Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιθανών ν' αλλάξανε κάτι στο security απο την Google και ξεκίνησε αυτή η βλακεία.

Εμένα με παραξενευει πάλι που σε ενα Ρ9 και ενα Ρ10 που επείσης υπάρχουν και λειτουργούν, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Και απ' οτι φαίνεται και στους περισσότερους εδώ μέσα. Εκτώς αν δεν δουλεύουν την native εφαρμογή της hua αλλά κάποιον άλλον client.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δλδ σε φωτό με τοπία όπως τα παραπάνω, που θα εστίαζες?

 

Επίσης, απ τη μία εκθειάζεται το software και το AI κι απ την άλλη λέτε να μην το χρησιμοποιούμε. Γιατί ουσιαστικά αυτό λέτε, εφόσον έχει κάνει detect κάποιο scene και παρ όλα αυτά λέτε πάλι να κάνουμε tap. Τι διάολο έκανε detect τότε αν δεν έκανε στο "θέμα" (κοινώς εκεί που θα έκανες tap).

 

Πιστεύεις ότι μπορεί να βγει φωτογραφία (σε κινητό ή σε dslr) , χωρίς να εστιάσει κάπου ο φακός της μηχανής;

Ο φακός θα εστιάσει κάπου, είτε σου αρέσει είτε όχι. Απλώς με το άγγιγμα, επιλέγεις εσύ το που.

Συνήθως στο auto Mode επιλέγει να εστιάσει στο πιο κοντινό σημείο. Αν αυτό θες να βγει, όλα οκ.

Αν όμως θες να βγάλεις κάτι πιο πίσω, θα βγει χάλια το αντικείμενο αν δεν το επιλέξεις. Πχ, αν θες να βγάλεις κάποιο άτομο σε απόσταση 3 μέτρων και υπάρχει χαμηλά πιο κάτω μια καρέκλα στα 2 μέτρα, είναι πιθανό χωρίς άγγιγμα να εστιάσει στην καρέκλα και το άτομο να βγει κουκουρουκου.

Φέρε μου όποιο κινητό θες και οποια dslr επιθυμείς. Μπορώ να σου βγάλω φωτογραφία απίστευτα χάλια, αν το θέλω και εννοείται δεν θα φτάιει η συσκευή.

Για να βγει μια καλή φωτογραφία, χρειάζεται και το μέσο, αλλά και ο χειριστής.

Και δεν μιλάμε για φοβερές τεχνικές, τώρα. Για μια βασικότατη εστίαση.

Έλεος δηλαδή. Βαριόμαστε να κάνουμε ένα άγγιγμα, επειδή έβγαλε μια μπούρδα η Huawei για το ΑΙ.

Εστιάζει το κινητό στο καρπούζι, λέμε χάλια οι λεπτομέρειες στην χαρτοπετσέτα... Εστιάζει στην χαρτοπετσέτα, χάλια το καρπούζι...

Δεν συνεχίζω άλλο, γιατί θα φύγουμε εκτός θέματος.

Φιλικά πάντα

Edited by xkaliak
Link to comment
Share on other sites

Δλδ σε φωτό με τοπία όπως τα παραπάνω, που θα εστίαζες?

 

Επίσης, απ τη μία εκθειάζεται το software και το AI κι απ την άλλη λέτε να μην το χρησιμοποιούμε. Γιατί ουσιαστικά αυτό λέτε, εφόσον έχει κάνει detect κάποιο scene και παρ όλα αυτά λέτε πάλι να κάνουμε tap. Τι διάολο έκανε detect τότε αν δεν έκανε στο "θέμα" (κοινώς εκεί που θα έκανες tap).

Ε τωρα μαλιστα. Τουλαχιστον οταν καποιος θα διαβαζει τα μηνυματα και τις αποψεις σου για τη μηχανη του κινητου θα ξερει οτι εσυ θεωρεις υπερβολικο το να εστιασεις εκει που θες!!! Αρα θες απλα να μπαινεις στην εφαρμογη και μη σου πω καλυτερα να επιλεγει η μηχανη το τι θες να τραβηξεις, να εστιαζει και εν τελει να φωτογραφιζει και μονη της. Χαχα τ ακουσαμε κι αυτο.

