Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα η παραγγελια εφυγε 8/128 κ μια θηκη δωρεαν μεσω voucher...βεβαια επεσα στο Πασχα των καθολικων.... dispatch λεει 3/4 ...delivery 10/4 ..μαλλον θα φαμε κ αρνι και μετα θα μας ερθει...:(
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όσο και να μην μας αρέσει όσο οι εταιρείες βγάζουν καινούργιες συσκευές συχνά εμείς χάνουμε παραπάνω
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όσο και να μην μας αρέσει όσο οι εταιρείες βγάζουν καινούργιες συσκευές συχνά εμείς χάνουμε παραπάνω
Σιγά το χάσιμο ;) Τι παραπάνω νομίζεις θα έχει από το 5/5Τ εκτός του επεξεργαστή; Άλλωστε και η εταιρία κάπως πρέπει να επιβιώσει και με μια μόνο συσκευή τον χρόνο, λίγο δύσκολο. Σε τελευταια ανάλυση, ξέρεις ότι μετά απο κάποιους μήνες θα βγει το 6Τ και μπορείς να πας σε εκείνο αν σου κάνει το κλικ. Ούτε κάθε εξάμηνο χρειάζεται να αλλάζεις κινητό πλέον, ούτε κάθε χρόνο, εκτός αν θες να δοκιμάζεις διαρκώς το κάτι νέο. Από το OP7 και βλέπουμε τώρα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η παραγγελια εφυγε 8/128 κ μια θηκη δωρεαν μεσω voucher...βεβαια επεσα στο Πασχα των καθολικων.... dispatch λεει 3/4 ...delivery 10/4 ..μαλλον θα φαμε κ αρνι και μετα θα μας ερθει...:(
Πριν το πασχα θα σου ερθει!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η παραγγελια εφυγε 8/128 κ μια θηκη δωρεαν μεσω voucher...βεβαια επεσα στο Πασχα των καθολικων.... dispatch λεει 3/4 ...delivery 10/4 ..μαλλον θα φαμε κ αρνι και μετα θα μας ερθει...:(

 

M. Τριτη- Μ. Πεμπτη να το περιμενεις

Link to comment
Share on other sites

Σιγά το χάσιμο ;) Τι παραπάνω νομίζεις θα έχει από το 5/5Τ εκτός του επεξεργαστή; Άλλωστε και η εταιρία κάπως πρέπει να επιβιώσει και με μια μόνο συσκευή τον χρόνο, λίγο δύσκολο. Σε τελευταια ανάλυση, ξέρεις ότι μετά απο κάποιους μήνες θα βγει το 6Τ και μπορείς να πας σε εκείνο αν σου κάνει το κλικ. Ούτε κάθε εξάμηνο χρειάζεται να αλλάζεις κινητό πλέον, ούτε κάθε χρόνο, εκτός αν θες να δοκιμάζεις διαρκώς το κάτι νέο. Από το OP7 και βλέπουμε τώρα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μην μπερδεύετε άλλο πράγμα σχολίασα αρχικά

Υπάρχει έλλειψη του 5t και είπα ότι είναι κρίμα κάποιος τώρα να πάρει το συγκεκριμένο αφού αναμένεται από στιγμή σε στιγμή το 6

Μέχρι προχθές κι εγώ 5t ήταν να πάρω μεταχειρισμένο

Δεν λέω ότι θα βγει κάποιος χαμένος αλλά σκέψου εφόσον έχει βγει το 6 εσύ να πας να πάρεις το 5t

Είναι κορυφή αλλά μέσα σου το θεωρείς παλιό αφού έχει βγει πιο καινουργιο, άσχετα αν είναι από τα πιο αξιόλογα έξω στην αγορά

Καθαρά ψυχολογικό είναι το θέμα όχι ότι αλλάζει κάτι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύετε άλλο πράγμα σχολίασα αρχικά

Υπάρχει έλλειψη του 5t και είπα ότι είναι κρίμα κάποιος τώρα να πάρει το συγκεκριμένο αφού αναμένεται από στιγμή σε στιγμή το 6

