Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μου είχε έρθει οπότε την έβαλα χειροκίνητα... Δεν έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα μέχρι τώρα...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου είχε έρθει οπότε την έβαλα χειροκίνητα... Δεν έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα μέχρι τώρα...

 

Τα ίδια μου κάνει. Πέταμα θέλει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για μένα δοκίμασε να ξαναπεράσεις τυχόν exchange λογαριασμούς που είχες...

 

Αλλιώς θα στραφούμε σε κάποια παλιότερη έκδοση της εφαρμογής από το link που έδωσα πιο πάνω...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από πολύ σκέψη ,μελέτη του "νήματος" και επισκέψεις σε πολλά videos για το 5Τ πήρα την απόφαση και το παράγγειλα. Εγώ δεν αλλάζω πολύ συχνά κινητά. Θεώρησα ότι θα μπορέσει να αντέξει για τρία τουλάχιστον χρόνια. Ελπίζω να πήρα την σωστή απόφαση. Εχθες το βράδυ έδωσα την παραγγελία (την δωρεάν) ελπίζω να έχει έρθει μέχρι την Τρίτη.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από πολύ σκέψη ,μελέτη του "νήματος" και επισκέψεις σε πολλά videos για το 5Τ πήρα την απόφαση και το παράγγειλα. Εγώ δεν αλλάζω πολύ συχνά κινητά. Θεώρησα ότι θα μπορέσει να αντέξει για τρία τουλάχιστον χρόνια. Ελπίζω να πήρα την σωστή απόφαση. Εχθες το βράδυ έδωσα την παραγγελία (την δωρεάν) ελπίζω να έχει έρθει μέχρι την Τρίτη.
Καλώς μας ήρθες..δεν πρόκειται να το μετανιώσεις..το κινητό είναι κτήνος και η υποστήριξη του ειδικά στο xda είναι πολύ καλή.

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Τελικά μετά από πολύ σκέψη ,μελέτη του "νήματος" και επισκέψεις σε πολλά videos για το 5Τ πήρα την απόφαση και το παράγγειλα. Εγώ δεν αλλάζω πολύ συχνά κινητά. Θεώρησα ότι θα μπορέσει να αντέξει για τρία τουλάχιστον χρόνια. Ελπίζω να πήρα την σωστή απόφαση. Εχθες το βράδυ έδωσα την παραγγελία (την δωρεάν) ελπίζω να έχει έρθει μέχρι την Τρίτη.
αντε με το καλο να σου ερθει!!!!τα τελευταια χρονια ειμουνα με samsung και εβλεπα να πηγαινω για s8 την τελευταια στιγμη ειπα ας δω και αυτο και τελικα πολυ καλα εκανα,και εγω δεν αλλαζω συχνα,το νωριτερο ειναι τα 2 χρονια....
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια μεγάλη αναβάθμιση θα πάρει το 5Τ,ενώ αν είχε βγει εξαρχής με Ο,θα έπαιρνε άλλες δύο...

 

Κατι το οποιο ομως οπως εχουμε ξαναπει θα ηταν τελειως παραλογο κυριως για τους κατοχους Oneplus5 να βλεπουν συσκευη με ιδια specs να παιρνει παραπανω αναβαθμισεις απο αυτους.

 

Το γιατι το κανει αυτο η Oneplus?Μα για να παραμεινει σχετικη στην αγορα των κινητων.

Αυτη ειναι καλως ή κακως η μονη κινηση(διαφημιση) που μπορει να κανει σαν μικρη εταιρεια για να προλαβαινει τις αλλες μεγαλυτερες.

 

Αν εμενε μονο με το Oneplus5 για το 2017 και περιμενε μεχρι τον Μαιο/Ιουνιο για να βγαλει το 6(ενα 5t με snap845),τοτε πολυ απλα δεν θα την επελεγε κανεις. Ετσι την πατησε και η Nokia με το Nokia 8. Μου εβγαλε ενα κινητο με την παλια αναλογια οθονης,με snap 835 και 4gb ram και μετρια καμερα στα 599ευρω. Δεν πουλαγε καθολου και εριξε την τιμη κοντα στα 400ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Κατι το οποιο ομως οπως εχουμε ξαναπει θα ηταν τελειως παραλογο κυριως για τους κατοχους Oneplus5 να βλεπουν συσκευη με ιδια specs να παιρνει παραπανω αναβαθμισεις απο αυτους.

 

Το γιατι το κανει αυτο η Oneplus?Μα για να παραμεινει σχετικη στην αγορα των κινητων.

Αυτη ειναι καλως ή κακως η μονη κινηση(διαφημιση) που μπορει να κανει σαν μικρη εταιρεια για να προλαβαινει τις αλλες μεγαλυτερες.

