Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικά για τη μπαταρία, αλλά εχω και 200 apps.

Από ότι ξερω η oneplus συνεργάζεται με τη dhl. Εγώ μένω Πάτρα. Για να πάει στη dhl, θα το πάρει η γενική. Ε δεν την εμπιστεύομαι καθόλου. Όταν είχα παραγγειλει το κινητό, 10 τηλέφωνα τους έκανα για να είμαι σίγουρος.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικά για τη μπαταρία, αλλά εχω και 200 apps.

Από ότι ξερω η oneplus συνεργάζεται με τη dhl. Εγώ μένω Πάτρα. Για να πάει στη dhl, θα το πάρει η γενική. Ε δεν την εμπιστεύομαι καθόλου. Όταν είχα παραγγειλει το κινητό, 10 τηλέφωνα τους έκανα για να είμαι σίγουρος.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Η DHL έχει υποκατάστημα στην Πάτρα, δεν συνεργάζεται με την γενική. Μήπως την μπερδεύεις με την UPS?

Link to comment
Share on other sites

Γενικά για τη μπαταρία, αλλά εχω και 200 apps.

Από ότι ξερω η oneplus συνεργάζεται με τη dhl. Εγώ μένω Πάτρα. Για να πάει στη dhl, θα το πάρει η γενική. Ε δεν την εμπιστεύομαι καθόλου. Όταν είχα παραγγειλει το κινητό, 10 τηλέφωνα τους έκανα για να είμαι σίγουρος.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Με την ups συνεργάζονται και όταν το έστειλα εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα. Η συσκευή πήγε για αλλαγή μπαταρίας προληπτικά λίγο πριν την λήξη της εγγύησης και έχω συσκευή για αλλά 2 χρόνια χαλαρά

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα στείλει κι εγώ το δικό μου για μια μικροεπισκευή στο ακουστικό και δεν είχα απολύτως κανένα πρόβλημα. Δε συμπαθώ καθόλου τη DHL όμως καθώς όταν ήταν να το παραλάβω (όταν το αγόραα) χρεώθηκα για ένα τηλεφώνημα σε αυτούς γύρω στις 5 λίρες (!) τότε, για δική τους παράβλεψη. Γενικώς δεν είναι να μπλέκεις αλλά η Oneplus νομίζω είναι εξαιρετική στο σέρβις της.

 

Όσον αφορά την μπαταρία, έχει λίγο δίκιο ο φίλος. 6 και 7 ώρες SOT δεν υπάρχουν πια, εκτός αν το χρησιμοποιείς συνεχόμενα. Σε ένα 24ωρο δε μου βγάζει πάνω από 4, βαριά 5 ώρες SOT. Για όποιον έχει το μεράκι και την αυτοπεποίθηση να αλλάξει μπαταρία μόνος του, είναι μια καλή περίπτωση η αλλαγή της αν τη βρει σε καλή τιμή καθώς το κινητό δεν έχει προβλήματα κι ας είναι 2 ετών.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά

Παίζει το 6/64 στα 260€ στο Gearbest

 

Αξίζει εν έτη 2020?

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά

Παίζει το 6/64 στα 260€ στο Gearbest

 

Αξίζει εν έτη 2020?

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

 

Κοιτα καλο χρυσο το κινητό αλλα δε νομιζω οτι αξιζει να δωσεις τοσα μετα απο 2 χρονια. Με τα ιδια χρηματα παιρνεις και SD845 και με λιγα παραπανω πιανεις και SD855. Αν ελεγες 100 τοτε θα σου ελεγα ξεκαθαρα ναι (προφανως :P)

 