Μέχρι προχθές κι εγώ 5t ήταν να πάρω μεταχειρισμένο

Δεν λέω ότι θα βγει κάποιος χαμένος αλλά σκέψου εφόσον έχει βγει το 6 εσύ να πας να πάρεις το 5t

Είναι κορυφή αλλά μέσα σου το θεωρείς παλιό αφού έχει βγει πιο καινουργιο, άσχετα αν είναι από τα πιο αξιόλογα έξω στην αγορά

Καθαρά ψυχολογικό είναι το θέμα όχι ότι αλλάζει κάτι

Ε ναι αυτό. Και γω είχα πέσει σε αυτή την λούμπα, αλλά με το 5αρι βρήκα την υγειά μου. Και για όσο θα υποστηρίζεται ακόμα, δεν έχω πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πριν δυο, τρεις εβδομάδες το αγόρασα ξανά - αμέσως μετά που είδα όλες τις φήμες για notch και 19/9.

Και καλύτερο να είναι, πόσο καλύτερο; Αισθητικά πάντως για μένα δεν.

Πάντως κι εγώ βλέπω κυκλοφορία του 6 πολύ συντομότερα από Ιούνιο.

Link to comment
Share on other sites

Μην μας πιάνει κωλοπηλαλα, ας αντιληφθούμε το software και το hardware που έχει η συσκευή μας και ας μην τρελενομαστε, θαύματα δεν μπορούν να κανουν απο το 5t στο 6, προσωπικά και ας με κραξετε εκεί που θα ξενερωσω θα είναι να παει σε 2k ή 4k που το θεωρώ άχρηστο στο κινητό

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύετε άλλο πράγμα σχολίασα αρχικά

Υπάρχει έλλειψη του 5t και είπα ότι είναι κρίμα κάποιος τώρα να πάρει το συγκεκριμένο αφού αναμένεται από στιγμή σε στιγμή το 6

Μέχρι προχθές κι εγώ 5t ήταν να πάρω μεταχειρισμένο

Δεν λέω ότι θα βγει κάποιος χαμένος αλλά σκέψου εφόσον έχει βγει το 6 εσύ να πας να πάρεις το 5t

Είναι κορυφή αλλά μέσα σου το θεωρείς παλιό αφού έχει βγει πιο καινουργιο, άσχετα αν είναι από τα πιο αξιόλογα έξω στην αγορά

Καθαρά ψυχολογικό είναι το θέμα όχι ότι αλλάζει κάτι

 

Και ομως υπηρχε κοσμος που προτιμησε το Oneplus5 λογω του design του(16:9 οθονη,μπροστα δακτυλικο,capacitive κουμπια που τα προγραμματιζεις),και ας βγηκε το 5.

 

Εχουμε δει ομως που οδηγει το πολυ περιμενε.Περιμενεις μεχρι το καλοκαιρι περιπου για το 6ρι,μετα βγαινει τελη καλοκαιριου/Σεπτεμβριο το νεο Note και μετα πιανουν και βγαινουν τα τελευταια τυπου Huawei Mate 11,google pixel 3,νεα Iphone κλπ και φτανεις στον χειμωνα να περιμενεις το black friday και το πιθανο Oneplus 6t.Και μετα απο Γεναρη θα πεταχτει καποιος να πει ''περιμενε το νεο galaxy''.

 

Το ειδαμε αυτο καλη ωρα και φετος.Δεν προλαβε να βγει καλα καλα το Galaxy S9+του 1000,στα καπακια εσκασε η Huawei το p20 pro και κερδισε τις εντυπωσεις στον τομεα της καμερας.

 

Γιαυτο και λεμε οτι το καλυτερο ειναι να αγοραζεις την συσκευη που θες οταν πρωτοκυκλοφορει(οταν μιλαμε για Oneplus),γιατι και η τιμη ειναι μονιμα ιδια(εκτος απο κινεζο site)και γνωριζεις οτι μετα απο λιγο καιρο θα βγει αλλο μοντελο.

