Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ' ευχαριστώ φίλε μου! Το LG G2 το είχαμε αλλάξει τα φώτα, κάθε λίγο άλλη rom! Επειδή σκέφτομαι να ρουτάρω και να βάλω TWRP απ' τις πρώτες μέρες γι' αυτό ρωτάω τι παίζει. Αν μου βγάλει π.χ. ένα άσχετο πρόβλημα σε λίγο καιρό, ας πούμε ακουστικό ή κάποιο κουμπί το στέλνω δηλαδή όπως είναι..... ρουταρισμένο;

Γιατί και στα G2 ίσχυε η εγγύηση, αλλά εννοείτε δεν το έστελνες ρουταρισμένο!! Επρεπε να το κάνεις ''μαμά'', χωρίς root και custom recovery για να ισχύσει η εγγύηση!

 

Δεν χάνεις και κάτι αν το κάνεις μαμα προκειμένου να είσαι καλυμμένος.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα ,αν ενδιαφέρεται κάποιος για 2 ημερών 5t 8/128 αγρατσουνιστο εννοείται μαζί με την ακριβή carbon θήκη ας μου στείλει pm από Αθήνα μονο

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα δευτερα 4 δεκ εκανα και εγω παραγγελια ! και μου εχουν δωσει αυτους τους χρονους αποστολης και παραδωσης !

 

Dec 4, 2017 03:46 pm

Shipment is processing.

Estimated dispatch: Dec 11, 2017 Estimated delivery: Dec 13, 2017

Dec 4, 2017 03:45 pm

Payment is pending.

 

 

ειναι πρωτη φορα που αγοραζω κινητο απο ξενο site :lol::lol:

 

ειναι τυπικοι στις ημερομηνιες που λενε ????

 

εχω βαλει priority αποστολη !

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τελικά παράγγειλα και εγώ σήμερα 8 /128. Έρχεται στις 14 /12 λέει. Εύχομαι ολα καλα. Παρεμπιπτόντως δίνω το s8 μου. Orchid Grey 64GB. Όποιος θέλει ας μου στείλει pm. Thanks
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έκανα κι εγώ τη μεταβαση στο 5t από lg g5. Μέχρι στιγμής είμαι εξαιρετικά ευχαριστημένος. Η εμπειρία χρήσης είναι φανταστική. Πραγματικά εξαιρετική υλοποίηση του λογισμικού. Η μπαταρία άριστη και η οθόνη φοβερή. Για την κάμερα μέχρι στιγμής έχω να πω πως είναι αρκετά καλή. Πολύ καλή τη μέρα και αξιοπρεπής σε χαμηλό φωτισμό. Το hq mode το χρησιμοποιεί κάποιος; Εγώ το δοκίμασα και νομίζω πως σε λίγο φως δίνει καλύτερα αποτελέσματα από το hdr. Γενικά θεωρώ πως είναι μια συσκευή που σίγουρα αξίζει τα χρήματα της γιατί προσφέρει συνολικά μια από τις καλύτερες εμπειρίες χρήσης σε Android.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ότι έχω βγάλει σε HQ έχει πιο πολύ θόρυβο..

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος που να βλεπει ταινίες σε mkv αρχεία στη συσκευή? εγώ μερικά που δοκίμασα δεν τρέχανε σωστά μετά από λίγη ώρα ο ήχος και η εικόνα δε συμβαδίζουν ενώ στο pc είναι νορμαλ δοκίμασα με όλους τους players

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τελικά παράγγειλα και εγώ σήμερα 8 /128. Έρχεται στις 14 /12 λέει. Εύχομαι ολα καλα. Παρεμπιπτόντως δίνω το s8 μου. Orchid Grey 64GB. Όποιος θέλει ας μου στείλει pm. Thanks

 

Να σε ρωτήσω, πήγες στην έκδοση 8/128 για την μνήμη ή για τον αποθηκευτικό χώρο;

Είμαι και εγώ σε σκέψεις για την έκδοση που θα πάρω, απλά από αποθηκευτικό χώρο ποτέ δεν χρειαζόμουν πολύ σε κανένα κινητό μου, οπότε κλείνω στην 6/64!

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω, πήγες στην έκδοση 8/128 για την μνήμη ή για τον αποθηκευτικό χώρο;

Είμαι και εγώ σε σκέψεις για την έκδοση που θα πάρω, απλά από αποθηκευτικό χώρο ποτέ δεν χρειαζόμουν πολύ σε κανένα κινητό μου, οπότε κλείνω στην 6/64!

 

Ήμουν στο ίδιο δίλημμα. Διάλεξα τη μεγάλη έκδοση λόγω αποθηκευτικου χώρου. Σκέφτηκα γιατί να μην μπορώ να τραβήξω πολλά βιντεακια 4k? Αν ήταν 100€ και η διαφορά ίσως δεν το επέλεγα ..... Σκέφτηκα καλύτερα να τον έχω τον χώρο παρά όχι....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω, πήγες στην έκδοση 8/128 για την μνήμη ή για τον αποθηκευτικό χώρο;

Είμαι και εγώ σε σκέψεις για την έκδοση που θα πάρω, απλά από αποθηκευτικό χώρο ποτέ δεν χρειαζόμουν πολύ σε κανένα κινητό μου, οπότε κλείνω στην 6/64!

 

Η αλήθεια είναι ότι 8 gb καλύτερα από 6 gb για μνήμη και ακόμα 60 ευρω στα τόσα λεφτά που θα δώσουμε δεν είναι τίποτα. Χωρια που τα 8/128 έρχονται πιο γρήγορα ημερολογιακα από ότι το 6/64.Μου έλεγε 22 Δεκεμβρίου το μικρό ενώ 14 για το μεγάλο.!

