Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα το ξαναρωτήσω συγγνώμη. Όταν σας έρχεται ειδοποίηση μπορείτε να τη διώξετε από την οθόνη όταν είναι κλειδωμένη; Δηλαδή... ανάβεις την οθόνη βλέπεις την ειδοποίηση και θες να τη διώξεις. Σε εμένα δε δουλεύει αυτό. Μόνο οι ρυθμίσεις που βγάζει από δίπλα.
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναρωτήσω συγγνώμη. Όταν σας έρχεται ειδοποίηση μπορείτε να τη διώξετε από την οθόνη όταν είναι κλειδωμένη; Δηλαδή... ανάβεις την οθόνη βλέπεις την ειδοποίηση και θες να τη διώξεις. Σε εμένα δε δουλεύει αυτό. Μόνο οι ρυθμίσεις που βγάζει από δίπλα.
Ναι με swipe αν εννοείς με κλειδωμένη οθόνη σβήνονται..

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι με swipe αν εννοείς με κλειδωμένη οθόνη σβήνονται..

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Δεν είναι περίεργο που δε γίνεται στο δικό μου; Πέρασα και το update προχθες αλλά πάλι τα ίδια.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι περίεργο που δε γίνεται στο δικό μου; Πέρασα και το update προχθες αλλά πάλι τα ίδια.
Κοίτα θυμάμαι ότι το κάνει κανονικά. Και λέω θυμάμαι γιατί καμιά φορά κάτι τόσο δεδομένο και απλό το περνάς στα ψιλά. Είναι όντως περίεργο. Σε όλες τις ειδοποιήσεις ή σε συγκεκριμένες εφαρμογές??

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αποκτήσω το εν λόγω κινητό για να αναβαθμιστω από το alcatel μου. Συγκεκριμένα την έκδοση με τα 8γιγα ραμ. Να το παραγγείλω εντός της εβδομάδας ή θα παίξει καμιά προσφορά όσο πλησιάζουν τα Χριστούγεννα; Τις προηγούμενες χρονιές έπαιζε κάποια προσφορά τα Χριστούγεννα; Επίσης επειδή βλέπω πολλά έξτρα στη σελίδα του, τι περιέχει το κουτί με το τηλέφωνο;
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αποκτήσω το εν λόγω κινητό για να αναβαθμιστω από το alcatel μου. Συγκεκριμένα την έκδοση με τα 8γιγα ραμ. Να το παραγγείλω εντός της εβδομάδας ή θα παίξει καμιά προσφορά όσο πλησιάζουν τα Χριστούγεννα; Τις προηγούμενες χρονιές έπαιζε κάποια προσφορά τα Χριστούγεννα; Επίσης επειδή βλέπω πολλά έξτρα στη σελίδα του, τι περιέχει το κουτί με το τηλέφωνο;

 

Το τηλέφωνο έχει φορεμενη ζελατίνα και υπάρχει διάφανη θήκη σιλικόνης, αρκετά καλη θα έλεγα. Επίσης η συσκευασία έχει φορτιστή.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα θυμάμαι ότι το κάνει κανονικά. Και λέω θυμάμαι γιατί καμιά φορά κάτι τόσο δεδομένο και απλό το περνάς στα ψιλά. Είναι όντως περίεργο. Σε όλες τις ειδοποιήσεις ή σε συγκεκριμένες εφαρμογές??

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Σε όλες τις εφαρμογες ανεξαιρετως. Δεν μπορω να τα διώξω με τίποτα! Ρε παιδιά μια βοήθεια να πούμε!!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις εφαρμογες ανεξαιρετως. Δεν μπορω να τα διώξω με τίποτα! Ρε παιδιά μια βοήθεια να πούμε!!

 

Μήπως να κάνεις 1 hard reset ;

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αποκτήσω το εν λόγω κινητό για να αναβαθμιστω από το alcatel μου. Συγκεκριμένα την έκδοση με τα 8γιγα ραμ. Να το παραγγείλω εντός της εβδομάδας ή θα παίξει καμιά προσφορά όσο πλησιάζουν τα Χριστούγεννα; Τις προηγούμενες χρονιές έπαιζε κάποια προσφορά τα Χριστούγεννα; Επίσης επειδή βλέπω πολλά έξτρα στη σελίδα του, τι περιέχει το κουτί με το τηλέφωνο;
Η τιμή στο επίσημο κατάστημα θα είναι αυτή μέχρι τον Ιούλιο που συνήθως βγάζει το επόμενο μοντέλο!

Οπότε ορμα.

Καλύτερη τιμή θα βρεις λογικά σε κινεζομαγαζο μενοτι συνεπάγεται για εγγύηση, τελωνείο κλπ,κλπ.

