Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες! Μια ερώτηση γιατί έχω φάει τον κόσμο να το βρω!

Γιατί δεν εμφανίζεται κάποια ενημέρωση ή κάποιο εικονίδιο στην εικόνα κλειδώματος όταν μου έχουν στείλει κάτι??? Όταν όμως το ξεκλειδώνω με δαχτυλικο στην μπάρα πάνω εμφανίζονται κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Μια ερώτηση γιατί έχω φάει τον κόσμο να το βρω!

Γιατί δεν εμφανίζεται κάποια ενημέρωση ή κάποιο εικονίδιο στην εικόνα κλειδώματος όταν μου έχουν στείλει κάτι??? Όταν όμως το ξεκλειδώνω με δαχτυλικο στην μπάρα πάνω εμφανίζονται κανονικά

 

Πηγαίνεις Ρυθμίσεις>Εφαρμογές και ειδοποιήσεις>Διαχείριση ειδοποιήσεων και εκεί ρυθμίζεις τι θέλεις για κάθε εφαρμογή ξεχωριστά.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις Ρυθμίσεις>Εφαρμογές και ειδοποιήσεις>Διαχείριση ειδοποιήσεων και εκεί ρυθμίζεις τι θέλεις για κάθε εφαρμογή ξεχωριστά.
Και όμως δεν γίνεται τίποτα. Εκεί είχα πάει και τα ενεργοποίησα αλλά τπτ! Σε σένα δλδ εμφανίζονται ειδοποιήσεις/εικονίδια στην εικόνα κλειδώματος?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και όμως δεν γίνεται τίποτα. Εκεί είχα πάει και τα ενεργοποίησα αλλά τπτ! Σε σένα δλδ εμφανίζονται ειδοποιήσεις/εικονίδια στην εικόνα κλειδώματος?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως έχεις αλλάξει το αρχικό θέμα/ ταπετσαρία; Γιατί έχει παρατηρηθεί πως δεν δουλεύουν καλά όλα τα θέματα πάρα μόνο τα προεγκατεστημένα.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Μια ερώτηση γιατί έχω φάει τον κόσμο να το βρω!

Γιατί δεν εμφανίζεται κάποια ενημέρωση ή κάποιο εικονίδιο στην εικόνα κλειδώματος όταν μου έχουν στείλει κάτι??? Όταν όμως το ξεκλειδώνω με δαχτυλικο στην μπάρα πάνω εμφανίζονται κανονικά

 

 

 

Μήπως έχεις αλλάξει το αρχικό θέμα/ ταπετσαρία; Γιατί έχει παρατηρηθεί πως δεν δουλεύουν καλά όλα τα θέματα πάρα μόνο τα προεγκατεστημένα.

 

Ακομα να λυθεί αυτό το θέμα που το είχα επισημάνει αρχές Δεκεμβρίου που είχα πάρει την συσκευή.

 

Μα καλά τι κάνουν εκεί στην Huawei ήθελα να ήξερα τόσους μήνες.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις αλλάξει το αρχικό θέμα/ ταπετσαρία; Γιατί έχει παρατηρηθεί πως δεν δουλεύουν καλά όλα τα θέματα πάρα μόνο τα προεγκατεστημένα.
Ναι φίλε μου... Κατέβασα άλλο θέμα απ την εφαρμογή!!! Λες να είναι αυτό? Θα το δοκιμάσω.... Επίσης μια τελευταία ερώτηση... Στις ρυθμίσεις των εφαρμογών η επιλογή Εμφάνιση Προτεραιότητας τι σημαίνει πρακτικά αν την ενεργοποιήσω.?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου... Κατέβασα άλλο θέμα απ την εφαρμογή!!! Λες να είναι αυτό? Θα το δοκιμάσω.... Επίσης μια τελευταία ερώτηση... Στις ρυθμίσεις των εφαρμογών η επιλογή Εμφάνιση Προτεραιότητας τι σημαίνει πρακτικά αν την ενεργοποιήσω.?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν την έχω ενεργοποιήσει ,οπότε δεν έχω άποψη.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά! Μήπως ξέρετε ποιο tempered glass είναι καλύτερο? Θέλω να πιάνει όλη τν οθόνη! Είχα τ 3mk flexibleglass αλλά ήταν σαν να είχε νερά η οθόνη κ το έβγαλα.. Αλλά σαν αφή ήταν πολύ καλό!γνωρίζετε κάποιο άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Ακομα να λυθεί αυτό το θέμα που το είχα επισημάνει αρχές Δεκεμβρίου που είχα πάρει την συσκευή.

