Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση. Πως μπορείς γρήγορα να επιλέξεις την έξοδο ήχου από ακουστικά Bluetooth; Είδα έχει επιλογή στις ρυθμίσεις για να έχεις ξεχωριστά τηλέφωνο και μουσική από τα Bluetooth ακουστικά. Εγώ όμως θέλω να έχω μόνο τα τηλεφωνήματα από τα ακουστικά και την γρήγορη επιλογή πότε θα ακούσω τη μουσική από τα ακουστικά και πότε από το ηχείο του τηλεφώνου χωρίς να πηγαίνω στις ρυθμίσεις κάθε φορά.
Link to comment
Share on other sites

μετα απο s7 edge,lg g6,mi max,mate 10 lite που ειχα το τελευταιο τριμηνο ειπα να το δοκιμασω και αυτο να δουμε αν εχει το κατι παραπανω που θα με κανει να το κρατησω.ξερουμε ποτε θα παρει την oreo?επισης απο οσο ξερω αν ξεκλειδωσεις τον bootloader το κανεις root δεν χανεις την εγγυηση,το ιδιο ισχυει και αν περασεις αλλη rom? Edited by paolo21r
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Γενικά έχουν άψογο σέρβις... Όπως έχει αναφερθεί στην βγαίνει από την εγγύηση αν το πειράξεις...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

μετα απο s7 edge,lg g6,mi max,mate 10 lite που ειχα το τελευταιο τριμηνο ειπα να το δοκιμασω και αυτο να δουμε αν εχει το κατι παραπανω που θα με κανει να το κρατησω.ξερουμε ποτε θα παρει την oreo?επισης απο οσο ξερω αν ξεκλειδωσεις τον bootloader το κανεις root δεν χανεις την εγγυηση,το ιδιο ισχυει και αν περασεις αλλη rom?

Πως το βλεπεις σε σχεση με το Lg G6?

Ειμαι ακριβως σε αυτη την μεταβαση απλα δεν εχω παραλαβει ακομα το 5t.

Link to comment
Share on other sites

εδώ review της συσκευής με OxygenOS 4.7.4

βελτιώσεις στην κάμερα, και λιγο διαφορετικό το app

 

https://www.androidheadlines.com/2017/12/oneplus-5t-review-turbo-charged-living-large.html

 

οπου να ναι λογικά θα έρθει κατα 'δω :D

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω το εχω παρει ακομα στα χερια μου σημερα το παράγγειλα
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!

Είμαι χρήστης iPhone χρόνια τώρα από το iPhone 4. Έμεινα μέχρι και σήμερα στο iPhone 6 το οποίο και θέλω πλέον μετά από 3 χρόνια να αναβαθμίσω σε μεγαλύτερη οθόνη, καλύτερο hardware, μεγαλύτερη μπαταρία κ.τ.λ

Προσωπικά περίμενα το iPhone X, αλλά η τιμή σε σχέση με αυτά που προσφέρει για μένα πάντα είναι το λιγότερο ξεφτίλα και δεν μπορώ να διαθέσω τα χρήματα αυτά.

Αποφάσισα με βαριά καρδία αφού η μετάβαση συνήθως είναι δύσκολη να πάω σε Android. Ξεκίνησα για κινητό Xiaomi, ψάχτηκα αρκετά, έλεγα για το Mi A1 το οποίο έχει τρομερή τιμή γι'αυτά που προσφέρει και Stock Android αλλά κάτι δεν μου γεμίζει το μάτι.

Μετά απέρριψα το Huawei Mate 10 Pro σε σύγκριση πάντα με το OnePlus 5T αφού έχουν 300€(!!!) διαφορά και αυτά που προσφέρουν, αν εξαιρέσει κανείς την κάμερα η οποία δεν με καίει (θέλω απλώς κάτι αξιόλογο για τα λεφτά που δίνω) δεν έχουν τρομερές διαφορές.

Επίσης διαβάζω ότι το OxygenOS είναι ότι κοντινότερο σε Stock Android και θα έχω την πιο ομαλή μετάβαση από το iOS της Apple.

Σκέφτομαι να παραγγείλω το κινητό μέσα στις γιορτές να μου το κάνω δώρο.

