Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως προείπε ο φίλος, κατέβασε το Oxygen updater και θα στη βγάλει:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.arjanvlek.oxygenupdater

 

Ευχαριστώ για την απάντηση θα γίνω root στο κινητό διότι δεν με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο θέλω να κρατήσω τις original ενημερώσεις, γιατί δεν έχω σχετικές γνώσεις πάνω σε αυτά (root,rom &κ.τ.λ.)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση θα γίνω root στο κινητό διότι δεν με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο θέλω να κρατήσω τις original ενημερώσεις, γιατί δεν έχω σχετικές γνώσεις πάνω σε αυτά (root,rom &κ.τ.λ.)

 

original ενημερώσεις είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση θα γίνω root στο κινητό διότι δεν με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο θέλω να κρατήσω τις original ενημερώσεις, γιατί δεν έχω σχετικές γνώσεις πάνω σε αυτά (root,rom &κ.τ.λ.)

Το root και το custom recovery είναι σχετικά εύκολη υπόθεση σε OnePlus! Και δεν χάνεις και την εγγύηση!

Το Oxygen updater μπορείς να το χρησιμοποιήσεις είτε είσαι root, είτε όχι!

Είναι οι επίσημες αναβαθμίσεις.

Απλά αν δεν είσαι root, σου κατεβάζει μόνο την ενημέρωση και την περνάς, αν είσαι root σου κατεβάζει όλη τη official rom (περίπου 1.6 gb) και την περνάς από recovery.

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά θα γράψω διθυραμβικά σχόλια για το support τους. Έχει πρόβλημα ο dash charger μου. Τους το ανέφερα στο chat και μου στέλνουν καινούριο φορτιστή. Με διαφορά η καλύτερη εξυπηρέτηση από οποιαδήποτε άλλη εταιρεία. Και στο πρόβλημα που είχα με την οθόνη που μου το αντικατέστησαν σε χρόνο dt και σ αυτή τη περίπτωση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά θα γράψω διθυραμβικά σχόλια για το support τους. Έχει πρόβλημα ο dash charger μου. Τους το ανέφερα στο chat και μου στέλνουν καινούριο φορτιστή. Με διαφορά η καλύτερη εξυπηρέτηση από οποιαδήποτε άλλη εταιρεία. Και στο πρόβλημα που είχα με την οθόνη που μου το αντικατέστησαν σε χρόνο dt και σ αυτή τη περίπτωση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι πρόβλημα είχες με τον φορτιστή;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά θα γράψω διθυραμβικά σχόλια για το support τους. Έχει πρόβλημα ο dash charger μου. Τους το ανέφερα στο chat και μου στέλνουν καινούριο φορτιστή. Με διαφορά η καλύτερη εξυπηρέτηση από οποιαδήποτε άλλη εταιρεία. Και στο πρόβλημα που είχα με την οθόνη που μου το αντικατέστησαν σε χρόνο dt και σ αυτή τη περίπτωση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πως θα σου στείλουν άλλον; τους έστειλες βίντεο με το πρόβλημα του dash charger;

 

ONEPLUS A5010

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δε έχω γρήγορη φόρτιση. Μίλησα στο chat τους είπα το πρόβλημα μου ζήτησαν φωτό του φορτιστή, τους έστειλα φωτό κι αυτό ήταν όλο.

 

Sent from my Oneplus 5t using tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δε έχω γρήγορη φόρτιση. Μίλησα στο chat τους είπα το πρόβλημα μου ζήτησαν φωτό του φορτιστή, τους έστειλα φωτό κι αυτό ήταν όλο.

 

Sent from my Oneplus 5t using tapatalk

 

Σε βλέπω μόνιμο πελάτη τους τότε :lol::p

Πέρα από τη πλάκα μπράβο για την άρτια εξυπηρέτηση και αντιμετώπιση του προβλήματος.

