Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χωρίς παρεξήγηση τώρα ρε φίλε. 1ον δεν ειμαι ο πρώτος που ανέβασα τέτοιο screenshot εδώ μέσα. 2ον το ανέβασα γιατί το sot μου φαίνεται πολύ μικρό σε σχέση με άλλους χρήστες. Δεν καταλαβαίνω το ύφος του σχολίου σου.

 

ONEPLUS A5010

Φίλε μου σε 2 μέρες χρήσης έχεις 6 ώρες οθόνη..τα νούμερα σου είναι πολύ καλά..και εγώ παίζω κάποιες φορές σε παρόμοια στατιστικά. Μόνο πρόβλημα δεν έχεις.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε 2 μέρες χρήσης έχεις 6 ώρες οθόνη..τα νούμερα σου είναι πολύ καλά..και εγώ παίζω κάποιες φορές σε παρόμοια στατιστικά. Μόνο πρόβλημα δεν έχεις.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

6 ωρες και είναι μικρό;

Δωστο μου 1 εβδομάδα να δεις τι θύρα πει μικρό..

Μπαταριοφαγος χωρίς να παίζω παιχνίδια.

 

σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που στο Youtube δεν δίνει επιλογή 4k σε βίντεο που είναι 4k είναι μεγάλη λαλακία.

Δεν με νοιάζει που η οθόνη είναι 1080p ...απο τη στιγμή που το 99% των βίντεο είναι 16:9 και υπάρχει η επιλογή να κάνεις zoom in για να καλύψεις όλη την οθόνη (=κροπαρει πανω-κάτω) μοιράζεις πιξελ του video σε πραγματικά pixel της οθόνης.

 

Αυτό είναι θέμα του YouTube και όχι του τηλεφώνου, ωστόσο μπορείς αν είσαι ρουτ

 

https://www.xda-developers.com/how-to-watch-4k-youtube-videos-on-non-4k-phones/

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας τρόπος χωρίς root να κόψουμε τις διαφημίσεις απο YouTube?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας τρόπος χωρίς root να κόψουμε τις διαφημίσεις απο YouTube?
Βάλε αν θες αυτό είναι και black theme για amoled ότι πρέπει και έχει και block στις διαφημίσεις και να κατεβάζεις και βίντεο https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-iytbp-injected-youtube-background-t3560900

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βάλε αν θες αυτό είναι και black theme για amoled ότι πρέπει και έχει και block στις διαφημίσεις και να κατεβάζεις και βίντεο https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-iytbp-injected-youtube-background-t3560900

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Στην 3 σελίδα θα βρεις την έκδοση που δεν θέλει root απλη εγκατάσταση κανεις

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να δείτε στο νήμα με τις φωτογραφίες έχω ανεβάσει αρκετές με την συσκευή μας στο auto, νομίζω ότι έχει χαρακτηριστεί άδικα σαν μέτρια κάμερα, μπορώ σίγουρα να είναι πω ότι είναι κοντά στο επίπεδο των κορυφαίων καμεροναυαρχιδων,και επειδή αυτές τις ημέρες είχα κοντά μου και iPhone x η διαφορά ειδικά σε lowlight ήταν πολύ μεγάλη η συσκευή μας ήταν άψογη σε όλες τις συνθήκες.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

g6-v30 η g7 εδώ βαραίνει η ζυγαριά. Εμένα μου έκανε κλικ το v30 με τα + κ - του αλλά λόγο διαθεσιμότητας ή κ τιμής, καλύφθηκα με αγορά του Sony xz1 το οποίο ακόμα δεν δούλεψα κ την νέα μου flash αγορά το 1+ 5τ. Έχω την άποψη για 800αρες+, ακόμη κ για ναυαρχίδες είναι πολλά ανεξάρτητα κρίσης ή όχι ειδικά αν αγοράζεις με μετρητο, προ κρίσης οι ποιό πολλοί αγόραζαν με πιστωτικές κ δώσεις ή επιδότηση γραμμής.εγω από το 10' και μετά τα αγοράζω μετρητής γι'αυτό έχω κάποιο θέμα μετά χιλιάρικα

 

καλησπέρα, αγόρασες το OnePlus 5T από Κίνα? Από GB ή αλλού? Επειδή έχω διαβάσει πολλά και δεν ξέρω τι πραγματικά ισχύει, μπορείς να διευκρινίσεις τι παίζει με τελωνεία και εγγύηση? Thx!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να δείτε στο νήμα με τις φωτογραφίες έχω ανεβάσει αρκετές με την συσκευή μας στο auto, νομίζω ότι έχει χαρακτηριστεί άδικα σαν μέτρια κάμερα, μπορώ σίγουρα να είναι πω ότι είναι κοντά στο επίπεδο των κορυφαίων καμεροναυαρχιδων,και επειδή αυτές τις ημέρες είχα κοντά μου και iPhone x η διαφορά ειδικά σε lowlight ήταν πολύ μεγάλη η συσκευή μας ήταν άψογη σε όλες τις συνθήκες.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπράβο Βαγγέλη!!