 

Το mode δεν εστιαζει, αλλα επηρεαζει τον κορεσμο κυριως ίσως και οξυτητα και ταχυτητα κλειστρου.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεις ότι μπορεί να βγει φωτογραφία (σε κινητό ή σε dslr) , χωρίς να εστιάσει κάπου ο φακός της μηχανής;

 

Αγνοείς την ύπαρξη Auto Focus??? Επίσης, γνωρίζεις ελπίζω ότι στη πραγματικότητα με tap δεν κάνεις πραγματικό Manual Focus (όπως δλδ αντίστοιχα θα έκανες σε μία DSLR), αλλά Assisted Auto Focus ??? Γνωρίζεις τέλος ότι τα API για πραγματικό manual focus μπήκαν σχετικά πρόσφατα αλλά ουσιαστικά δεν τα χρησιμοποιεί σχεδόν κανείς ακριβώς επειδή το auto focus έχει εξελιχθεί κατά πολύ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ε τωρα μαλιστα. Τουλαχιστον οταν καποιος θα διαβαζει τα μηνυματα και τις αποψεις σου για τη μηχανη του κινητου θα ξερει οτι εσυ θεωρεις υπερβολικο το να εστιασεις εκει που θες!!! Αρα θες απλα να μπαινεις στην εφαρμογη και μη σου πω καλυτερα να επιλεγει η μηχανη το τι θες να τραβηξεις, να εστιαζει και εν τελει να φωτογραφιζει και μονη της. Χαχα τ ακουσαμε κι αυτο.

 

Το mode δεν εστιαζει, αλλα επηρεαζει τον κορεσμο κυριως ίσως και οξυτητα και ταχυτητα κλειστρου.

 

Για δείξε μου που ακριβώς λέω έστω το παραμικρό απ ότι λες. Για δείξε μου πχ που ακριβώς είπα εγώ ότι δεν πρέπει ΠΟΤΕ να κάνεις tap ?

 

Επίσης για πείτε μου, οταν θέλω να τραβήξω ενα τοπίο, όπως στα παραπάνω παραδείγματα, που ακριβώς θα κάνω tap ενώ δεν θέλω να εστιάσω σε συγκεκριμένο αντικείμενο ή σημείο? Ρώτησα και πιο πάνω και δεν απάντησε κανείς.

 

Καταλαβαίνετε ελπίζω ότι καταρρίπτεται βασικές γνώσεις φωτογραφίας με αυτό που λέτε συνέχεια για tap to focus. Όπως επίσης δείχνετε να μην έχετε και γνώσεις στο τι πραγματικά κάνει το tap to focus σε ένα κινητό...

 

Τη συσκευή την έχεις? Γνωρίζεις ότι άλλο το mode άλλο το scene ? Δείξε μου που ακριβώς αναφέρει η Huawei οτι ενώ κάνει detect κάποιο απ τα scenes, δεν κάνει focus ακριβώς εκεί...

Edited by off_d
off / d.
Link to comment
Share on other sites

Αγνοείς την ύπαρξη Auto Focus??? Επίσης, γνωρίζεις ελπίζω ότι στη πραγματικότητα με tap δεν κάνεις πραγματικό Manual Focus (όπως δλδ αντίστοιχα θα έκανες σε μία DSLR), αλλά Assisted Auto Focus ??? Γνωρίζεις τέλος ότι τα API για πραγματικό manual focus μπήκαν σχετικά πρόσφατα αλλά ουσιαστικά δεν τα χρησιμοποιεί σχεδόν κανείς ακριβώς επειδή το auto focus έχει εξελιχθεί κατά πολύ?

 

Δεν έχω να προσθέσω κάτι στα παραπάνω. Αν προσπαθήσω να σου απαντήσω, απλά θα επαναλάβω τα παραπάνω και θα γίνω κουραστικός στα υπόλοιπα παιδιά που διαβάζουν.

Καλό είναι να χρησιμοποιούμε τεχνικούς όρους, αλλά να μην χάνουμε την ουσία.

Όταν φτάσουμε σε σημείο, το κινητό να επικοινωνεί με τον εγκέφαλο μας και να καταλαβαίνει από όλο το κάδρο, που θέλουμε να εστιάσουμε, ώστε αυτόματα να εστιάσει και δεν το κάνει, τότε θα έχει νόημα να κατηγορούμε την συσκευή ότι δεν κάνει σωστά την δουλειά της.

Στο κάτω κάτω, φίλε μου, δεν χρειάζεται να συμφωνήσουμε... Ας πει ο καθένας την άποψή του και τέλος...

