Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το πολύ 6 ώρες πιάνω... έχεις τιποτα ρυθμίσεις που προτείνεις;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Δεν έχω πειράξει κάτι. Είμαι με beta 3, ανοικτά συνέχεια δεδομένα, αυτόματη φωτεινότητα. Λίγες κλήσεις όμως....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πειράξει κάτι. Είμαι με beta 3, ανοικτά συνέχεια δεδομένα, αυτόματη φωτεινότητα. Λίγες κλήσεις όμως....
Και εγώ με beta ήμουν αλλά και πάλι τέτοιες ώρες δεν επιανα!!!

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χανω παρά πολλές κλήσεις!! Οι οποίες βέβαια μου έρχονται αμέσως με μήνυμα αλλά είναι εκνευριστικο! Κανένας άλλος το παθαίνει? Παίζει καμία λύση? Είμαι με 2 σιμ.

Το ίδιο θέμα κ εγώ. Βέβαια εμφανίστηκε μετά το update σε Oreo.

 

Λειτουργώ 2 κάρτες κ πότε μέχρι πρίν το update δεν είχα χάσει ούτε ένα τηλέφωνο.

 

Δεν αναφέρομαι στο γεγονός να μιλάω από την μια sim κ να χάνω τα τηλεφωνήματα της άλλης, αυτό είναι λογικό. Αναφέρομαι στο γεγονός ότι σε αναμονή με φουλ σήμα και στις δύο κάρτες πλέον στο 80% των κλήσεων που δέχομαι βγάζει ότι είμαι εκτός δικτύου.

 

Για να πιάσει γραμμή κάποιος πρέπει να με καλέσει πάνω από 10 φορές όταν το κινητό παθαίνει το κόλλημα.

 

Έχει το ίδιο ακριβώς πρόβλημα κ φίλος. Το πρόβλημα παρουσιάζεται και στους δύο κυρίως στην κάρτα της Cosmote. Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο κ αυτό.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα χωρίς να κολλήσει η μπαταρία.... Οκτώ ώρες οθόνη και ακόμα 28% μπαταρία.

https://www.dropbox.com/s/di51iwxlq8dari9/Screenshot_20180203-233911.jpg?dl=0

 

Είναι εντυπωσιακό αλλά θα μου έκανε πολύ μεγαλύτερη εντύπωση αν ήταν και η αναμονή πάνω από 24 ώρες. Συνήθως αν είσαι με το κινητό στο χέρι και γράφεις SOT κάνεις τρελούς χρόνους. Ακόμα και το σαπιοgalaxy έβγαζε 4+ ώρες SOT όταν το πείραζα πολύ ενώ με απλή χρήση μετά το 2ωρο πέθαινε. Παρ'όλα αυτά μάλλον έχεις πέσει σε εξαιρετική συσκευή και μάλλον έχει καθίσει και το software πολύ καλά. Δε βρίσκω λόγο να αναβαθμίσεις σε stable

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναβαθμίζω. Δεν θέλω να χάσω την επιλογή για απάντηση κλήσεις προς τα πάνω.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναβαθμίζω. Δεν θέλω να χάσω την επιλογή για απάντηση κλήσεις προς τα πάνω.

 

Μια συνήθεια είναι όλα....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα νέος κάτοχος της συσκευής έχω περασμένη την 5.0.3 με custom kernel.Το βράδυ χάνω περίπου 6% σε περίπου 8 με ,9 ώρες.Αυτο που ήθελα να ρωτήσω είναι τόσο πρεπει να χάνω;.Να πω κιόλας ότι και σε 5.0.2 που ήμουνα χωρίς να το πειράξω περίπου τα ίδια αποτελέσματα είχα θέλω να πω ότι δοκίμασα και με το δικό του κερνελ.

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εγώ έχανα ένα 5%.

Επίσης έφτιαξε και το led φόρτισης. Κόκκινο ενώ φορτίζει και πράσινο όταν ολοκληρωθεί. ΑΜΉΝ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εγώ έχανα ένα 5%.

Επίσης έφτιαξε και το led φόρτισης. Κόκκινο ενώ φορτίζει και πράσινο όταν ολοκληρωθεί. ΑΜΉΝ

 

Βασικά κόκκινο ήταν όταν φορτιζε με άλλον φορτιστή χωρίς dash charge.

