Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα...Χρόνια πολλά και καλά...

Διευκρινηστε λίγο όσοι έχετε πάρει την 9....ποια συσκευή έχετε;; L09.... ή L29?

Νομίζω ότι αν δεν εχετε branded συσκευή δεν παίζει ρόλο ο πάροχος σας...

Κωδικός συσκευής , imei και χώρα ταξινόμησης....Αυτά είναι τα στοιχεία για τις επίσημες ενημερώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...Χρόνια πολλά και καλά...

Διευκρινηστε λίγο όσοι έχετε πάρει την 9....ποια συσκευή έχετε;; L09.... ή L29?

Νομίζω ότι αν δεν εχετε branded συσκευή δεν παίζει ρόλο ο πάροχος σας...

Κωδικός συσκευής , imei και χώρα ταξινόμησης....Αυτά είναι τα στοιχεία για τις επίσημες ενημερώσεις...

 

Κατα 99% οι συσκευες με καρτα Vodafone μεσα παιρνουν τις αναβαθμισεις πιο νωρις απο ολους. Λεω 99% γιατι με την EMUI 9 beta ειχε ενα θεμα και δεν σου ερχοταν η αναβαθμιση σε beta αν ειχες μεσα καρτα Vodafone.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με Vodafone δικαρτο αγορά 27/12 δεν πήρα ακόμη update

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...Χρόνια πολλά και καλά...

Διευκρινηστε λίγο όσοι έχετε πάρει την 9....ποια συσκευή έχετε;; L09.... ή L29?

Νομίζω ότι αν δεν εχετε branded συσκευή δεν παίζει ρόλο ο πάροχος σας...

Κωδικός συσκευής , imei και χώρα ταξινόμησης....Αυτά είναι τα στοιχεία για τις επίσημες ενημερώσεις...

Συσκευή L29 δίκαρτη, αγορασμένη από Γερμανό, με sim vodafone δεν βρίσκει την αναβάθμιση. Δοκίμασα και με κάρτα cosmote και wind με το ίδιο αποτέλεσμα!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εγώ c432 πλαίσιο, με patch cosmote, έβαλα κάρτα wind από κολλητό, και την κατεβάζω τώρα, (τη βρήκε αμέσως) Edited by enduracell
Link to comment
Share on other sites

Καλές γιορτές.

Εγώ παρατήρησα ότι άλλαξε λίγο ο ήχος στο ακουστικό και στα ηχεία της συσκευής. Έγινε λίγο πιο οξύς και γενικά έχει πιο μεταλλική χροιά.

Θα κάνω επαναφορά ρυθμίσεων το απόγευμα να δω αν αυτό παραμείνει.

Κατά τ άλλα το κινητό με performance mode είναι πολύ smooth. Εφάμιλλο με τις κορυφαίες Android συσκευές που έχουν περάσει από τα χέρια μου

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα ,χρονια πολλά και καλες γιορτές να έχουμε!

Μια ερωτηση..

Κάπου ειχα διαβάσει πιο παλια πως οτι καλυτερο για τις αναβαθμίσεις ειναι με το που την βρει να μην την κατεβάσεις , να κάνεις μια επαναφορά ,το στηνεις λιγο πρόχειρα το κιν, πας και βρισκεις την αναβάθμιση παλι, την κατεβάζεις , μετα κάνεις αλλη μια επαναφορά και στηνεις το κινητό!

Ετσι το εκανα στο προηγουμενο κιν..

Η ερώτηση ειναι αν πειράζουν οι τοσες επαναφορές εργοστασιακων... Εγω ηδη εχω κανει 3 η 4 νομίζω στον ενα χρονο που το εχω (η μια ηταν γιατι πηγε στο σερβις μια βολτα, αλλα δεν ειχε κατι απ οτι φανηκε)

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα ,χρονια πολλά και καλες γιορτές να έχουμε!

Μια ερωτηση..

Κάπου ειχα διαβάσει πιο παλια πως οτι καλυτερο για τις αναβαθμίσεις ειναι με το που την βρει να μην την κατεβάσεις , να κάνεις μια επαναφορά ,το στηνεις λιγο πρόχειρα το κιν, πας και βρισκεις την αναβάθμιση παλι, την κατεβάζεις , μετα κάνεις αλλη μια επαναφορά και στηνεις το κινητό!

Ετσι το εκανα στο προηγουμενο κιν..

Η ερώτηση ειναι αν πειράζουν οι τοσες επαναφορές εργοστασιακων... Εγω ηδη εχω κανει 3 η 4 νομίζω στον ενα χρονο που το εχω (η μια ηταν γιατι πηγε στο σερβις μια βολτα, αλλα δεν ειχε κατι απ οτι φανηκε)

Απλά υπερβολές

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο τόσος κόπος εννοείς οταν έρθει η αναβάθμιση ε?

Απλά κατεβάζεις την 9 και μετά κάνεις clear cache partition ή κάνεις επαναφορά εργοστασιακών που ουσιαστικά κάνει clear install

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο θελω κι εγω βασικα ,να ειναι clean install οποτε καταλαβαινω μαλλον τσαμπα ο κοπος να το κανω δυο φορες! Δεν αλλαζει κατι...
Link to comment
Share on other sites

Εγω αφου τελειωσω με τα πειραματα και βρω ολη τη σαβουρα που δεν μου χρειαζεται θα κανω reinstall την 9 μεσω erecovery μηπως ειναι καλυτερα απο το factory reset.

