Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταλαβα οτι εννοουσες την θηκη αλλα βλεποντας το αποτελεσμα της φωτογραφιας η θηκη περασε σε 2η μοιρα...Μαλιστα..
2.82 mb. Την ημέρα πάντως δεν έχει θέμα. Δεν έχει νόημα να τις ανεβάσω στο Flickr αλλά η διαφορά φαίνεται. 788c88e69ba6cde7d48f2d81d05a3186.jpg50fc5d8ba73cba45c770ca09bffed227.jpgc90e43399024c929713826ea4dbabf0d.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρεωνεσαι τους λιγους χαρακτηρες 2-3 μηνυματα απλως εχεις μικροτερο οριο απο οτι με τα κεφαλαια
Ναι εννοούσα ότι το κανονικό μήνυμα των 160 χαρακτήρων αν το στείλεις με μικρά θα πάει σε 2-3

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ok ..... Περίεργο.Ακούστε ένα κουφό...

Πέρασα όλα τα mp3 μου μέσα. Πήρα κάτι καλά ακουστικά κεφαλής που έχω και υπάρχει το εξής θέμα.

Από τον default Player άκουγα μια χαρά αλλά επειδή ήθελα το κάτι παραπάνω (bass boost,more volyme,παραπάνω πρίμα, κτλ..) λέω να κατεβάσω ένα mp3 Player.Ε λοιπόν κανένα από τα 10 Player Που κατέβασα δεν έπαιζε το equalizer .

Μόλις το έβαζα off όλα οκ αλλά όταν το έβαζα οn τα ακουστικά ξύνανε (μόνο πρίμα σε τις πιο ψιλές συχνότητες).Έπαιξα με τα settings των mp3 players τίποτα.Επαιξα με τα settings του ηχου του κινητου ,τιποτα.

Δεν το έχω googlαρει ακόμα,λέω μήπως κανένας Τσακαλάκος από εδώ μέσα το εχει λυσει...για να σας δω!!!

Μόλις τσέκαρα με PlayerPro. Όλα κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως δεν εχει κανει καν εστιαση το κινητο, φαινεται απο τη θολουρα στα γραμματα του πληκτρολογιου

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως δεν εχει κανει καν εστιαση το κινητο, φαινεται απο τη θολουρα στα γραμματα του πληκτρολογιου
Και στα γράμματα της θήκης. Σε κλειστό χώρο χωρίς φως ημέρας έχει ένα θέματάκι. Το tap to focus σε αυτές τις συνθήκες βοηθάει πολύ πάντως.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο... Αυτόματο

IMG_20180111_224950

Στα μάτια μου είναι πάρα πολύ καλό το αποτέλεσμα

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πείτε κι άλλα τέλεια σχόλια παιδιά, ανεβαίνουν οι τιμές στις αγγελίες. Χωρίς το p9 lite, 630-700 με ημερομηνία αγοράς τέλη δεκέμβρη που υπήρχε η ωραία προσφορά :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε επιτέλους από πλαίσιο. Αντί για ΜΠΛΕ, μόκα Μπράουν. Ποιότης κατασκευής ΑΑΑ. Μπαταρία καμία σχέση. Σαν τηλέφωνο εξαιρετικό. Καλό σήμα εξαιρετικός ήχος κλήσης. Απόδοση? Βουτυράτο. Μέχρι τώρα ΑΑΑ. Για φώτο θα δοκιμάσω. Καλό φαίνεται αλλά όταν έρχεσαι από 950XL, όλα κάπως φαίνονται. Θέλω να δοκιμάσω και το GPS. Προς το παρόν αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Στα μάτια μου είναι πάρα πολύ καλό το αποτέλεσμα

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σα να ειναι απο αλλα κινητα οι 2 φωτογραφιες... εννοω διαφορετικης εταιρειας/μοντελου. Πραγματικα οσο διαβαζω το νημα τοσο πιο πολυ μεγαλωνει η περιεργεια μου για το τι θα συναντησω.. υπομονη μεχρι τη Δευτερα το αργοτερο που θα παραλαβω κι εγω..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Πείτε κι άλλα τέλεια σχόλια παιδιά, ανεβαίνουν οι τιμές στις αγγελίες. Χωρίς το p9 lite, 630-700 με ημερομηνία αγοράς τέλη δεκέμβρη που υπήρχε η ωραία προσφορά :rolleyes:

 

Δεν καταλαβαινω ακριβως το νοημα εδω... Η τιμη του στο σκρουτζ ειναι περιπου 750. Το αν καποιος το πηρε με προσφορα ειτε με τιμολογιο ειτε ακομα κι αν του το χαρισαν τι σημαινει? οτι πρεπει να το βαλει στις αγγελιες 500 ευρω? ή μηπως πρεπει να δινει και δωρο το P9 μαζι στις αγγελιες? Εκτος αν κατι δε καταλαβα καλα σε αυτο που θες να πεις..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Σα να ειναι απο αλλα κινητα οι 2 φωτογραφιες... εννοω διαφορετικης εταιρειας/μοντελου. Πραγματικα οσο διαβαζω το νημα τοσο πιο πολυ μεγαλωνει η περιεργεια μου για το τι θα συναντησω.. υπομονη μεχρι τη Δευτερα το αργοτερο που θα παραλαβω κι εγω..
Στη φωτογραφία του φίλου είχε μόνο να διαχειριστεί το φως από τη φωτιά. Στη δική μου λάμπα, ledakia πληκτρολογίου, οθόνη. Όπως είπα το tap to focus βοηθάει πολύ. Δες παράδειγμα στο σαλόνι. Στρέφω την κάμερα προς την τηλεόραση, τη μόνη φωτεινή πηγή. 1 πρώτη φωτογραφία εντελώς αυτόματη. Η δεύτερη με tap to focus στην τηλεόραση. Όπως προείπα νομίζω με τα κατάλληλα update θα στρώσει. d926ba911a08ab2156b884128063254f.jpgc1ad43dc96f3ff539cb679706645a173.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

http://i64.tinypic.com/23r05lu.jpg

http://i65.tinypic.com/awucmf.jpg

http://i64.tinypic.com/ta615u.jpg

12,20 και 2x zoom όλες στο αυτόματο

Στα καλά τώρα :

http://i66.tinypic.com/2nbd375.jpg

Μετά από σχεδόν 48 ώρες:D

Edited by wpandroidios
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω ακριβως το νοημα εδω... Η τιμη του στο σκρουτζ ειναι περιπου 750. Το αν καποιος το πηρε με προσφορα ειτε με τιμολογιο ειτε ακομα κι αν του το χαρισαν τι σημαινει? οτι πρεπει να το βαλει στις αγγελιες 500 ευρω? ή μηπως πρεπει να δινει και δωρο το P9 μαζι στις αγγελιες? Εκτος αν κατι δε καταλαβα καλα σε αυτο που θες να πεις..

 

Ακριβώς αυτό που έπρεπε κατάλαβες απλά δε συμφωνείς. Σαφέστατα και αν το πήραν 600-660 με το p9 lite δώρο δε δικαιολογείται η '' τιμή ευκαιρία '' των 650 και 700 σκέτο το mate 10 pro λίγες ημέρες μετά τη παραλαβή τους, αισχροκέρδεια λέγεται και ειδικά όταν μιλάμε για ιδιώτες χτυπάει χειρότερα στο μάτι. Δικαίωμα σου να σου φαίνεται λογικό, επέτρεψε μου να το βλέπω αξιολύπητο και τραγικό.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό που έπρεπε κατάλαβες απλά δε συμφωνείς. Σαφέστατα και αν το πήραν 600-660 με το p9 lite δώρο δε δικαιολογείται η '' τιμή ευκαιρία '' των 650 και 700 σκέτο το mate 10 pro λίγες ημέρες μετά τη παραλαβή τους, αισχροκέρδεια λέγεται και ειδικά όταν μιλάμε για ιδιώτες χτυπάει χειρότερα στο μάτι. Δικαίωμα σου να σου φαίνεται λογικό, επέτρεψε μου να το βλέπω αξιολύπητο και τραγικό.