 

Και μάλιστα ειδικά για αξεσουάρ και παρελκόμενα που δεν είναι ο κανόνας να εξυπηρετούν πάντα άψογα μιας και πολλές εταιρίες βάζουν και περιορισμένη εγγύηση σε σχέση με την βασική συσκευή δηλαδή το κινητό στη συγκεκριμένη περίπτωση.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι αυτες οι κινήσεις είναι που κάνουν μια εταιρεία να σε κερδίζει γιατί νιώθεις ότι εκτιμούν τα χρήματά σου

 

Sent from my Oneplus 5t using tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δε έχω γρήγορη φόρτιση. Μίλησα στο chat τους είπα το πρόβλημα μου ζήτησαν φωτό του φορτιστή, τους έστειλα φωτό κι αυτό ήταν όλο.

 

Sent from my Oneplus 5t using tapatalk

Η απορία μου ξέρεις ποια είναι; πως κατάλαβαν ότι έχεις πρόβλημα με τον φορτιστή; από της φώτο του φορτιστή;

 

ONEPLUS A5010

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως δεν ρώτησαν τίποτα.

 

Sent from my Oneplus 5t using tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Νέα beta

 

 

System

Added disable peek notifications option for Do Not Disturb(DND) preferences (Settings - Alert slider - Do not disturb)

Added disable peek notifications option in reading mode (Settings - Display - Reading mode)

Optimized PIN code confirmation process (Settings - Security & lock screen - Screen lock - PIN)

Optimized sleep standby power consumption (Settings - Battery - Battery optimization - Advanced optimization)

 

OnePlus Switch

UI improvements

Improved support for application data migration

General bug fixes and stability improvements

 

File Manager

Now able to manage Parallel Apps files

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ειδοποίηση για update σε 5.1.2 την έκανε κάποιος να μας πει εντυπώσεις;

 

ONEPLUS A5010

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να περασει κανεις την open beta η καλυτερα να μεινω στην stable την επισημη; Επισης, αν θελω να περασω την beta απλα την κατεβαζω μεσω κινητου απ το site της oneplus και κανω εγκατασταση κατευθειαν η μεσω recovery-install from internal...;
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να περασει κανεις την open beta η καλυτερα να μεινω στην stable την επισημη; Επισης, αν θελω να περασω την beta απλα την κατεβαζω μεσω κινητου απ το site της oneplus και κανω εγκατασταση κατευθειαν η μεσω recovery-install from internal...;

 

Τόσους μήνες με open beta δεν είχα κάποιο σοβαρό θέμα.

Απλά παρατήρησα η με ζυγό αριθμό version είχαν πιο καλή μπαταρία από τα αντίστοιχα σε μονα :p

 

Κατεβάζεις όλη rom και μέσω recovery κανείς εγκατάσταση.

 

Updates θα παίρνεις για open beta όχι stable απαξ και την βάλεις.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τόσους μήνες με open beta δεν είχα κάποιο σοβαρό θέμα.

Απλά παρατήρησα η με ζυγό αριθμό version είχαν πιο καλή μπαταρία από τα αντίστοιχα σε μονα :p

 

Κατεβάζεις όλη rom και μέσω recovery κανείς εγκατάσταση.

 

Updates θα παίρνεις για open beta όχι stable απαξ και την βάλεις.

 

Σε ευχαριστώ. Δε νομίζω να χρειάζεται ξεκλείδωμα bootloader... Σε περίπτωση που θέλω να επανέλθω στις stable τι κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Δε νομίζω να χρειάζεται ξεκλείδωμα bootloader... Σε περίπτωση που θέλω να επανέλθω στις stable τι κάνω?

 

Εχει και εδώ οδηγίες.

https://downloads.oneplus.com/oneplus-5t/oneplus_5t_oxygenos_openbeta_9/

Όχι δεν χρειάζεται ξεκλείδωμα bootloader.

Μέσω stock recovery το παίρναμε.

 

Άμα θες να γυρίσεις ακολουθείς την ίδια διαδικασία κατεβάζεις όλη τη rom της stable.