Από την άλλη, αν θελεις να το παρεις γιατι η Oneplus εχει καποια features Που δε βρισκεις σε αλλα τηλεφωνα, πχ dash charging, τοτε επισης μπορεις να κανεις την αγορα του. Σε ολα αυτα βαλε και το γεγονος οτι θελει τουλαχιστον 3 βδομαδες για να το παρεις στα χερια σου. Ενα μεταχειρισμενο απο τη γυρω περιοχη χωρις καποιο προβλημα σε χαμηλοτερη τιμη θα ηταν ακομα καλυτερη λυση θεωρω.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα καλο χρυσο το κινητό αλλα δε νομιζω οτι αξιζει να δωσεις τοσα μετα απο 2 χρονια. Με τα ιδια χρηματα παιρνεις και SD845 και με λιγα παραπανω πιανεις και SD855. Αν ελεγες 100 τοτε θα σου ελεγα ξεκαθαρα ναι (προφανως :P)

 

Από την άλλη, αν θελεις να το παρεις γιατι η Oneplus εχει καποια features Που δε βρισκεις σε αλλα τηλεφωνα, πχ dash charging, τοτε επισης μπορεις να κανεις την αγορα του. Σε ολα αυτα βαλε και το γεγονος οτι θελει τουλαχιστον 3 βδομαδες για να το παρεις στα χερια σου. Ενα μεταχειρισμενο απο τη γυρω περιοχη χωρις καποιο προβλημα σε χαμηλοτερη τιμη θα ηταν ακομα καλυτερη λυση θεωρω.

 

Βρίσκομαι σε αυτήν την περίπτωση ,η συσκευή μεταχειρισμένη κυμαίνεται από 170-250

Σε τιμές 230 βρίσκεται και εντός εγγύησης.Προβληματίζομαι κυρίως από το γεγονός της μπαταρίας μετά από χρήση 2 ετών καθώς τέτοιας ηλικίας είναι οι παραπάνω συσκευές .Επομένως το δίλημμα είναι μια νέα συσκευή άλλης εταιρείας στα 150Ε ή με κάποια χρήματα παραπάνω σε μεταχειρισμένο Oneplus5t.Έχω δει επίσης περιπτώσεις παιδιών που έστειλαν για αλλαγή μητρικής τη συσκευή τους και είναι ακόμα ένας κατασταλτικός παράγοντας.

Οι 6 ώρες χρήσης που μου έχουν αναφέρει δύο πωλητές δεν με ικανοποιούν ωστόσο δεν ξέρω αν εννοούν 6 ώρες με τα παντά ανοιχτά και χρήση gps ή κάποιου παιχνιδιού συνεχόμενα.

Προσωπικά θα έκρινα ως ικανοποιητική τη μέση χρήση με ανοικτά δεδομένα ,περιήγηση και κλήσεις χωρίς ανάγκη φόρτισης για μια ημέρα.Είναι εφικτό στις συσκευές δύο ετών από προσωπική σας εμπειρία με το συγκεκριμένο μοντέλο;

Link to comment
Share on other sites

260€ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ στο Gearbest 6/64.

 

Παίρνει πόντους και πάει έως 220€.....

 

Σε αυτή την τιμή αξίζει;

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

260€ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ στο Gearbest 4/64.

 

Παίρνει πόντους και πάει έως 220€.....

 

Σε αυτή την τιμή αξίζει;

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

4/64 αποκλείεται να υπάρχει.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

260€ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ στο Gearbest 4/64.

 

Παίρνει πόντους και πάει έως 220€.....

 

Σε αυτή την τιμή αξίζει;

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Όντως δεν υπάρχει τέτοια έκδοση

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη 6/64.

 

 

Σωστά.

 

 

 

Αξίζει στα 240€?

 

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη 6/64.

 

 

Σωστά.

 

 

 

Αξίζει στα 240€?

