Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως, έβαλα κωδικό στα Windows (τα 10 home έχω), και συνδέθηκε αμέσως! Antivirus έχω μόνο το defender και δεν χρειάστηκε να κάνω κάποια άλλη αλλαγή. Ευχαριστώ πολύ! Η σύνδεση γίνεται άμεσα σε εμένα. Εσύ έχεις καθυστέρηση στη σύνδεση ή στη μεταφορά αρχείων;
Link to comment
Share on other sites

Ειχα το ιδιο προβλημα με εσενα. Κατεληξα (μετα απο πολυ ψαξιμο, εχω Windows 10 Pro) στο οτι για να συνθεθεις πρεπει οπωσδηποτε να εχεις και κωδικο για να συνδεθεις στον εκαστοτε υπολογιστη. Οποτε βαλε ενα κωδικο, και αν δεν θες καθε φορα που ανοιγει ο υπολογιστης να τον πληκτρολογεις, googlαρε το και θα βρεις την λυση ειναι πολυ ευκολο. Επισης εχε το νου σου αφου το κανεις αυτο, οτι υπαρχει περιπτωση το antivirus για καποιο λογο να σου μπλοκαρει την συνδεση, οποτε αν δεν μπορεις να μπεις ουτε ετσι, δοκιμασε να απενεργοποιησεις το antivirus σου. Επισης επειδη δοκιμασα και την μαμα εφαρμογη του κινητου, και μια αλλη του Playstore, και συγκεκριμενα την File Manager +, η τελευταια συνδεται ακαριαια, ενω η "μαμα" καθυστερει χαρακτηριστικα και δεν μπορω να εξηγησω το γιατι.

Εμένα με windows7 η σύνδεση έγινε σε χρόνο dt

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγες μέρες που ήταν στα χέρια μου , τελικά δεν άντεξα και το έκανα παραγγελία μιας και νομίζω πως στα 400 ευρώ είναι μια τίμια επιλογή για ένα τόσο ολοκληρωμένο κινητό. Απλά μια ερώτηση και αν μπορεί κάποιος να πει με σιγουριά μιας και το ξέχασα να το κοιτάξω. Βέβαια ήταν η dual έκδοση αυτή που δοκίμασα και τώρα έκανα παραγγελία το single και δεν ξέρω αν υπάρχει διαφορά.

Η ερώτηση είναι αν παίζει η single έκδοση ---> https://www.bestprice.gr/item/2155222137/huawei-mate-10-pro-128gb.html σε HD το Netflix !!!? Επίσημα η netflix λέει πως οι εκδόσεις του κινητού που υποστηρίζουν HD είναι οι Huawei Mate 10 Pro (BLA-A09, NEO-L29) Αν δεν κάνω λάθος η A09 είναι Αμερικάνικη έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγες μέρες που ήταν στα χέρια μου , τελικά δεν άντεξα και το έκανα παραγγελία μιας και νομίζω πως στα 400 ευρώ είναι μια τίμια επιλογή για ένα τόσο ολοκληρωμένο κινητό. Απλά μια ερώτηση και αν μπορεί κάποιος να πει με σιγουριά μιας και το ξέχασα να το κοιτάξω. Βέβαια ήταν η dual έκδοση αυτή που δοκίμασα και τώρα έκανα παραγγελία το single και δεν ξέρω αν υπάρχει διαφορά.

Η ερώτηση είναι αν παίζει η single έκδοση ---> https://www.bestprice.gr/item/2155222137/huawei-mate-10-pro-128gb.html σε HD το Netflix !!!? Επίσημα η netflix λέει πως οι εκδόσεις του κινητού που υποστηρίζουν HD είναι οι Huawei Mate 10 Pro (BLA-A09, NEO-L29) Αν δεν κάνω λάθος η A09 είναι Αμερικάνικη έτσι?

 

Αυτή είναι μία επίκαιρη και πολύ ωραία ερώτηση. Εχθές το βράδυ με ρώταγε ο γιος μου για το Netflix. Εγώ έχω 5 μέρες το dual (μοντέλο BLA-L29). Παίζει Netflix? Γιατί αν δεν παίζει δύσκολα θα το πάρει ο γιος. Βέβαια το πιο σημαντικό θα είναι αν παίζει στο tablet gal T585A 4G.

