Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο αυτόματο. Βάλε την κάμερα κοντά σε φαγητό για παράδειγμα. Θα δεις κάτω αριστερά θα σου βγάλει ένα εικονίδιο

 

Sent from Mate 10 pro

Βρήκα τρελό bug!

Πήγα να φωτογράφησω τη σαλάτα μπρόκολο που έφτιαξα και μου έκανε optimised για plant...

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο mode της κάμερας γίνεται η αναγνώριση του αντικειμένου και πως το καταλαβαίνουμε?
Στο αυτόματο. Κάτω αριστερά βγάζει ένα εικονίδιο ανάλογα με το ποια σκηνή αναγνωρίζει. Δεν δουλεύει πάντα, κάποιες φορές θέλει επανεκκίνηση το κινητό. Εδώ στη φώτο βλέπεις πχ ότι έχει μαμ.

047ccbf869e0d082ac3c361e03ad52db.jpg

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τρελό bug!

Πήγα να φωτογράφησω τη σαλάτα μπρόκολο που έφτιαξα και μου έκανε optimised για plant...

Στην πέρασε για φυτό ρε γι'αυτό αχαχα

 

Αλλά όπως είπε ο φίλος γενικά έχει bug. Αν δεις ότι δεν δουλεύει κάνε επανεκκίνηση.

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Στο περίμενε δεν έχει υπογραφεί επίσημα γιαυτό και δεν υπάρχει OTA Update

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, υπάρχει κάποιος που παρέλαβε με αντικαταβολή σκέτο το mate 10 Pro στα 424€?

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήγα εγώ από κει και το πήρα γιατί μου είπαν από Δεύτερα λόγω φόρτου εργασίας.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μία ή δύο αποδείξεις/tracking numbers? Μπορούσες να πάρεις το 1?

Link to comment
Share on other sites

Από δαχτυλιές πως πάει? Το έχεις με θήκη? Αν ναι, κουμπώνει καλά η θήκη με το τζάμι ή το πιέζει και το σηκώνει?

Θήκη έχω αυτή που έχει μέσα δεν το σηκώνει δαχτυλιές αφινει λίγες αλλά οκ

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν πληρώσαμε με αντικαταβολή δεν μπορούμε να ασκήσουμε το δικαίωμά μας για αναιτιολόγητη υπαναχώρηση και να το επιστρέψουμε λέτε;

 

Δεν ήταν να ρωτήσεις; Εγώ επικοινωνησα (είχα παραλάβει από κατάστημα με μία απόδειξη) και μου είπαν ότι δεν γίνεται...η υπαναχώρηση μπορεί να ασκηθεί μόνο και για τα δύο...

Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε παιδιά!

 

Πήρατε ένα πολύ καλό κινητό σε πολύ καλή τιμή και πάτε να βγάλετε από την μύγα ξυγκι!

 

Φαντάζομαι πως άσχετα με τις 2 αποδείξεις στους όρους της προσφοράς θα αναγράφεται ότι το πακετο της προσφοράς δεν σπάει κτλ αλλά και να μην το γράφει είναι τουλάχιστον θέμα προσωπικού σεβασμού να τηρήσετε ότι συμφωνήσατε.

Link to comment
Share on other sites

Λύση στο θέμα όταν μιλάς με τη μια κάρτα και η άλλη λέει όταν σε καλούν ουι είναι απενεργοποιημένη δεν υπάρχει ?
Link to comment
Share on other sites

Λύση στο θέμα όταν μιλάς με τη μια κάρτα και η άλλη λέει όταν σε καλούν ουι είναι απενεργοποιημένη δεν υπάρχει ?

 

Ρυθμισεις διπλης καρτας>ενεργοποιηση προωθησης κλησεων μεταξυ SIM

Link to comment
Share on other sites

Λύση στο θέμα όταν μιλάς με τη μια κάρτα και η άλλη λέει όταν σε καλούν ουι είναι απενεργοποιημένη δεν υπάρχει ?
Προώθηση κλήσης ή κινητό dual dim active (με όλα τα θετικά και αρνητικά).

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε παιδιά!

 

Πήρατε ένα πολύ καλό κινητό σε πολύ καλή τιμή και πάτε να βγάλετε από την μύγα ξυγκι!