 

Μια παρατηρηση που δεν αναφερθηκε, τωρα στην 9 μπορεις να αλλαξεις τον ηχο του Viber για τις ειδοπιησεις κανονικα.

Edited by PapaDarxon

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έχουμε χειρότερη μπαταρία και υπερθέρμανση του κινητού με λίγα λόγια με αυτά που διαβάζω γιατί ακόμα δεν μου έχει έρθει η 9άρα.
Link to comment
Share on other sites

Αν και είναι νωρίς ακόμα εγώ για την μπαταρία έχω διαφορετική άποψη δείχνει λίγο καλύτερη

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Με την νέα version παρατήρησα ότι στην εφαρμογή Ημερολόγιο της Huawei, στα ραντεβού που έχουν τοποθεσία συμπληρωμένη, προστέθηκε η επιλογή "Show on Map" για να σου δείξει το ραντεβού στο χάρτη. Ομως ανοίγει μία σελίδα m.amap.com (κινέζικος χάρτης).

Γνωρίζει μήπως κάποιος πως να το κάνω να ανοίγει το Google Maps;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Με την νέα version παρατήρησα ότι στην εφαρμογή Ημερολόγιο της Huawei, στα ραντεβού που έχουν τοποθεσία συμπληρωμένη, προστέθηκε η επιλογή "Show on Map" για να σου δείξει το ραντεβού στο χάρτη. Ομως ανοίγει μία σελίδα m.amap.com (κινέζικος χάρτης).

Γνωρίζει μήπως κάποιος πως να το κάνω να ανοίγει το Google Maps;

 

πως στο καλο την εχετε παρει ολοι ρε παιδια αγορασμενο από κωτσοβωλο δεκεμβρη του 17 το δικο μου και δεν εχει ερθει ακομα ειδοποιηση μηπως φταιει οοτι εχω την δικαρτη εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έχουμε χειρότερη μπαταρία και υπερθέρμανση του κινητού με λίγα λόγια με αυτά που διαβάζω γιατί ακόμα δεν μου έχει έρθει η 9άρα.

 

Ένας είπε ότι του ζεστάθηκε λιγάκι αλλά είχε ενεργή την υψηλή απόδοση. Εμένα με το normal Mode δεν ζεστάθηκε καθόλου και η μπαταρία μέχρι στιγμής στα ίδια επίπεδα αν και μπαταρία δεν μπορείς να κρίνεις αφού θα το σκαλίζεις όλη την ώρα. Αυτό με το σήμα και το WiFi που είναι αριστερά πολύ ενοχλητικό αλλά θα το συνηθίσουμε.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ένας είπε ότι του ζεστάθηκε λιγάκι αλλά είχε ενεργή την υψηλή απόδοση. Εμένα με το normal Mode δεν ζεστάθηκε καθόλου και η μπαταρία μέχρι στιγμής στα ίδια επίπεδα αν και μπαταρία δεν μπορείς να κρίνεις αφού θα το σκαλίζεις όλη την ώρα. Αυτό με το σήμα και το WiFi που είναι αριστερά πολύ ενοχλητικό αλλά θα το συνηθίσουμε.

Οντως στην υψηλη αποδοση ζεσταινεται λιγακι,ενω παλια δεν ειχα καταλαβει κατι τετοιο ακομη και το καλοκαιρι

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το γεγονός ότι το νήμα ξαναπήρε ζωή με το update και γενικά τα λέμε μόνο για ενημερώσεις δείχνει πόσο απροβληματιστη συσκευή είναι!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ακομα μια παρατηρηση, στην 9 η φωτεινοτητα στο αυτοματο την εχει ενα κλικ πανω απ' οτι στην 8, δηλαδη αν στην 8 το ειχε στο επιπεδο 2 εδω την εχει στο επιπεδο 3.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μονοκαρτο, αγορά 4/18, cosmote, τίποτα ακόμη.

Όλες τις αναβαθμίσεις τις κάνω με κατέβασμα πλήρους πακέτου και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με δυσλειτουργιες.

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μονοκαρτο, αγορά 4/18, cosmote, τίποτα ακόμη.

Όλες τις αναβαθμίσεις τις κάνω με κατέβασμα πλήρους πακέτου και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με δυσλειτουργιες.

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

 

Δεν έκανες ποτέ επαναφορά κτλ;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν έδωσα διευκρινήσεις. Έχεις δίκιο να απορείς.

Αν εξαιρέσουμε τα security patch, σε όλα τα άλλα update έκανα factory reset.

Σε ένα τέτοιο update όπως αυτό, με αλλαγή έκδοσης Android, θα κάνω και install as new.

Ταλαιπωρία βέβαια, γλυτώνεις όμως από μετέπειτα προβλήματα και δυσλειτουργιες.

Fact is fact.

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Χειροκίνητη αναβάθμιση δε γίνεται ? Να κατεβάσουμε την ρομ και να την περάσουμε? Όπως γίνεται στα Xiaomi μέσα από τον updater ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...