 

Αν καποιος το πηρε μονο και μονο γι αυτο το λογο, δλδ να το πουλησει λιγο παραπανω και να βγαλει χαρτζηλικι τοτε συμφωνω. Αν καποιος το πηρε το ανοιξε και για τον α,β λογο δε του κανει οπως εχω δει να γινεται με τοσες και τοσες συσκευες γιατι να το δωσει 500 ευρω? Επισης η προσφορα και το παζαρι του Κωτσοβολου τωρα τελειωσαν. Οσοι το παρουν απο δω και περα? Ποσο μπορουν να το δωσουν μετα? Επισης οσοι το πηραν 800 πριν τις προσφορες?

Καταλαβαινεις λοιπον οτι δεν γινεται να τους παιρνει ολους η μπαλα κι ουτε να χαντακωθει ετσι η τιμη της συσκευης.. και ξαναλεω οτι αν καποιος το πηρε μονο για να βγαλει ενα χαρτζηλικι 100-200 ευρω ναι προφανως και συμφωνω ... αλλωστε και στη δικη μου εταιρεια οταν γινεται καποιο bazaar για τους υπαλληλους και υπαρχουν καποιες συσκευες 50-60% κατω γνωριζω πολυ καλα οτι πολλοι τις παιρνουν για απευθειας μεταπωληση.. same thing και χειροτερο μη σου πω..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Στη φωτογραφία του φίλου είχε μόνο να διαχειριστεί το φως από τη φωτιά. Στη δική μου λάμπα, ledakia πληκτρολογίου, οθόνη. Όπως είπα το tap to focus βοηθάει πολύ. Δες παράδειγμα στο σαλόνι. Στρέφω την κάμερα προς την τηλεόραση, τη μόνη φωτεινή πηγή. 1 πρώτη φωτογραφία εντελώς αυτόματη. Η δεύτερη με tap to focus στην τηλεόραση. Όπως προείπα νομίζω με τα κατάλληλα update θα στρώσει. d926ba911a08ab2156b884128063254f.jpgc1ad43dc96f3ff539cb679706645a173.jpg

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι προφανές ότι στην δική σου φώτο,(πληκτρολόγιο) έχει μπερδευτεί το κινητό και δεν έχει εστιάσει πουθενά. Ιδιαίτερα όταν έχεις διαφορετικές πηγές φωτός, πρέπει να αποφασίσεις τι θες να φωτογραφίσεις και ανάλογα να εστιάσεις...

Αν δεν εστιάσεις σωστά, χάλια φωτογραφίες βγάζουν και dslr με τεράστιες κατά τα άλλα δυνατότητες.

Ακόμα και χωρίς το tap to focus, αν είχες προσέξει λίγο την αυτόματη εστίαση δεν θα έβγαινε αυτό το χάλι. Εγώ δεν πάτησα για να εστιάσει, το έκανε μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Και κάπου εδώ ερχόμαστε στο s8 plus (αν κ η φώτο έχει γίνει crop). Τέτοιο "χαλι" δεν θα έβγαζε χωρίς να χρειάζεται να προσέξω κάτι..Στη φώτο 2 είναι πάλι το σαλόνι από το s8 plus στο auto, ούτε tap ούτε τίποτε...2d84637b00eb246053b46c7c6a2f279c.jpg

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

f3717cfb47df3cdec401f61b14d8b767.jpg

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Μιας κ λετε για φωτο. Εδω ειναι απογευμα προς βραδυ . 2018-01-11_12-48-25

 

Μην εντυπωσιάζεσαι απ το φωτισμό του κάδρου (απέναντι είναι ε? πάντα όμορφα είναι εκεί :))... Πρόσεξε λίγο τη φωτογραφία και θα βρεις αρκετά θέματα... Προφανώς και ο φωτισμός δεν είναι ο καλύτερος απ τη θέση που βρίσκεσαι, αλλά για να μιλάμε για τοπ κάμερα αυτή τη στιγμή, θεωρώ ότι το αποτέλεσμα θα πρεπε να ναι καλύτερο. Εγώ βλέπω πολλές αλλοιώσεις...