Όσο για την ερώτηση που δεν σου απαντάμε... Εφόσον έχεις dslr, πάρτην, πάρε φώτο ένα τοπίο στο auto και δες ότι αυτόματα (auto focus) θα επιλέξει η μηχανή σημείο που θα εστιάσει. Δεν σημαίνει ότι επειδή δεν το επιλέγεις εσύ, ότι δεν κάνει focus κάπου.

Edited by xkaliak
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω να προσθέσω κάτι στα παραπάνω. Αν προσπαθήσω να σου απαντήσω, απλά θα επαναλάβω τα παραπάνω και θα γίνω κουραστικός στα υπόλοιπα παιδιά που διαβάζουν.

Καλό είναι να χρησιμοποιούμε τεχνικούς όρους, αλλά να μην χάνουμε την ουσία.

Όταν φτάσουμε σε σημείο, το κινητό να επικοινωνεί με τον εγκέφαλο μας και να καταλαβαίνει από όλο το κάδρο, που θέλουμε να εστιάσουμε, ώστε αυτόματα να εστιάσει και δεν το κάνει, τότε θα έχει νόημα να κατηγορούμε την συσκευή ότι δεν κάνει σωστά την δουλειά της.

Στο κάτω κάτω, φίλε μου, δεν χρειάζεται να συμφωνήσουμε... Ας πει ο καθένας την άποψή του και τέλος...

 

Προφανώς, απόψεις είναι όλα. Κατά την άποψη σου λοιπόν, ο φίλος που έβγαλε παραπάνω ενα γενικό τοπίο με θάλασσα και λουλουδάκια, έπρεπε να κάνει tap κάπου και αν ναι πού?

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από μεγάλο ντόρο για την κάμερα παραθέτω & εγώ μερικές φωτογραφίες από το Mate μου με 12mpixel ανάλυση όλα στο auto & μία φωτογραφία (οι μπλούζες) από το s7 που είχα στα 12mpixel & αυτή.

 

Εγώ προσωπικά την βρίσκω μια χαρά την κάμερα, εντάξει τα 800 είναι πολλά για κινητό αλλά μην τρελαθούμε η κάμερα του είναι αξιοπρεπελέστατη.

Για τον μόνο λόγο που θα άλλαζα το Mate με το p20 ή το s9 plus είναι η ανάλυση της οθόνης.

 

 

https://www.flickr.com/photos/157731109@N02/shares/jRHip9

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από μεγάλο ντόρο για την κάμερα παραθέτω & εγώ μερικές φωτογραφίες από το Mate μου με 12mpixel ανάλυση όλα στο auto & μία φωτογραφία (οι μπλούζες) από το s7 που είχα στα 12mpixel & αυτή.

 

Εγώ προσωπικά την βρίσκω μια χαρά την κάμερα, εντάξει τα 800 είναι πολλά για κινητό αλλά μην τρελαθούμε η κάμερα του είναι αξιοπρεπελέστατη.

Για τον μόνο λόγο που θα άλλαζα το Mate με το p20 ή το s9 plus είναι η ανάλυση της οθόνης.

 

 

https://www.flickr.com/photos/157731109@N02/shares/jRHip9

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όλες χάλια...

Ιδίως στην πρώτη φώτο.

Ο τοίχος πίσω πίσω, βγήκε χάλια... Χαχαχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προφανώς, απόψεις είναι όλα. Κατά την άποψη σου λοιπόν, ο φίλος που έβγαλε παραπάνω ενα γενικό τοπίο με θάλασσα και λουλουδάκια, έπρεπε να κάνει tap κάπου και αν ναι πού?

Εξαρτάται τι θέλει να βγάλει καθαρό. Αν θέλει να βγει καθαρο το λουλούδι, θα εστιάσει στο λουλούδι και θα βγει θολή η θάλασσα (όπως η τρίτη φώτο σε σειρά). Αν θέλει καθαρή την θάλασσα και να βγει Θολό το πρώτο πλάνο (λουλούδι), αντίστροφα.

Δεν μπορώ να το πω πιο απλά... Συγγνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι θέλει να βγάλει καθαρό. Αν θέλει να βγει καθαρο το λουλούδι, θα εστιάσει στο λουλούδι και θα βγει θολή η θάλασσα (όπως η τρίτη φώτο σε σειρά). Αν θέλει καθαρή την θάλασσα και να βγει Θολό το πρώτο πλάνο (λουλούδι), αντίστροφα.

Δεν μπορώ να το πω πιο απλά... Συγγνώμη.

