Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καρφί πάνω από την άλλη (με κατέβασμα στο pc και τοπική αναβάθμιση)

και όλα συνεχίζουν να δουλεύουν απροβλημάτιστα (ούτε στην Open Beta_3 έχασα τα δεδομένα μου)!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Είμαι με Open Beta 3 προς το παρόν. Μόλις βγει η stable 10άρα, μπορώ να τη περάσω κατευθείαν ή θα χάσω τα δεδομένα μου;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Είμαι με Open Beta 3 προς το παρόν. Μόλις βγει η stable 10άρα, μπορώ να τη περάσω κατευθείαν ή θα χάσω τα δεδομένα μου;

 

Από beta δεν μπορούσες να πας σε stable, έπρεπε να κανεις wipe. Απο stable πας σε beta χωρίς πρόβλημα.

 

Δεδομένα δε χάνεις αν εννοείς φωτογραφίες και αρχεία. Αυτά τα κρατάει το τηλέφωνο εκτός αν επιλέξεις εσύ να σου τα σβήσει ένα πιο advanced wipe.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Έσκασε ειδοποίηση από Google ότι δεν μπορώ να κάνω ανέπαφες αγορές πλέον, λόγω root, με την beta 3! Μάλιστα!
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Έσκασε ειδοποίηση από Google ότι δεν μπορώ να κάνω ανέπαφες αγορές πλέον, λόγω root, με την beta 3! Μάλιστα!
Και στην beta 1 μου έσκασε κάποια στιγμή .. δεν δοκίμασα να ξαναπαίξω με το magisk μήπως και δουλέψει

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Και στην beta 1 μου έσκασε κάποια στιγμή .. δεν δοκίμασα να ξαναπαίξω με το magisk μήπως και δουλέψει

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Τώρα βλέπω ότι δεν έχω εγκατεστημένο Magisc ούτε καν TWRP. Αυτό όμως είναι ακόμη πιο ανησυχητικό. Αρουτάριστος να είχα θέμα με ανέπαφες συναλλαγές; Περίεργα πράγματα...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που αναφέρω παραπάνω για το Gmail τελικά ήταν πρόβλημα/ρύθμιση της εφαρμογής. Στην νεότερη έκδοση του Gmail app έχει κάποιες επιπλέον επιλογές που δεν έψαξα στην αρχή. Ρύθμισα μέσα από το Gmail app τις ειδοποιήσεις κι όλα λειτουργούν κανονικά πλέον.

Στην επιλογή system update γράφει όπως και πριν 10.0.0 Δεν άλλαξε στην open beta 2. Μόνο από το security patch level (5/4/2020) φαίνεται η έκδοση. Παλιότερα έγραφε open beta και τον αύξοντα αριθμό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καμία διαφορά δεν κατάλαβα. Έκδοση V3.0.63

 

Καλησπέρα φίλε μου αντιμετωπίζω το ίδιο προβλήμα με τα mail μπορείς να μου πεις τη ρυθμίσεις έκανες;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου αντιμετωπίζω το ίδιο προβλήμα με τα mail μπορείς να μου πεις τη ρυθμίσεις έκανες;

Μπαίνεις στις ρυθμίσεις για notifications του gmail app. Για κάθε λογαριασμό έχει επιλογή mail μ' ένα κουδουνάκι δίπλα. Πατάς εκεί κι αλλάζεις την επιλογή από other σε important. Μην ξεχάσεις να το κάνεις σε κάθε λογαριασμό gmail αν έχεις παραπάνω από έναν

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στις ρυθμίσεις για notifications του gmail app. Για κάθε λογαριασμό έχει επιλογή mail μ' ένα κουδουνάκι δίπλα. Πατάς εκεί κι αλλάζεις την επιλογή από other σε important. Μην ξεχάσεις να το κάνεις σε κάθε λογαριασμό gmail αν έχεις παραπάνω από έναν

Καλημέρα σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιος στην Αθήνα να αλλάζει μπαταρία; Δεν έχω δεύτερη συσκευή κ έτσι δεν μπορώ να το στείλω Πολωνία. Κάτι μπαταρίες στο Σκρουτζ με 12 ευρώ να υποθέσω ότι δεν είναι αυθεντικές έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχουν αυθεντικές στο εμπόριο

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Οπότε πάμε μόνο σε after market. Αν το στείλουμε Πολωνία βάζουν αυθεντική;
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε και σε άλλα νήματα με 1+ συσκευές θα δεις κάνουν πολύ καλή δουλειά στο σέρβις.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι στη 10 υπάρχει το Google Pay by default ή είναι ράδιο αρβύλα;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Edited by rtifosi
Link to comment
Share on other sites

https://otafsg1.h2os.com/patch/amazone2/GLO/OnePlus5TOxygen/OnePlus5TOxygen_43.J.67_GLO_067_2005130057/OnePlus5TOxygen_43_OTA_067_all_2005130057_6b923fb89f.zip

 

Το link από τους official servers της OnePlus για όποιον θέλει να το κατεβάσει και να το περάσει άμεσα.

Full rom 1,83GB μέγεθος

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 10ρα καλές εντυπώσεις προς το παρών δεν εντόπισα κανένα bug θα φανεί βέβαια στην πορεία.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την Open Beta 3 for OnePlus 5T, εάν παραμείνω σ' αυτήν και δεν περάσω την stable τι χάνω, τι κερδίζω?

Το ρωτάω γιατί δεν θέλω να χάσω τα δεδομένα μου.....βάζοντας την stable.

Link to comment
Share on other sites

Με την 10 αν κάνετε force dark έχετε παρατηρήσει σε φαισμπουκ και μεσεντζερ να το κάνει μαύρο αλλά να τα βγάζει τα χρώματα σαν αρνητικά;
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την stable 10άρα μέσω Oxygen Updater (ενώ ήμουν με Open Beta 3) και δεν έχασα τα δεδομένα μου.

 

Ενδιαφέρον. Με beta 3 παρατήρησα καθυστέρηση στις ειδοποιήσεις, σα να έπεφτε το κινητό σε deep sleep για αρκετά λεπτά.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα 10 και εγώ. Χρησιμοποίησα το Oxygen Updater.

 

Το gesture για το back μου πιάνει μόνο από την δεξιά πλευρά, και όχι από την αριστερή. Κάνω κάτι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...