Δεν είμαι γνώστης της φωτογραφίας, αλλά μου άρεσαν πολύ!

Μπορεί να μην είναι η κορυφαία κάμερα της αγοράς, σίγουρα όμως πιστεύω πως δεν είναι "άθλια" και "κάτω του μετρίου" που ακούγαμε τόσο καιρό!

Με την Oreo beta είδες βελτίωση στην κάμερα ή είναι στα επίπεδα της 4.7.6;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω κάτι;; η απόδειξη από την αγορά ποια είναι γιατί δεν μου έστειλαν κάτι μαζί με το κινητό;; μήπως είναι η επιβεβαίωση της παραγγελίας;;
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να λέτε επειδή το δούλεψα η κάμερα είναι μέτρια.

Καμία σχέση με pixel, htc u11, iPhone.

Το nexus μου 6p πολύ καλύτερες φώτο βγάζει, κινητό 2 ετών.

Τώρα δεν ξέρω γιατί κάποιοι προσπαθούν να χρυσόσουν το χάπι.

Δεν ξέρω αν σε κάποιο update της oneplus βελτιώσει κάποια θέματα.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να λέτε επειδή το δούλεψα η κάμερα είναι μέτρια.

Καμία σχέση με pixel, htc u11, iPhone.

Το nexus μου 6p πολύ καλύτερες φώτο βγάζει, κινητό 2 ετών.

Τώρα δεν ξέρω γιατί κάποιοι προσπαθούν να χρυσόσουν το χάπι.

Δεν ξέρω αν σε κάποιο update της oneplus βελτιώσει κάποια θέματα.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Πρόσεξε με το 6p μην πέσεις σε bootloop την ώρα της φωτογραφίας, επίσης βάζοντας στη σύγκριση iPhone δείχνει την εμπάθεια σου με την συσκευή, πραγματικά δεν έχουν καμία σχέση οι νυχτερινές των iPhone με του OnePlus 5T.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να λέτε επειδή το δούλεψα η κάμερα είναι μέτρια.

Καμία σχέση με pixel, htc u11, iPhone.

Το nexus μου 6p πολύ καλύτερες φώτο βγάζει, κινητό 2 ετών.

Τώρα δεν ξέρω γιατί κάποιοι προσπαθούν να χρυσόσουν το χάπι.

Δεν ξέρω αν σε κάποιο update της oneplus βελτιώσει κάποια θέματα.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Είσαι λίγο υπερβολικός... Η μου φαίνεται; έχεις τν τελευταία έκδοση λογισμικού;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εσύ φιλαράκι βγάζεις εμπάθεια με το 6p από τα λεγόμενα σου βέβαια.

Τώρα επειδή θα την πάρω την συσκευή και δεν δείχνω εμπάθεια όπως λες μάθε να είσαι αντικειμενικός σε αυτά λες.

Δεν συγκρίνεται με pixel αντε και u11.

Για να μην βάλω και άλλες.

Είναι μέτρια.

Τώρα εάν εσύ ανεβάζοντας φώτο θέλεις να μου αποδείξεις ότι δεν είναι έτσι ο καθένας κρίνεται.

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εσύ φιλαράκι βγάζεις εμπάθεια με το 6p από τα λεγόμενα σου βέβαια.

Τώρα επειδή θα την πάρω την συσκευή και δεν δείχνω εμπάθεια όπως λες μάθε να είσαι αντικειμενικός σε αυτά λες.

Δεν συγκρίνεται με pixel αντε και u11.

Για να μην βάλω και άλλες.

Είναι μέτρια.

Τώρα εάν εσύ ανεβάζοντας φώτο θέλεις να μου αποδείξεις ότι δεν είναι έτσι ο καθένας κρίνεται.

