Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα,

Το εργαλείο έχει ραδιόφωνο; Γιατί δεν το βρίσκω

 

Δεν έχει φίλε μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατήρησα να κάνε update γιατί τα κάνω manually τα updates στο Store. Να μου ξέφυγε χτες που πήρα κάνα 20αρι updates μαζεμένα? Θα το δω...

 

Edit: μπα, έχει 8 μήνες να πάρει update το OpenVPN for Android, άρα δεν είναι θέμα app αφού πριν λειτουργούσε κανονικά...

 

Αααααα Αυτό είναι τότε! :lol: Πλάκα κάνω. Γιατί δεν δοκιμάζεις κάποιο άλλο; Εγώ πάντως με όσα έχω δοκιμάσει δεν είχα πρόβλημα. Δεν λες ότι χρησιμοποιώ και λίγο vpn. Αρκετά θα έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, Gmail Google ειδήσεις και κάνα 2 άλλες εφαρμογές τρώνε τρελά σκαλώματα ώρες ώρες.

 

Η μονη εφαρμογη που ειδα οτι τρωει σκαλωμα ειναι ο καιρος.Ενω ειναι ρυθμισμενο να κανει καθε μια ωρα ανανεωση βλεπω οτι μερικες φορες δεν κανει ... μεχρι να την ανοιξω.

Link to comment
Share on other sites

Αααααα Αυτό είναι τότε! :lol: Πλάκα κάνω. Γιατί δεν δοκιμάζεις κάποιο άλλο; Εγώ πάντως με όσα έχω δοκιμάσει δεν είχα πρόβλημα. Δεν λες ότι χρησιμοποιώ και λίγο vpn. Αρκετά θα έλεγα.

 

Θα το αφήσω για 2-3 μέρες ακόμα να δω την συχνότητα και θα δοκιμάσω OpenVPN Connect μετά. Το έβαλα και σε automatic Launch τώρα αντί για manual που το είχα πριν στο Battery μπας και φταίει αυτό, γιατί φαίνεται ότι κάποια app λειτουργούν πιο σωστά στο automatic απ΄ότι στο manual, όσο περίεργο και αν είναι αυτό.

 

off topic: Χρησιμοποιείς κάποιο δικό σου ή δουλειάς ή κάποιον πάροχο ? Και αν ναι, ποιόν ? Και πως σου φαίνεται από ταχύτητες ? thanx

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos πούλησα το mate 8 και την Δευτέρα πάω για καινούριο κινητό... είχα καταλήξει στο Mate 10 Pro αλλά λίγο ότι διάβασα εδώ ότι το auto στην κάμερα δεν είναι τόσο καλό, λίγο ότι το software έχει θεματάκια άρχισα τα γλυκοκοιτάω και το galaxy S8+. Πήγα και τα είδα και τα δύο στο Πλαίσιο και έπαθα πλάκα με την οθόνη του s8+ πραγματικά έχει μεγάλες διαφορές και σε χρώματα και σε φωτεινότητα σε σχέση με το mate. Επίσης κάτι που είδα στο mate 10 είναι ότι στις ρυθμίσεις της κάμερας δεν έχει επιλογή να βγάζεις φωτογραφίες με αναλογία 16:9 ισχύει αυτό? Γενικά εσείς τι λέτε? ειδικά όσοι είχατε και τα δύο... τι θα προτείνατε ασχέτως τιμής
Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει, θα δεις σε λιγες μερες οτι θα σου γραφει κλησεις οποτε θελει :)

Αυτο που εκανα τελευταιες μερες, ειναι οτι την εβγαλα απο την αυτοματη διαχειριση στην εκκινηση. Επισης το πρωι που ξυπναω ανοιγω την εφαρμογη ωστε να μενει ανοιχτη ολο το πρωινο που ειμαι δουλεια και να γραφει τις κλησεις

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατήρησα να κάνε update γιατί τα κάνω manually τα updates στο Store. Να μου ξέφυγε χτες που πήρα κάνα 20αρι updates μαζεμένα? Θα το δω...