 

Θεωρείς λοιπόν ότι πάντα, ακόμα και σε ένα landscape πρέπει να κάνεις focus σε κάτι. Οκ. Απόψεις είναι αυτές είπαμε. Ο περισσότερος κόσμος βέβαια που τραβάει σε auto mode απλά δε θα κάνει tap to focus σε μία φωτό που θέλει να βγάλει ένα γενικό τοπίο, δλδ μία κοιλάδα ή κάποια βουνά.

 

Αλλιώς καλύτερα να πάει σε manual mode και να παίξει με aperture κτλ. όπου αυτά είναι διαθέσιμα βέβαια...

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Θεωρείς λοιπόν ότι πάντα, ακόμα και σε ένα landscape πρέπει να κάνεις focus σε κάτι. Οκ. Απόψεις είναι αυτές είπαμε. Ο περισσότερος κόσμος βέβαια που τραβάει σε auto mode απλά δε θα κάνει tap to focus σε μία φωτό που θέλει να βγάλει ένα γενικό τοπίο, δλδ μία κοιλάδα ή κάποια βουνά.

 

Αλλιώς καλύτερα να πάει σε manual mode και να παίξει με aperture κτλ. όπου αυτά είναι διαθέσιμα βέβαια...

 

Χάχα, μα αυτό σου λέω τόση ώρα.

Focus θα γίνει, έτσι και αλλιώς, σε κάποιο σημείο. Απλά στο auto focus θα επιλέξει μόνο του το κινητό (τις περισσότερες φορές στο πλησιέστερο σημείο), εκτός και αν το επιλέξεις εσύ με άγγιγμα.

Ξεκαθαρίζω, ότι τόση ώρα μιλάω για auto.

Αν πάμε στο manual, θα χαθεί το τόπι. Υπάρχουν πάρα πολλές ρυθμίσεις και πάμε σε άλλο επίπεδο γνώσεων.

Τέλος πάντων... Αυτά

Link to comment
Share on other sites

ήμαρτον ρε παιδιά με τις αναλύσεις / συγκρίσεις της φωτογραφικής, δεν υπάρχουν άλλα θέματα να τσακωθείτε; :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεις ότι μπορεί να βγει φωτογραφία (σε κινητό ή σε dslr) , χωρίς να εστιάσει κάπου ο φακός της μηχανής;

Ο φακός θα εστιάσει κάπου, είτε σου αρέσει είτε όχι. Απλώς με το άγγιγμα, επιλέγεις εσύ το που.

Συνήθως στο auto Mode επιλέγει να εστιάσει στο πιο κοντινό σημείο. Αν αυτό θες να βγει, όλα οκ.

Αν όμως θες να βγάλεις κάτι πιο πίσω, θα βγει χάλια το αντικείμενο αν δεν το επιλέξεις. Πχ, αν θες να βγάλεις κάποιο άτομο σε απόσταση 3 μέτρων και υπάρχει χαμηλά πιο κάτω μια καρέκλα στα 2 μέτρα, είναι πιθανό χωρίς άγγιγμα να εστιάσει στην καρέκλα και το άτομο να βγει κουκουρουκου.

Φέρε μου όποιο κινητό θες και οποια dslr επιθυμείς. Μπορώ να σου βγάλω φωτογραφία απίστευτα χάλια, αν το θέλω και εννοείται δεν θα φτάιει η συσκευή.

Για να βγει μια καλή φωτογραφία, χρειάζεται και το μέσο, αλλά και ο χειριστής.

Και δεν μιλάμε για φοβερές τεχνικές, τώρα. Για μια βασικότατη εστίαση.

Έλεος δηλαδή. Βαριόμαστε να κάνουμε ένα άγγιγμα, επειδή έβγαλε μια μπούρδα η Huawei για το ΑΙ.

Εστιάζει το κινητό στο καρπούζι, λέμε χάλια οι λεπτομέρειες στην χαρτοπετσέτα... Εστιάζει στην χαρτοπετσέτα, χάλια το καρπούζι...

Δεν συνεχίζω άλλο, γιατί θα φύγουμε εκτός θέματος.

