Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια να ρωτησω αν η oneplus εχει κατι αντίστοιχο με την samsung στο θέμα backup? online ή μεσο pc και σε περίπτωση που συμβεί κατι να ερθουν όλα οπως ήταν ( ακομα και η αρχική οθόνη)

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

OnePlus switch, νομίζω όμως δεν κρατάει τις ρυθμίσεις των εφαρμογών

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησα πρώτη φορά βιντεοκλήση στο σκαηπ από το κινητό (μέχρι τώρα μόνο σε πισι)

και το βίντεο στην οθόνη ήταν μόνο στη μέση και όχι full screen. Το ίδιο και με το άτομο που μιλούσα το οποίο ήταν σε λάπτοπ και με έβλεπε μόνο στο κέντρο της οθόνης του κ αυτό σε landscape και όχι κάθετα.

Έψαξα τις ρυθμίσεις του σκαηπ αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό. Ρυθμίζεται από κάπου στο κινητό ή έτσι είναι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .

Μπορει καποιος η καποιοι που εχουνε ειτε τα 6 ειτε τα 8 ram ποση μνημη τους περισσεύει ?

Ειναι αδυνατο να διαβασω 335 σελιδες .

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .

Μπορει καποιος η καποιοι που εχουνε ειτε τα 6 ειτε τα 8 ram ποση μνημη τους περισσεύει ?

Ειναι αδυνατο να διαβασω 335 σελιδες .

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων .

Αυτό που ρωτάς είναι σχετικό. Εξαρτάται από το ποιες και πόσες εφαρμογές έχει εγκατεστημένες κάποιος και τρέχουν στο παρασκήνιο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .

Μπορει καποιος η καποιοι που εχουνε ειτε τα 6 ειτε τα 8 ram ποση μνημη τους περισσεύει ?

Ειναι αδυνατο να διαβασω 335 σελιδες .

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων .

6 ram για stock android είναι super αρκετά!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .

Μπορει καποιος η καποιοι που εχουνε ειτε τα 6 ειτε τα 8 ram ποση μνημη τους περισσεύει ?

Ειναι αδυνατο να διαβασω 335 σελιδες .

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων .

Εγώ, σε 8αρι 128gb, έχω συνήθως 35 με 40% free ram!

Σπάνια πέφτει κάτω από 30%! Ειδικά αν κάνεις reboot ανά 2-3 μέρες δύσκολα γεμίζει! Με τη δική μου χρήση βέβαια!

Αυτά είναι όλα σχετικά! Ανάλογα τι έχει ο καθένας στο κινητό του και ανάλογα τη χρήση του!

Γενικώς πιστεύω 6gb vs 8gb οι διαφορές στην εμπειρία χρήσης είναι αμελητέες! Η κυριότερη διαφορά που πιστεύω καθορίζει την επιλογή του μοντέλου είναι η internal storage! Αν θέλεις άφθονο χώρο για "αντοχή" στο χρόνο, πας σε 128αρι.

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με 6 RAM αφήνει παντα γύρω στα 2, δηλαδή το 1/3 ελεύθερο, αλλά η δουλεια της Ραμ είναι να γεμίζει

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανένας θέμα με χαμένες κλήσεις;

Δεν εκανα το update ακόμα το αναβάλλω συνέχεια λέτε να φταίει αυτό;

Τελευταία μου το κάνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανένας θέμα με χαμένες κλήσεις;

Δεν εκανα το update ακόμα το αναβάλλω συνέχεια λέτε να φταίει αυτό;

Τελευταία μου το κάνει αυτό.

 