 

Edit: μπα, έχει 8 μήνες να πάρει update το OpenVPN for Android, άρα δεν είναι θέμα app αφού πριν λειτουργούσε κανονικά...

Έχω το Mate 10 pro και το p10 Lite με την εφαρμογη openvpn for Android. Την ίδια εφαρμογή και το ίδιο πρόγραμμα έχει ο συνάδελφός μου στο p10 Lite. Ενώ εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε στο ένα ούτε στο άλλο τηλέφωνο αυτός έχει το πρόβλημα που αναφέρεις παραπάνω .Ούτε ο προγραμματιστής της εταιρείας κατάφερε να του βρει λύση δεν ξέρω τι μπορεί να γίνεται. Εάν βρούμε λύση θα σου την αναφέρω αμέσως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά sos πούλησα το mate 8 και την Δευτέρα πάω για καινούριο κινητό... είχα καταλήξει στο Mate 10 Pro αλλά λίγο ότι διάβασα εδώ ότι το auto στην κάμερα δεν είναι τόσο καλό, λίγο ότι το software έχει θεματάκια άρχισα τα γλυκοκοιτάω και το galaxy S8+. Πήγα και τα είδα και τα δύο στο Πλαίσιο και έπαθα πλάκα με την οθόνη του s8+ πραγματικά έχει μεγάλες διαφορές και σε χρώματα και σε φωτεινότητα σε σχέση με το mate. Επίσης κάτι που είδα στο mate 10 είναι ότι στις ρυθμίσεις της κάμερας δεν έχει επιλογή να βγάζεις φωτογραφίες με αναλογία 16:9 ισχύει αυτό? Γενικά εσείς τι λέτε? ειδικά όσοι είχατε και τα δύο... τι θα προτείνατε ασχέτως τιμής

Καταρχήν και τα δύο τηλέφωνα είναι πολύ καλά και με τα θετικά τους και με τα αρνητικά τους. Η οθόνη του Samsung είναι πράγματι καλύτερη από το Huawei αλλά η φωτεινότητα είναι καλύτερη στο Huawei. Τα δοκίμασα και τα δύο κάτω από το φως του ήλιου και το Huawei ήταν λίγο καλύτερο από το Samsung. Πράγματι στις φωτογραφίες δεν έχει το κάδρο 16/9 αλλά το 18/9. Οι φωτογραφίες που βγάζει είναι πάρα πολύ καλές και σε άλλες συνθήκες είναι καλύτερο το Samsung και σε άλλες είναι καλύτερο το Huawei. Σε γενικές γραμμές θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος από το θέμα της φωτογραφίας. Ηχος Σαφώς καλύτερο από το Samsung, συνδεσιμότητα άψογη σήμα κινητού το κορυφαίο. Εκεί που ρίχνει γύρω στο Samsung είναι στο θέμα της μπαταρίας καμία μα καμία σχέση. Ότι άλλο θέλεις ρώτησε με.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Σήμερα που πήγα να στείλω ένα SMS μου έβγαλε έναν οδηγό, που έλεγε τι πρέπει να κάνω για εναλλαγή μεταξή "SMS/MMS" και "μηνύματα συνομιλίας". Πάτησα back για να φύγει ο οδηγός και έγραψα το μήνυμα. Παρατήρησα ότι το έστειλε κανονικά με μικρά γράμματα (και όχι κεφαλαία που τα γυρνούσε μόνο του έως τώρα) και τα χρώματα των SIM είχαν αλλάξει (από πράσινο η SIM 1, με την οποία στέλνω και μηνύματα, έγινε μπλε) και επίσης δεν μου εμφάνιζε τον μετρητή χαρακτήρων.

Παρατήρησα ότι ήταν γυρισμένο στα "μηνύματα συνομιλίας".