 

Αυτος ειναι ο μοναδικος τροπος να διαφημιστει η εταιρεια και αρα να παραμεινει ζωντανη εναντι του ανταγωνισμου.

 

Και στην τελικη τι παραπανω ποια να προσφερει το επομενο μοντελο?

Λιγο μεγαλυτερη οθονη και μπαταρια?

Λιγο καλυτερο επεξεργαστη?Επισης μια απο τα ιδια(ανυπαρκτες οι διαφορες μεταξυ Snap835 και 845 στη καθημερινη χρηση).

Ακομα και αδιαβροχοποιηση να προσφερει παλι δεν ειναι κατι το τρομερο.

Το μονο καλυτερο που θα προσφερει ειναι καλυτερη καμερα οπως ειναι αναμενομενο(ετσι εγινε και με το oneplus 5 καλη ωρα σε σχεση με τα προηγουμενα).

 

Και το Xiaomi Mi Mix2s που βγηκε οι μονες διαφορες του ηταν

στην καμερα

ασυρματη φορτιση

στον επεξεργαστη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πριν δυο, τρεις εβδομάδες το αγόρασα ξανά - αμέσως μετά που είδα όλες τις φήμες για notch και 19/9.

Και καλύτερο να είναι, πόσο καλύτερο; Αισθητικά πάντως για μένα δεν.

Πάντως κι εγώ βλέπω κυκλοφορία του 6 πολύ συντομότερα από Ιούνιο.

 

Κ γω μετά τη διαρροή που κυκλοφόρησε χτύπησα κ το 8/128.

Λογο νοτσ πλατη γυαλί κ μαλλον αλλαγή αναλογίας οθόνης έδωσα άκυρο

Το μόνο που με χαλάει στο 5τ είναι η έλλειψη ois αν ξεχάστεις για πλάκα βγαίνει θολή

Link to comment
Share on other sites

Κ γω μετά τη διαρροή που κυκλοφόρησε χτύπησα κ το 8/128.

Λογο νοτσ πλατη γυαλί κ μαλλον αλλαγή αναλογίας οθόνης έδωσα άκυρο

Το μόνο που με χαλάει στο 5τ είναι η έλλειψη ois αν ξεχάστεις για πλάκα βγαίνει θολή

 

Εγώ που έχω τώρα συσκευή με 18/9 δεν βρίσκω κάποιο μειονέκτημα

Ίσα ίσα σε σελίδες και 2πλη οθόνη είναι πιο άνετο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω τώρα συσκευή με 18/9 δεν βρίσκω κάποιο μειονέκτημα

Ίσα ίσα σε σελίδες και 2πλη οθόνη είναι πιο άνετο

Το 6 θα εχει 19:9 όμως αρα ακομα πιο λουκανικοπιτα σχημα θα ειναι και αυτο εννοούσε ο φίλος.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σωστός αλεξτρελα νασε καλά.

Τα σαμυ είναι με οθόνη 18,5/9 τώρα πως θα βγει με μέγεθος οθονης σ8+ κ 19/90 αναλογία θα δούμε (είχα μια μέρα χρήση το σ8+ κ μου φάνηκε αρκετά στενομακρο ειδικά στο κατακόρυφο)

Πιστεύω το 18/9 είναι ομαλότερη η μετάβαση στο μάτι μετά απο τοσα χρόνια στο 16/9

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν από θήκες προτείνονται:

Oneplus 5T case Hybrid Soft TPU Silicon Cover For Oneplus 5 Case Shockproof For One Plus 5 5T Armor phone case For Oneplus 3 3T

http://s.aliexpress.com/BFZRjMZv?

Και

For Oneplus 5 case Hybrid Silicone TPU PC shockproof Armor full protector Case for oneplus5 cover 1 5 A5000 fundas Oneplus 5T

http://s.aliexpress.com/nyi6JVFn?