Θα ήθελα όμως τις γνώμες σας γενικότερα για την εμπειρία σας με την OnePlus αλλά και ειδικότερα με το συγκεκριμένο κινητό όσοι το έχετε στα χερία σας. Υπάρχουν θέματα, είτε Software είτε Hardware; Ισχύουν όλα αυτά που διαβάζω και βλέπω για ομαλή μετάβαση από iOS σε Android για το OxygenOS;

Εμένα όλα αυτά που προσφέρει το κινητό στην τιμή που τα προσφέρει με υπερκαλύπτουν θα έλεγα από τα βίντεο και τα αρθρα που έχω δει. Δυνατή μπαταρία, μεγάλη αλλά βολική οθόνη, δεν κολλάει πουθενά! Διαβάζω όμως για μικρό προβληματάκια βέβαι αυτά υπάρχουν πάντα απλά θα ήθελα μερικές διευκρηνήσεις και απόψεις.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Γενικά έχουν άψογο σέρβις... Όπως έχει αναφερθεί στην βγαίνει από την εγγύηση αν το πειράξεις...

 

Δεν χάνεται η εγγύηση αν ρουταριστει ή περαστεί άλλη ρομ.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!

Είμαι χρήστης iPhone χρόνια τώρα από το iPhone 4. Έμεινα μέχρι και σήμερα στο iPhone 6 το οποίο και θέλω πλέον μετά από 3 χρόνια να αναβαθμίσω σε μεγαλύτερη οθόνη, καλύτερο hardware, μεγαλύτερη μπαταρία κ.τ.λ

Προσωπικά περίμενα το iPhone X, αλλά η τιμή σε σχέση με αυτά που προσφέρει για μένα πάντα είναι το λιγότερο ξεφτίλα και δεν μπορώ να διαθέσω τα χρήματα αυτά.

Αποφάσισα με βαριά καρδία αφού η μετάβαση συνήθως είναι δύσκολη να πάω σε Android. Ξεκίνησα για κινητό Xiaomi, ψάχτηκα αρκετά, έλεγα για το Mi A1 το οποίο έχει τρομερή τιμή γι'αυτά που προσφέρει και Stock Android αλλά κάτι δεν μου γεμίζει το μάτι.

Μετά απέρριψα το Huawei Mate 10 Pro σε σύγκριση πάντα με το OnePlus 5T αφού έχουν 300€(!!!) διαφορά και αυτά που προσφέρουν, αν εξαιρέσει κανείς την κάμερα η οποία δεν με καίει (θέλω απλώς κάτι αξιόλογο για τα λεφτά που δίνω) δεν έχουν τρομερές διαφορές.

Επίσης διαβάζω ότι το OxygenOS είναι ότι κοντινότερο σε Stock Android και θα έχω την πιο ομαλή μετάβαση από το iOS της Apple.

Σκέφτομαι να παραγγείλω το κινητό μέσα στις γιορτές να μου το κάνω δώρο.

Θα ήθελα όμως τις γνώμες σας γενικότερα για την εμπειρία σας με την OnePlus αλλά και ειδικότερα με το συγκεκριμένο κινητό όσοι το έχετε στα χερία σας. Υπάρχουν θέματα, είτε Software είτε Hardware; Ισχύουν όλα αυτά που διαβάζω και βλέπω για ομαλή μετάβαση από iOS σε Android για το OxygenOS;

Εμένα όλα αυτά που προσφέρει το κινητό στην τιμή που τα προσφέρει με υπερκαλύπτουν θα έλεγα από τα βίντεο και τα αρθρα που έχω δει. Δυνατή μπαταρία, μεγάλη αλλά βολική οθόνη, δεν κολλάει πουθενά! Διαβάζω όμως για μικρό προβληματάκια βέβαι αυτά υπάρχουν πάντα απλά θα ήθελα μερικές διευκρηνήσεις και απόψεις.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

Αν και μη κάτοχος της συσκευής πιστεύω ότι κάνεις την καλύτερη επιλογή σε android σε τιμή άκρως δελεαστική είτε στα 6/64 είτε επιλέξεις το 128αρι.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο απο το 100% πληρους φορτισεις πεφτει η μπαταρια στο 93-95% σε λιγο χρονο ?

και κατω απο αυτο το ποσοστο στην ουσια ξεκιναει η αποδοση της εξαιρετικης μπαταριας που εχει η συσκευη .

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι σιγουρο;το αναφερει καπου για την εγγυηση;

 

Δεν το προτείνουν μεν αλλά δεν το απογορευουν....

 

https://oneplus.net/global/support/faq#85000001

 

Επειδή δεν ανοίγει η ερώτηση, γραψε στο search "Root"

 

"" The technical process of rooting or unlocking the bootloader does not void the warranty of a OnePlus device. However, we strongly suggest for you to only root or unlock the bootloader of your OnePlus device if you are confident in your understanding of the risks involved.

By accessing resources regularly unavailable to the software, you may damage your hardware during or after the procedure. Such damage is not covered under warranty. In warranty handling, we will first need to verify that any faulty behavior is unrelated to rooting / unlocking.""

