Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το αγόρασα μεταχειρισμένο με tempered glass και μου έπεσε σήμερα και έσπασε σε μια γωνία, το tempered glass μόνο. Είναι εύκολη η αφαίρεση του, απλά το τραβάω και βγαίνει, χωρίς να προκαλέσει ζημιά στην οθόνη? Ποιο tempered glass προτείνετε για αντικατάσταση του υπάρχοντος?

 

Είχα αυτά

Τώρα έχω αυτό

 

Γενικά τζαμάκια σαν τα πρώτα, με άφησαν ικανοποιημένο. Τώρα δοκιμάζω το 2ο και η αλήθεια είναι οτι ναι μεν μπαίνει εύκολα και προφυλάσσει απο γρατζουνιές αλλά σε πτώση με την οθόνη κάτω δεν ξέρω πόσο αποτελεσματικό θα είναι.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου έσπασε είχε κάποιο πάχος, περίπου 1mm, δεν ήταν απλά μεμβράνη και έσβηνε ομαλά στις άκρες του. Είναι κάποιο από αυτά που προτείνεις έτσι?
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τζαμακι, αλλά δεν το αλλαζω με τίποτα αυτό. Το έχω πάρει από ebay.

http://www.skinomi.com/oneplus-5t.html

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Δεν το αλλάζεις γιατί έχει δείξει ότι αξίζει τα λεφτά του? Σε προστάτεψε από χτυπήματα?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο είναι και το δικό μου που σου έγραψα πιο πάνω. Αυτά είναι πολύ καλύτερα στην αφή από τα τζαμάκια αλλά σε πτώση με την οθόνη κάτω δεν ξέρω αν απορροφούν καλύτερα τους κραδασμούς. Στην τελική το δοκιμάζεις και μια φορά και βλέπεις πιο σου αρεσει περισσότερο.
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα σήμερα την θήκη του. Ουάου κατάΚόκκινο και Καινούργιο!!! Η γυναίκες τα προσέχουν καλύτερα τα κινητά? (Ρητορική)

Έφυγε σήμερα για Πολωνία προς αντικατάσταση μπαταρίας...

Πότε λέτε ότι θα το έχω πίσω?

Είχα την beta τώρα θα μου βάλουν την κανονική?

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ειδοποίηση χθες στο telegram. Νέα stable

New stable Oxygen OS update for the OnePlus 5 and 5T

 

Details:

• Version: 9.0.10

• Type: #ota

• Build: #stable

• Devices: #OP5 #OP5T

 

Changelog:

 

System

• Updated Android security patch to 2019.12

• Improved system stability and general bug fixes

 

Links:

• ROM: OP5T - Official

https://otafsg1.h2os.com/patch/amazone2/GLO/OnePlus5TOxygen/OnePlus5TOxygen_43.J.53_GLO_053_1912311116/OnePlus5TOxygen_43_OTA_053_all_1912311116_dc692b04b9a4e4.zip

Edited by pantelos
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχει μπει σε δεύτερη μοίρα το 5t, κάποτε κάθε δεύτερη μέρα είχαμε updates με 4 νέα features :happy:

 

Εντάξει έχουν περάσει και 2 χρόνια, δυστυχώς έτσι κάνουν οι εταιρείες. Αν έβγαζε συσκευή μια φορά το χρόνο θα ήταν πολύ πολύ καλύτερα τα πράγματα αλλά και πάλι εγω σε γενικές γραμμες ειμαι ευχαριστημένος. Αν δεν ειχε και τα bug του ηχου και του bluetooth καποιες φορες θα ηταν αψογη

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει έχουν περάσει και 2 χρόνια, δυστυχώς έτσι κάνουν οι εταιρείες. Αν έβγαζε συσκευή μια φορά το χρόνο θα ήταν πολύ πολύ καλύτερα τα πράγματα αλλά και πάλι εγω σε γενικές γραμμες ειμαι ευχαριστημένος. Αν δεν ειχε και τα bug του ηχου και του bluetooth καποιες φορες θα ηταν αψογη

Η OnePlus μου είχε μέσα αυτοκόλλητο Never Settle.

Θέλω ακόμη και dedicated προγραμματιστή για custom rom :P

 

Χαβαλέ ήταν το μήνυμα μου. Εξάλλου μας έταξαν και Android 10...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα ακριβώς επέστρεψε η συσκευή μου από Πολωνία (χωρίς ένα ευρώ δαπάνης - ήταν μέσα στην εγγύηση) με νέα μπαταρία και "Android 10" !!

Τι όχι ?? (Η δουλειά τους στην αλλαγή μπαταρίας ήταν άριστη!)

Έτσι θα έχουμε στα χέρια μας, για τα επόμενα 2-3 χρόνια ζωής του, μια Red κινητάρα, μειώνοντας όλο και περισσότερο το κόστος της αγοράς του!

Έφυγα από την τελευταία BETA που είχα και επανήλθα στην stable!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα ακριβώς επέστρεψε η συσκευή μου από Πολωνία (χωρίς ένα ευρώ δαπάνης - ήταν μέσα στην εγγύηση) με νέα μπαταρία και "Android 10" !!

Τι όχι ?? (Η δουλειά τους στην αλλαγή μπαταρίας ήταν άριστη!)

Έτσι θα έχουμε στα χέρια μας, για τα επόμενα 2-3 χρόνια ζωής του, μια Red κινητάρα, μειώνοντας όλο και περισσότερο το κόστος της αγοράς του!

Έφυγα από την τελευταία BETA που είχα και επανήλθα στην stable!