 

Εκεί που έφαγα μεγάλο ξενέρωμα είναι ότι πήρα tempered glass από το επίσημο site της Nilkin στο Ali Expresss και μάλιστα 2 και έχουν κάνει τρομερή βλακεία στο μέγεθος ούτε την οθόνη καλύπτει.

Nilkin for OnePlus 5T Tempered Glass Nillkin Amazing H

http://s.aliexpress.com/6fyMZ3eQ?

 

Βέβαια το μόνο θετικό είναι ότι τόσο να μην αφήνει δακτυλιες σε tempered glass δεν είδα σε κανένα oleophobic με όλη την σημασία της λέξης.

 

Τεσπά καμμία καλύτερη λύση σε tempered glass?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

0377122ce63c35cd7feb0e2681975f7f.jpg338d901debcb45b1c3c16254dfb44e2f.jpgac9e912705cc6d79050debc95630dbea.jpg

Edited by Savvikas
OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ειμαι λοιπον αναμεσα σε αυτα τα 2 αν βαλουμε την τιμη στην ακρη επιδη ειναι μικρη η διαφορα ποιο απο τα 2 προτεινετε;Αυτο που με ενδιαφερει κυριως ειναι η αξιοπιστια σε βαθος χρονου να μην βγαλει δηλαδη προβλημα μετα απο 2-3 μηνες βλεπε το προβλημα με το bootloop lg g4 π.χ. η οπως ειδα το 5t σε καποιους εβγαλε θεμα με υπερθερμανση μετα απο την αναβαθμηση σε oreo.Τι πιστευετε λοιπον ευχαριστω εκ των πρωτερων οσους θα μπουν στον κοπο να απαντησουν.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εμεινα ικανοποιημενος απο την Spigen rugged armor αλλα μεγαλη ξενερα δυστηχως τα κινεζικα στο θεμα αξεσουαρ.

Ειναι σχεδον μισο χρονο στην αγορα και μονο μια θηκη spigen εχει βγει για αυτο :(

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πολύ νωρίς δεν σταματάει να πωλείται από το επίσημο σαιτ το 64αρι?Μέχρι πότε πιστεύετε θα είναι διαθέσιμο στα γνωστά Κινεζομάγαζα?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πολύ νωρίς δεν σταματάει να πωλείται από το επίσημο σαιτ το 64αρι?Μέχρι πότε πιστεύετε θα είναι διαθέσιμο στα γνωστά Κινεζομάγαζα?

Ευχαριστώ πολύ

 

Πιθανόν να βγει πιο νωρίς και το oneplus 6 για αυτό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με τα reviews που υπάρχουν τα οποία πρακτικά αναφέρονται στα πρώτα fw ,έχει αλλάξει κάτι στον τομέα της κάμερας/φωτογραφίας προς το καλύτερο?

Υπάρχει πλέον eis?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι κανω λάθος. Συνδεω το καλώδιο usb και δεν βλέπω απο το pc τα αρχεία

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Oneplus 5t - Get 20€ off on accessories https://oneplus.net/gr/invite#5P9ZANSXM3IINRY :D
Link to comment
Share on other sites

Κάτι κανω λάθος. Συνδεω το καλώδιο usb και δεν βλέπω απο το pc τα αρχεία

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επάνω αριστερά σου βγάζει ένα κυκλάκι.. αν το πατήσεις θα επιλέξεις μεταφορά δεδομένων....τώρα είναι επιλεγμένο απλά στην φόρτιση...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με τα reviews που υπάρχουν τα οποία πρακτικά αναφέρονται στα πρώτα fw ,έχει αλλάξει κάτι στον τομέα της κάμερας/φωτογραφίας προς το καλύτερο?

Υπάρχει πλέον eis?

 

EIS μόνο στο video υπαρχει σε φωτογραφίες όχι και ούτε νομίζω θα μπει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

EIS μόνο στο video υπαρχει σε φωτογραφίες όχι και ούτε νομίζω θα μπει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Στο 6 θα πρέπει να βάλουν OIS αν θέλουν να είναι ανταγωνιστικοί στο κομμάτι

της κάμερας.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...