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ την πρόσεξες την φωτογραφία . Πριν την τράβηξες όπως ναναι και απλά την ανέβασες. Την είδες θολή κ αντί να βγάλεις άλλη ,την ανέβασες να μας πεις τι; Λες κ εμείς που το έχουμε το κινητό τραβάμε τα χάλια που μας έδειξες. Όλοι που το έχουμε τέτοια φωτο δεν έχουμε βγάλει ,σε οτιδήποτε φωτισμό που έχει δοκιμαστεί .

 

Sent from Mate 10 pro

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μην εντυπωσιάζεσαι απ το φωτισμό του κάδρου (απέναντι είναι ε? πάντα όμορφα είναι εκεί :))... Πρόσεξε λίγο τη φωτογραφία και θα βρεις αρκετά θέματα... Προφανώς και ο φωτισμός δεν είναι ο καλύτερος απ τη θέση που βρίσκεσαι, αλλά για να μιλάμε για τοπ κάμερα αυτή τη στιγμή, θεωρώ ότι το αποτέλεσμα θα πρεπε να ναι καλύτερο. Εγώ βλέπω πολλές αλλοιώσεις...
Αλλοιώσεις με ότι κ να τραβαγες θα έβρισκες το μόνο σίγουρο για τέτοια ώρα,απόσταση κλπ . Για να συγκρίνεις πρέπει στο ίδιο κάδρο να φωτογραφήσεις με διαφορετικά κινητα. Το τέλειο το έχω με την mirrorless. Αλλά αφού είσαι κ από Πάτρα βλέπω, πάμε για καμιά φωτογράφηση :)

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εδώ την πρόσεξες την φωτογραφία . Πριν την τράβηξες όπως ναναι και απλά την ανέβασες. Την είδες θολή κ αντί να βγάλεις άλλη ,την ανέβασες να μας πεις τι; Λες κ εμείς που το έχουμε το κινητό τραβάμε τα χάλια που μας έδειξες. Όλοι που το έχουμε τέτοια φωτο δεν έχουμε βγάλει ,σε οτιδήποτε φωτισμό που έχει δοκιμαστεί .

 

Με τσάκωσες..... Μάλλον δεν έχεις δει ότι έχει γίνει edit και πρόσθεσα το σχόλιο ότι την περίμενα καλύτερη γιατί την παρατήρησα αφού την ανέβασα. Όπως έχω γράψει έχω βγάλει με το mate εξαιρετικά πορτρέτα. Αφού θέλετε να ακούτε μόνο αυτά τότε οκ. Το mate έχει την καλύτερη κάμερα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τσάκωσες..... Μάλλον δεν έχεις δει ότι έχει γίνει edit και πρόσθεσα το σχόλιο ότι την περίμενα καλύτερη γιατί την παρατήρησα αφού την ανέβασα. Όπως έχω γράψει έχω βγάλει με το mate εξαιρετικά πορτρέτα. Αφού θέλετε να ακούτε μόνο αυτά τότε οκ. Το mate έχει την καλύτερη κάμερα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μου είναι προφανές ότι στην σύγκριση που προσπαθείς να κάνεις μεροληπτείς κραυγαλέα υπερ του Samsung. Το κακό είναι ότι δεν το κάνεις έξυπνα και εκτίθεσαι. Η φωτογραφία που ανέβασες ως δείγμα δεν την βγάζει ούτε κινητό των 100 ευρώ. Και συνεχίζεις με ειρωνεία... Θα μπορούσε να τα πάει και καλύτερα..

Χαχαχαχα....

Ότι γράφω δεν το γράφω για μένα... Εγώ το έχω μπροστά μου και βλέπω τι μπορεί και τι δεν μπορεί να κάνει....Είναι κρίμα για τα παιδιά που διαβάζουν εδώ και δεν το έχουν στα χέρια τους.

Δες μια άλλη προσέγγιση λοιπόν σύγκρισης, επειδή το είχα το s8 Plus.

Φοβερό κινητό, με πολύ καλή φωτογραφική, κανένα παράπονο. Το έδωσα γιατί δεν γούσταρα την edge οθόνη.

Όποιος θέλει δείγματα φωτογραφιών, ας μου στείλει pm το mail του να του στείλω... Εδώ μέσα δεν θα βγάλει άκρη...

Καληνύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Μιας κ λετε για φωτο. Εδω ειναι απογευμα προς βραδυ . 2018-01-11_12-48-25

 

Nice, Πατρα ειναι;

 

@Αχιλλεα, ολα τα κινητα καταρχας μπορουν να κανουν λαθος εστιαση στο αυτοματο, για αυτο υπαρχει το tap to focus που το χρησιμοποιω σε ολες τις φωτογραφιες ανεξαρτητως τι τραβαω, Οπως και για να φτιαξω την φωτομετρηση οπως την θελω. Ακομα και του S8 ειναι πολυ πιο θολη απο οτι πρεπει, δες και το Huawei Κατω και τα πληκτρα πισω

 

Οσο για σαλονι, HDR για τετοιες αντικρουομενες σκηνες :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Nice, Πατρα ειναι;

 

@Αχιλλεα, ολα τα κινητα καταρχας μπορουν να κανουν λαθος εστιαση στο αυτοματο, για αυτο υπαρχει το tap to focus που το χρησιμοποιω σε ολες τις φωτογραφιες ανεξαρτητως τι τραβαω, Οπως και για να φτιαξω την φωτομετρηση οπως την θελω. Ακομα και του S8 ειναι πολυ πιο θολη απο οτι πρεπει, δες και το Huawei Κατω και τα πληκτρα πισω

 

Οσο για σαλονι, HDR για τετοιες αντικρουομενες σκηνες :)

Δεν θα διαφωνήσω. Είναι τραβηγμένες με τον ίδιο τρόπο, απλά σου s8 είναι καλύτερο το αποτέλεσμα. Τώρα αυτές τις θεωρίες.... προσπάθησες να βγει έτσι κτλ δεν μπαίνω καν στον κόπο να τις σχολιάσω. Λες κ είμαστε μικρά παιδιά ή έχω όφελος αν το s8 βγάζει καλύτερες ή το Huawei. Και να πω ότι δεν τα γράφω...Εχω γράψει όλα τα θετικά του mate.. Οθόνη, μπαταρία, δακτυλικό, έχω πει ότι έχω βγάλει εξαιρετικά πορτραίτα... Όπως βλέπω και την αδυναμία σε συνθήκες χαμηλότερου φωτισμού σε auto Mode ή ότι το s8 plus είναι γρηγορότερο σε point Android shoot. Eπίσης πει ότι το s8 πήρε updates για να στρώσει η κάμερα, όταν το πρωτοπήρα έβγαζε χειρότερες από το s7. Έτσι κι εδώ θέλω να πιστεύω ότι η Huawei θα ασχοληθεί σοβαρά με τη ναυαρχίδα της. Γιατί θεματάκια υπάρχουν. Κι επειδή ξέρω πως πάει.. Οι ίδιοι που κατακρίνουν αυτά ώσπου γράφω, οι ίδιοι θα λένε πόσο έχει βελτιωθεί η κάμερα σε επομένο update. Εδώ θα είμαστε :)

 

Υ. Γ. Ακόμη και στο σαλόνι βλέπεις την διαφορετική φιλοσοφία των δύο κινητών.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Μία παρατήρηση μόνο....

Δεν θα ήταν καλύτερο να ανοίξεις το κινητό, να το πάρεις στα χέρια σου και να δεις μόνο σου τι κάνει και τι δεν κάνει αυτή η κάμερα...

Πολλές φορές το διάβασμα μόνο και το θεωρητικό ψάξιμο δεν δίνει την πλήρη εικόνα. Εγώ την έχω πατήσει δύο φορές έτσι.

Στο κάτω κάτω το πήρες σε πολύ καλή τιμή...

Αξίζει να ρισκάρεις 20, 30, ευρώ για να το δεις μόνος σου...

Επίσης εγώ αμφιβάλλω κατά πολύ κατά πόσο είναι αντικειμενικά όλα αυτά τα vs που βλέπουμε και τα comparison tools... Είτε υπέρ της μιας, είτε υπέρ της άλλης εταιρείας... Επηρεάζουν πάρα πολύ κόσμο και έχουν δύναμη...

Άνοιξε το, δες το και αν δεν σου αρέσει δωστο...

Αν και πάλι δεν θα έχεις δώσει χρόνο σε μια φρέσκια συσκευή, με φρέσκο λειτουργικό να δείξει τις πιθανές πραγματικές δυνατότητες του...