 

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

 

Στο Aliexpress:

Pocophone F1 στα 220€ με SD845

Meizu 16th στα 220€ με SD845

 

Δεν ξέρω γιατί σου έχει μπει το 5Τ. Όπως είπα πιο πάνω, προσωπικά θεωρώ ότι αν το βρεις μεταχειρισμένο σε χαμηλότερη τιμή τότε ναι. Αλλιώς έχεις ευκαιρία να πάρεις πιο καινούρια τηλέφωνα στην ίδια και χαμηλότερη τιμή. Ειδικά το Meizu είναι και πανέμορφο.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Ως κάτοχος δεν προτείνω την αγορά τώρα - ήδη η μπαταρία μου βγάζει μισή μέρα (από 2 που έβγαζε αρχικά). Και βλέπω μανούρα την διαδικασία για αλλαγή με αμφίβολη ποιότητα του αποτελέσματος.
Link to comment
Share on other sites

Ως κάτοχος δεν προτείνω την αγορά τώρα - ήδη η μπαταρία μου βγάζει μισή μέρα (από 2 που έβγαζε αρχικά). Και βλέπω μανούρα την διαδικασία για αλλαγή με αμφίβολη ποιότητα του αποτελέσματος.

 

Ναι έχει πέσει η μπαταρία αλλά πιστεύω ότι οφείλεται στη ΡΟΜ κι όχι στην μπαταρία καθεαυτή. Η αντικατάσταση μπαταρίας φαίνεται πολύ εύκολη διαδικασία και αν βρω μια καλή μπαταρία εγώ προσωπικά θα το κάνω. Μεταξύ μας, 2 μέρες δεν έβγαζε ποτέ αν το χρησιμοποιούσες :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Aliexpress θα πληρώσει τελωνείο.

 

Με οποιοδήποτε τρόπο αποστολής;; Αυτό δεν το ήξερα. Δηλαδή μόνο Gearbest?

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια περίεργη ερώτηση. Μήπως υπάρχει κάποιο mod ή οτιδήποτε άλλο που να κάνει gestures αλά iphone? Αυτό το swipe right Που σε παει πίσω ας πούμε είναι πολύ χρήσιμο ειδικά τώρα που τα κινητά είναι μεγάλα. Προσπάθησα να περάσω ένα που βρήκα για fingerprint swipe αλλά δε δουλεύει.
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια περίεργη ερώτηση. Μήπως υπάρχει κάποιο mod ή οτιδήποτε άλλο που να κάνει gestures αλά iphone? Αυτό το swipe right Που σε παει πίσω ας πούμε είναι πολύ χρήσιμο ειδικά τώρα που τα κινητά είναι μεγάλα. Προσπάθησα να περάσω ένα που βρήκα για fingerprint swipe αλλά δε δουλεύει.

 

Έχει πάρει την 10? Έχει τέτοια επιλογή, αν δεν έχει πάρει ακόμη βάλε fluid από το store

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια περίεργη ερώτηση. Μήπως υπάρχει κάποιο mod ή οτιδήποτε άλλο που να κάνει gestures αλά iphone? Αυτό το swipe right Που σε παει πίσω ας πούμε είναι πολύ χρήσιμο ειδικά τώρα που τα κινητά είναι μεγάλα. Προσπάθησα να περάσω ένα που βρήκα για fingerprint swipe αλλά δε δουλεύει.
Αυτο εννοεις;168511aff01551698b29e57256aca685.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εννοεις;168511aff01551698b29e57256aca685.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Όχι, πχ να κανεις swipe απο ένα σημείο τερμα αριστερα στην οθόνη προς το κέντρο της ενώ είσαι μέσα σε μια εφαρμογή ώστε να σε πάει μια σελίδα πίσω.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες της oneplus και δεν σε βόλεψαν; Βρες μια custom android 10 και δοκίμασε κι εκείνη που έχει. Όσα δοκίμασα από play store k xda δεν λειτουργούσαν ομαλά.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα μεταχειρισμένο με tempered glass και μου έπεσε σήμερα και έσπασε σε μια γωνία, το tempered glass μόνο. Είναι εύκολη η αφαίρεση του, απλά το τραβάω και βγαίνει, χωρίς να προκαλέσει ζημιά στην οθόνη? Ποιο tempered glass προτείνετε για αντικατάσταση του υπάρχοντος?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...