 

Και μπλε όταν φορτίζει με dashcharge.

 

Προσωπικά μου αρέσει αυτός ο διαχωρισμός. Δεν είδα τώρα βέβαια αν άλλαξε όπως λες.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

-Δεν ειχα ποτε θεμα με τις κλησεις (να χασω δηλ) , και δουλευω το κινητο απο την πρωτη μερα με 2 (κοσμοτε και οι δυο)

-Η επιλογη για να απαντας με swipe επανω μου αρεσει ελπιζω να το φερουν στην stable συντομα. Επισης τα gestures δε ξερω κατα ποσο θα με βολεψουν μιας και εχω συνηθησει με την μπαρα. Αλλα ισως τα δοκιμασω οταν ερθουν.

-Η μπαταρια ειναι παρα πολυ καλη, ορισμενες φορες νομιζω οτι το 'ψιριζουμε' πολυ, αν χασαμε 2 η 3% σε αδρανεια κλπ. Απολαυστετο εγω αυτο κανω , δεν νοιαζομαι για το ποτε θα το φορτισω, και οταν το κανω σε ενα μισαωρο εχω παλι πολυ τζους :)

- Μετα απο 1+ μηνα χρησης το μονο που με 'χαλαει' ειναι το σημειο του ηχειου ειδικα στο game που παιζω (clash of clans) , που οπως βολευει να το πιανεις κλεινεις τελειως το ηχειο και δε μπορεις να ακουσεις σχεδον τους ηχους. Το γυρναω, και απο αριστερα το ηχειο ειναι καπως καλυτερα, αλλα ειναι ενα θεματακι (για μενα)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με oreo και twrp τι γίνεται; παιζει κανονικα η πρέπει να περασουμε και αλλη recovery; ευχαριστω

 

Βάλε την τελευταία έκδοση bluespark....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Βάλε την τελευταία έκδοση bluespark....

 

Καλησπέρα!

Είχα την έκδοση 8.61 twrp blue_spark και

1) flashara το OnePlus5TOxygen_43_OTA_029_all_1802022353_460d.zip

2) flash Magisk 1.53

3) wipe cache/davlik

 

αλλά κόλλησε στο bootarisma με το bootanimation του OxygenOS για περίπου 8 λεπτά.

 

Επανέλαβα τα παραπάνω βήματα με τελευταία έκδοση 8.68 twrp blue_spark αλλά πέρασαν 6-7 λεπτά και ακόμη ειμαι στο bootanimation.

 

Πριν είχα latest nougat oxygenos με xposed + magisk.

 

Καμία ιδεα στο τι κάνω λάθος ???

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Είχα την έκδοση 8.61 twrp blue_spark και

1) flashara το OnePlus5TOxygen_43_OTA_029_all_1802022353_460d.zip

2) flash Magisk 1.53

3) wipe cache/davlik

 

αλλά κόλλησε στο bootarisma με το bootanimation του OxygenOS για περίπου 8 λεπτά.

 

Επανέλαβα τα παραπάνω βήματα με τελευταία έκδοση 8.68 twrp blue_spark αλλά πέρασαν 6-7 λεπτά και ακόμη ειμαι στο bootanimation.

 

Πριν είχα latest nougat oxygenos με xposed + magisk.

 

Καμία ιδεα στο τι κάνω λάθος ???

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Εμενα λυθηκε αντιστοιχο προβλημα με φλασαρισμα απο usb flash(όπου είχα μέσα την official full rom)απο recovery.

 

Εκανα βεβαια μετα την επιτυχες boot full wipe και στήσιμο απο αρχη και φλασαρισμα εκ νεου blue spark μεσω pc και μετα εγκατάσταση magisk 15.3

 

Εγω αντίθετα καρα βολεύτηκα με τα gestures και ρίχνω μαύρη πέτρα στα navigation touch button:p

Ανέκαθεν ημουν fan των gestures μιας και με Nova εχω 3-4 extra πολλά χρόνια τώρα.

 

Εχεις παρατηρήσει η οθονη να ειναι πάρα πολύ ευαίσθητη με την beta 3 ??