 

Μπορεις, αν σου ειναι ευκολο, να περιγραψεις τη διαδικασια που ακολουθησες? Μπαινεις στο site και ανοιγεις τικετ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αμέ! Και γω το είχα ρωτήσει μέσα εδώ αλλά κανείς δεν μου είχε απαντήσει... Ευκαιρία λοιπόν για όλους....

Αρχικά πας εδώ: https://www.oneplus.com/gr/support

μετά εδώ: https://www.oneplus.com/gr/support/repair

και πατάς το κόκκινο Request Repair

Κάνεις sing-in με τον λογαριασμό google και

στην επόμενη καρτέλα δίνεις το IMEI της συσκευής σου (το οποίο θα το βρεις είτε μέσα στο λειτουργικό του κινητού σου είτε έξω και πάνω στο κουτί του).

Συμπληρώνεις και ότι ακολουθεί στην συνέχεια και

Περιμένεις να σου στείλουν ένα e-mail όπου θα ορίζει την ημέρα που θα έρθουν από το σπίτι σου να το παραλάβουν και τις οδηγίες. Εάν δεν θέλεις εκείνη την ημέρα και θέλεις εσύ μια άλλη (η δική μου ήταν μια εβδομάδα μετά) παίρνεις τηλέφωνο την DPD και κανονίζεις (με τον κωδικό παραλαβής που έχουν στείλει) την ημέρα παραλαβής του.

Το τοποθετείς στο αυθεντικό κουτί του και το δένεις με μια διαφανή ταινία απαλή αφενός για να μην χαλάσει το κουτί, αφετέρου για να μην ανοίξει το κουτί κατά την αποστολή. Το βάζεις σε μια σακούλα πλαστική αποστολής κούριερ (έχει μέσα και κάτι φουσκάλλες) και κολλάς την ετικέτα (που σου έστειλαν στο ίδιο email) απ έξω απο την σακούλα! Περιμένεις να έρθει το κούριερ, το παραλαμβάνει και εσύ λαμβάνεις μια απόδειξη στην οποία αν θες γράφεις και του όνομα αυτού που το παρέλαβε! Μετά αρχίζουν να σε ενημερώνουν αυτοί, συχνα με email...(αν παρέλειψα κάτι μου το ξαναρωτάς) για το που βρίσκεται και τι κάνουν σ' αυτό!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σοβαρά σου φορέσαν και την 10; :happy::cry:

:lol::lol::lol:

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Τρομερος! Σε ευχαριστω, πολυ χρησιμο για ολους μας. Φανταζομαι θα χασω ολα τα αρχεια/φωτογραφιες μου οποτε θα κανω και ενα μπακαπ πρωτα πριν το δωσω. Edited by ZAMPON7
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα ακριβώς επέστρεψε η συσκευή μου από Πολωνία (χωρίς ένα ευρώ δαπάνης - ήταν μέσα στην εγγύηση) με νέα μπαταρία και "Android 10" !!

Τι όχι ?? (Η δουλειά τους στην αλλαγή μπαταρίας ήταν άριστη!)

Έτσι θα έχουμε στα χέρια μας, για τα επόμενα 2-3 χρόνια ζωής του, μια Red κινητάρα, μειώνοντας όλο και περισσότερο το κόστος της αγοράς του!

Έφυγα από την τελευταία BETA που είχα και επανήλθα στην stable!

 

Mπορεις να στειλεις ενα screen να δουμε την εκδοση κτλ απο το κινητο σου

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν υπαρχει Android 10 για το 5Τ, πλακα κανει.

 

Λοιπον, χθες πηρα την αναβαθμιση, δεν εχω δει καποια διαφορα για την ωρα. Εχω ομως την εντυπωση οτι παει λιγο πιο smoothly η οθονη οταν κανεις scroll down. Μπορει να ειναι και ιδεα μου.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Android 10 θα δούμε Απρίλιο με Μάιο του 2020 έχουμε ακόμα:)

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανε κάποιος την αναβάθμιση; Εγώ πάντως που την έκανα το πρωί, διαπίστωσα αυτό που λένε και στην κοινότητα της one plus για τις κλήσεις ότι αργή να κλεισει κατά 5-6 δευτερόλεπτα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανε κάποιος την αναβάθμιση; Εγώ πάντως που την έκανα το πρωί, διαπίστωσα αυτό που λένε και στην κοινότητα της one plus για τις κλήσεις ότι αργή να κλεισει κατά 5-6 δευτερόλεπτα

Ακριβώς το ίδιο!! Ενώ τη κλείνω, φαίνεται στα notifications ότι ακόμα είναι ενεργή.

Αρχικά πήγαινα στα notifications και έκλεινα από εκεί τη κλήση.

Με τα όμως διαπίστωσα ότι μετά από 2-5 κλείνει μόνη της.

Δεν έχω διαπιστώσει αν όντως είναι η κλήση είναι ενεργή η απλά έχει κλείσει και απλά υπάρχει bug στα notifications.

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο!! Ενώ τη κλείνω, φαίνεται στα notifications ότι ακόμα είναι ενεργή.

Αρχικά πήγαινα στα notifications και έκλεινα από εκεί τη κλήση.

Με τα όμως διαπίστωσα ότι μετά από 2-5 κλείνει μόνη της.

Δεν έχω διαπιστώσει αν όντως είναι η κλήση είναι ενεργή η απλά έχει κλείσει και απλά υπάρχει bug στα notifications.

 

Sent from my One Plus 5T

 

Και ποια είναι η λύση; περιμένουμε να διορθωθεί;

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ το πρόβλημα με τα notifications. Μάλιστα μου το κάνει και στο VoIP app που χρησιμοποιώ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...