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα.Ηθελα απλα μια διευκρίνιση οσο αναφορά το θέμα κάμερα.Ειναι τόσο απογοητεύτηκα τα αποτελέσματα ώστε να κάνουν κάποιον να ακυρώσει την παραγγελία για το τηλέφωνο ;;Δυστυχώς βλέπω αρνητική αξιολόγηση στα σχόλια ,σχεδόν απο όλους , σχετικά με τις δυνατότητες της φωτογραφικής.Δεν καλύπτει τις προσδοκίες σας ή απλα ειναι τόσο κακή που ταιριάζει σε ενα τηλέφωνο πολυ λιγότερων χρημάτων;
Link to comment
Share on other sites

Γενικά έχουν άψογο σέρβις... Όπως έχει αναφερθεί στην βγαίνει από την εγγύηση αν το πειράξεις...

 

Εγγύηση δεν χάνεις ,αυτό ειναι σίγουρο ,όπως και ειναι πολύ εύκολο να περάσεις stock rom /stock recovery /relock bootloader /και είσαι έτοιμος χωρίς να φαίνεται οτι πείραξες την συσκευή ,δεν είναι samsung .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα.Ηθελα απλα μια διευκρίνιση οσο αναφορά το θέμα κάμερα.Ειναι τόσο απογοητεύτηκα τα αποτελέσματα ώστε να κάνουν κάποιον να ακυρώσει την παραγγελία για το τηλέφωνο ;;Δυστυχώς βλέπω αρνητική αξιολόγηση στα σχόλια ,σχεδόν απο όλους , σχετικά με τις δυνατότητες της φωτογραφικής.Δεν καλύπτει τις προσδοκίες σας ή απλα ειναι τόσο κακή που ταιριάζει σε ενα τηλέφωνο πολυ λιγότερων χρημάτων;

Οχι βεβαια... εγω προερχομαι απο s7 edge το οποιο ειχε πολυ καλη καμερα. Η καμερα το 5τ με καλυψε ειναι καλη την ημερα και καλη προς μετρια το βραδυ, για τα δικα μου στανταρ. Το καλο ειναι οτι μεσω software απ οτι βλεπω υπαρχουν περιθώρια βελτιωσης οποτε δεν θα ακυρωνα την παραγγελια μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελεια!!! αρκει να διορθωσαν βεβαια και το σπαστικο θεμα με την γκαλερι που δεν εμφανιζει σε ξεχωριστο φακελο τις φωτογραφιες που τραβας με την καμερα.

Edited by em_seven
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο απο το 100% πληρους φορτισεις πεφτει η μπαταρια στο 93-95% σε λιγο χρονο ?

και κατω απο αυτο το ποσοστο στην ουσια ξεκιναει η αποδοση της εξαιρετικης μπαταριας που εχει η συσκευη .

Ναι φίλε μου και εγώ αυτό ανέφερα σε προηγούμενο σχόλιο..

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως ειναι το adaptive mode ? αν ειναι ενεργοποιημενο τρωει περισσοτερη μπαταρια ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα Vpn Καναδά και κατεβαίνει παίδες.

Βαλτε Opera Vpn απο Playstore και επιλέξτε Καναδά.f9d617d03c587cfe2875506abc14b40c.jpg979766f5ea8c0a758063b80f7d0f8015.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα Vpn Καναδά και κατεβαίνει παίδες.

Βαλτε Opera Vpn απο Playstore και επιλέξτε Καναδά.f9d617d03c587cfe2875506abc14b40c.jpg979766f5ea8c0a758063b80f7d0f8015.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πες μας εντυπωσεις απο καμερα

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Στις 17.00 σημερα αναχωρησε απο Πολωνια.

Λετε να το εχω μεχρι το Σ/Κ?

 

Πολύ πιθανό να στο φέρουν αύριο.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα Vpn Καναδά και κατεβαίνει παίδες.

Βαλτε Opera Vpn απο Playstore και επιλέξτε Καναδά.f9d617d03c587cfe2875506abc14b40c.jpg979766f5ea8c0a758063b80f7d0f8015.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάνε καμία δοκιμή σε νυχτερινές φωτό , ανέβασε και καμία αν μπορείς . Άντε μπας και το παραγγείλω και εγώ σήμερα

Link to comment
Share on other sites

Λες να μας κανουν τετοια εκπληξη?:)

Και εγω νομιζα για την επομενη εβδομαδα!

 

Ψάχνω να βρω το δικό μου δρομολόγιο αλλά εμένα είχε φύγει Παρασκευή από εκεί οπότε μας έπιασε σαββατοκύριακο.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...