 

Μα καλά τι κάνουν εκεί στην Huawei ήθελα να ήξερα τόσους μήνες.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Απ ότι έχω καταλάβει, η ειδοποίηση εμφανίζεται αρχικά στην lockscreen (όταν σου έρχεται δλδ). Αν όμως ξεκλειδώσεις τη lockscreen και μετά ξανακλειδώσεις, τότε σταματάει να σου την εμφανίζει και παραμένει ως notification στο notification panel. Και αν θυμάμαι καλά η Huawei αυτό το θεωρεί feature και όχι bug....

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Και όμως δεν γίνεται τίποτα. Εκεί είχα πάει και τα ενεργοποίησα αλλά τπτ! Σε σένα δλδ εμφανίζονται ειδοποιήσεις/εικονίδια στην εικόνα κλειδώματος?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρόσεχε, εμφανίζονται όλες οι ειδοποιήσεις. Αλλά εάν ανοίξω τη lockscreen μία φορά μετά χάνονται και της έχεις μόνο στο Status bar. Δεν είναι bug. Για δες στο δικό σου τηλέφωνο δεν ισχύει αυτό;

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απ ότι έχω καταλάβει, η ειδοποίηση εμφανίζεται αρχικά στην lockscreen (όταν σου έρχεται δλδ). Αν όμως ξεκλειδώσεις τη lockscreen και μετά ξανακλειδώσεις, τότε σταματάει να σου την εμφανίζει και παραμένει ως notification στο notification panel. Και αν θυμάμαι καλά η Huawei αυτό το θεωρεί feature και όχι bug....

 

Πολύ σωστός. Αυτό συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τελικα παιζει το θεμα ρολο με το που αλλαξα θεμα παιρνω τις ειδοποιησεις πλεον κανονικα στην οθονη κλειδωματος.. :confused:
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία, παρατηρώ ότι στο viber μου κάνει μόνο δόνηση κι όχι κάποιον ήχο, όταν έχω μήνυμα.. Το έχει δει και κάποιος άλλος..?
Link to comment
Share on other sites

Για πες μας εντυπώσεις όταν το δουλέψεις λίγο.

Εβγαλες την εργοστασιακή μεμβράνη;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λοιπόν φίλε μου η εργοστασιακή μεμβράνη βγήκε. Μου το τοποθέτησε μία φίλη του γιου μου η οποία δουλεύει σε κατάστημα Vodafone και η οποία είναι expert. Ταιριάζει τέλεια με την οθόνη του κινητού και το πάνω και το κάτω μέρος και δεν έχω παρατηρήσει ακόμα κάποια αλλοίωση στην αφή. Σήμερα που το δούλεψα πολύ δεν κατάλαβα κάτι αρνητικό. Εάν καταλάβω κάτι αρνητικό θα το αναφέρω αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλε μου η εργοστασιακή μεμβράνη βγήκε. Μου το τοποθέτησε μία φίλη του γιου μου η οποία δουλεύει σε κατάστημα Vodafone και η οποία είναι expert. Ταιριάζει τέλεια με την οθόνη του κινητού και το πάνω και το κάτω μέρος και δεν έχω παρατηρήσει ακόμα κάποια αλλοίωση στην αφή. Σήμερα που το δούλεψα πολύ δεν κατάλαβα κάτι αρνητικό. Εάν καταλάβω κάτι αρνητικό θα το αναφέρω αμέσως.