Δεν είναι περίεργο που δε γίνεται στο δικό μου; Πέρασα και το update προχθες αλλά πάλι τα ίδια.
Το έχεις αναφέρει και παλαιότερα ε;

Κάνε ενα κόπο να πάρεις ενα back up τα πάντα και κάνε επαναφορά εργοστασιακών!!

Απο την οθόνη έξω μέχρι και σε μηνύματα απαντάς χωρίς να ξεκλειδώσεις τη συσκευή.. Εννοείται οτι κάτι δεν έχει κάτσει καλα.

Το έκανε απο την αρχή ή μετά απο κάποια αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

νομιζω παιζει ρολο η εκδοση.εκανα πριν λιγο τη μεγαλη εκδιση και εβγαλε Estimated dispatch Dec 12, 2017

 

παιδια πως μπορω να μαθω αν προχωρησε η παραγγελια?ακομα το παραπανω βγαζει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή στο επίσημο κατάστημα θα είναι αυτή μέχρι τον Ιούλιο που συνήθως βγάζει το επόμενο μοντέλο!

Οπότε ορμα.

Καλύτερη τιμή θα βρεις λογικά σε κινεζομαγαζο μενοτι συνεπάγεται για εγγύηση, τελωνείο κλπ,κλπ.

Το έχεις αναφέρει και παλαιότερα ε;

Κάνε ενα κόπο να πάρεις ενα back up τα πάντα και κάνε επαναφορά εργοστασιακών!!

Απο την οθόνη έξω μέχρι και σε μηνύματα απαντάς χωρίς να ξεκλειδώσεις τη συσκευή.. Εννοείται οτι κάτι δεν έχει κάτσει καλα.

Το έκανε απο την αρχή ή μετά απο κάποια αναβάθμιση;

 

Βαριέμαι να το σετάρω από την αρχή αυτό είναι το θέμα... Ναι από την αρχή δεν μπορούσα να διώξω τις ειδοποιήσεις από την οθόνη κλειδώματος. Αυτό κι η ένταση του ήχου έχουν θέματα. Κατα τ'άλλα πετάει. Κι η μπαταρία τούμπανο

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Για να μπλοκάρετε διαφημίσεις τι χρησιμοποιείτε? Είχα βολεύει στην lollipop στο g2 με το adaway απλά διαβάζω ότι τώρα με το magisk αν ενεργοποιήσω το systemless host δεν περνάει το safety net.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να μπλοκάρετε διαφημίσεις τι χρησιμοποιείτε? Είχα βολεύει στην lollipop στο g2 με το adaway απλά διαβάζω ότι τώρα με το magisk αν ενεργοποιήσω το systemless host δεν περνάει το safety net.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Πριν λίγο ρωτούσα στο νήμα του oneplus 5 περι Magisk και SuperSU! :)

Τι προτείνετε εσείς παιδιά απ' τα 2 αυτά; Διαβάζω για παράδειγμα ότι κάποιες εφαρμογές δεν παίζουν με Magisk!

Link to comment
Share on other sites

Για να μπλοκάρετε διαφημίσεις τι χρησιμοποιείτε? Είχα βολεύει στην lollipop στο g2 με το adaway απλά διαβάζω ότι τώρα με το magisk αν ενεργοποιήσω το systemless host δεν περνάει το safety net.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Παλιά όταν ρούταρα τα κινητά μου χρησιμοποιούσα το adaway. Έτσι νομίζω λεγόταν

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Για να μπλοκάρετε διαφημίσεις τι χρησιμοποιείτε? Είχα βολεύει στην lollipop στο g2 με το adaway απλά διαβάζω ότι τώρα με το magisk αν ενεργοποιήσω το systemless host δεν περνάει το safety net.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Μια χαρά περνάει με ενεργοποιημένη την επιλογή (14.5)

Link to comment
Share on other sites

Το 14.5 είναι stable ή beta? Το 14 έχω. Επίσης το αρχείο hosts του έχεις αλλάξει διαδρομή ή το αφήνεις στο /system?

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρά περνάει με ενεργοποιημένη την επιλογή (14.5)
Πριν λίγο ρωτούσα στο νήμα του oneplus 5 περι Magisk και SuperSU! :)

Τι προτείνετε εσείς παιδιά απ' τα 2 αυτά; Διαβάζω για παράδειγμα ότι κάποιες εφαρμογές δεν παίζουν με Magisk!

Ακόμα προσπαθώ να τα ξεδιαλύνω και εγώ φίλε. Μέχρι πρότινος ήμουν παραδοσιακός με lollipop και su!!