Είναι κάτι καινούριο αυτό;. Έχει κανονική χρέωση όπως τα SMS ή χρησιμοποιεί την σύνδεση με το internet;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos πούλησα το mate 8 και την Δευτέρα πάω για καινούριο κινητό... είχα καταλήξει στο Mate 10 Pro αλλά λίγο ότι διάβασα εδώ ότι το auto στην κάμερα δεν είναι τόσο καλό, λίγο ότι το software έχει θεματάκια άρχισα τα γλυκοκοιτάω και το galaxy S8+. Πήγα και τα είδα και τα δύο στο Πλαίσιο και έπαθα πλάκα με την οθόνη του s8+ πραγματικά έχει μεγάλες διαφορές και σε χρώματα και σε φωτεινότητα σε σχέση με το mate. Επίσης κάτι που είδα στο mate 10 είναι ότι στις ρυθμίσεις της κάμερας δεν έχει επιλογή να βγάζεις φωτογραφίες με αναλογία 16:9 ισχύει αυτό? Γενικά εσείς τι λέτε? ειδικά όσοι είχατε και τα δύο... τι θα προτείνατε ασχέτως τιμής

 

Καλημέρα φίλε μου. Αν μπεις στις συγκρίσεις κάμερας έχω κάνει vs του mate με το note που είναι ίδιο με s8 στην κύρια κάμερα.

Τώρα για την οθόνη, θεωρώ ότι είναι θέμα ρύθμισης, αν πας στο σ8 σίγουρα ήταν σε "προσαρμογή". Αν το βάλεις στο βασικό και τα βάλεις δίπλα δίπλα θα δεις ελάχιστη διαφορά..

Ομοίως αν βάλεις ζωντανά χρώματα στο mate, έρχεται κοντά στο σ8.. Θέλω να πω ότι το ένα ρυθμισμενο πιο ρεαλιστικό ενώ το άλλο πιο έντονα κλπ..

Κάτω από τον ήλιο το mate είναι κορυφή όντως.

 

Εγώ δεν άντεξα το μενού του mate, πραγματικά μπέρδεμα και σε ρυθμίσεις χαμός. Στα αγγλικά ήταν καλύτερο, και η έλλειψη SD και ακουστικών με ενόχλησε.

Από την άλλη έχει κορυφή μπαταρία, σε σχέση με s8 plus ένα 20% παραπάνω. Δε νομίζω μεγαλύτερη. Απλά το mate δεν πέφτει καθόλου εύκολα μέχρι το 50% αλλά από εκεί και κάτω πάει πιο νεράκι...

 

Γενικά εγώ τώρα θα προτιμούσα σ8+ συνολικά εκτός αν βασικό Κριτήριο ήταν η μπαταρια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos πούλησα το mate 8 και την Δευτέρα πάω για καινούριο κινητό... είχα καταλήξει στο Mate 10 Pro αλλά λίγο ότι διάβασα εδώ ότι το auto στην κάμερα δεν είναι τόσο καλό, λίγο ότι το software έχει θεματάκια άρχισα τα γλυκοκοιτάω και το galaxy S8+. Πήγα και τα είδα και τα δύο στο Πλαίσιο και έπαθα πλάκα με την οθόνη του s8+ πραγματικά έχει μεγάλες διαφορές και σε χρώματα και σε φωτεινότητα σε σχέση με το mate. Επίσης κάτι που είδα στο mate 10 είναι ότι στις ρυθμίσεις της κάμερας δεν έχει επιλογή να βγάζεις φωτογραφίες με αναλογία 16:9 ισχύει αυτό? Γενικά εσείς τι λέτε? ειδικά όσοι είχατε και τα δύο... τι θα προτείνατε ασχέτως τιμής

 