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Εγώ ανεβάζω τουλάχιστον φωτογραφίες,δεν μένω στα λόγια για το πια κάμερα είναι μέτρια ή κακή,θα κρίνουν τα παιδιά στο forum ποιός έχει εμπάθεια, επίσης σου έγραψα καθαρά τον λόγο έβαλες στο παιχνίδι το iPhone και μάλιστα γενικά χωρίς να λες ποιό, επίσης πάρε ένα screenshot για την χρήση της συσκευής γιατί αν θυμάμαι καλά μιλάμε για smartphone, πόσες συσκευές το κάνουν αυτό σήμερα;Δεν μιλάω καν για τι Nexus 6p το οποίο αν τι είχα μαζί μου σήμερα με την μισή χρήση θα με είχε αφήσει από μπαταρία και δεν θα είχα καν φωτογραφίες για να δω αν είναι καλές ή κακές

c9c2cbfb174f17337330aff56bc7cd72.jpgb764603bb12e130c8395ff84094febe0.jpg8223fc804819c7f8527f05ba49b25b32.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είσαι τραγικός.

Ούτε εγώ που έχω nexus 6p δεν τον συγκρίνω με το 1+5t.

Και βέβαια είναι μία καλύτερη συσκευή.

Αλλά 'επαγγελματία unboxer' για την φωτογραφία μίλησα και όχι για την χρήση του.

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υ. Γ με το τέλος της μέρας θα σου ανεβάσω ένα screen shot της χρήσης για να πέσεις από τα σύννεφα λίγο.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

update // εν τελη η καμερα ειναι αρκετα καλη ελπιζω μ ενδεχομενα updates να φτιαξει κ αλλο // το touch ειναι εκπληκτικο χωρις το official glass το οποιο θα βγει αμεσα με το που ερθει το nilkin.

 

Μα κ πως ν μην εχει θεμα ?? το official εχει παχος 0,6 οταν το nilkin 0,3 !!!

 

Αναμενω κ θηκη Spigen..

 

Ευχαριστω το team

Link to comment
Share on other sites

Τις εκφράσεις σου να προσέχεις λίγο μέρες που είναι εγώ δεν σε χαρακτήρισα.

 

Καλή χρονιά σε όλο τον κόσμο δεν θα ασχοληθώ άλλο δεν αξίζει.......

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Αφήνω αυτό το link εδώ να υπάρχει...

https://imgur.com/a/DKw53

 

Δεν μπορώ να καταλάβω το κράξιμο που πέφτει για την κάμερα.... Καλά με όσους το έχουν κρατήσει ελάχιστα χέρια τους επειδή το έχει ένας φίλος από την παρέα τους δεν θα ασχοληθώ καν...

Link to comment
Share on other sites

Τις εκφράσεις σου να προσέχεις λίγο μέρες που είναι εγώ δεν σε χαρακτήρισα.

 

Καλή χρονιά σε όλο τον κόσμο δεν θα ασχοληθώ άλλο δεν αξίζει.......

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αστους να λενε,ενα μεγαλο ευχαριστω που καθεσαι κ γραφεις κ μας βοηθας σε πολλα θεματα.

 

οσο για την καμερα της συσκευης ειναι τιμια,εχοντας κ το s8+,την ημερα μπορω να πω οτι δεν υπαρχει διαφορα,το βραδυ σιγουρα το s8+ ειναι ανοτερο αλλα εαν παιξεις λιγο με τις ρυθμισεις εχεις καλο αποτελεσμα.

Με το καλο παιδια κ καλη χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Αστους να λενε,ενα μεγαλο ευχαριστω που καθεσαι κ γραφεις κ μας βοηθας σε πολλα θεματα.

 

οσο για την καμερα της συσκευης ειναι τιμια,εχοντας κ το s8+,την ημερα μπορω να πω οτι δεν υπαρχει διαφορα,το βραδυ σιγουρα το s8+ ειναι ανοτερο αλλα εαν παιξεις λιγο με τις ρυθμισεις εχεις καλο αποτελεσμα.

Με το καλο παιδια κ καλη χρονια.

Φίλε μου πάντα στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε βοήθεια, σίγουρα δεν είπα ότι είναι η κορυφαία κάμερα και ξεπερνάει το s8 και pixel XL απλά είπα ότι είναι λάθος ο χαρακτηρισμός μέτρια, γιατί είναι πάρα πολύ καλή

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πάντα στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε βοήθεια, σίγουρα δεν είπα ότι είναι η κορυφαία κάμερα και ξεπερνάει το s8 και pixel XL απλά είπα ότι είναι λάθος ο χαρακτηρισμός μέτρια, γιατί είναι πάρα πολύ καλή

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φιλε μου το γνωριζω πολυ καλα,ασχετα που δεν γραφω.ειχα ολες τις ναυαρχιδες 2017,η καμερα ειναι παρα πολυ καλη.

 

Και σαν συνολο συσκευης δεν παιζεται,το ειχα παρει στην αρχη να το δοκιμασω και μολις το εδωσα τρελαθηκα,εχοντας σπιτι s8+ htc u11.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...