Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν πιστεύω πως θα υπάρξουν πολλές αλλαγές στο εξάρι ώστε κάποιος να αλλάξει την συσκευή.Οι διαφορές θα είναι ελάχιστες στο hardware.Ίσως εμφανισιακά μόνο μπορεί να κεντρίσει το ενδιαφέρον σε κάποιους.Ειδικά τώρα με το "σεμεδάκι" που τείνει να γίνει μόδα.:(
Link to comment
Share on other sites

Το notch είναι αρκετά άσχημο εμφανισιακά... Απλά δεν πιστεύω ότι θα είναι η μόνη αλλαγή...

 

Προσωπικά θα προτιμούσα δακτυλικό στην οθόνη, ή έστω OIS....

 

Επίσης βλέπω ότι θα ανεβάσει την ανάλυση της οθόνης... Έχουμε δρόμο όμως ακόμα μέχρι τον Ιούνιο

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το notch είναι αρκετά άσχημο εμφανισιακά... Απλά δεν πιστεύω ότι θα είναι η μόνη αλλαγή...

 

Προσωπικά θα προτιμούσα δακτυλικό στην οθόνη, ή έστω OIS....

 

Επίσης βλέπω ότι θα ανεβάσει την ανάλυση της οθόνης... Έχουμε δρόμο όμως ακόμα μέχρι τον Ιούνιο

 

Προσωπικά προτιμώ το δακτυλικό στο πίσω μέρος.Αν γουστάρεις bezeless κινητό τότε είναι μονόδρομος.

Αν βάλει OIS ή αδιαβροχοποίηση τότε η τιμή σίγουρα θα ανέβει.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω στην οθόνη εννοώ μέσα από την οθόνη αν και σαν καινούρια τεχνολογία δεν ξέρω πως τα πάει... Πάλι χωρίς bezels θα είναι...

 

Αδιαβροχοποίηση είχε πει κάποιο στέλεχος της 1+ (ο Pei νομίζω) ότι το κόστος να πάρεις την πιστοποίηση είναι μεγαλύτερο από την αδιάβροχη κατασκευή της συσκευής και για αυτό δεν το βάζουν, ενώ έχει προστασία γενικά το κινητό...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λογος που θα αλλαζα το τουμπανο μας είναι να του φορέσουν μια απίστευτη κάμερα, τίποτα άλλο απολύτως !!

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω στην οθόνη εννοώ μέσα από την οθόνη αν και σαν καινούρια τεχνολογία δεν ξέρω πως τα πάει... Πάλι χωρίς bezels θα είναι...

 

Αδιαβροχοποίηση είχε πει κάποιο στέλεχος της 1+ (ο Pei νομίζω) ότι το κόστος να πάρεις την πιστοποίηση είναι μεγαλύτερο από την αδιάβροχη κατασκευή της συσκευής και για αυτό δεν το βάζουν, ενώ έχει προστασία γενικά το κινητό...

 

Α εγώ νόμιζα ότι εννοούσες το κλασσικό button όπως στο 5αρι και σε άλλες συσκευές.Αν είναι εντός οθόνης,θα είναι πολύ χρήσιμο αλλά θα πρέπει να περάσει λίγος καιρός γιατί και η vivo που το λάνσαρε πρώτη έχει θεματάκια ως προς την απόκριση.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
αν δεν εχει καποια αλλη αλλαγη τρανταχτη μια χαρα θα μεινω ακομα 1 χρονο στην συκευη μου,του χρονου βλεπουμε χωρις να ειναι παλι σιγουρο:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. θα αγορασω το 5τ αλλα ηθελα την εκδοση με τα 6gb. απο οτι βλεπω εδω και λιγες μερες δεν ειναι διαθεσιμη η συγκεκριμενη εκδοση. ξερεται αν την επαναφερουν στην αγορα η θα υπαρχει μονο η 8αρα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. θα αγορασω το 5τ αλλα ηθελα την εκδοση με τα 6gb. απο οτι βλεπω εδω και λιγες μερες δεν ειναι διαθεσιμη η συγκεκριμενη εκδοση. ξερεται αν την επαναφερουν στην αγορα η θα υπαρχει μονο η 8αρα?
Μονο αν κανεις υπομονη θα το μαθεις...αν δεν ειναι το οικονομικό το πρόβλημα σου παρηγγειλε το 8/128 με απλη αποστολη και σε 2 με 3 μερες θα το εχεις σπίτι σου