 

Αν εμενε μονο με το Oneplus5 για το 2017 και περιμενε μεχρι τον Μαιο/Ιουνιο για να βγαλει το 6(ενα 5t με snap845),τοτε πολυ απλα δεν θα την επελεγε κανεις. Ετσι την πατησε και η Nokia με το Nokia 8. Μου εβγαλε ενα κινητο με την παλια αναλογια οθονης,με snap 835 και 4gb ram και μετρια καμερα στα 599ευρω. Δεν πουλαγε καθολου και εριξε την τιμη κοντα στα 400ευρω.

Και όμως η Νοκια πουλησε περισσότερο από την One plus.

https://www.phonearena.com/news/Nokia-sales-2017-market-share-google-oneplus-htc-sony_id102466

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και όμως η Νοκια πουλησε περισσότερο από την One plus.

https://www.phonearena.com/news/Nokia-sales-2017-market-share-google-oneplus-htc-sony_id102466

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εδώ και τόσο καιρό προσπαθώ να βρω πωλήσεις της 1+,αλλά μάταια....Μόνο για το 1+1 η εταιρεία είχε αναφέρει αριθμό....Αν κάποιος έχει κανένα link με πωλήσεις καλό θα ήταν να το προσθέσει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατι το οποιο ομως οπως εχουμε ξαναπει θα ηταν τελειως παραλογο κυριως για τους κατοχους Oneplus5 να βλεπουν συσκευη με ιδια specs να παιρνει παραπανω αναβαθμισεις απο αυτους.

 

Το γιατι το κανει αυτο η Oneplus?Μα για να παραμεινει σχετικη στην αγορα των κινητων.

Αυτη ειναι καλως ή κακως η μονη κινηση(διαφημιση) που μπορει να κανει σαν μικρη εταιρεια για να προλαβαινει τις αλλες μεγαλυτερες.

 

Αν εμενε μονο με το Oneplus5 για το 2017 και περιμενε μεχρι τον Μαιο/Ιουνιο για να βγαλει το 6(ενα 5t με snap845),τοτε πολυ απλα δεν θα την επελεγε κανεις. Ετσι την πατησε και η Nokia με το Nokia 8. Μου εβγαλε ενα κινητο με την παλια αναλογια οθονης,με snap 835 και 4gb ram και μετρια καμερα στα 599ευρω. Δεν πουλαγε καθολου και εριξε την τιμη κοντα στα 400ευρω.

Άλλο λέω,και εσύ μου κανεις μια κουβέντα που έχει εξαντληθεί και για τις δύο συσκευές όταν παρουσιάστηκαν...Θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά στις αρχικές σελίδες των θεμάτων 1+5/1+5Τ....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ζήτημα το 1/3 των χρηστών τώρα που κατέχουν την συσκευή σε 1 χρόνο από τώρα να την έχουν.

 

Και αυτοί που τα κρατάνε δεν τους ενδιαφέρει η έκδοση λογισμικού.

 

Και ας απευθύνεται η oneplus σε πιο ειδικό κοινό.

 

Και εγώ καυτηρίασα ότι βγήκε χωρίς Oreo out of the box από την άλλη αν αναλογιστούμε τα πολλά πρόβλημα σε πλήθος συσκευών με Oreo που βγήκαν(mate 10 pro) η αλλά που αναβαθμίστηκαν σε Oreo από την 7 και τα απέσυραν οι εταιρίες λέει πολλά.

 

Για αυτό μάλλον καλύτερα που βγήκε με την ώριμη και σταθερή-ομαλή 7.1.1 και είχε περισσότερο χρόνο η Oneplus έτσι ώστε να μας δώσει μια άψογη Oreo τώρα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ζήτημα το 1/3 των χρηστών τώρα που κατέχουν την συσκευή σε 1 χρόνο από τώρα να την έχουν.

 

Και αυτοί που τα κρατάνε δεν τους ενδιαφέρει η έκδοση λογισμικού.

 

Και ας απευθύνεται η oneplus σε πιο ειδικό κοινό.

 

Και εγώ καυτηρίασα ότι βγήκε χωρίς Oreo out of the box από την άλλη αν αναλογιστούμε τα πολλά πρόβλημα σε πλήθος συσκευών με Oreo που βγήκαν(mate 10 pro) η αλλά που αναβαθμίστηκαν σε Oreo από την 7 και τα απέσυραν οι εταιρίες λέει πολλά.

 

Για αυτό μάλλον καλύτερα που βγήκε με την ώριμη και σταθερή-ομαλή 7.1.1 και είχε περισσότερο χρόνο η Oneplus έτσι ώστε να μας δώσει μια άψογη Oreo τώρα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Πολύ σωστή άποψη..βέβαια εγώ την 5.0.3 άψογη την βρίσκω μέχρι στιγμής.

