Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν & ψιλό αναμενόμενο στο Κωτσόβολο έπαψε να το δίνει με δώρο το p9. Όποιος πρόλαβε πρόλαβε.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Public & πλαίσιο το ίδιο.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Achillegk Σου απάντησα και στο άλλο νήμα αν έχεις και τις δύο συσκευές κάνε τσεκ σε οθόνη τουλάχιστον 40 ιντσών, επειδή είχα και s8 s8 plus και έχω ακόμα τις φωτογραφίες με τα παιδιά μου κρατημένο στο pc το noise reduction είναι ακόμα υπαρκτό παρόλο την μείωση από το s7 edge, πραγματικά βγάλε μια φωτογραφία ένα πρόσωπο indoor και κάνε τσεκ θα δεις τεράστια διαφορά στη φυσικότητα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις την συσκευή και λες ότι δεν είναι καλή στη φωτογραφία; και μάλιστα την συγκρίνεις με το op3t; περίεργα πράγματα ρε παιδιά άλλα βλέπουμε εμείς

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακριβώς. Εγώ μετά από s7, mate 9,note 8 θεωρώ ότι το Mate 10 είναι το top στη φωτογραφία. Η εγώ δεν ξέρω από φωτογραφία ή κάτι συμβαίνει. Καλά συγκρίσεις με op3t δεν θα σχολιάσω.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Εγώ μετά από s7, mate 9,note 8 θεωρώ ότι το Mate 10 είναι το top στη φωτογραφία. Η εγώ δεν ξέρω από φωτογραφία ή κάτι συμβαίνει. Καλά συγκρίσεις με op3t δεν θα σχολιάσω.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Αδερφέ μην ασχολείσαι καθόλου πραγματικά. έχουμε διαβάσει τα απίστευτα εδώ μέσα κ θα συνεχίσουμε να τα διαβάζουμε.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ μην ασχολείσαι καθόλου πραγματικά. έχουμε διαβάσει τα απίστευτα εδώ μέσα κ θα συνεχίσουμε να τα διαβάζουμε.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε συμφωνώ απλά διαβάζουν το φόρουμ και άνθρωποι άσχετοι που ενημερώνονται για να κάνουν μια αγορά γιατί να μην ενημερωθούν σωστά;Πραγματικά θεωρώ ότι πολλά που διαβάζω εδώ μέσα σε όλα τα θέματα υπάρχουν πάντα τρολαρισματα χωρίς λόγο.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Φίλε συμφωνώ απλά διαβάζουν το φόρουμ και άνθρωποι άσχετοι που ενημερώνονται για να κάνουν μια αγορά γιατί να μην ενημερωθούν σωστά;Πραγματικά θεωρώ ότι πολλά που διαβάζω εδώ μέσα σε όλα τα θέματα υπάρχουν πάντα τρολαρισματα χωρίς λόγο.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Όταν ο άλλος σου λέει ότι το s7 η το 3t βγάζει καλύτερες φωτογραφίες από το mate τότε τι να το πεις κ τι να καταλάβει. Ούτε καν το s8 ούτε το 5t είναι καλύτερα από το mate 10 pro. Σε όλες τις συνθήκες. Μόνο το note κοντραρει το mate. Άσε τους άλλους να λένε ιστορίες.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν & ψιλό αναμενόμενο στο Κωτσόβολο έπαψε να το δίνει με δώρο το p9. Όποιος πρόλαβε πρόλαβε.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Public & πλαίσιο το ίδιο.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η προωθητική ενέργεια ήταν από την Huawei νομίζω και έληγε 7/1

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στα καλά καθούμενα δεν μπορούσα να ανοίξω κανένα email ούτε από το inbox της Google ούτε από το Edison mail. Επίσης δεν φόρτωνε το apkmirror η εφαρμογή είτε με 4g είτε wifi. Έκανα απεγκαταστασεις καθαρισμούς cache και τπτ. Μετά από επανεκκίνηση μερικές φορές άνοιγε τα email και μετά από λίγο ξανά τα ίδια (οι ειδοποιήσεις έρχονταν κανονικά και φόρτωνε η σύνοψη αλλά όταν το άνοιγα δεν έδειχνε τπτ)

Ήμουν έτοιμος για hard Reset και θυμήθηκα ότι είχα πειράξει την αυτόματη διαχείριση των εφαρμογών. Είχα βγάλει πολλες από το auto. Μόλις τις έβαλα στο auto επανήλθαν όλα. Οπότε εδώ υπάρχει σοβαρό bug.