 

Και από χρώματα είναι εντάξει; Εννοώ αλλοίωση ή θαμπάδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία, παρατηρώ ότι στο viber μου κάνει μόνο δόνηση κι όχι κάποιον ήχο, όταν έχω μήνυμα.. Το έχει δει και κάποιος άλλος..?

 

Μόλις το διόρθωσα με εκκαθάριση δεδομένων, απεγκατασταση και ξανά εγκατάσταση της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Και από χρώματα είναι εντάξει; Εννοώ αλλοίωση ή θαμπάδα.

 

Δεν παρατήρησα κάτι ,το έδειξα και σε όλη την οικογένεια να μου πουν την άποψη τους και μου είπαν ότι δεν βλέπουν τίποτα το αρνητικό. Δεν είμαι και πολύ έμπειρος στα τζαμάκια διότι όσα τηλέφωνα είχα μέχρι τώρα δεν είχα ποτέ tempered glass. Παρεπιπτόντως να αναφέρω εδώ ότι το Samsung Galaxy Note 3 ,4 χρόνια χωρίς προστατευτικό και η οθόνη του είναι τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το διόρθωσα με εκκαθάριση δεδομένων, απεγκατασταση και ξανά εγκατάσταση της εφαρμογής.

 

Κι εγώ απεγκατάσταση και εγκατάσταση.. Και λειτουργεί..

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν φίλε μου η εργοστασιακή μεμβράνη βγήκε. Μου το τοποθέτησε μία φίλη του γιου μου η οποία δουλεύει σε κατάστημα Vodafone και η οποία είναι expert. Ταιριάζει τέλεια με την οθόνη του κινητού και το πάνω και το κάτω μέρος και δεν έχω παρατηρήσει ακόμα κάποια αλλοίωση στην αφή. Σήμερα που το δούλεψα πολύ δεν κατάλαβα κάτι αρνητικό. Εάν καταλάβω κάτι αρνητικό θα το αναφέρω αμέσως.

Για ποιο tempered glass λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ απεγκατάσταση και εγκατάσταση.. Και λειτουργεί..

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για ποιο tempered glass λέτε?

Mofi full tampered glass 9H 2.5D. Από φίλο εδώ μέσα παρασύρθηκα αλλά δεν παρήγγειλα το 3D που αυτός είχε προτείνει αλλά το συγκεκριμένο. Μέχρι τώρα όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι τους κατόχους, μιας και το έχει φίλος και τον έχει προβληματίσει το παρακάτω πολύ.

Υπάρχει τρόπος να γίνει πιο έντονη η δόνηση? Σχεδόν ποτέ δεν την ακούει..

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mofi full tampered glass 9H 2.5D. Από φίλο εδώ μέσα παρασύρθηκα αλλά δεν παρήγγειλα το 3D που αυτός είχε προτείνει αλλά το συγκεκριμένο. Μέχρι τώρα όλα καλά.

Αν δώσεις κι ένα λινκ, είσαι άρχοντας..

Link to comment
Share on other sites

Mofi full tampered glass 9H 2.5D. Από φίλο εδώ μέσα παρασύρθηκα αλλά δεν παρήγγειλα το 3D που αυτός είχε προτείνει αλλά το συγκεκριμένο. Μέχρι τώρα όλα καλά.
Ξέρεις εάν έχει κόλλα μόνο γύρω γύρω;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα βάλει ένα tempered glass 3d που είχε κόλλα γύρω γύρω και όταν είχα επαφή στο κέντρο του κινητού ήταν σαν να είχε νερά από κάτω.. Δλδ με το που έκανε επαφή το τζάμι με τν οθονη
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα βάλει ένα tempered glass 3d που είχε κόλλα γύρω γύρω και όταν είχα επαφή στο κέντρο του κινητού ήταν σαν να είχε νερά από κάτω.. Δλδ με το που έκανε επαφή το τζάμι με τν οθονη
Γιαυτό ακριβώς ρωτάω. Επειδή στο oneplus 3t που είχα βάλει full cover με κόλλα μόνο γύρω γύρω είχε αέρα στο κέντρο με αποτέλεσμα να χάνει το touch screen.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...