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι 8 gb καλύτερα από 6 gb για μνήμη και ακόμα 60 ευρω στα τόσα λεφτά που θα δώσουμε δεν είναι τίποτα. Χωρια που τα 8/128 έρχονται πιο γρήγορα ημερολογιακα από ότι το 6/64.Μου έλεγε 22 Δεκεμβρίου το μικρό ενώ 14 για το μεγάλο.!

 

Άρα πρακτικά προτείνετε αν κάποιος έχει τα +60€ να πάει στην 8/128 έκδοση;;

Θέλω να πω μόνο κερδισμένος μπορείς να βγεις ή έχει και τα αρνητικά της αυτή η έκδοση σε σχέση με την 6/64;;

Κάπου διάβασα ας πούμε, πώς όπως και να 'χει το λειτουργικό προς το παρών μπορεί να δει και να χρησιμοποιήσει μέχρι 6GB Ram, ή οτι στα 8GB έχει λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας. Ισχύουν αυτά;;

Επίσης αν παραγγείλω το 8/128 αύριο μεσημεράκι το οποίο λέει "Ships Immidiately" και το παραγγείλω με Priority, μέχρι Πέμπτη μεσημεράκι θα είναι Θεσσαλονίκη θεωρητικά;

Edited by SubGam3R
Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε ρουτ με magisk για βελτίωση των φωτό μπορείτε να περάσετε το παρακάτω module

 

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3714595

 

Δεν λέω ότι αλλάζει εντελώς η ποιότητα των εικόνων αλλά σίγουρα αποθηκεύει περισσότερη πληροφορία. Εμένα οι φωτό συνήθως ήταν ως 3,5 MB και μετά το module οι φωτό φτάνουν λίγο πάνω από 5mb.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Δεν ξέρω αν είναι placebo effect αλλά μια μικρή βελτίωση την βλέπω..

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ το Oxygen Updater. Όντως κατέβασα και εγκατέστησα ένα update κάπου στα 240ΜΒ. Για να δούμε...
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

http://www.businessinsider.com/pixel-2-vs-oneplus-5t-camera-comparison-2017-12/#the-pixel-2-xl-has-a-face-retouching-mode-that-makes-selfies-look-a-lot-better-and-it-can-take-selfies-with-portrait-mode-too-10

 

OP 5T vs Pixel 2 XL camera comparison.

Το 5Τ στέκεται μια χαρά απέναντι στο καλύτερο φωτογραφικό smartphone

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασες σε 5Τ ;;

Το είχα φλασαρει στο 5αρι γι'αυτό..

Κάνει;

Το τρέχω από σήμερα το μεσημέρι χωρίς πρόβλημα..

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει και σε κάποιον άλλον κάποια στιγμή μέσα στην μέρα να χάνεται το σήμα κινητής τηλεφωνίας και μετά από δευτερόλεπτα να ξαναέρχεται; το έχει παρατηρήσει κάποιος;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανείς που προέρχεται απο nexus 6p; θα ήθελα απόψεις για κάμερα - ταχύτητα.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει και σε κάποιον άλλον κάποια στιγμή μέσα στην μέρα να χάνεται το σήμα κινητής τηλεφωνίας και μετά από δευτερόλεπτα να ξαναέρχεται; το έχει παρατηρήσει κάποιος;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα,λογικά το έχεις στο αυτόματο 4g,3g,2g υποθέτω ? Αν είναι έτσι ψάχνει κάθε φορά οπότε πιθανότατα για αυτό έχει αυτά τα σκαμπανεβάσματα...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά..από ότι φαίνεται ο arnova το πήρε λίγο προσωπικά το θέμα με το port της κάμερας και τις κουκίδες που εμφανίζονται σε 5 & 5t. Ας ελπίζουμε στα καλύτερα..διαβάστε τα τελευταία σχόλια

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3655215

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανείς που προέρχεται απο nexus 6p; θα ήθελα απόψεις για κάμερα - ταχύτητα.

 

Προφανώς πιο γρήγορο το 5T, με πολύ καλύτερη αυτονομια, ψυχρό (σε αντίθεση με το 6P που με το παραμικρό ζεσταίνεται με αποτέλεσμα να ρίχνει τις επιδόσεις του ο επεξεργαστής), πιο γρήγορη φόρτιση το 5T. Σε συνθήκες με μπόλικο φωτισμό η κάμερα και των δύο συσκευών είναι εξίσου καλή, σε συνθήκες ρε χαμηλού φωτισμού υπερτερεί το 6P. Και σε λεπτομέρεια και σε χρωματική ακρίβεια. Ο ήχος είναι δυνατός και στα δύο, με τα ηχεία του 6P να κερδίζουν λόγω καλύτερης θέσης.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας ! εχω κανει παραγγελια ενα 5τ ! σημερα που μπηκα να δω την πορεια της παραγγελιας ειδα οτι αλλαξαν οι ημερομηνιες μια μερα μετα απο οτι ηταν !

 

ξερει κανεις τι μπορει να παιζει ??? ευχαριστω !!!!

 

Dec 11, 2017 06:39 am

Order is processing.

Dec 4, 2017 03:46 pm

Shipment is processing.

Estimated dispatch: Dec 12, 2017 Estimated delivery: Dec 14, 2017

Dec 4, 2017 03:45 pm

Payment is pending.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...