Φιλικά πάντα

Πέστα Χρυσόστομε !!! Γενικός δεν γράφω, αλλά αυτό είναι το πιο σωστό που έχω διαβάσει. Ιδίως το παράδειγμα με το καρπούζι.. Edited by MobilePerson
Link to comment
Share on other sites

Αν γινεται δωστε με μερικες συμβουλες για την καμερα προσπαθω να καταλαβω τι γινεται.Ενω σε ολες τις συνθηκες βγαζει εξαιρετικες εχω παρατηρησει σε low light μεσα στο σπιτι χωρις καποιο εχτρα πολυχρωμο φωτισμο κατι γινεται και βγαινουν καπως με θορυβο και και καπως αχρωμες εννοω το white balance.Π.χ απο τις 7 που θα τραβηξω η μια θα ειναι πολυ καλυτερη απο τις αλλες.Και εδω θελω να ρωτησω επειδη την εχω 2 μερες την συσκευη παιζει κατι με το ΑΙ δηλαδη καλυτερα ειναι στην συγκεκριμενη περιπτωση να το βαζω στο manual με ολα auto η μηπως δεν εστιαζει καλα και βγαινει αυτο το αποτελεσμα πρεπει ισως να κανω tap focus ;Αυτο γινεται το ξαναλεω μονο very low light

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Χαρά στο κουράγιο σας και στην επιμονή σας, παιδιά. Πρέπει να έχεις και την διάθεση ν' ακούσεις αυτά που σου λένε!

 

Αλλιώς.....

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro using Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πέστα Χρυσόστομε !!! Γενικός δεν γράφω, αλλά αυτό είναι το πιο σωστό που έχω διαβάσει. Ιδίως το παράδειγμα με το καρπούζι..

 

Δε θα σχολιάσω κάτι περαιτέρω. Αλλά έλεος. Βλέπεις εσύ, στις 3 φωτογραφίες, διαφορά στο καρπούζι? Εγώ θεωρώ ότι στη τελευταία είναι δεδομένο ότι έκανε focus το "AI" στο καρπούζι. Βλέπεις να άλλαξε κάτι? Πραγματικά θα με κάνετε να πάω να πάρω άλλο ένα καρπούζι να κάνω tap στο καρπούζι για να ξεκολλήσετε με τη δικαιολογία του manual focus. Και η αποθέωση είναι ότι έχετε αποκλείσει ακόμα και το ενδεχόμενο να μην κάνει σωστό colour balancing στα κόκκινα γενικότερα και έχετε κολλήσει με το focus...

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου με μια απορια!

Πως γινεται να εχει πισω στις κάμερες (μεσα απο το τζαμακι βασικα) 2-3 κοκους σκονης? Δεν ειναι και κατα της σκονης η προστασια που εχει? Ειναι πρωτη μου φορα με τετοιο κινητο που ειναι αδιαβροχο και στεγανο κτλ

Κυριολεκτικα ομως ειναι 2 κοκοι σκονης! δεν ειναι πχ γεματο.. Ειμαι αρκετα περιεργος σε αυτα και θελω να ειναι στην πένα εξωτερικά και καθαρο.

Δεν πιστευω να επηρεάζει καπως τις φωτογραφίες ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου με μια απορια!

Πως γινεται να εχει πισω στις κάμερες (μεσα απο το τζαμακι βασικα) 2-3 κοκους σκονης? Δεν ειναι και κατα της σκονης η προστασια που εχει? Ειναι πρωτη μου φορα με τετοιο κινητο που ειναι αδιαβροχο και στεγανο κτλ

Κυριολεκτικα ομως ειναι 2 κοκοι σκονης! δεν ειναι πχ γεματο.. Ειμαι αρκετα περιεργος σε αυτα και θελω να ειναι στην πένα εξωτερικά και καθαρο.

Δεν πιστευω να επηρεάζει καπως τις φωτογραφίες ετσι?

 

Τίποτα το αντιληπτό.

Γιατί όμως να υπάρχουν? Πήγαινε το Μιχαλακόπουλου για να το φτιάξουν.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δε θα σχολιάσω κάτι περαιτέρω. Αλλά έλεος. Βλέπεις εσύ, στις 3 φωτογραφίες, διαφορά στο καρπούζι? Εγώ θεωρώ ότι στη τελευταία είναι δεδομένο ότι έκανε focus το "AI" στο καρπούζι. Βλέπεις να άλλαξε κάτι? Πραγματικά θα με κάνετε να πάω να πάρω άλλο ένα καρπούζι να κάνω tap στο καρπούζι για να ξεκολλήσετε με τη δικαιολογία του manual focus. Και η αποθέωση είναι ότι έχετε αποκλείσει ακόμα και το ενδεχόμενο να μην κάνει σωστό colour balancing στα κόκκινα γενικότερα και έχετε κολλήσει με το focus...

