Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το καλημερα σημερα η 306 και ειναι 3.82GB

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω 3.82 η πλήρης έκδοση;

 

Δεν εμφανισε την μικρη εκδοση αλλα μονο την πληρης.

Υπαρχει περιπτωση λογο του readonly system (erofs) να ειναι ολες πληρη εκδοσεις.

Βεβαια και την εποχη που πηγαμε απο 8 σε 9 τον πρωτο καιρο ετσι ηταν ολες μεγαλες γιατι ολες ηταν αναβαθμισεις για οσους δεν ειχαν παρει την πρωτη εκδοση.

Θα δειξει στην επομενη ενημερωση παντος αυτη εμενα μου ηρθε μονο σαν πληρης αφου εκανα ελεγχο για ενημερωσεις.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα η 306 , πλήρης φυσικά . Έχω κάτσει έξω από τον κρεοπώλη μου που έχει βδσλ και κατεβάζω :-P

 

Sent from my Mate 10 pro

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Πριν λιγο μου συνεβει κατι περιεργο με το viber που δεν μου εχει γινει αλλη φορα σε καποια αλλη συσκευη.. Εκει που ημουν στο αλμπουμ με τις φωτογραφιες στο κινητο, ξαφνικα βλεπω τον φακελο viber photos μου τον εχει γκρι και σαν σπασμενο στην μεση... Μπαινω μεσα, βλεπω ολες τις φωτο που εχει εκει αλλα μια μια αρχισαν να χανονται σε δευτερολεπτα μεχρι μου χαθηκαν ολες κι ο φακελος μαζι! Οι συζητησεις που ειχα στο viber ηταν ολες εκει αλλα ομως χωρις την φωτο για ταπετσαρια που ειχα ορισει εγω για την καθε συζητηση ξεχωριστα... Τις φωτο τις εχω backup στο pc δεν εχασα κατι, απλα το θεμα τωρα ειναι υπαρχει περιπτωση να εφαγα κανενα χακαρισμα η σκαλωσε το viber? Εσβησα εφαρμογη και την εστησα παλι.. Εχει συμβει σε καποιον αλλο κατι παρομοιο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Πριν λιγο μου συνεβει κατι περιεργο με το viber που δεν μου εχει γινει αλλη φορα σε καποια αλλη συσκευη.. Εκει που ημουν στο αλμπουμ με τις φωτογραφιες στο κινητο, ξαφνικα βλεπω τον φακελο viber photos μου τον εχει γκρι και σαν σπασμενο στην μεση... Μπαινω μεσα, βλεπω ολες τις φωτο που εχει εκει αλλα μια μια αρχισαν να χανονται σε δευτερολεπτα μεχρι μου χαθηκαν ολες κι ο φακελος μαζι! Οι συζητησεις που ειχα στο viber ηταν ολες εκει αλλα ομως χωρις την φωτο για ταπετσαρια που ειχα ορισει εγω για την καθε συζητηση ξεχωριστα... Τις φωτο τις εχω backup στο pc δεν εχασα κατι, απλα το θεμα τωρα ειναι υπαρχει περιπτωση να εφαγα κανενα χακαρισμα η σκαλωσε το viber? Εσβησα εφαρμογη και την εστησα παλι.. Εχει συμβει σε καποιον αλλο κατι παρομοιο?

 

Μηπως σου τις εσβησε αυτοματα η διαχειρηση τηλεφωνου ή αν εχεις περασει καποια αλλη εφαρμογη με λειτουργια αυτοματης εκκαθαρισης χωρου;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Άλλη εφαρμογή όχι δεν έχω περάσει, ίσως από την διαχείριση τηλέφωνο αν και δεν έχω ορίσει εγώ κάτι να σβήνει αυτόματα, αλλά μπορεί να το όρισε μόνο του!
Link to comment
Share on other sites

Άλλη εφαρμογή όχι δεν έχω περάσει, ίσως από την διαχείριση τηλέφωνο αν και δεν έχω ορίσει εγώ κάτι να σβήνει αυτόματα, αλλά μπορεί να το όρισε μόνο του!

 

Αν πατήσεις στο γρανάζι μέσα στην διαχείριση θα σου εμφανίσει τις ρυθμίσεις κι έχει μια όπου σβήνει άχρηστα δεδομένα μετά απο 14 μέρες και μια άλλη.

Μπορεί μια από τις 2 να ευθύνεται.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις στο γρανάζι μέσα στην διαχείριση θα σου εμφανίσει τις ρυθμίσεις κι έχει μια όπου σβήνει άχρηστα δεδομένα μετά απο 14 μέρες και μια άλλη.

Μπορεί μια από τις 2 να ευθύνεται.

 

Ναι αυτό το μενού το έχω δει εκει στο γρανάζι και το εχω αφήσει απο την αρχη οπως ήταν.

Πιθανόν τώρα με την 9.1 που μου ήρθε πριν 1-2 βδομάδες να έχει αλλάξει κι ο τρόπος διαχείρισης κάποιον αρχείων.. Θα δειξει στην πορεία πως θα πάει!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό το μενού το έχω δει εκει στο γρανάζι και το εχω αφήσει απο την αρχη οπως ήταν.