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

Όντως, έβαλα κωδικό στα Windows (τα 10 home έχω), και συνδέθηκε αμέσως! Antivirus έχω μόνο το defender και δεν χρειάστηκε να κάνω κάποια άλλη αλλαγή. Ευχαριστώ πολύ! Η σύνδεση γίνεται άμεσα σε εμένα. Εσύ έχεις καθυστέρηση στη σύνδεση ή στη μεταφορά αρχείων;

 

Εμένα με windows7 η σύνδεση έγινε σε χρόνο dt

 

Οταν παταω πανω στον υπολογιστη μου για να μου βγαλει την λιστα με τους κοινοχρηστους φακελους, μου γραφει "Φορτωση...Περιμενετε." και κανει περιπου 10 δευτερολεπτα για να μου τους εμφανισει. Το ιδιο συμβαινει αν προσπαθησω να μπω σε αλλο υποφακελο. Με την αλλη εφαρμογη που προανεφερα, ολα γινονται ακαριαια.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ εδώ καινκαιρο ότι ένα σκάλωμα το έχει το κινητό μας.. Δεν είναι smooth σε καμιά περίπτωση. Όχι ότι με ενοχλεί, απλά το βλ2πω και το λέω. Περιμένω να αναβαθμιστεί σε 9 και μετά επαναφορά..

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ εδώ καινκαιρο ότι ένα σκάλωμα το έχει το κινητό μας.. Δεν είναι smooth σε καμιά περίπτωση. Όχι ότι με ενοχλεί, απλά το βλ2πω και το λέω. Περιμένω να αναβαθμιστεί σε 9 και μετά επαναφορά..

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κανε μια επανεκκινηση μηπως στρωσει αλλιως ναι περιμενε την 9 για να κανεις επαναφορα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Οταν λέτε επαναφορα εννοειται εργιστασιακων ρυθμισεων ή μια απλή επανεκκίνηση?

 

Επαναφορα λεμε την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και επανεκκινηση το απλο restart.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Έχει διορθώσει κάποιος το πολύ λευκό που βγάζει η μπροστινή κάμερα? Μερικές φορές οι selfie βγαίνουν πάρα πολύ λευκές. Υπάρχει τρόπος στα settings να διορθωθεί?
Link to comment
Share on other sites

Έχει διορθώσει κάποιος το πολύ λευκό που βγάζει η μπροστινή κάμερα? Μερικές φορές οι selfie βγαίνουν πάρα πολύ λευκές. Υπάρχει τρόπος στα settings να διορθωθεί?

ενας λογος που το δωσα ειναι οι selfie.

adok13
Link to comment
Share on other sites

Επαναφορα λεμε την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και επανεκκινηση το απλο restart.

όταν έρθει με το καλό η έκδοση 9 to Android πρέπει πρώτα να κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά να την εγκαταστήσουμε ή πρώτα να την εγκαταστήσουμε και μετά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;;;; Ποιο από τα δύο είναι το ενδεδειγμένο;;;;

Link to comment
Share on other sites

όταν έρθει με το καλό η έκδοση 9 to Android πρέπει πρώτα να κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά να την εγκαταστήσουμε ή πρώτα να την εγκαταστήσουμε και μετά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;;;; Ποιο από τα δύο είναι το ενδεδειγμένο;;;;

 

Θα σου πω τι θα κάνω εγώ, εγκατάσταση της 9 μετά επαναφορά στο restart που θα κάνει θα το κλείσω δηλαδή δεν θα το στήσω και θα μπω erecovery να κάνω clear cache partition, μετά στήσιμο της συσκευής και όταν τελειώσω με το στήσιμο μια πλήρη φόρτιση 100%. Μετά καλή απόλαυση.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Και ποια είναι η διαφορά με την απλή επαναφορά; τι παραπάνω δινεινετσι;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και ποια είναι η διαφορά με την απλή επαναφορά; τι παραπάνω δινεινετσι;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επαναφορες ειναι 2, η μια που κανει επαναφορα μονο τις ρυθμισεις και η δευτερη που κανει ολικη επαναφορα που τα σβηνει ολα. Συνηθως οταν λεμε για επαναφορα ενοουμε την δευτερη που τα σβηνει ολα και ειναι λες και το αγορασες τωρα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Η απλή εργοστασιακή επαναφορά δηλαδή απλά σβήνει ρυθμίσεις μόνο;

Καλό είναι να γίνεται και η δεύτερη.. Cache wipe..

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η απλή εργοστασιακή επαναφορά δηλαδή απλά σβήνει ρυθμίσεις μόνο;

Καλό είναι να γίνεται και η δεύτερη.. Cache wipe..

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το wipe cache partition ειναι extra και γινεται μονο απο erecovery. Εκεινο το κανεις οποτε θες χωρις να σβηνεται κατι παρα μονο τα caches.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το wipe cache partition ειναι extra και γινεται μονο απο erecovery. Εκεινο το κανεις οποτε θες χωρις να σβηνεται κατι παρα μονο τα caches.

 

Η επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις δεν σβήνει και τα caches;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Η επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις δεν σβήνει και τα caches;

 

Ναι αλλα καλου κακου για να εισαι σιγουρος κανεις κι ενα wipe cache partition.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Έχει διορθώσει κάποιος το πολύ λευκό που βγάζει η μπροστινή κάμερα? Μερικές φορές οι selfie βγαίνουν πάρα πολύ λευκές. Υπάρχει τρόπος στα settings να διορθωθεί?

