Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ! Σχετικά με την κάμερα τώρα επειδή κάποιες φορές ίσως όλοι έχουμε εντοπίσει blur.

 

Δοκιμάστε την footej εφαρμογή...

 

Καμμιά σχέση..απόλυτα crispy αποτελεσμα

 

Είναι καλύτερη από την Google Camera V6 Mod ;

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδες πως τραβαω screen την οθονη για να σας δειξω ενα εικονιδιο στην κατω μπαρα στο κεντρο που εχει βγει να μου πειτε τι στο καλο ειναι αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Για 2η φορά με καλούν και δεν ηχεί το τηλ ενώ η ένταση είναι στο τέρμα. Είχα κάνει επανεκκίνηση τότε θα κάνω και τώρα και εύχομαι να φτιάξει. Κάποιος άλλος;;
Link to comment
Share on other sites

Οκ! Σχετικά με την κάμερα τώρα επειδή κάποιες φορές ίσως όλοι έχουμε εντοπίσει blur.

 

Δοκιμάστε την footej εφαρμογή...

 

Καμμιά σχέση..απόλυτα crispy αποτελεσμα

Προχθές δοκίμασα την footej!

Στις φωτογραφίες μπορώ να πω ότι είναι καλούτσικη, το βίντεο όμως δε μου φάνηκε καθόλου ομαλό! Δεν ξέρω αν δοκίμασες! Μου φάνηκε ότι είχε αρκετά "σκαλωματάκια" στην κίνηση, κάτι που δεν έχει η Gcam.

Link to comment
Share on other sites

παιδες πως τραβαω screen την οθονη για να σας δειξω ενα εικονιδιο στην κατω μπαρα στο κεντρο που εχει βγει να μου πειτε τι στο καλο ειναι αυτο;

 

Volume down-on/off ταυτόχρονα

Link to comment
Share on other sites

Για 2η φορά με καλούν και δεν ηχεί το τηλ ενώ η ένταση είναι στο τέρμα. Είχα κάνει επανεκκίνηση τότε θα κάνω και τώρα και εύχομαι να φτιάξει. Κάποιος άλλος;;

Δε μ' αρέσει αυτό που ακούω!!

Είχα γράψει ότι μου το είχε κάνει και μένα πριν καμμιά 10αρια μέρες, δε μου το ξαναέκανε από τότε, αλλά τότε πιθανόν να το περιμένω και 'γω......

Link to comment
Share on other sites

παιδες πως τραβαω screen την οθονη για να σας δειξω ενα εικονιδιο στην κατω μπαρα στο κεντρο που εχει βγει να μου πειτε τι στο καλο ειναι αυτο;
Αν έχεις ενεργοποίηση το στιγμιότυπο με τρία δάχτυλα, ειναι ακόμα πιο εύκολο από τον συνδυασμό πλήκτρων. Απλά κάνεις swipe με τα δάχτυλα από την κορυφή της οθόνης προς τα κάτω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Volume down-on/off ταυτόχρονα
ευχαριστω Δημητρη,θελω να σας δειξω την οθονη να μου πειτε τι στο καλο ειναι το εικονιδιο που εχει βγει στην μεση στην κατω μπαρα και πως μπορω να το βγαλω απο εκει....λεει εκκινηση one pluw 2.2.1 και ειναι για να αλλαζεις τα εικονιδια απο οτι ειδα,απλα να φυγει απο την μπαρα θελω
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω Δημητρη,θελω να σας δειξω την οθονη να μου πειτε τι στο καλο ειναι το εικονιδιο που εχει βγει στην μεση στην κατω μπαρα και πως μπορω να το βγαλω απο εκει....λεει εκκινηση one pluw 2.2.1 και ειναι για να αλλαζεις τα εικονιδια απο οτι ειδα,απλα να φυγει απο την μπαρα θελω

 

Έχεις βάλει καμία εφαρμογή???

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ρε θα με τρελανει τωρα εφυγε μονο του!!!!!!!:p απλα ξερει κανεις που παω εκει που αλλαζεις τα εικονιδια;οπως μεγεθος κλπ.....καπου το ειχα δει αλλα χαθηκα ξανα μεσα στο μενου:confused:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω Δημητρη,θελω να σας δειξω την οθονη να μου πειτε τι στο καλο ειναι το εικονιδιο που εχει βγει στην μεση στην κατω μπαρα και πως μπορω να το βγαλω απο εκει....λεει εκκινηση one pluw 2.2.1 και ειναι για να αλλαζεις τα εικονιδια απο οτι ειδα,απλα να φυγει απο την μπαρα θελω

Ανέβασε κάπου το screenshot και βάλε το link.

Μάλλον το "OnePlus 2.2.1" είναι ο μαμά launcher. Αν το κάνεις σύρσιμο προς τα δεξιά δε σου βγάζει ένα γρανάζι; Αν ναι, πάτα το και κλείσε τις ειδοποιήσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρε θα με τρελανει τωρα εφυγε μονο του!!!!!!!:p απλα ξερει κανεις που παω εκει που αλλαζεις τα εικονιδια;οπως μεγεθος κλπ.....καπου το ειχα δει αλλα χαθηκα ξανα μεσα στο μενου:confused:

Πάτα παρατεταμένα στην αρχική οθόνη και μετά το γρανάζι-ρυθμισεις....

