ!136034c5690a77a24786839fed39d66f.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Κάτοχος του OnePlus 5T και εγώ εδώ και σχεδόν 10 μήνες!

Περασμένη την 5.1.5 stock με ξεκλειδωμενο bootloader αλλά αυτή τη στιγμή χωρίς root!

Τελευταία παρατηρώ λίγο παράλογη και αρκετά μεγάλη κατάποση της μπαταρίας πολλές φορές χωρίς προφανή λόγο!

Έχω καθαρίσει cache τώρα θα κάνω 2-3 ολοκληρωμένους κύκλους φόρτισης για την μπαταρία!

Παρόλα αυτά πριν λίγο φόρτιση στο 100% και μόνο με WiFi ανοιχτό και μόνο με 3 λεπτά SoT έχει πέσει ήδη 3% η μπαταρία χωρίς καλά καλά να πω την αλήθεια να το πιάσω στα χέρια μου το κινητό, μόνο ματιές έριχνα!

Θα ήθελα να μου πείτε απλά αν είναι φυσιολογικό αυτό και αν πρέπει να ψαχτω παραπάνω...μου φαίνεται πως τελευταία έχει αρχίσει να καταπίνει την μπαταρία έτσι, τα πράγματα πριν λίγο καιρό ήταν αισθητά καλύτερα!

Ευχαριστώ!136034c5690a77a24786839fed39d66f.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Τα πρώτα 3 με 4% πέφτουν πολύ εύκολα με ελάχιστη χρήση η και καθόλου. Έτσι το έχει ρυθμίσει η εταιρία. Σε άλλες συσκευές αργεί πολύ να πέσει στην αρχή και από ένα σημείο και μετά φεύγει πιο γρήγορα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Κάτοχος του OnePlus 5T και εγώ εδώ και σχεδόν 10 μήνες!

Περασμένη την 5.1.5 stock με ξεκλειδωμενο bootloader αλλά αυτή τη στιγμή χωρίς root!

Τελευταία παρατηρώ λίγο παράλογη και αρκετά μεγάλη κατάποση της μπαταρίας πολλές φορές χωρίς προφανή λόγο!

Έχω καθαρίσει cache τώρα θα κάνω 2-3 ολοκληρωμένους κύκλους φόρτισης για την μπαταρία!

Παρόλα αυτά πριν λίγο φόρτιση στο 100% και μόνο με WiFi ανοιχτό και μόνο με 3 λεπτά SoT έχει πέσει ήδη 3% η μπαταρία χωρίς καλά καλά να πω την αλήθεια να το πιάσω στα χέρια μου το κινητό, μόνο ματιές έριχνα!

Θα ήθελα να μου πείτε απλά αν είναι φυσιολογικό αυτό και αν πρέπει να ψαχτω παραπάνω...μου φαίνεται πως τελευταία έχει αρχίσει να καταπίνει την μπαταρία έτσι, τα πράγματα πριν λίγο καιρό ήταν αισθητά καλύτερα!

Ευχαριστώ!136034c5690a77a24786839fed39d66f.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Φίλε μου μην κοιτάς πόσο γρήγορα πέφτει η μπαταρία από το 100 στο 96 ή από το 50 στο 40 %...

Το θέμα είναι η διάρκεια ζωής της μπαταρίας να είναι ικανοποιητική. Συνολικά μέσα στην ημέρα.

Όλα τα άλλα είναι ανούσιες λεπτομέρειες.

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μην κοιτάς πόσο γρήγορα πέφτει η μπαταρία από το 100 στο 96 ή από το 50 στο 40 %...

Το θέμα είναι η διάρκεια ζωής της μπαταρίας να είναι ικανοποιητική. Συνολικά μέσα στην ημέρα.

Όλα τα άλλα είναι ανούσιες λεπτομέρειες.

