Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν βλέπεις γιατι κανει renegotiate της συχνότητες το ic (οπος και πρέπει δλδ) αυτό παιζει απο της εποχές παλιές τότε που το bluetooth και wifi στα laptop ξεκίνησαν να ειναι στο ίδιο pci bord όταν γινόταν αυτή η κατάσταση

δοκιμάζαμε με την σειρά

1. άλλο δίσκο με άλλο os (για να αποκλείσουμε θέμα driver και middle layer)

2. άλλο pci module

 

τα ίδια και εδώ μόνο που το module ειναι πανω στην πλακέτα

 

δεν λέει να έχεις μια συσκευή με τέτοιο θέμα και να τους το χαρίζεις την πληρώσεις (και οχι λιγα) αν μιλάγαμε για συσκευή 150 ευρώ πάει και έρχεται λες οκ χε...α εδώ τα έσκασε έχεις μια βλάβη το στέλνεις τέλος

 

αν μου έλεγε οτι το κάνει μόνο σε ένα σπίτι οκ η απάντηση ξέρω πολυ καλα ποια είναι...... αλλα μου λει το κανει παντού (εκτος και αν παντου εχουν το ιδιο router που λίγο δύσκολα)

 

Το έχω παρατηρήσει σίγουρα σε τρία router. Πες μου τι να κοιτάξω στο router για να είμαι 100%σίγουρος πριν το στείλω.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω πάλι να τρώνε κόλλημα τα google services και μάλιστα τώρα όλα. Με την αλλαγή από Wifi σε 4g δίκτυο όταν έχεις ταυτόχρονα και αλλαγή location,τρώνε φρίκη. Ενώ τα data δουλεύουν κανονικά, όλες οι άλλες εφαρμογές βλέπουν κανονικά διαδίκτυο, ότι έχει σχέση με τις Google εφαρμογές (Play store, gmail κλπ) δεν βλέπουν. Θα πρέπει να κάνεις ή restart ή να το βάλεις - βγάλεις σε λειτουργία πτήσης.

Κάτι πείραξαν πάλι στην 150 και εκεί που έσιαξε το πρόβλημα με το gmail στην 148, τώρα έχουν γενικότερο πρόβλημα οι google εφαρμογές.

Σίγουρα θα σχετίζεται και με το μήνυμα που πετάει συνέχεια για το wifi.

Με λύπη μου βλέπω ότι άρχισε και η Hua να τα κάνει μπάχαλο με τα updates. Φτιάχνουν το ένα και χαλάνε 2-3. Παλιότερα τα updates τους ήταν υποδειγματικά.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

@xkaliak Το θέμα με το bt το έιχα και εγώ. Έχω συνδεμένο ένα Amazfit Stratos και παρατηρούσα οτι το βραδυ δεν ειχα προσβαση στο ιντερνετ μεσω wifi παρολο που το κινητό είχε ip κανονικά. Μολις απενεργοποιουσα το bt ολα καλα. Τι επαναφορα σε ρουτερ εκανα τι σε κινητο το προβλημα παρέμενε. Τελικα ανακαλυψα οτι μολις το ρολοι αποσυνδεοταν απο το bt(το ειχα να μπαινει αυτόματα σε airplane το βράδυ) κολουσε το ιντερνετ.Κατι επεζε με την εφαρμογη amazfit και κολουσε το wifi μόλις δεν έβρισκε το κινητό.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by grigoris_a
Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω πάλι να τρώνε κόλλημα τα google services και μάλιστα τώρα όλα. Με την αλλαγή από Wifi σε 4g δίκτυο όταν έχεις ταυτόχρονα και αλλαγή location,τρώνε φρίκη. Ενώ τα data δουλεύουν κανονικά, όλες οι άλλες εφαρμογές βλέπουν κανονικά διαδίκτυο, ότι έχει σχέση με τις Google εφαρμογές (Play store, gmail κλπ) δεν βλέπουν. Θα πρέπει να κάνεις ή restart ή να το βάλεις - βγάλεις σε λειτουργία πτήσης.

Κάτι πείραξαν πάλι στην 150 και εκεί που έσιαξε το πρόβλημα με το gmail στην 148, τώρα έχουν γενικότερο πρόβλημα οι google εφαρμογές.

