Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να σας ρωτήσω κάτι. σκέφτομαι όταν βγει το op6 να μπω και εγώ στην παρέα σας μιας και έχω ακούσει τα καλύτερα μέχρι τώρα για την oneplus. με προβληματίζει μόνο ένα θέμα. αν πάει κάτι το κινητό και με δεδομένο ότι το πάρω από το official site τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση? πως τα πάει με το θέμα της εγγύησης? επίσης ισχύει ότι έχει πολύ λίγο έως καθόλου bloatware?

Bloatware το ελαχιστο ελαχιστο δυνατο δηλ που μεταφραζεται σε 3-4 google εφαρμογες μονο συν το καιρο που μπορεις να αφαιρεσεις και ενα app σημειώσεων.

Αντε και το app συμμετοχής σε oneplus forum που επίσης διαγράφετε.:p

 

Αν χρειαστείς service μιλάς μαζί τους και έρχεται ups παίρνει την συσκευή σου παει εξωτερικό και σε 1 με 2 εβδομάδες το παραλαμβανεις παλι απο ups.

Δωρεάν χωρίς χρέωση.

 

Αυτά αν δεν κανω λάθος.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=445307

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτήσω κάτι. σκέφτομαι όταν βγει το op6 να μπω και εγώ στην παρέα σας μιας και έχω ακούσει τα καλύτερα μέχρι τώρα για την oneplus. με προβληματίζει μόνο ένα θέμα. αν πάει κάτι το κινητό και με δεδομένο ότι το πάρω από το official site τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση? πως τα πάει με το θέμα της εγγύησης? επίσης ισχύει ότι έχει πολύ λίγο έως καθόλου bloatware?

 

Μόνο που η τιμή του αναμένεται να τσιμπήσει ένα 100αρικο πάνω σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες. Πολλά λεφτά πλέον

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ για τις απαντησεις. Εφυγε ενα αγχος που ειχα για την εγγυηση. Οποτε περιμενουμε να δουμε τελικα χαρακτηριστικά του op6 και φυσικα τιμη
Link to comment
Share on other sites

Μόνο που η τιμή του αναμένεται να τσιμπήσει ένα 100αρικο πάνω σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες. Πολλά λεφτά πλέον

 

Στο 8/256...

Προσωπικά, δε δίνω καμία πιθανότητα να ζητήσει 650 στο 6/128...

Ασε που εκτιμώ ότι ίσως να μην υπάρξει έκδοση 6/128.

Δική μου εικασία :

- 6/64 στα 569

-8/256 στα 669

Συν πλην 10-20 ευρώ από αυτές τις τιμές...

Δυο εκδόσεις και τέλος

Link to comment
Share on other sites

Αρκετες ειδοποιήσεις εμφανίζονται μονο όταν ξεκλειδωνω την συσκευή.

Γιατι συμβαινει αυτό?

 

Ειμαι σε stable 5.04.

Χωρις root κι με nova launcher.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετες ειδοποιήσεις εμφανίζονται μονο όταν ξεκλειδωνω την συσκευή.

Γιατι συμβαινει αυτό?

 

Ειμαι σε stable 5.04.

Χωρις root κι με nova launcher.

 

Τσέκαρε ρυθμίσεις-προηγμένες - διαχείριση προσφατων εφαρμογών, να μην ειναι ενεργοποιημενος ο βαθυς καθαρισμός.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις. Ο βαθύς καθαρισμός είναι ανενεργός και από το battery optimization έχω εξαιρέσει τις εφαρμογές. Το κυριότερο πρόβλημα είναι το gmail που δεν βρίσκεται στην λίστα των εφαρμογών για το βάλω στην εξαίρεση.
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η διάθεση της 8.1.0 stable.

Την παίρνει το 5αρι και σε λίγες μέρες μπορεί και ώρες και στο 5t.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έκανα μετάβαση από Mi mix 2 και μπήκα στην παρέα σας. είμαι με την τελευταία stable android 8.0.0 v 5.04 και αυτό που παρατήρησα είναι όταν μου κάνουν αναπάντητη ή δεν προλάβω να απαντήσω σε μια κλήση δεν μου το εμφανίζει πάλι σαν ειδοποίηση. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το ίδιο θέμα είχα αλλά άκρη δεν έβγαλα.

Δοκίμασα τα πάντα , μόνο με ultrex δεν λουστηκα.

Αναγκάστηκα να βάλω άλλο app phone της Google και λειτούργησε μια χαρά.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το ίδιο θέμα είχα αλλά άκρη δεν έβγαλα.

Δοκίμασα τα πάντα , μόνο με ultrex δεν λουστηκα.

Αναγκάστηκα να βάλω άλλο app phone της Google και λειτούργησε μια χαρά.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ, επειδή το πήρα με αυτήν την έκδοση και δεν γνωρίζω στις προηγούμενες λειτουργούσε σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Το είχα το θέμα από την αρχή.

 

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Κατάλαβα, θα μπορούσες να μου πεις την εφαρμογή να την χρησιμοποιήσω κι εγώ;

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμη και για το 5Τ μέσω opera vpn και περιοχή Γερμανία.

Υπενθυμίζω ότι το vpn χρειάζεται μόνο για να "βρει" την αναβάθμιση, μετά το κλείνετε ή το κάνετε uninstall και την κατεβάζετε κανονικά με το wifi σε πλήρη ταχύτητα.

Μέγεθος ΟΤΑ update 764MB

 

72384bc2fc66892a5503924ffd7843ce.jpg

Edited by Bayern7
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση 8.1.0 μου φαίνεται τρώει πιο γρήγορα την μπαταρία :whistle:

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Καλά δώστε της 2-3 φορτίσεις

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

Από smoothness πως τα πάει η νέα έκδοση; Είναι στα ίδια επίπεδα με την προηγούμενη; Με είχε απογοητεύσει σε αυτό τον τομέα η beta 5 και αναγκάστηκα να γυρίσω σε stable
Link to comment
Share on other sites

Από smoothness πως τα πάει η νέα έκδοση; Είναι στα ίδια επίπεδα με την προηγούμενη; Με είχε απογοητεύσει σε αυτό τον τομέα η beta 5 και αναγκάστηκα να γυρίσω σε stable

 

Στα ίδια και καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος τα βήματα πως γίνεται μέσω VPN; ;;;Γιατί δεν έχω ιδέα

Ευχαριστώ

Κατέβασε το Opera vpn πχ και θα το βρεις είναι πανεύκολο. Δήλωσε οτι είσαι Γερμανία.
Link to comment
Share on other sites

Την έκανα μέσω oxygen updater, τα gestures είναι φοβερά! Τέρμα πια τα πλήκτρα στην οθόνη!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καινουργιος χρηστης της συσκευης και θελω να ρωτησω για να παμε σε oreo την original το κανουμε απο το ενημερωσει συστηματος σωστα? Και γινεται αυτοματα δηλ ota? (Η γνωσεις μου για κινητα ειναι ελαχιστες) ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι 1639 mb ota...γιατι;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...