Τώρα έχω βγάλει μόνο 5 να δούμε πως θα πάει.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by grigoris_a
Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Η προωθητική ενέργεια ήταν από την Huawei νομίζω και έληγε 7/1
Ναι το γνώριζα, απλά ήλπιζα για αυτούς που τους ενδιέφερε να το Πάρουν & δεν μπόρεσαν να κράταγε λίγο παραπάνω.

Πάντως για τους παραπάνω που κάνουν σύγκριση με s7, ερχόμενος από note 1, 2, 3, 4, s6 & s7 η κάμερα του Mate δεν υπάρχει. Α & το Νοκια 5110 κράταγε η μπαταρία μία εβδομάδα ας τα συγκρίνουμε.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το log in στην παλιά εφαρμογή της Πειραιώς (μπλε). Παίρνει τα στοιχεία αλλά μου λέει πρόβλημα επικοινωνίας και δεν μπαίνει ποτέ. Με την νέα (κίτρινη) όλα κομπλέ.....
Εμένα μπαίνει κανονικά. Δες μήπως έχεις βγάλει πολλές εφαρμογές από αυτόματη διαχείριση όπως εγώ.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Ήσυχα παιδιά, λάθος το πήρατε. Δεν είπα ότι συγκρίνω το op3t με το προ στην φωτογραφία. Είπα ότι όπως και το op3t που είχα παλιότερα ήταν τούμπανο, εκτός τις φώτο, έτσι και το προ, είναι τούμπανο σε όλα, εκτός την κάμερα του,κατά την γνωμη μου. Αυτην την αίσθηση μου άφησε το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Achillegk Σου απάντησα και στο άλλο νήμα αν έχεις και τις δύο συσκευές κάνε τσεκ σε οθόνη τουλάχιστον 40 ιντσών, επειδή είχα και s8 s8 plus και έχω ακόμα τις φωτογραφίες με τα παιδιά μου κρατημένο στο pc το noise reduction είναι ακόμα υπαρκτό παρόλο την μείωση από το s7 edge, πραγματικά βγάλε μια φωτογραφία ένα πρόσωπο indoor και κάνε τσεκ θα δεις τεράστια διαφορά στη φυσικότητα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις την συσκευή και λες ότι δεν είναι καλή στη φωτογραφία; και μάλιστα την συγκρίνεις με το op3t; περίεργα πράγματα ρε παιδιά άλλα βλέπουμε εμείς

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολύ θετικά αυτά που διαβάζω. Αν τα πάει καλύτερα στο θέμα με τα πρόσωπα το mate 10 pro θα είμαι πολύ ευχαριστημένος και θα πουλήσω το s8, καθώς όντως είναι απαράδεκτες οι φωτογραφίες του στις συνθήκες που περιγράφεις. Nexus 6p ξέρω ότι δε θα είναι, αλλά μην είναι το χάλι του s8.

 

Κι εμένα ακόμη υπό εκτέλεση είναι ακόμη η παραγγελία που έκανα στις 2/1.

Link to comment
Share on other sites

Ήσυχα παιδιά, λάθος το πήρατε. Δεν είπα ότι συγκρίνω το op3t με το προ στην φωτογραφία. Είπα ότι όπως και το op3t που είχα παλιότερα ήταν τούμπανο, εκτός τις φώτο, έτσι και το προ, είναι τούμπανο σε όλα, εκτός την κάμερα του,κατά την γνωμη μου. Αυτην την αίσθηση μου άφησε το κινητό.
Εγώ αν δεις προανέφερα τα κινητά που είχα & στα μάτια μου κανένα δεν έχει την φωτογραφία του Mate.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Η Κίνα ήταν χιουμοριστικη προσθήκη...