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι αναμεσα σε αυτο η στο LG V30 , αλλα για το 5t εχω ακουσει και διαβασει τα χειροτερα για τις καμερες του .
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η κάμερα του είναι άνω του μετρίου!! :)

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι αναμεσα σε αυτο η στο LG V30 , αλλα για το 5t εχω ακουσει και διαβασει τα χειροτερα για τις καμερες του .
Τα χειρότερα είναι υπερβολή. Είναι αξιοπρεπέστατη αλλά πιθανόν στον τομέα βίντεο και φωτογραφία δεν θα είναι σαν το v30

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο 3 μερες μς το 5t εχω να πω για την καμερα του οτι εχω μεινει αρκετα ευχαριστημενος...η selfie ειναι καλυτερη απο το s7 edge...το πορτρέτο θα μπορουσα να πω οτι ειναι ιδιο με του iphone x και μαλιστα πιο ευκολο...η κανονικη καμερα ακομα και σε δυσκολες ακοτεινες φωτογραφιες τα παει αρκετα καλα....εχω ανεβασει καποιες φωτογραφιες και στο νημα συγκρίσεις καμερών κινητών

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα κάμερα μέτρια παρά αστοχιες υλικού και κορυφαία κάμερα.

 

καλοβλεπω το lava red για δώρο στην γυναίκα, μετράει άσχημα

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ελάτε ρε παιδιά με την κάμερα συνέχεια...Μια χαρά είναι η κάμερα για τον μέσο χρήστη smartphones....Και γενικώς δεν νομίζω οτι πρέπει να είναι το κύριο κριτήριο , για την επιλογή μιας συσκευής , η κάμερα....

Έχει τόσα άλλα πλεονεκτήματα η συσκευή (ταχύτητα , λογισμικό, μπαταρία, υποστήριξη, ποιότητα, τιμή...)που είναι λάθος ή άδικο να ψάχνουμε να βρούμε δικαιολογίες...

Βλέπω συνεχώς συγκρίσεις και κάθονται από κάτω όλοι οι "ειδικοί" και αναλύουν μέχρι και πώς φαίνεται η φωτογραφία σε 250 % μεγέθυνση!!!!

Χαλαρώστε...Μια χαρουλα είναι η κάμερα...και θα κρατήσει τις αναμνήσεις σας αναλοιωτες...

Τώρα για τους πιο expert του είδους...μια dslr είναι η καλύτερη λύση....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο.

Εάν το μέτρο σύγκρισης για αγορά κινητού είναι η κάμερα μόνο μπορούμε με 200€ να αγοράσουμε μια πάρα πολύ καλή φωτογραφική, και με τα υπόλοιπα ένα κινητό που θα μας ικανοποιεί σε όλα τα άλλα.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με 200 ευρώ δεν παίρνει κανείς ποιοτικη κάμερα ,μοναδική εξαίρεση ουσιαστικά η εξαιρετική ακόμη και σήμερα ( είναι απ το 2013 σχεδόν)Sony Rx 100 Mark i στα 300 ευρώ.

Κατά τα άλλα το 1+5 Τ είναι best value for money επιλογή.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ελάτε ρε παιδιά με την κάμερα συνέχεια...Μια χαρά είναι η κάμερα για τον μέσο χρήστη smartphones....Και γενικώς δεν νομίζω οτι πρέπει να είναι το κύριο κριτήριο , για την επιλογή μιας συσκευής , η κάμερα....

Έχει τόσα άλλα πλεονεκτήματα η συσκευή (ταχύτητα , λογισμικό, μπαταρία, υποστήριξη, ποιότητα, τιμή...)που είναι λάθος ή άδικο να ψάχνουμε να βρούμε δικαιολογίες...

Βλέπω συνεχώς συγκρίσεις και κάθονται από κάτω όλοι οι "ειδικοί" και αναλύουν μέχρι και πώς φαίνεται η φωτογραφία σε 250 % μεγέθυνση!!!!

Χαλαρώστε...Μια χαρουλα είναι η κάμερα...και θα κρατήσει τις αναμνήσεις σας αναλοιωτες...

Τώρα για τους πιο expert του είδους...μια dslr είναι η καλύτερη λύση....

Παράπονα για την κάμερα, κάνουν κυρίως αυτοί που "ψάχνονται" αρκετά με τις λεπτομέρειες μιας φωτογραφίας ή αυτοί που δούλεψαν μια απ' τις ναυαρχίδες που έχουν καλύτερη κάμερα απ'το 5Τ!

Όσοι δεν έχουμε τρελές απαιτήσεις ή κόψαμε τη συνεργασία με την National geographic :p μια χαρά μας καλύπτει!!

Προχθές συμμετείχαμε σε αποκριάτικη παρέλαση, ήμασταν μεγάλη παρέα και βγάζαμε φωτογραφίες! Οι περισσότεροι είχαν κινητά μεσαίας κατηγορίας, εκτός από έναν που είχε S7 αλλά δεν ασχολείται πολύ! Όταν βλέπαμε μετά τις φωτό, όλοι ενθουσιάστηκαν με τις φωτογραφίες και το βίντεο που έβγαλα με το 5Τ, που "υποτίθεται" η κάμερα δεν είναι το δυνατό του σημείο!

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ακριβως!!!συμφωνω με ολους τους απο πανω:D πριν το παρω διαβαζα η καμερα και η καμερα,λεω οκ μετριοτατη θα ειναι αλλα δεν πειραζει ακουω τοσα αλλα καλα που δεν εγινε κατι,οποτε οταν το πηρα ειδα τα καλα που εγραφαν να ισχυουν και μια πολυ καλη καμερα!!!ανω του μετριου!!!το αποτελεσμα;ενθουσιαστηκα ακομα πιο πολυ με την συσκευη!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...