 

Δεν χρειάζεται να το συνεχίσουμε.. Σκοπός μου δεν είναι να έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν. Έχω σταματήσει εδώ και χρόνια να προσπαθώ να πείσω κάποιον για κάτι. Απλώς ότι γράφω, είναι για να ενημερώνονται και τα άλλα μέλη του φόρουμ...

Στο θέμα του καρπουζιού και το ΑΙ πάλι αυτό που γράφεις είναι ανακρίβεια. Το γεγονός ότι αναγνώρισε το καρπούζι, δεν σημαίνει ότι εστίασε σε αυτό. Απλά το κινητό όταν αναγνωρίσει μια σκηνή, βελτιστοποιει τις συνθήκες για την συγκεκριμένη σκηνή.

Αν πατήσεις πάνω στο εικονίδιο του ΑΙ το γράφει κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα το αντιληπτό.

Γιατί όμως να υπάρχουν? Πήγαινε το Μιχαλακόπουλου για να το φτιάξουν.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

 

Αυτο σκεφτηκα κι εγω βασικα, αλλα δυστυχως ειμαι λιγο μακρια απο αθηνα και λογω δουλειάς δεν ξερω ποτε θα καταφερω να κατεβω..

Αλλα οταν μπορεσω θα παω να μου φυγει και η απορια. Γιατι κι εγω πιστευω οτι δεν θα επρεπε να εχει περασει τιποτα μεσα στην καμερα αφου εχει αυτην την προστασια

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να το συνεχίσουμε.. Σκοπός μου δεν είναι να έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν. Έχω σταματήσει εδώ και χρόνια να προσπαθώ να πείσω κάποιον για κάτι. Απλώς ότι γράφω, είναι για να ενημερώνονται και τα άλλα μέλη του φόρουμ...

Στο θέμα του καρπουζιού και το ΑΙ πάλι αυτό που γράφεις είναι ανακρίβεια. Το γεγονός ότι αναγνώρισε το καρπούζι, δεν σημαίνει ότι εστίασε σε αυτό. Απλά το κινητό όταν αναγνωρίσει μια σκηνή, βελτιστοποιει τις συνθήκες για την συγκεκριμένη σκηνή.

Αν πατήσεις πάνω στο εικονίδιο του ΑΙ το γράφει κιόλας.

Δεν έχει έννοια φίλε μου. Γράφτηκαν κάποια πράγματα, δόθηκαν οι πληροφορίες που έπρεπε και αυτός που έχει την διάθεση να καταλάβει, θα καταλάβει.

Οι υπόλοιποι θα επιμένουν συνεχως στην άποψή τους και θα γίνει και κουραστικό στο τέλος, αν δεν έγινε ήδη δηλαδή.

Αυτο σκεφτηκα κι εγω βασικα, αλλα δυστυχως ειμαι λιγο μακρια απο αθηνα και λογω δουλειάς δεν ξερω ποτε θα καταφερω να κατεβω..

Αλλα οταν μπορεσω θα παω να μου φυγει και η απορια. Γιατι κι εγω πιστευω οτι δεν θα επρεπε να εχει περασει τιποτα μεσα στην καμερα αφου εχει αυτην την προστασια

Κάτσε τώρα γιατί δεν κατάλαβα. Ηταν δηλαδή καθαροί οι φακοί και κάποια στιγμή μπήκε σκόνη?

Εγώ νόμισα οτι εξαρχής ηταν έτσι.

Αν έγινε το πρώτο, μήπως θα είναι καλύτερα να το στείλεις για έλεγχο άμεσα, γιατί προφανώς απο κάπου μπήκε η σκόνη και σίγουρα δεν θα μπει μόνον αυτή όσο το αφήνεις.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια βασικά δεν το είχα προσέξει από την αρχή αν ήταν έτσι η έγινε στην πορεία.. Το καλό θα είναι να ήταν έτσι εξ αρχής!!
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται φίλε μου! Εννοείται!

Απλά επειδή και εγώ είμαι λίγο ψείρας σε κάτι τέτοια, γι' αυτό σου είπα στείλε το.

Έχε το τοτε στο νου σου και αν δεις την σκόνη να αυξάνεται καλύτερα να ενεργήσεις άμεσα.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω ένα τηλέφωνο για αρχή στο σερβις αύριο να ρωτήσω 2 πράγματα και μετά βλέπω τι και πως.. Σ ευχαριστώ για την βοήθεια!
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα, να 'σαι καλά.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε μας τι θα σε πουν φίλε μου να έχουμε μια ιδέα τι γίνετε! :)

 

Grey Huawei Mate 10 Pro Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...