Φιλικά πάντα...

 

Μέχρι στιγμής έχω δώσει γύρω στα 200€ σε κινητό και το μόνο που με πιέζει να ανέβω κατηγορία είναι η φωτογραφική...(βασικά αν είχα προλάβει το Axon 7 στα 200€ μπορεί πάλι να μην είχα ξεφύγει...)

 

...το ότι είναι καλή η τιμή για το Mate 10 pro, ασφαλώς...αλλά για μένα πάλι είναι πολύ υψηλότερη του μεγιστου ποσού που έχω πληρωσει μέχρι τώρα...χωρίς το δώρο (P9 lite 2017) δεν θα το σκεφτόμουν καν...ούτε για αστείο...παλιότερα όχι μόνο μου φαινόταν αδιανόητο, αλλά το κορόϊδευα κι όλας...

 

...όταν το παρήγγειλα είχα δει σχεδόν αποκλειστικά τα θετικά σχόλια για τη φωτογραφική, είναι και νεοδιατεθέν - με μεγάλη περίοδο υποστήριξης μπροστά και σε μοναδική ίσως τιμή (μετά την πώληση του Ρ9 λιτε) για "ναυαρχίδα" και λέω, μια φορά ας πάρω ένα "καλό" τηλέφωνο...

 

...αλλά και πάλι, θα δικαιολογούσα στον εαυτό μου την αγορά μόνο αν είχε ένα πολύ ξεκάθαρο προβάδισμα, αν ήξερα ότι αποκλείεται να βρω τέτοιες επιδόσεις σε φθηνότερα κινητά...κι εμένα με ενδιαφέρει περισσότερο η έλλειψη θορύβου και η ύπαρξη ευκρίνειας και λεπτομέρειας...

...και δυστυχώς εκεί βλέπω πως πάσχει...

 

Έπειτα, το κινητό που έχω τώρα, το Honor 8, δεν είναι διόλου για πέταμα από άποψη φωτογραφικών επιδόσεων...έχει και τον φακό για ασπρόμαυρες φωτογραφίες ...

...αν και σαφώς είναι καλύτερη η φωτογραφική του Mate 10 pro, δεν μπορώ αν πω αν αξίζει το υπερδιπλάσιο κόστος...και μετά άντε να συνηθίσεις να κουβαλάς κινητό κόστους ενός μισθού στη τσέπη σου... (για μένα είναι κάτι που το σκέφτομαι)

 

...και στα έξοδα πρέπει να προστεθεί η ασφάλιση + 25€ περίπου + καλή θήκη και τζαμακι, κανά 50-60€ καπέλο το έχω στο νερό...

 

Οπότε ο υπολογισμός μου είναι ο εξής:

- να πουλήσω το P9 lite & το Honor 8 με τα παρελκόμενά του και να βγαίνει ένα καπέλο γύρω στα 300€ και πάλι να κινδυνεύω να μην είμαι (επαρκώς) ευχαριστημένος με τη φωτογραφική;;

- την ίδια στιγμή που μπορεί - όπου νάναι - να βγει κανά S7 edge σε προσφορά στα 300-350€ και ενδεχομένως να είμαι και πιο ευχαριστημένος ή τουλάχιστον η διαφορά να είναι πολύ μικρή αναλογικά με το κόστος των +300€;

 

Είναι και πως εγώ "παντρεύομαι" το κινητό μου για 3-4 χρόνια κι αν πάρω κάτι, θα το έχω μέχρι να χαλάσει και να μην αξίζει να το φτιάξω...δεν μπορώ να μην το πολυσκέφτομαι...

 

(το Honor 8 υπό διάφορες συνθήκες - μετακόμιση/καθυστέρηση παρελκομένων από Κίνα λόγω τελωνείου/blackfriday-xmas προσφορές κτλ - έχει βγει από το σπίτι μόνο για φωτογραφίες και ποτέ δεν χρησιμοποιήθηκε ουσιαστικά ως κινητό...αν το είχα "κάνει δικό μου", δεν θα είχα κοιτάξει καν τη προσφορά για το Mate 10 pro)

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...