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
καλημερα παιδες,το καλυτερο για την μπαταρια ειναι να την βαζω για φορτιση στο 15% και μια φορα τον μηνα να την αφηνω να αδειασει εντελως;η εταιρεια τι λεει πανω σε αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από πολύ σκέψη ,μελέτη του "νήματος" και επισκέψεις σε πολλά videos για το 5Τ πήρα την απόφαση και το παράγγειλα. Εγώ δεν αλλάζω πολύ συχνά κινητά. Θεώρησα ότι θα μπορέσει να αντέξει για τρία τουλάχιστον χρόνια. Ελπίζω να πήρα την σωστή απόφαση. Εχθες το βράδυ έδωσα την παραγγελία (την δωρεάν) ελπίζω να έχει έρθει μέχρι την Τρίτη.

Εγώ έκανα την παραγγελία Τετάρτη μεσημέρι, και σήμερα παραλαμβάνω με την απλή αποστολή.:!

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες,το καλυτερο για την μπαταρια ειναι να την βαζω για φορτιση στο 15% και μια φορα τον μηνα να την αφηνω να αδειασει εντελως;η εταιρεια τι λεει πανω σε αυτο;
Δεν αφήνουμε ποτέ το κινητό να κλείσει από μπαταρία (Εκτός κι αν θέλεις να την καλιμπράρεις για κάποιον ιδιαίτερο λόγο).10-15-20% το βάζεις για φόρτιση. Και δεν το αφήνουμε επίσης στον φορτιστή για ώρες ανοιχτό.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες,το καλυτερο για την μπαταρια ειναι να την βαζω για φορτιση στο 15% και μια φορα τον μηνα να την αφηνω να αδειασει εντελως;η εταιρεια τι λεει πανω σε αυτο;

 

Οι συγκεκριμένες μπαταρίες πρέπει να φορτίζονται από το 20-80% σε καθημερινή βάση

1-2 φορές τον μήνα πρέπει να αποφορτίζονται και να φορτίζονται πλήρως

Επίσης οσο πιο αργά τις φορτίζει ο φορτιστής τόσο καλύτερα

 

Εδώ όμως μιλάμε για μια συσκευή που φορτίζει υπερταχεία φόρτιση και δεν νομίζω να κρατήσει η μπαταρία πάνω από 2 χρόνια

Όσο και να την προσεχεις δεν θα πάει παραπάνω όποτε δεν αξίζει κανείς να ασχολείται με το Ποτε να φορτίζει την μπαταρία και για ποσο

Απόλαυσε την συσκευή σου και φόρτιζε την όποτε σου καπνίσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οι συγκεκριμένες μπαταρίες πρέπει να φορτίζονται από το 20-80% σε καθημερινή βάση

1-2 φορές τον μήνα πρέπει να αποφορτίζονται και να φορτίζονται πλήρως

Επίσης οσο πιο αργά τις φορτίζει ο φορτιστής τόσο καλύτερα

 

Εδώ όμως μιλάμε για μια συσκευή που φορτίζει υπερταχεία φόρτιση και δεν νομίζω να κρατήσει η μπαταρία πάνω από 2 χρόνια

Όσο και να την προσεχεις δεν θα πάει παραπάνω όποτε δεν αξίζει κανείς να ασχολείται με το Ποτε να φορτίζει την μπαταρία και για ποσο

Απόλαυσε την συσκευή σου και φόρτιζε την όποτε σου καπνίσει

Αρκετοι χρήστες One plus συσκευών, που τις έχουν χρόνια και φορτίζουν περισσότερο με dash charge, δεν έχουν αναφέρει σημαντική πτώση της ζωής της μπαταρίας τους. Σίγουρα υπάρχει πτώση, αλλά όχι κάτι το τοσο υπερβολικό. Και στις συσκευές της Oppo, κάτι αντίστοιχο υποθέτω συμβαίνει.

 

Όπως και να έχει πάντως, και εγώ σε πολύ συγκεκριμένες περιπτώσεις θα φορτίσω με τον δικό του φορτιστή. Προτιμώ να το φορτίζω την νύχτα μέσω usb από το pc μου, που ξέρω ότι διαρκεί γύρω στις 5.30 με 6 ώρες. Όσες ώρες δηλαδή πέφτω για ύπνο τα βράδια. Τώρα αν μείνει και ένα μισάωρο παραπάνω, δεν χάλασε και ο κόσμος.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω μια ερωτηση...στο s7 edge οταν εβαζα το hotmail μου επαιρνε αυτοματα και οτι εργασιες ειχα για να μου ερχονται σαν υπενθυμισεις στο ημερολογιο... στο 5τ πως θα το καταφερω;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την παραγγελία Τετάρτη μεσημέρι, και σήμερα παραλαμβάνω με την απλή αποστολή.:!