Σίγουρα θα σχετίζεται και με το μήνυμα που πετάει συνέχεια για το wifi.

Με λύπη μου βλέπω ότι άρχισε και η Hua να τα κάνει μπάχαλο με τα updates. Φτιάχνουν το ένα και χαλάνε 2-3. Παλιότερα τα updates τους ήταν υποδειγματικά.

 

Καλησπέρα. Εγώ έχω την 150 και δεν έχω κανένα τέτοιο πρόβλημα. Και μάλιστα επειδή μου φάνηκε περίεργο, το ξαναδοκίμασα μόλις τώρα. Έκλεισα το wifi και συνδέθηκα με 4G και λειτουργούν όλα άψογα και ανάποδα φυσικά. Μου φάνηκε περίεργο τώρα που το διάβασα, γιατί θα το είχα προσέξει κάτι τέτοιο. Στη δουλειά έχουμε 3 διαφορετικά ρούτερ, από ξεχωριστή γραμμή το καθένα (δεν έχουν την ίδια IP), και η σύνδεση-αποσύνδεση από αυτά και ταυτόχρονα η σύνδεση σε 4G (όταν είμαι εκτός εμβέλειας, γιατί ο χώρος είναι μεγάλος) είναι καθημερινό φαινόμενο για μένα, και δεν είχα παρατηρήσει κανένα πρόβλημα με τις εφαρμογές την Google. Μήπως κάτι άλλο συμβαίνει; Μήπως δεν έκατσε καλά η αναβάθμιση;

Να πω ότι έκανα την 148 Full OTA , ενώ την 150 την πέρασα από πάνω γιατί την είχε κατεβάσει ήδη. Είπα να ξανακάνω full OTA στην pie.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Παρατηρώ το εξής πρόβλημα.

Μόλις ανοίγω το bt παρατηρώ ότι κολλάει το WiFi και πάει πολύ αργά.

Είμαι με την 150, αλλά το έκανε και στις προηγούμενες εκδόσεις.

Το έχει αντιμετωπίσει κανεις;. Ευχαριστώ.

Πριν σου απαντήσω έκανα ήδη δοκιμή σε ένα bluetooth που έχω και το οποίο μιλάω όλη μέρα και είμαι και σε περιβάλλον wi-fi όλη μέρα και στο γραφείο και στο σπίτι. Μπορώ και μιλάω άνετα με τη συσκευή bluetooth και συγχρόνως να είμαι στο YouTube μέσω wi-fi και να βλέπω βιντεάκια δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Θεωρώ ότι κάποιο πρόβλημα έχει η συσκευή σου. Πριν όμως το στείλεις για service καλό θα ήταν να του κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά θα έβλεπες εάν θα λυνόταν το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγώ έχω την 150 και δεν έχω κανένα τέτοιο πρόβλημα. Και μάλιστα επειδή μου φάνηκε περίεργο, το ξαναδοκίμασα μόλις τώρα. Έκλεισα το wifi και συνδέθηκα με 4G και λειτουργούν όλα άψογα και ανάποδα φυσικά. Μου φάνηκε περίεργο τώρα που το διάβασα, γιατί θα το είχα προσέξει κάτι τέτοιο. Στη δουλειά έχουμε 3 διαφορετικά ρούτερ, από ξεχωριστή γραμμή το καθένα (δεν έχουν την ίδια IP), και η σύνδεση-αποσύνδεση από αυτά και ταυτόχρονα η σύνδεση σε 4G (όταν είμαι εκτός εμβέλειας, γιατί ο χώρος είναι μεγάλος) είναι καθημερινό φαινόμενο για μένα, και δεν είχα παρατηρήσει κανένα πρόβλημα με τις εφαρμογές την Google. Μήπως κάτι άλλο συμβαίνει; Μήπως δεν έκατσε καλά η αναβάθμιση;

Να πω ότι έκανα την 148 Full OTA , ενώ την 150 την πέρασα από πάνω γιατί την είχε κατεβάσει ήδη. Είπα να ξανακάνω full OTA στην pie.

Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για τον κόπο σου.

Θα το παρακολουθησω καλύτερα και θα κάνω δοκιμές γιατί υποπτευομαι οτι έχει να κάνει και με το vowifi που χρησιμοποιώ.