Πχ κάνει ενα flickering οταν πατας οποιοδήποτε σημείο της οθόνης ακομα και σε πολυ ελαφρύ άγγιγμα.

 

Δεν το ειχα αυτο με 7.1.1

τελικα ο nova φταιει για το flickiring οπως παρατήρησα απλα το πολύ περίεργο σε ενα στήσιμο με 3 σελίδες στην home screen μόνο στην μεσαία παρατηρείται,όχι στα 1 η 3 :lol:

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα λυθηκε αντιστοιχο προβλημα με φλασαρισμα απο usb απο recovery.

 

Τι εννοείς ? Τι flashares απο USB recovery ?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ? Τι flashares απο USB recovery ?

Ολη την rom φιλε μου.

Περνα την μεσω pc και συνδεσε την στο κινητο σε recovery επιλεγεις extrernal storage και κανε εγκατασταση.

 

Εμενα μονο ετσι πετυχε να μπουταρει και να εγκατασταθει.

 

Και εγω πριν nougat με magisk 15.3 και blue spark twrp

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα update σε oreo μέσω oxygen updater. Θα μπορώ στης επόμενες αναβαθμίσεις να χρησιμοποιώ τον επίσημο τρόπο μέσω της συσκευής; ή πρέπει να χρησιμοποιώ πάντα τον oxygen updater; έχω αυτήν την απορία επειδή όταν πηγαίνω τώρα στην αναβάθμιση λογισμικού μου βγάζει αυτό...δεν θα έπρεπε να μου βγάζει τα στοιχεία της τρέχουσας έκδοσης; .357f0bf0316d5124eb93a8d84b471560.jpg

 

ONEPLUS A5010

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ολη την rom φιλε μου.

Περνα την μεσω pc και συνδεσε την στο κινητο σε recovery επιλεγεις extrernal storage και κανε εγκατασταση.

 

Εμενα μονο ετσι πετυχε να μπουταρει και να εγκατασταθει.

 

Και εγω πριν nougat με magisk 15.3 και blue spark twrp

 

Εκανα flash μονο την ROM χωρίς Magisk 15.3 Και bootare κανονικά. Οταν flasharw και Magisk 15.3 κάνει μένει στο Bootanimation του OxygenOS.

πφ... !

Link to comment
Share on other sites

Εκανα flash μονο την ROM χωρίς Magisk 15.3 Και bootare κανονικά. Οταν flasharw και Magisk 15.3 κάνει μένει στο Bootanimation του OxygenOS.

πφ... !

Κανε wipe cache/dalvik και μετα επιχειρησε ξανα φλασαρισμα magisk 15.3

Δεν ειχα προβλημα με magisk εγω καθολου.

Απλα εγω την Beta 3 έβαλα και οχι την stable oreo.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εκανα flash μονο την ROM χωρίς Magisk 15.3 Και bootare κανονικά. Οταν flasharw και Magisk 15.3 κάνει μένει στο Bootanimation του OxygenOS.

πφ... !

 

Κάπου ειχα διαβάσει οτι πρώτο boot κανει κάνα τέταρτο.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Κάπου ειχα διαβάσει οτι πρώτο boot κανει κάνα τέταρτο.

 

Κατέβασα ξανά το Magisk 15.3 το flashara και ειναι ΟΚ ... παράξενα πράγματα!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:

Δεν μ βολεύει ο διακόπτης στο πλάι για τα sound profiles και ψάχνω κάποιο καλό app για να μπορώ να ενεργοποιώ απενεργοποιώ ότι θέλω από εκεί.

 

Από ότι έχω δει όμως το silent profile δε δουλεύει σε κανένα app

 

Έχετε καμία πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:

Δεν μ βολεύει ο διακόπτης στο πλάι για τα sound profiles και ψάχνω κάποιο καλό app για να μπορώ να ενεργοποιώ απενεργοποιώ ότι θέλω από εκεί.

 

Από ότι έχω δει όμως το silent profile δε δουλεύει σε κανένα app

 

Έχετε καμία πρόταση?

Ναι ρε φίλε!

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.

Προσωπικά δεν με βολεύει καθόλου το slider.

 

Δυστυχώς δεν έχω βρει κάποιο app ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...