 

Sent from my One Plus 5T

Ακριβώς για τον λόγο του ότι πρακτικά μέσα στην μέρα εντελώς ανεξάρτητα από αριθμούς νομίζω ότι το φορτίζω περισσότερο και πέφτει γρηγορότερα έκανα το post!

Και απλά θα το πάω για 2-3 μέρες 0-100% για να δω και σε αριθμούς τι γίνεται!

Εγώ έχω την συνήθεια να το φορτίζω το κινητό στην δουλειά μου από 10-20% μέχρι 80-90%!

Τελευταία πιάνω όμως τον εαυτό μου να το φορτίζω νωρίς νωρίς το πρωί μέχρι 80% περίπου αλλά με μεση χρήση μέχρι το σχολασμα να πέφτει πάλι γύρω στο 50% έτσι το ξανά βάζω πρίζα ώστε να φύγω στις 5 για το σπίτι ξανά με 80%! Και πάλι όμως κατά την αίσθηση και γνώμη μου χωρίς να κοιτάω αριθμούς με πολύ πολύ απλή μέση χρήση φτάνω πάλι το βράδυ στη 1 η ώρα να έχω ξανά μάνα 20-30%!

Θεωρώ τυπικά πως το φορτίζω 1,5 φορά μέσα στη μέρα και με πολύ μέση χρήση χωρίς να το κρατάω συνέχεια μου βγάζει με το ζόρι μέρα! Κάτι που το κινητό μέχρι τώρα δεν το έκανε ποτέ και με μια φόρτιση θυμάμαι έβγαζε αξιοπρεπώς την μέρα με μέση χρήση!

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν ειναι ενδεδειγμενη η συχνοτητα φορτισης που του κανεις τοσο καιρο(και ισως του χαλας τη μπαταρια)? Δεν ξερω, ρωταω για να απαντηθει αυτο το ερωτημα μιας και εγω σε ολα τα κινητα τα φορτιζω μονο οταν πανε <=20%
Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν ειναι ενδεδειγμενη η συχνοτητα φορτισης που του κανεις τοσο καιρο(και ισως του χαλας τη μπαταρια)? Δεν ξερω, ρωταω για να απαντηθει αυτο το ερωτημα μιας και εγω σε ολα τα κινητα τα φορτιζω μονο οταν πανε <=20%
Πρακτικά γνωρίζω πως η φόρτιση δεν μπορεί τόσο γρήγορα να "χαλάσει" την μπαταρία!

Νομίζω πως πρακτικά η φθορά της μπαταρίας είναι η "υπερθέρμανση" και όταν το κινητό πιάνει μεγάλες θερμοκρασίες!

Το να πηγαίνει κάτω από 20% δεν είναι θέμα αλλά ξέρω πως δεν πρέπει συνέχεια να αποφορτίζει τελείως ώστε να κλείσει!

Αλλά και η συνεχής φόρτιση στο 100% μπορεί να ζεστάνει απλά παραπάνω την μπαταρία!

Όλα αυτά βέβαια χωρίς να είναι επιβεβαιωμένα και κάποιος γνωστής μπορεί να με διαψεύσει!

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως τα πρώτα 3-4% της μπαταρίας δεν πέφτουν καθόλου γρήγορα. Όσες φορές μου συνέβη αυτό είναι επειδή πέρασα άλλον κερνελ από πάνω χύμα χωρις να κάνω πρώτα dirty flash την ρομ.

 

Όταν κάνω dirty flash την ρομ πρωτα, τότε τα πρώτα % της μπαταρίας δεν πέφτουν καθόλου γρήγορα.

Άρα εγώ δεν το θεωρώ φυσιολογικό αυτό.

 

Χωρίς ροοτ όμως, δύσκολο να εντοπίσεις τι φταίει. Με το better battery stats θα έβγαζες μια άκρη, αλλά θέλει ροοτ.

Επομένως εγώ στη θέση σου, για αρχή θα έκανα ένα factory reset.

Edited by maria_1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...