Δεν μου έχει τύχει τέτοιο περιστατικό Μάριε ούτε με open beta 6 ούτε με την 8.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι θα ήθελα, από βλέπουμε πόση ram έχουμε από 6ή8 που διαθέτει η συσκευή; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι θα ήθελα, από βλέπουμε πόση ram έχουμε από 6ή8 που διαθέτει η συσκευή; Ευχαριστώ
Ρυθμίσεις> κατω κάτω σχετικά με το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις> κατω κάτω σχετικά με το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απάντηση δεν το είπα σωστά αυτό που θέλω, ήθελα να ρωτήσω πόση ram απομένει επί τις% από τα 6ή8g , που το βρίσκουμε; Αν μπορείς να μου πεις; Και πάλι ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση δεν το είπα σωστά αυτό που θέλω, ήθελα να ρωτήσω πόση ram απομένει επί τις% από τα 6ή8g , που το βρίσκουμε; Αν μπορείς να μου πεις; Και πάλι ευχαριστώ
Αυτό το βλέπεις στις ρυθμίσεις >μνήμη αποθηκευτικου χώρου και πατάς εκεί που λέει μνήμη.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εμένα εκνευρίζει το ότι ξαφνικά σκοτεινιάζει κάπως η οθόνη όταν πας να τραβήξεις φωτό; Σήμερα έβγαζα με ένα Xiaomi A1 παράλληλα με το δικό μου και ειλικρινά εκνευρίστηκα, εγώ που δεν ασχολούμαι με τη φωτογραφία. Οι δε σελφι, κλάσεις ανώτερες από το δικό μου. Οι portrait επίσης. Δε θέλω να θίξω το θέμα κάμερα και να γράφουμε ατελείωτα κατεβατά, απλά έτυχε να βγάλω μερικές φωτός το σκ με 2 κινητά και να συγκρίνω. Φυσικά η ταχύτητα κι η αυτονομία του παραμένουν πιο πάνω από την κάμερα για μένα
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι θα ήθελα, από βλέπουμε πόση ram έχουμε από 6ή8 που διαθέτει η συσκευή; Ευχαριστώ

Κατεβασε το CPU-Z από playstore εάν θελεις αναλυση για τα ενδοτερα του κινητου σου!

Link to comment
Share on other sites

Πριν 3 μέρες δούλευε το game τώρα βγάζει αυτό το μυνημα ξέρει κάποιος τι παίζει; 99441fad854157c264825369b65ecc17.jpg

 

ONEPLUS A5010

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το βλέπεις στις ρυθμίσεις >μνήμη αποθηκευτικου χώρου και πατάς εκεί που λέει μνήμη.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ειχα την ίδια απορία και το ψάχνω ώρα τώρα ... Οχι εκει που λέει μνήμη βλέπεις την συνολική κατανάλωση μνήμης του κινητού ανα 3ωρα,6ωρα,12ωρα,ημέρα.. Δεν υπάρχει πουθενά να δεις πόσο % έχεις διαθέσιμο και να το βλέπεις να τρέχει live.. Ή μπορεί να υπάρχει και να μην το βρίσκω. Αν δεν υπάρχει όμως είναι τουλάχιστον ντροπιαστικό να μην το χει... 600 ευρώ κινητό και να μην έχει ένδειξη για το πόση μνήμη έχεις διαθέσιμη ανα πάσα στιγμή. Αν είναι δυνατόν

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Edited by roland_88

 OnePlus 10Pro & 5T

Link to comment
Share on other sites

Developer options - > running services
Πάλι καλά.. Γιατί δεν έβγαινε νόημα.

Thanks

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 OnePlus 10Pro & 5T

Link to comment
Share on other sites

Ειχα την ίδια απορία και το ψάχνω ώρα τώρα ... Οχι εκει που λέει μνήμη βλέπεις την συνολική κατανάλωση μνήμης του κινητού ανα 3ωρα,6ωρα,12ωρα,ημέρα.. Δεν υπάρχει πουθενά να δεις πόσο % έχεις διαθέσιμο και να το βλέπεις να τρέχει live.. Ή μπορεί να υπάρχει και να μην το βρίσκω. Αν δεν υπάρχει όμως είναι τουλάχιστον ντροπιαστικό να μην το χει... 600 ευρώ κινητό και να μην έχει ένδειξη για το πόση μνήμη έχεις διαθέσιμη ανα πάσα στιγμή. Αν είναι δυνατόν

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Το νόημα από μια καλή συσκευή είναι να μην σε απασχολεί πόσο ελεύθερη ram έχεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Το νόημα από μια καλή συσκευή είναι να μην σε απασχολεί πόσο ελεύθερη ram έχεις ;)

 

Ακριβώς έτσι δεν με απασχόλησε ποτέ εδώ που τα λέμε και σε κινητά με 4gb ram πόσο μάλλον εδώ.

Πριν 3 μέρες δούλευε το game τώρα βγάζει αυτό το μυνημα ξέρει κάποιος τι παίζει;

 

ONEPLUS A5010

 

Κανονικά μου το εμφανίζει.

0cffb849044b67cbcd7bffea27903e7a.jpg

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεται κανείς για oneplus 5t ας επικοινωνήσει μαζί μου με ΠΜ ή από το λινκ στην υπογραφή μου....

 

https://www.insomnia.gr/classifieds/item/1151321-oneplus-5t-%CE%BC%CE%B5-3-original-%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B5%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-nillkin-tempered-glass/

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...