 

Φοβαμαι οτι οπως το πανε θα ειναι ρεαλιστικη προσθηκη.. :lol:

 

Μου εχετε κινησει πολυ την περιεργεια με αυτα που διαβαζω για καλυτερη ή οχι καμερα του S7 κτλ... το καλο ειναι οτι το δικο μου S7 θα μεινει στο στενο συγγενικο περιβαλλον οποτε θα εχω την ανεση για αρκετες και αμεσες συγκρισεις οταν με το καλο παραλαβω ... εδω θα μαστε να τα λεμε..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Είναι φίλε karx στα επίπεδα του nexus 6p και pixel xl που είχα κορυφαίες κάμερες πραγματικά και τα δύο

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ θετικά αυτά που διαβάζω. Αν τα πάει καλύτερα στο θέμα με τα πρόσωπα το mate 10 pro θα είμαι πολύ ευχαριστημένος και θα πουλήσω το s8, καθώς όντως είναι απαράδεκτες οι φωτογραφίες του στις συνθήκες που περιγράφεις. Nexus 6p ξέρω ότι δε θα είναι, αλλά μην είναι το χάλι του s8.

 

Κι εμένα ακόμη υπό εκτέλεση είναι ακόμη η παραγγελία που έκανα στις 2/1.

Έλα οι υπό εκτέλεση είστε οι τελευταίοι που προλάβατε την τρελή προσφορά.

Εγώ το πήρα με τα 660 αλλά δεν με χάλασε καθόλου, 3 Γενάρη το πήρα από το κατάστημα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φοβαμαι οτι οπως το πανε θα ειναι ρεαλιστικη προσθηκη.. :lol:

 

Μου εχετε κινησει πολυ την περιεργεια με αυτα που διαβαζω για καλυτερη ή οχι καμερα του S7 κτλ... το καλο ειναι οτι το δικο μου S7 θα μεινει στο στενο συγγενικο περιβαλλον οποτε θα εχω την ανεση για αρκετες και αμεσες συγκρισεις οταν με το καλο παραλαβω ... εδω θα μαστε να τα λεμε..

Ωραία αφού θα τα έχεις back to back ρίξε μια σύγκριση για να φύγει η αμφιβολία.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν δεις προανέφερα τα κινητά που είχα & στα μάτια μου κανένα δεν έχει την φωτογραφία του Mate.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το λες κ μόνος σου," στα μάτια μου."

Και κατά την δική μου άποψη, ως κάτοχος, σου λέω ότι δεν είναι η κάμερα του αυτό που διαλαλουν. Άλλους θα τους αρέσει, άλλους όχι κ τόσο. Έτσι ειναι

Link to comment
Share on other sites

Είναι φίλε karx στα επίπεδα του nexus 6p και pixel xl που είχα κορυφαίες κάμερες πραγματικά και τα δύο

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ανυπομονώ να έρθει τότε. Μετά το nexus 6p με χάλασε πολύ το s8 στο θέμα κάμερας. Έχω σταματήσει να βγάζω φωτογραφίες. Προσωπικά το να βγάζω "εύκολα" φωτογραφία δεν είναι στα κριτήρια μου. Όταν βλέπω πόσο κακή είναι στον υπολογιστή με χαλάει. Οι φωτογραφίες του s8 στο άλμπουμ όπου έχει φωτό με dslr, mirrorless, nexus και HTC φαίνονται κακές. Κάποια στιγμή θα πρέπει να μειώσει το oversharpening και το noise reduction η Samsung ώστε να έχουν μια φυσικότητα.
Έλα οι υπό εκτέλεση είστε οι τελευταίοι που προλάβατε την τρελή προσφορά.

Εγώ το πήρα με τα 660 αλλά δεν με χάλασε καθόλου, 3 Γενάρη το πήρα από το κατάστημα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω πολλή υπομονή, μόνο που πρόλαβα την προσφορά είμαι ευχαριστημένος. Είναι θέμα χρόνου να έρθει. Πιστεύω την άλλη βδομάδα να το έχουμε κι εμείς.
Link to comment
Share on other sites

Στο νήμα με τις συγκρίσεις συσκευών για φωτογραφίες έχω ανεβάσει αρκετές σε lowlight σε auto mod, όποιος θέλει μπορεί να δει τι κάνει η κάμερα της συσκευής τα λόγια εδώ μέσα είναι απλά λόγια εγώ μιλάω με πράξεις για τους μελλοντικούς κατόχους

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το λες κ μόνος σου," στα μάτια μου."