 

Φαντάζομαι πως άσχετα με τις 2 αποδείξεις στους όρους της προσφοράς θα αναγράφεται ότι το πακετο της προσφοράς δεν σπάει κτλ αλλά και να μην το γράφει είναι τουλάχιστον θέμα προσωπικού σεβασμού να τηρήσετε ότι συμφωνήσατε.

 

Αρκεί, να είμαστε και σίγουροι ότι σε περίπτωση επιστροφής χρημάτων να μας δώσουν την ανάλογη αξία κι όχι ν'αφαιρεσουν τα 200€ του P9 lite...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν να ρωτήσεις; Εγώ επικοινωνησα (είχα παραλάβει από κατάστημα με μία απόδειξη) και μου είπαν ότι δεν γίνεται...η υπαναχώρηση μπορεί να ασκηθεί μόνο και για τα δύο...

Εγώ όχι δεν ήταν να ρωτήσω, απορία έχω απλά. Αν και σήμερα έμαθα ότι θα μου δώσουν και στη δουλειά συσκευή από επιδότηση (μάντεψε ποια...) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Για να ανάψω τα αίματα, τελικά δε θα μου έρθει δευτερα, μου ήρθε πριν δύο ώρες. Πρώτες εντυπώσεις, άκρος θετικές. Δε ρωτάω τίποτα, όλη η μαγεία είναι στην ανακάλυψη. :D
Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε παιδιά!

 

Πήρατε ένα πολύ καλό κινητό σε πολύ καλή τιμή και πάτε να βγάλετε από την μύγα ξυγκι!

 

Φαντάζομαι πως άσχετα με τις 2 αποδείξεις στους όρους της προσφοράς θα αναγράφεται ότι το πακετο της προσφοράς δεν σπάει κτλ αλλά και να μην το γράφει είναι τουλάχιστον θέμα προσωπικού σεβασμού να τηρήσετε ότι συμφωνήσατε.

Πουθενά δεν αναγράφεται τίποτα. Η παραγγελία έχει τιμή στο 10 και το 9 με μηδέν. Οι αποδείξεις σε κάποιους κόπηκαν σωστά (μηδέν το 9) σε κάποιους όχι :rolleyes:. Αντί να μιλάς για σεβασμό γιατί δεν αναρωτιέσαι τι θα γίνει σε περίπτωση που χρειαστεί refund κάποιος λόγω προβλήματος στο 10; Θα του ζητήσουν και το 9 πίσω;

Link to comment
Share on other sites

Για να ανάψω τα αίματα, τελικά δε θα μου έρθει δευτερα, μου ήρθε πριν δύο ώρες. Πρώτες εντυπώσεις, άκρος θετικές. Δε ρωτάω τίποτα, όλη η μαγεία είναι στην ανακάλυψη. :D

 

Και τα δύο πακέτο? Παραγγελία πότε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πουθενά δεν αναγράφεται τίποτα. Η παραγγελία έχει τιμή στο 10 και το 9 με μηδέν. Οι αποδείξεις σε κάποιους κόπηκαν σωστά (μηδέν το 9) σε κάποιους όχι :rolleyes:. Αντί να μιλάς για σεβασμό γιατί δεν αναρωτιέσαι τι θα γίνει σε περίπτωση που χρειαστεί refund κάποιος λόγω προβλήματος στο 10; Θα του ζητήσουν και το 9 πίσω;

 

Επίσης, σε περίπτωση που τα παίξει το P9 lite και θέλουμε refund τί θα πάρουμε άραγε?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, σε περίπτωση που τα παίξει το P9 lite και θέλουμε refund τί θα πάρουμε άραγε?
Κανονικά το Mate 10 "αξίζει" 663/623/799 όσο το πήρε ο καθένας και το P9 μηδέν (δώρο). Φυσικά πρέπει να επισκευαστεί / αντικατασταθεί αν έχει πρόβλημα εντός εγγύησης αλλά δε νομίζω να γίνεται refund.
Link to comment
Share on other sites

Η αρχική ερώτηση δεν είχε ως αντικείμενο το refund αλλά το να επιστρέψει κάποιος το P9 και να πάρει πίσω τα χρήματα ώστε το 10 να του βγει ακόμα πιο φθηνό. Αυτό το θεωρώ εντελως αθέμιτο.