Είχα S8 και πήγα σε mate 10 Pro. To S8s υπερτερεί σε ΟΘΟΝΑΡΑ , λογισμικό και σε διάφορα features τύπου SD card , headphone jack κλπ. Η μπαταρία του είναι αισχρή, του mate κρατάει σχεδόν διπλάσια. Σε κάμερα δεν έχω ακόμα αποφασίσει άλλοτε κερδίζει το ένα και άλλοτε το άλλο. Αν δίνεις βάση στη διπλή κάμερα, στα διάφορα nodes και effects τύπου portrait, bokeh κλπ, τα έχει μόνο το Mate. Σήμα καλύτερο το Mate φυσικά. Σχεδιαστικά μου αρέσουν και τα 2 αλλά η Samsung το έχει πάει πραγματικά σε άλλο επίπεδο, νομίζεις πως κρατάς κόσμημα. Πανέμορφο.

 

Αν και δεν μπορώ να πω πως έχω μετανιώσει την αλλαγή,θα πρότεινα να πας σε s8+ . Κερδίζει νομίζω στα σημεία, και θα γλιτώσεις και το εντελώς μπερδεμένο και buggy EMUI.

Edited by Sheik

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Mate 10 pro και το p10 Lite με την εφαρμογη openvpn for Android. Την ίδια εφαρμογή και το ίδιο πρόγραμμα έχει ο συνάδελφός μου στο p10 Lite. Ενώ εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε στο ένα ούτε στο άλλο τηλέφωνο αυτός έχει το πρόβλημα που αναφέρεις παραπάνω .Ούτε ο προγραμματιστής της εταιρείας κατάφερε να του βρει λύση δεν ξέρω τι μπορεί να γίνεται. Εάν βρούμε λύση θα σου την αναφέρω αμέσως.

 

Ευχαριστώ πολύ, ότι μάθεις πες μου please. Είχε να γίνει 1 μέρα σχεδόν, ξαφνικά χτες το βράδυ πάλι. Θα δοκιμάσω το OpenVPN Connect τώρα, αν και διαβάζω πολλά πρόβληματα στο τελευταίο update.

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Σήμερα που πήγα να στείλω ένα SMS μου έβγαλε έναν οδηγό, που έλεγε τι πρέπει να κάνω για εναλλαγή μεταξή "SMS/MMS" και "μηνύματα συνομιλίας". Πάτησα back για να φύγει ο οδηγός και έγραψα το μήνυμα. Παρατήρησα ότι το έστειλε κανονικά με μικρά γράμματα (και όχι κεφαλαία που τα γυρνούσε μόνο του έως τώρα) και τα χρώματα των SIM είχαν αλλάξει (από πράσινο η SIM 1, με την οποία στέλνω και μηνύματα, έγινε μπλε) και επίσης δεν μου εμφάνιζε τον μετρητή χαρακτήρων.

Παρατήρησα ότι ήταν γυρισμένο στα "μηνύματα συνομιλίας".

Είναι κάτι καινούριο αυτό;. Έχει κανονική χρέωση όπως τα SMS ή χρησιμοποιεί την σύνδεση με το internet;

Ευχαριστώ

Νομίζω ότι είναι καινούργιες λειτουργίες το ίδιο έκανα και εγώ. Πλέον από τα μηνύματα Μπορείς να στείλεις εκτός από λέξεις ,φωτογραφίες ,ήχους ,κ.λ.π. . Από ότι κατάλαβα χρησιμοποιεί το ίντερνετ και όχι τα μηνύματα ,την εφαρμογή των μηνυμάτων. Από ότι είδα άλλαξε λίγο και η εφαρμογή κλήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να αναφερθεί στο φίλο που ρώταει για το s8+ και το τραγικό multitasking του s8+ και φυσικά το lag. Που το Mate 10 pro όπως και να το κάνουμε είναι lag free και σε 1 με 2 update θα είναι σε άλλο επίπεδο. Αντιθέτως το s8 θα χειροτερεύει όπως χειροτέρεψε από πέρσι μέχρι σήμερα.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Σήμερα που πήγα να στείλω ένα SMS μου έβγαλε έναν οδηγό, που έλεγε τι πρέπει να κάνω για εναλλαγή μεταξή "SMS/MMS" και "μηνύματα συνομιλίας". Πάτησα back για να φύγει ο οδηγός και έγραψα το μήνυμα. Παρατήρησα ότι το έστειλε κανονικά με μικρά γράμματα (και όχι κεφαλαία που τα γυρνούσε μόνο του έως τώρα) και τα χρώματα των SIM είχαν αλλάξει (από πράσινο η SIM 1, με την οποία στέλνω και μηνύματα, έγινε μπλε) και επίσης δεν μου εμφάνιζε τον μετρητή χαρακτήρων.