 

Aκριβως και εγω το ίδιο. Τετάρτη βράδυ έκανα την παραγγελία ...και ήδη το έχω στα χέρια μου. Δηλαδή αν δίναμε και τα 10 ευρώ της έξτρα χρέωσης για τα μεταφορικά με τηλεμεταφορά θα μας το στέλνανε ? Πάντως σαν πρώτη εντύπωση και απο αισθητικής πλευράς ( lava red) είναι ένα κόσμημα.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με τις φορτισεις ειναι πολυ απλο.Ειτε φορτιζεις με γρηγορη φορτιση,ειτε με αργη(το τονιζω το τελευταιο)αν φτασεις σε σημειο να φορτιζεις το κινητο σου καθε μερα ή ακομα χειροτερα 2 φορες την μερα(αν το λιωνεις το κινητο),τοτε σε διαστημα ισως και κοντα στο 1 ετος μπορει να δεις την αυτονομια της μπαταριας να πεφτει (πολυ ή λιγο εξαρταται).

 

Η γρηγορη φορτιση στην ουσια λειτουργει μονο στο κομματι μεχρι 70-80% και μετα απο αυτο γυρναει σε πιο αργη φορτιση.Δηλαδη εκει που μπορει να σου παρει 35-40λεπτα να παει 80%,μετα να θες αλλα 40-50λεπτα για να παει απο 80-100%.

Το selling point ειναι να μπορεις να φορτισεις το κινητο για μικρο χρονικο διαστημα ετσι ωστε να εχεις μπαταρια σε περιπτωση που τυχει κατι.

πχ εισαι σπιτι και το κινητο ειναι με 28%. Σκαει τηλεφωνο απο την κοπελα/φιλο/φιλη και σου λενε να πατε σε 30-40 λεπτα για καφε/φαγητο/ποτο/cinema.Βαζεις για 30λεπτα το κινητο στην φορτιση και φευγεις λες και το φορτιζες(με αργη φορτιση)για 1.5ωρα.

 

Δεν υπαρχει στην πραξη σωστος και λαθος τροπος φορτισης του κινητου γιατι ουτε ολοι οι ταχυφορτιστες δουλευουν το ιδιο,ουτε ολα τα κινητα εχουν τις ιδιες μπαταριες ή γινεται η ιδια διαχειριση μπαταριας.

 

Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν κανει γενικα στις μπαταριες να τις αφηνεις να αποφορτιστουν τελειως συχνα αρα καλο ειναι ανεξαρτητως κινητου να μην πεφτει το κινητο κατω απο το 15-20%,οπως επισης .

 

Τωρα για την περιπτωση του Oneplus θα αναφερω μονο το σχετικο αρθρο για την ταχεια του φορτιση

https://www.androidcentral.com/dash-charge

Αναφερει κιολας για ποιο λογο ειναι διαφορετικη η Dash Charge γρηγορη φορτιση απο την αντιστοιχη της Qualcomm.

even though the OnePlus 5T can charge up to 60% in 35 minutes, it takes slightly over 45 minutes to go from 60% to a full charge. That's to prevent damage to the battery (and in a way, to you), with the wall charger limiting output at 2A after hitting 75% and going even lower after reaching 85%.

Το μονο αρνητικο κλασσικα οτι χρειαζεσαι τον dash charger φορτιστη για να αξιοποιηθει η γρηγορη φορτιση στα oneplus κινητα,οι φορτιστες των αλλων κινητων δεν κανουν για γρηγορη φορτιση.

 

Αρα να χρησιμοποιειτε παντα τον φορτιστη της Oneplus,ειναι ουτως ή αλλως απο τα selling point του κινητου αυτου.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι στον αμερικανικο τροπο μετρησης sar υπολογιζουν ανα 1gr ιστου, ενω στον ευρωπαϊκο ανα 10gr ιστου.

Καλημέρα σας κ συγγνωμη γ την ερώτηση, ψαχνω γ ενα κινητο για τον επομενο 1.5 με 2 χρονια κ ειδα οτι εχουν περασει απο τα χέρια σας αρκετες συσκευες. σκεφτομουν το iphone x αλλα το απερριψα λογω μικρης οθονης το mate δεν μ αρεσει καθολου το software αρα εχουν μεινει το note 8, pixel 2 xl k oneplus 5t. θα εκτιμουσα την γνωμη σας! ευχαριστώ κ σορι κ παλι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...