 

Να πω εδώ οτι πλέον, μετά απο επαναφορά εργοστασιακών, έπαψε να μου πετάει το χαζομηνυμα για το WiFi.

Έχω το WiFi+ ανοικτό, τα location services με όλα τα scan ανοικτά και δουλευει αψογα. Ανοιγο-κλεινει το WiFi κανονικά και γυρνάει σε vowifi και το ανάποδο, όταν φεύγω απο τα γνώριμα WiFi spots. Το κλείνει δηλαδή αυτόματα και γυρνάει σε volte.

Άρα απο αυτή τη βλακεία ήμαστε κομπλε.

 

Τώρα για τα Google services, ως έγραψα, θα το κοιτάξω καλύτερα. Για παράδειγμα, τώρα σε επιστροφή μου απο το γραφείο στο σπίτι (δηλαδή απο volte > vowifi), όλα καλά. Είδε το γνώριμο δίκτυο, άνοιξε αυτόματα το WiFi και γύρισε κανονικά σε vowifi. Απ' οτι είδα, όλα δουλεύουν κανονικά. Google services, τα παντα. Θα ξαναδώ αύριο το πρωί με το αντίθετο τι θα κάνει.

 

Παρέλειψα να πω οτι το δίκτυο μου είναι Cosmote. Αν και από τα vowifi & volte θα έγινε αντιληπτό.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για τον κόπο σου.

Θα το παρακολουθησω καλύτερα και θα κάνω δοκιμές γιατί υποπτευομαι οτι έχει να κάνει και με το vowifi που χρησιμοποιώ.

 

Να πω εδώ οτι πλέον, μετά απο επαναφορά εργοστασιακών, έπαψε να μου πετάει το χαζομηνυμα για το WiFi.

Έχω το WiFi+ ανοικτό, τα location services με όλα τα scan ανοικτά και δουλευει αψογα. Ανοιγο-κλεινει το WiFi κανονικά και γυρνάει σε vowifi και το ανάποδο, όταν φεύγω απο τα γνώριμα WiFi spots. Το κλείνει δηλαδή αυτόματα και γυρνάει σε volte.

Άρα απο αυτή τη βλακεία ήμαστε κομπλε.

 

Τώρα για τα Google services, ως έγραψα, θα το κοιτάξω καλύτερα. Για παράδειγμα, τώρα σε επιστροφή μου απο το γραφείο στο σπίτι (δηλαδή απο volte > vowifi), όλα καλά. Είδε το γνώριμο δίκτυο, άνοιξε αυτόματα το WiFi και γύρισε κανονικά σε vowifi. Απ' οτι είδα, όλα δουλεύουν κανονικά. Google services, τα παντα. Θα ξαναδώ αύριο το πρωί με το αντίθετο τι θα κάνει.

 

Παρέλειψα να πω οτι το δίκτυο μου είναι Cosmote. Αν και από τα vowifi & volte θα έγινε αντιληπτό.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk Pro.

 

Να γιατι ειναι καλο να κανεις επαναφορα μετα απο updates για να αποφευγεις τετοιου ειδους bugs. Αφου βρηκες λυση στο προβλημα σου παλι καλα γιατι θυμαμαι ειχες πει οτι σου χρησιμευε το wifi+.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Να γιατι ειναι καλο να κανεις επαναφορα μετα απο updates για να αποφευγεις τετοιου ειδους bugs. Αφου βρηκες λυση στο προβλημα σου παλι καλα γιατι θυμαμαι ειχες πει οτι σου χρησιμευε το wifi+.
Ναι, το χρειάζομαι. Αλλιώς θα τα έκανα χερουλατα όλα τα άνοιξε-κλεισε. Μια χαρά τώρα.

 

Τώρα θα δω τι γίνεται με το άλλο πρόβλημα.

Στην αρχή υποψιάστηκα αυτή την ιστορία με το BT & το WiFi ταυτοχρονα, αλλά μέχρι τώρα μου δούλευε άψογα. Βεβαιώθηκα ομως οτι δεν είναι κάτι τέτοιο, με την επιστροφή μου στο σπίτι απο το γραφείο.