Παρατήρησα ότι ήταν γυρισμένο στα "μηνύματα συνομιλίας".

Είναι κάτι καινούριο αυτό;. Έχει κανονική χρέωση όπως τα SMS ή χρησιμοποιεί την σύνδεση με το internet;

Ευχαριστώ

 

Νομίζω ότι είναι καινούργιες λειτουργίες το ίδιο έκανα και εγώ. Πλέον από τα μηνύματα Μπορείς να στείλεις εκτός από λέξεις ,φωτογραφίες ,ήχους ,κ.λ.π. . Από ότι κατάλαβα χρησιμοποιεί το ίντερνετ και όχι τα μηνύματα ,την εφαρμογή των μηνυμάτων. Από ότι είδα άλλαξε λίγο και η εφαρμογή κλήσεων.

 

Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο που συζητάτε αλλά και στο S8 της φίλης μου άλλαξε η συνομιλία μόνο σε μια επαφή της. Ενώ στις άλλες είναι κανονικά sms όταν στέλνει, στη συγκεκριμένη το χει ονομάσει συνομιλία, βλέπει πότε διαβάστηκε το μήνυμα και πότε πληκτρολογεί! Σαν να στέλνεις μέσω messenger για παράδειγμα. Ο πάροχος της είναι Vodafone. Μήπως δοκιμάζεται κάτι αντίστοιχο του imessage;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο που συζητάτε αλλά και στο S8 της φίλης μου άλλαξε η συνομιλία μόνο σε μια επαφή της. Ενώ στις άλλες είναι κανονικά sms όταν στέλνει, στη συγκεκριμένη το χει ονομάσει συνομιλία, βλέπει πότε διαβάστηκε το μήνυμα και πότε πληκτρολογεί! Σαν να στέλνεις μέσω messenger για παράδειγμα. Ο πάροχος της είναι Vodafone. Μήπως δοκιμάζεται κάτι αντίστοιχο του imessage;

 

Λογικά πρέπει να είναι το RCS, όταν πας στις ρυθμίσεις των κλήσεων και των μηνυμάτων θα δεις τις επιλογές call+ και message+ αντίστοιχα. Είναι κάτι αντίστοιχο με το imessage απλά η διαφορά είναι ότι μπορείς να επικοινωνήσεις με όλες τις συσκευές ανεξάρτητα το λειτουργικό (νομίζω) αρκεί να έχεις σύνδεση στο internet.

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Σήμερα που πήγα να στείλω ένα SMS μου έβγαλε έναν οδηγό, που έλεγε τι πρέπει να κάνω για εναλλαγή μεταξή "SMS/MMS" και "μηνύματα συνομιλίας". Πάτησα back για να φύγει ο οδηγός και έγραψα το μήνυμα. Παρατήρησα ότι το έστειλε κανονικά με μικρά γράμματα (και όχι κεφαλαία που τα γυρνούσε μόνο του έως τώρα) και τα χρώματα των SIM είχαν αλλάξει (από πράσινο η SIM 1, με την οποία στέλνω και μηνύματα, έγινε μπλε) και επίσης δεν μου εμφάνιζε τον μετρητή χαρακτήρων.

Παρατήρησα ότι ήταν γυρισμένο στα "μηνύματα συνομιλίας".