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

τραγικό το notch και από μένα τρώει χ ότι και να είναι. τι τους έπιασε με αυτή την αηδία δεν μπορώ να καταλάβω.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. θα αγορασω το 5τ αλλα ηθελα την εκδοση με τα 6gb. απο οτι βλεπω εδω και λιγες μερες δεν ειναι διαθεσιμη η συγκεκριμενη εκδοση. ξερεται αν την επαναφερουν στην αγορα η θα υπαρχει μονο η 8αρα?

 

Ρωτα τους αυριο το μεσημερι στο τσατ, απαντανε αμεσως. Απο τις 11 το πρωι νομιζω ειναι ανοιχτο

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
καλημερα παιδες....τα φωτα σας!!!εδω και 2 μερες η μπαταρια μου αδειαζει σαν τρελη,δεν εχω αλλαξει κατι στην χρηση ουτε περασα καποιο προγραμμα,τι στο καλο μπορει να φταιει;δεν θα αντεξω να κανω hard reset:(
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες....τα φωτα σας!!!εδω και 2 μερες η μπαταρια μου αδειαζει σαν τρελη,δεν εχω αλλαξει κατι στην χρηση ουτε περασα καποιο προγραμμα,τι στο καλο μπορει να φταιει;δεν θα αντεξω να κανω hard reset:(

 

Κανε μια επανεκκίνηση για σίγουρα μήπως κάτι κόλλησε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

το εκανα τασο,για να δουμε,το μυαλο μου παει μηπως μου κανει την ζημια καποιο update εφαρμογης,πχ fb,messenger

 

Προφανώς

Είπες δεν πειραξες τίποτα για αυτό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες....τα φωτα σας!!!εδω και 2 μερες η μπαταρια μου αδειαζει σαν τρελη,δεν εχω αλλαξει κατι στην χρηση ουτε περασα καποιο προγραμμα,τι στο καλο μπορει να φταιει;δεν θα αντεξω να κανω hard reset:(

 

Για πόση διαφορά μιλάμε Γιάννη;;;

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε το σήμα σου στο δίκτυο κι επίσης αυτό το ρημάδι το φεις... κάνει ζημιά σε πολλές συσκευές.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

13% εχω χασει με 10 λεπτα χαζολογημα στο fb και 10 λεπτα κλησεις!!!!!!μεσα σε 2 ωρες αυτα:blink:

 

Μήπως δεν έχεις σήμα καλό

Παίζει μεγάλο ρόλο αυτό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
η αληθεια ειναι οτι με 4g που το εχω ειμαι κατω απο την μεση συνεχεια και πιο κατω,θα το γυρισω σε 3 να το τσεκαρω παιδες;)
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι με 4g που το εχω ειμαι κατω απο την μεση συνεχεια και πιο κατω,θα το γυρισω σε 3 να το τσεκαρω παιδες;)

 

Προφανώς κάτι τέτοιο παίζει

Η ποιότητα σήματος είναι πιστεύω ο δεύτερος καταναλωτής της μπαταρίας μετά την οθόνη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
πιθανοτατα τασο,μπορει και η vodafone να κανει τιποτα κολπα αυτες τις μερες,θα δουμε πως θα παει,γιατι δεν εχω αλλαξει κατι εδω και 15 μερες,ουτε απο τον τροπο χρησης ουτε περασα κατι...
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις πατώντας πάνω πάνω στα στατιστικά της μπαταρίας. Η πρώτη χρωματιστή γραμμή αφορά το σήμα. Πράσινο good και πάει λέγοντας. Δες και από sim status το signal strength.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

87c3400a080eed5739ef65a4615a18eb.jpg

Edited by xsad
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...