 

Μπαααα... Τουλάχιστον εγώ δεν έχω βρει κάτι. Αυτό που κάνω είναι στην εφαρμογή snapseed που έχω να τσιμπαω λίγο στα εργαλεία την καμπύλη προς τα κάτω και στρώνει η φωτογραφία. Ημίμετρα θα μου πεις και ταλαιπωρία αλλά τι να κάνεις...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας συμφουρίτες! Τα φώτα σας θα ήθελα. Έχω διαβάσει σχεδόν όλο το τοπικ του Mate 10 pro. Είμαι έτοιμος να περάσω και εγώ στην παρέα σας. Έχω μερικές ερωτησούλες μόνο: προερχόμενος από G3 η κάμερα είναι στα ίδια ή καλύτερη? Η μπαταρία έχει περισσότερη αντοχή από το G3 ? Δεν αναρωτιέμαι για άλλα χαρακτηριστικά γιατί τις έχω δει τις διαφορές. Περισσότερο ρωτάω εσάς τους κατόχους. Ή να πάω προς mi8? Έχω βασανιστεί από την άποψη ότι κινητό αλλάζω κάθε 3 χρόνια περίπου και θέλω να το κρατήσω και αυτό. Σόρυ για το ολίγον ogg topic:rolleyes:.
Link to comment
Share on other sites

G3!??? Το γνωστό καλό LG??

Το Mate 10 είναι κλάσης ανωτερο σε όλα. Μην ανησυχείς.

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας συμφουρίτες! Τα φώτα σας θα ήθελα. Έχω διαβάσει σχεδόν όλο το τοπικ του Mate 10 pro. Είμαι έτοιμος να περάσω και εγώ στην παρέα σας. Έχω μερικές ερωτησούλες μόνο: προερχόμενος από G3 η κάμερα είναι στα ίδια ή καλύτερη? Η μπαταρία έχει περισσότερη αντοχή από το G3 ? Δεν αναρωτιέμαι για άλλα χαρακτηριστικά γιατί τις έχω δει τις διαφορές. Περισσότερο ρωτάω εσάς τους κατόχους. Ή να πάω προς mi8? Έχω βασανιστεί από την άποψη ότι κινητό αλλάζω κάθε 3 χρόνια περίπου και θέλω να το κρατήσω και αυτό. Σόρυ για το ολίγον ogg topic:rolleyes:.

Καμία σχέση! Ανώτερο στα πάντα. Η αναβάθμιση που θα κάνεις είναι πολύ μεγάλη.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας συμφουρίτες! Τα φώτα σας θα ήθελα. Έχω διαβάσει σχεδόν όλο το τοπικ του Mate 10 pro. Είμαι έτοιμος να περάσω και εγώ στην παρέα σας. Έχω μερικές ερωτησούλες μόνο: προερχόμενος από G3 η κάμερα είναι στα ίδια ή καλύτερη? Η μπαταρία έχει περισσότερη αντοχή από το G3 ? Δεν αναρωτιέμαι για άλλα χαρακτηριστικά γιατί τις έχω δει τις διαφορές. Περισσότερο ρωτάω εσάς τους κατόχους. Ή να πάω προς mi8? Έχω βασανιστεί από την άποψη ότι κινητό αλλάζω κάθε 3 χρόνια περίπου και θέλω να το κρατήσω και αυτό. Σόρυ για το ολίγον ogg topic:rolleyes:.

 

Το ερώτημα, σαν αστείο, είναι απο τα καλά.

Δεν υπάρχει καμία επαφή ανάμεσα στα δύο τηλέφωνα, φίλε μου. Θα είναι σχεδόν σοκαριστική η εμπειρία της αναβάθμισης.

Έπρεπε να έχεις προχωρήσει ήδη από χθές!

 

Τώρα για επιλογή ανάμεσα στο mi8 και στο mate, άνοιξε ένα θέμα (υπάρχει ειδικό μέρος στο φόρουμ για τέτοια ερωτήματα) και ζήτα να σου δώσουν γνώμες.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πάντως μετά από 2 βδομάδες που έχω στην κατοχή μου το mi8 μπορώ με σιγουριά να πω ότι μου λείπει το Mate μου..

Και επειδή γενικά κοιτάω πάντα το κινητό σαν σύνολο το Mate ήταν πολύ καλύτερο εκ του συνόλου.

Αυτή είναι η άποψη μου

 

 

Mi 8 Power be with you

 

Γιάννη επειδή έψαξα τα ποστ για δωσε λεπτομέρειες, τι σε κάνει να το λές αυτό?

Edited by PoLiThS
Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...