 

Απλά υπόψη υπάρχει πιθανότητα το downgrade να θέλει να γίνει με καθαρή εγκατάσταση.

 

Κάποιοι ανέφεραν ότι πέρασα κανονικά χωρίς καθαρή άλλοι όμως μόνο με καθαρή εγκατάσταση γύρισαν σε stable.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εχει και εδώ οδηγίες.

https://downloads.oneplus.com/oneplus-5t/oneplus_5t_oxygenos_openbeta_9/

Όχι δεν χρειάζεται ξεκλείδωμα bootloader.

Μέσω stock recovery το παίρναμε.

 

Άμα θες να γυρίσεις ακολουθείς την ίδια διαδικασία κατεβάζεις όλη τη rom της stable.

 

Απλά υπόψη υπάρχει πιθανότητα το downgrade να θέλει να γίνει με καθαρή εγκατάσταση.

 

Κάποιοι ανέφεραν ότι πέρασα κανονικά χωρίς καθαρή άλλοι όμως μόνο με καθαρή εγκατάσταση γύρισαν σε stable.

 

Από stable σε beta μπορείς και με dirty flash. Από beta σε stable μόνο καθαρή εγκατάσταση (wipe system - δε χανεις φωτος και αρχεια) αλλιώς πέφτει σε ατέρμον bootloop. Δε νομίζω ότι υπάρχουν σημαντικές διαφορές στις 2 ROM. Το μόνο που ίσως κάνει τη διαφορά είναι ότι η beta δίνει κάθε μήνα σίγουρα ένα update και μαζί με αυτό δίνει και security updates. Η Stable είναι λίγο τα ζώα μου αργά.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Από stable σε beta μπορείς και με dirty flash. Από beta σε stable μόνο καθαρή εγκατάσταση (wipe system - δε χανεις φωτος και αρχεια) αλλιώς πέφτει σε ατέρμον bootloop. Δε νομίζω ότι υπάρχουν σημαντικές διαφορές στις 2 ROM. Το μόνο που ίσως κάνει τη διαφορά είναι ότι η beta δίνει κάθε μήνα σίγουρα ένα update και μαζί με αυτό δίνει και security updates. Η Stable είναι λίγο τα ζώα μου αργά.
Οι Stable βγαίνουν μια φορά τον μήνα ή μια φορα στους δύο μήνες. Δεν το λες και αργες ενημερώσεις αυτό. Στα security updates ειναι το πρόβλημα, που μπορεί να πάρεις 3 stable updates και το security να είναι του τελευταίου διμήνου η τριμήνου. Στα δύο τελευταία updates πάντως, έτυχε να έχουμε και security patches των αντίστοιχων μηνών. Απριλίου και Μαίου δηλαδή. Απλά στο τέλος τους.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Οι Stable βγαίνουν μια φορά τον μήνα ή μια φορα στους δύο μήνες. Δεν το λες και αργες ενημερώσεις αυτό. Στα security updates ειναι το πρόβλημα, που μπορεί να πάρεις 3 stable updates και το security να είναι του τελευταίου διμήνου η τριμήνου. Στα δύο τελευταία updates πάντως, έτυχε να έχουμε και security patches των αντίστοιχων μηνών. Απριλίου και Μαίου δηλαδή. Απλά στο τέλος τους.

 

Ναι, για τα security updates το εγραψα. Ίσως δεν το διατύπωσα σωστά. Θέλω ουσιαστικά να πω ότι το όνομά τους τα λέει όλα. Οι beta ειναι πιο πειραματικές, βάζουν νέα features κι όταν δουν ότι δουλεύουν απροβλημάτιστα μπαίνουν στις stable. Εξού και stable. Παρ' όλα αυτά τραγική beta εγώ προσωπικά δεν έχω περάσει. Μια χαρά μου πάνε.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Στο launcher γράφει για double tap to unlock. Αυτό υπάρχει ήδη. Το βελτίωσαν;
Εάν υπάρχει ηδη είναι επειδή μπορεί ο launcher σου να αναβαθμίστηκε πριν το update.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...