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα magisk 14 και έβαλα 14.5. Έχω πρόβλημα μόνο με την εφαρμογή της πειραιως παρότι έχω βάλεις την εφαρμογή σε αυτές που "κρύβονται".
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το 14.5 είναι stable ή beta? Το 14 έχω. Επίσης το αρχείο hosts του έχεις αλλάξει διαδρομή ή το αφήνεις στο /system?

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακόμα προσπαθώ να τα ξεδιαλύνω και εγώ φίλε. Μέχρι πρότινος ήμουν παραδοσιακός με lollipop και su!!

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Beta είναι, δεν έκανα κάτι άλλο εκτός από το να ενεργοποιήσω τη ρύθμιση

Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις εφαρμογες ανεξαιρετως. Δεν μπορω να τα διώξω με τίποτα! Ρε παιδιά μια βοήθεια να πούμε!!

 

Πάω στοίχημα ότι στις ρυθμίσεις των ειδοποιήσεων έχεις επιλέξει για την οθόνη κλειδώματος να αποκρύπτεται το ευαίσθητο περιεχόμενο ενώ όσοι σου γράφουν ότι στο δικό τους κινητό οι ειδοποιήσεις φεύγουν έχουν επιλέξει να εμφανίζεται όλο το περιεχόμενο των ειδοποιήσεων (το default δλδ). Έπεσα μέσα;

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Πάω στοίχημα ότι στις ρυθμίσεις των ειδοποιήσεων έχεις επιλέξει για την οθόνη κλειδώματος να αποκρύπτεται το ευαίσθητο περιεχόμενο ενώ όσοι σου γράφουν ότι στο δικό τους κινητό οι ειδοποιήσεις φεύγουν έχουν επιλέξει να εμφανίζεται όλο το περιεχόμενο των ειδοποιήσεων (το default δλδ). Έπεσα μέσα;

 

Χαχα ναι ισχύει ότι έτσι φεύγουν. Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να μη φεύγουν κι όταν δεν εμφανίζεται το περιεχόμενο των ειδοποιήσεων! Τέλος πάντων, δεν είναι τόσο σημαντικό έτσι κι αλλιώς. Το μεγαλύτερο bug για μένα είναι η αυξομοίωση του ήχου. Σε άλλες εφαρμογές λειτουργεί και σε άλλες όχι όταν η οθόνη είναι σβηστή.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να μαθω αν προχωρησε η παραγγελια?ακομα το παραπανω βγαζει

 

Αν πατήσεις πάνω στην παραγγελία δε σου ανοίγει απο κατω πιο αναλυτικά; Εμενα ελεγε 11 dispatch αλλα ολη μερα χτες ειχε εμφανισει 11 και ελεγε Order is processing... Δε το εστειλαν χτες τελικα και σημερα ειπε Dec 12 - Shipment has been sent out και εχει και κουμπι Track now.

Link to comment
Share on other sites

Είχα magisk 14 και έβαλα 14.5. Έχω πρόβλημα μόνο με την εφαρμογή της πειραιως παρότι έχω βάλεις την εφαρμογή σε αυτές που "κρύβονται".
Με την εφαρμογή τής Πειραιώς έχω Και εγώ πρόβλημα , είμαι με magisk 14.5.Αν και λιγο δύσκολο θα ψάξω να δω αν βρω ένα παλιότερο apk μήπως Και δουλέψει.

 

Sent from my Oneplus 5T

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή τής Πειραιώς έχω Και εγώ πρόβλημα , είμαι με magisk 14.5.Αν και λιγο δύσκολο θα ψάξω να δω αν βρω ένα παλιότερο apk μήπως Και δουλέψει.

 

Sent from my Oneplus 5T

 

Ναι σε παρακαλώ. Δεν δουλεύει ούτε η καινούργια εφαρμογή ούτε η παλιά...

 

Πληκτρολογωντας *#06# μου βγάζει δύο Imei. Γνωρίζετε γιατί; λόγω δικαρτου;

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας...!!!:)

 

μοιυ εβγαλε αυτο το μηνυμα στην σελιδα της DHL

 

6 Αναχώρησε από τον σταθμό LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 06:10

1 Τεμάχιο

 

Εκτιμώμενη ημ/νία παράδοσης:

Τετάρτη, Δεκέμβριος 13, 2017

Έως το τέλος της ημέρας

1 Τεμάχιο

 

ειναι τυπικοι στης ημερομηνιες και ωρες που λενε ??? εχω βαλει παραγγελια με priority

 

να περιμενω σημερα σπιτι ή να φυγω ????? :):):):)

 

ειναι κανεις απο θεσσαλονικη που το εχει κανει παραγγελια με αυτο τον τροπο ???

 

 

ευχαριστω !!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...