Αφού άνοιξε το WiFi και παιζουν όλα σωστά δεν είναι αυτό. Πριν λίγο μάλιστα μιλαγα μέσω vowifi, με bthf και χαζευα ταυτόχρονα κάτι ρολόγια στο Σκρουτζ.

 

Τες πα. Θα κάνω κάποιες δοκιμές ακόμη μπας και βγάλω άκρη.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μπα δύσκολα.. όταν βρίσκει πρόσωπο ασπρίζει . Αν βγεις από το κάδρο μια χαρά δείχνει πάντως χαχα . Δεν ξέρω πως σκατά χαλάει όταν δείχνει πρόσωπα

Να κάνω και εγώ την ερώτηση μου... Την ασπριλα στη selfie υπάρχει τρόπος να την κάνουμε υποφερτή?

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μπα δύσκολα.. όταν βρίσκει πρόσωπο ασπρίζει . Αν βγεις από το κάδρο μια χαρά δείχνει πάντως χαχα . Δεν ξέρω πως σκατά χαλάει όταν δείχνει πρόσωπα

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Εχει πολύ επιθετική ωραιοποίηση. Με το ζόρι να σε κάνει να μοιάζεις κούκλος. :p

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο;a9b349c7e4c5c5696cb3f60a9fec1dea.jpg

 

Sent from my Mate 10 pro

 

Αυτό το αποτέλεσμα με τι ρυθμίσεις το πέτυχες..?

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G1877/g1750/v169919/f1/full/changelog.xml

Εκδοση 150 η οποια ειναι για rollback σε EMUI8. Κατι μου λεει οτι το επομενο update θα ειναι ειτε η 9 ειτε η 8.1 εκτος αν το εβγαλαν καθαρα για αυτους που εχουν την beta και θελουν να γυρισουν πισω στην 8.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα παπούτσι που εμφανίζεται στην οθόνη κλειδώματος με ένα νούμερο από κάτω του, το οποίο προφανώς μετράει τα βήματα πως βγαίνει???
Link to comment
Share on other sites

Και έχει αργήσει να έρθει η 8.1 . Δεν γίνεται το honor play (καλά ότι κοστίζει 369ευρω) να έρχεται με 8.1 και μεις να περιμένουμε ακόμα που είμαστε ναυαρχίδα

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Και έχει αργήσει να έρθει η 8.1 . Δεν γίνεται το honor play (καλά ότι κοστίζει 369ευρω) να έρχεται με 8.1 και μεις να περιμένουμε ακόμα που είμαστε ναυαρχίδα

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Συμφωνώ απόλυτα... Μέσα στο καλοκαίρι έπρεπε να την ειχαμε πάρει την 8.1...

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ένα φυλλαράκι που εμφανίζεται δίπλα στην μπαταρία τί στην ευχή είναι?

 

Μήπως έχεις ενεργοποιήσει την εξοικονόμηση ενέργειας μπαταρίας?

Link to comment
Share on other sites

Ένα φυλλαράκι που εμφανίζεται δίπλα στην μπαταρία τί στην ευχή είναι?

 

Ειναι ενεργοποιημενη η εξοικονομησει ενεργειας....Μπες στο μενου μπαταριας να την απενεργοποιησεις αν θες...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα... Μέσα στο καλοκαίρι έπρεπε να την ειχαμε πάρει την 8.1...

 

Mate the 10 pro be with you

 

Νομίζω είχαν πει από την αρχή σεμπτεμβριο για την 8.1 στο mate 10..οπότε λογικά αυτή θα πάρουμε και μετά την 9..

Link to comment
Share on other sites

Άντε ντε! Που ν' τη?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ την ερώτηση μου... Την ασπριλα στη selfie υπάρχει τρόπος να την κάνουμε υποφερτή?

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Το μοναδικό που μπορείς να κάνεις είναι επεξεργασία από την εφαρμογή του κινητού..... Έχει επιλογή μαύρισμα προσώπου.... Κάτι γίνεται......
Link to comment
Share on other sites

Άντε ντε! Που ν' τη?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk Pro.

 

Χθες πήρανε πολλοί που έχουν το P20 Pro την 8.1. Λογικά τώρα πρέπει να έρθει και η δική μας. 'Αργησε γενικά. Βλέπω την 9 σε κανένα χρόνο... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...