Πιθανόν τώρα με την 9.1 που μου ήρθε πριν 1-2 βδομάδες να έχει αλλάξει κι ο τρόπος διαχείρισης κάποιον αρχείων.. Θα δειξει στην πορεία πως θα πάει!

 

Στην 9.1 το βελτίωσαν πολύ και δουλεύει πολύ καλά σε σχέση με την 9 που ήταν πραγματικά άχρηστο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

'Εχει πάρει κάποιος ασύρματα ακουστικα να μας πει τη γνώμη του; Πχ τύπου ear buds?

 

'Ετσι από περιέργεια υπάρχει κάποιος που να έχει κρατήσει τη μαμίσια ζελατίνα οθόνης 1.5 χρόνο όπως εγώ; :lol: Πλάκα πλάκα έχει κάνει καλή δουλεία. Εχει μαζέψει αρκετές ψιλογρατσουνίες αλλά νομίζω ότι ήρθε η ώρα αλλαγής (την έχω με σε σνυδιασμό την flip θήκη της huawei).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Μια ερωτηση να κανω γιατι εχω μπερδευτει λιγο...

Το κινητο μας υποστηριζει voLTE? Σε μενα στο μενου με την 9.1 δεν μου βγαζει τιποτα.. Σε καποια ξενα site ομως εχω δει screenshot που το εχει. Μηπως παει κι αναλογα την χωρα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Μια ερωτηση να κανω γιατι εχω μπερδευτει λιγο...

Το κινητο μας υποστηριζει voLTE? Σε μενα στο μενου με την 9.1 δεν μου βγαζει τιποτα.. Σε καποια ξενα site ομως εχω δει screenshot που το εχει. Μηπως παει κι αναλογα την χωρα?

voLTE υποστηρίζει, αλλά έχει να κάνει και με τον πάροχο. Εγώ έχω Cosmote και Vodafone, στην Cosmote το voLTE είναι ενεργοποιημένο, αν θυμάμαι καλά είχα στείλει ένα μήνυμα στην Cosmote για να ενεργοποιήσει WiFi Calling (https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html). Αυτό ενεργοποιεί και το voWIFI και το voLTE. Από το μενού Call Settings εγώ έχω απενεργοποιήσει το Wifi Calling και έχει μείνει το voLTE.

 

Για την Vodafone έχω δει το voWIFI στο μενού αλλά όχι το voLTE και δεν έχω ψάξει κάτι παραπάνω.

Edited by eliascc68
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Μια ερωτηση να κανω γιατι εχω μπερδευτει λιγο...

Το κινητο μας υποστηριζει voLTE? Σε μενα στο μενου με την 9.1 δεν μου βγαζει τιποτα.. Σε καποια ξενα site ομως εχω δει screenshot που το εχει. Μηπως παει κι αναλογα την χωρα?

 

Η συσκευη υποστηριζει VoWiFi,VoLTE,ViLTE απλα πρεπει να ενεργοποιηθει για τον καθε παροχο.

Στην 9 το VoWiFi της Vodafone (ακομα δεν εχει VoLTE η Vodafone Ελλαδας) δεν δουλευε κι επρεπε να περασεις την extra εφαρμογη ενω στην 9.1 δουλευει native χωρις extra εφαρμογες. Αυτο γιατι στην 9.1 περαστηκαν οι ρυθμισεις της Vodafone Ελλαδας κι ετσι ενεργοποιηθηκε η υποστηριξη.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Α,οκ τωρα καταλαβα! Εγω εχω wind αλλα δεν μου εχει εμφανιστεί κατι.. Οποτε θα επικοινωνήσω με την wind να δω τι και πως διοτι βλεπω στο site οτι το υποστηρίζει το VoLTE σαν υπηρεσία να το πω ετσι..
Link to comment
Share on other sites

Α,οκ τωρα καταλαβα! Εγω εχω wind αλλα δεν μου εχει εμφανιστεί κατι.. Οποτε θα επικοινωνήσω με την wind να δω τι και πως διοτι βλεπω στο site οτι το υποστηρίζει το VoLTE σαν υπηρεσία να το πω ετσι..

 

Το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι αυτο γιατι μπορει να μην υποστηριζει ακομα την συσκευη αν και στις οδηγιες τους ειναι Huawei συσκευη με EMUI.

Βασικα κοιτα στο Ρυθμισεις->Ασυρματα και δικτυα->Δικτυο κινητης->Περισσοτερα->

δες αν ειναι ενεργο το LTE.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εψαχνα απο χθες αλλα δεν θυμομουν που ηταν στο μενου! Αλλα κι αυτο ενεργοποιημενο ειναι.. Οποτε θα παρω κι ενα τηλ την Wind να δω τι και πως.. Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,όταν μάθεις κανε τον κόπο να ενημερώσεις τι σού είπε η wind σε παρακαλώ.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω άκρη με gcam τελικά. Με βλέπω να μην αναβαθμίζω ποτέ :lol:

 

Στην 9 μην περιμένεις gcam. Και να βρεις κάποια παλιά έκδοση που θα δουλεύει δεν θα έχεις καλό αποτέλεσμα πάρα μόνο σε selfie.

Κάνε την αναβάθμιση γιατί έχει βελτιωθεί η κάμερα και θα βελτιωθεί ακόμα πιο πολύ με την 10 όταν έρθει.

Με gcam ασχολούνται στα xiaomi που πάσχουν από software.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...