 

Από εκεί και πέρα τα προϊόντα που πήρατε καλύπτονται από εγγύηση οπότε δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα. Τώρα αν θέλετε refund μάλλον θα πρέπει να παραδώσετε και τα 2 γιατί δεν σας έκαναν το P9 δώρο για τα γενέθλια σας αλλά ως πακέτο με την αγορά του 10.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, υπάρχει κάποιος που παρέλαβε με αντικαταβολή σκέτο το mate 10 Pro στα 424€?

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μία ή δύο αποδείξεις/tracking numbers? Μπορούσες να πάρεις το 1?

Μία απόδειξη. Στην οποία αναγράφεται το κόστος και της μιας συσκευής και της άλλης (199) απλά ακριβώς από κάτω γίνεται αφαίρεση των 199 με αιτιολογία "κουπόνι Telecom".

Γιατί να χει 2 tracking numbers; Μαζί απεστάλησαν, μαζί πήγα και τα πήρα από τη Γενική.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις διπλης καρτας>ενεργοποιηση προωθησης κλησεων μεταξυ SIM

 

Το έκανα και τρεμοπαίζουν πάνω οι ενδείξεις σύνδεσης. Όπως κατάλαβα έκανε συνεχείς αποσυνδέσεις. Έχω δυο κάρτες κοσμοτε.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αυτή τη στιγμή το γκρι είναι άμεσα διαθέσιμο σε πολλά καταστήματα.. Επομένως, δε νομίζω όλα να είναι από ακύρωση.. Απλά, οι άνθρωποι δε μπορούν να υποστηρίξουν τέτοιες προσφορές.. Και σεβασμό από εμένα, αν υπάρχει τρόπος, δεν πρόκειται να δουν.. Από προχθές, έπειτα από δική μου προτροπή, έχουν δεσμεύσει συσκευή κι ακόμα ούτε φωνή ούτε ακρόαση..

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μία απόδειξη. Στην οποία αναγράφεται το κόστος και της μιας συσκευής και της άλλης (199) απλά ακριβώς από κάτω γίνεται αφαίρεση των 199 με αιτιολογία "κουπόνι Telecom".

Γιατί να χει 2 tracking numbers; Μαζί απεστάλησαν, μαζί πήγα και τα πήρα από τη Γενική.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άρα, το mate 10 Pro το κοστολογουν 623?

Link to comment
Share on other sites

Μία απόδειξη. Στην οποία αναγράφεται το κόστος και της μιας συσκευής και της άλλης (199) απλά ακριβώς από κάτω γίνεται αφαίρεση των 199 με αιτιολογία "κουπόνι Telecom".

Γιατί να χει 2 tracking numbers; Μαζί απεστάλησαν, μαζί πήγα και τα πήρα από τη Γενική.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για δες τα χαρτιά, από την ίδια διεύθυνση έχουν σταλεί; Σε εμένα το ένα ήρθε από Δράμα και το άλλο από τα κεντρικά.
Link to comment
Share on other sites

Για δες τα χαρτιά, από την ίδια διεύθυνση έχουν σταλεί; Σε εμένα το ένα ήρθε από Δράμα και το άλλο από τα κεντρικά.

Ταυτόχρονα παρέλαβες? Αν ήθελες μπορούσες να πας από την Γενική ταχυδρομική και επιδεικνύοντας το ένα tracking number να παραλάβεις το ένα (θεωρητικά πάντα).. Μπέρδεμα!

Link to comment
Share on other sites

Ταυτόχρονα παρέλαβες? Αν ήθελες μπορούσες να πας από την Γενική ταχυδρομική και επιδεικνύοντας το ένα tracking number να παραλάβεις το ένα (θεωρητικά πάντα).. Μπέρδεμα!

Ναι μου τα έφεραν μαζί αλλά δεν ήταν αντικαταβολή οπότε γιατί να παραλάβω το ένα; Είχα πληρώσει!

 

edit: το έχουμε ξεχειλώσει λίγο το topic με τα του Κωτσόβολου...

Edited by LeonidasT
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...