Είναι κάτι καινούριο αυτό;. Έχει κανονική χρέωση όπως τα SMS ή χρησιμοποιεί την σύνδεση με το internet;

Ευχαριστώ

Αυτό που αναφέρεις είναι μια συνθετη ρύθμιση στα μηνύματα. Λέγεται 7 bit optimisation τα γράφει κεφάλαια έως 160 χαρακτήρες. Αν το απεργοποιησεις τα στέλνει όπως τα γράφεις και δε σε περιοριζει με 160 χαρακτήρες.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφέρεις είναι μια συνθετη ρύθμιση στα μηνύματα. Λέγεται 7 bit optimisation τα γράφει κεφάλαια έως 160 χαρακτήρες. Αν το απεργοποιησεις τα στέλνει όπως τα γράφεις και δε σε περιοριζει με 160 χαρακτήρες.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Αν το απενεργοποιήσεις σε "περιορίζει" στους 70 χαρακτήρες γιατί μετά σου χρεώνει 2ο, 3ο μήνυμα και πάει λέγοντας.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Λογικά πρέπει να είναι το RCS, όταν πας στις ρυθμίσεις των κλήσεων και των μηνυμάτων θα δεις τις επιλογές call+ και message+ αντίστοιχα. Είναι κάτι αντίστοιχο με το imessage απλά η διαφορά είναι ότι μπορείς να επικοινωνήσεις με όλες τις συσκευές ανεξάρτητα το λειτουργικό (νομίζω) αρκεί να έχεις σύνδεση στο internet.

Ναι αυτό είναι που λες αλλά πώς λειτουργεί ;έκανα δοκιμή στο τηλέφωνο της γυναίκας μου και δεν πήγε τίποτα είναι ανεξάρτητα συσκευής και παρόχου ή πρέπει να είναι συγκεκριμένη συσκευή και συγκεκριμένος πάροχος;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από τοτε που το λέγαμε ηχογραφεί και μένα κανονικά . Δεν ξέρω τι έγινε

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Από τοτε που το λέγαμε ηχογραφεί και μένα κανονικά . Δεν ξέρω τι έγινε

 

Sent from Mate 10 pro

 

Ποιά έκδοση του acr έχετε περασμένη;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να αναφερθεί στο φίλο που ρώταει για το s8+ και το τραγικό multitasking του s8+ και φυσικά το lag. Που το Mate 10 pro όπως και να το κάνουμε είναι lag free και σε 1 με 2 update θα είναι σε άλλο επίπεδο. Αντιθέτως το s8 θα χειροτερεύει όπως χειροτέρεψε από πέρσι μέχρι σήμερα.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

 

Έχω το 8+ εδώ και 6 μήνες και δεν έχω συναντήσει κάτι από αυτά που λες! Στα μάτια μου και όσα γνωρίζω έως τώρα μόνο σε αυτονομία μπορείς να πεις ότι το mate υπερέχει!σε ολα τα άλλα πάνω κάτω ίδια είναι!

Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση του acr έχετε περασμένη;

 

27.5 λεει εμενα. Απλα την εχω βγαλει απο το αυτοματο στη διαχειριση

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 8+ εδώ και 6 μήνες και δεν έχω συναντήσει κάτι από αυτά που λες! Στα μάτια μου και όσα γνωρίζω έως τώρα μόνο σε αυτονομία μπορείς να πεις ότι το mate υπερέχει!σε ολα τα άλλα πάνω κάτω ίδια είναι!
Φίλε δεν με ενδιαφέρει να κατηγορήσω καμία εταιρεία. Εγώ κάθε 4-5 μήνες έχω άλλη συσκευή. Ξέρω πολύ καλά τι κάνει η κάθε μία. Βγάζω το καπέλο στο hardware της Samsung αλλά το software το καταστρέφει. Ψάξε σε 100αδες συγκριτικά και θα δεις ότι έτσι είναι. Ενδεικτικά δες εδώ

 

 

 

 

P10 plus περσινό μοντέλο

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...