Και κατά την δική μου άποψη, ως κάτοχος, σου λέω ότι δεν είναι η κάμερα του αυτό που διαλαλουν. Άλλους θα τους αρέσει, άλλους όχι κ τόσο. Έτσι ειναι

Πρέπει να πας την συσκευή στην αντιπροσωπεία χωρίς πλάκα κάποιο θέμα θα έχει στον σενσορα, αν θες να μου πεις με ποια κάμερα συγκρίνεις του mate και δεν σου αρέσει;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι παίζει με το site του Κωτσου αλλά ξαναβγήκε το μαύρο διαθέσιμο σε περισσότερα καταστήματα αυτήν τη φορά οπότε ίσως είχαν καμία μικρή παραλαβή σήμερα.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο νήμα με τις συγκρίσεις συσκευών για φωτογραφίες έχω ανεβάσει αρκετές σε lowlight σε auto mod, όποιος θέλει μπορεί να δει τι κάνει η κάμερα της συσκευής τα λόγια εδώ μέσα είναι απλά λόγια εγώ μιλάω με πράξεις για τους μελλοντικούς κατόχους

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρέπει να πας την συσκευή στην αντιπροσωπεία χωρίς πλάκα κάποιο θέμα θα έχει στον σενσορα, αν θες να μου πεις με ποια κάμερα συγκρίνεις του mate και δεν σου αρέσει;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορείς να δώσεις εδώ τον σύνδεσμο για το Vs ? Μη ψάχνω σε όλο το my phone

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλή χρονιά. Περιμένω κι εγώ να μου έρθει το μπλε και παρήγγειλα και την μπλε θήκη της μαμάς εταιρίας. Έχει κάποιος την θήκη, ώστε να μας πει αν κλείνει καλά μαζί με tempered glass ή είναι τσίμα-τσίμα το πολύ για μία μεμβράνη;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το λες κ μόνος σου," στα μάτια μου."

Και κατά την δική μου άποψη, ως κάτοχος, σου λέω ότι δεν είναι η κάμερα του αυτό που διαλαλουν. Άλλους θα τους αρέσει, άλλους όχι κ τόσο. Έτσι ειναι

Φιλικά...

Εσύ δε λες, εμένα δε μου κάνει, δεν είναι του γούστου μου μόνο, αλλά λες και ξανά λες, "δεν είναι η κάμερά του αυτό που διαλαλούν..."

Ε, είναι, πως να το κάνουμε? Είναι top η κάμερα... Το ότι εσένα οπτικά κάτι σε χαλάει και δε σου αρέσει είναι απόλυτα σεβαστό, αλλά εκεί είναι θέμα γούστου, δε σημαίνει ότι η κάμερα δεν είναι top... Και επειδή εγώ έχω gimbal και στις γιορτές τράβηξα κάμποσα βίντεο να πω πως και στο βίντεο είναι top... Αλλά εκεί τα δέχομαι τα παράπονα γιατί δεν έχουν όλοι gimbal και απλά θέλουν να βγάλουν το τηλ και να τραβήξουν και στη σταθεροποίηση που και που τα χαλάει... Ζουμ και focus ήταν μια χαρά... Στις φωτογραφίες τώρα, σε μαγαζί νύχτα τα Χριστούγεννα, s7, iPhone 8 και 2-3 κάτοχοι άλλων συσκευών, μου ζητούσαν να τους στείλω τις φωτογραφίες που είχα τραβήξει εκείνη τη στιγμή για να ανεβάσουν στα social media, γιατί τις έβλεπαν πολύ καλύτερες από τις δικές τους (ο ένας μάλιστα μόλις βγήκε η προσφορά πήγε και το πήρε γι αυτό το λόγο)... Τώρα αν τόσα άτομα, βλέπαμε την ίδια στιγμή κάτι λάθος στις φωτογραφίες, τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Έπαιξα σήμερα μαζί του, με μια πρώτη δοκιμή δεν έχει καθόλου shutter lag η κάμερα για όσους ενδιαφέρονται, σε σχέση με τα προηγούμενα Huawei που τραβάς σήμερα και φωτογραφίζει αύριο. Τραβάει δηλαδή ακριβώς όπως ενα Samsung ή ένα iPhone. Και για να το επιβεβαιώσω, πήρα το διπλανό P10 που το είχα και τράβηξα για να δω ότι όντως τραβάει με lag

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.. Χρησιμοποιεί κάποιος την εφαρμογή lightroom για επεξεργασία φωτογραφιών; Εγώ την έχω κατεβάσει 3-4 φορές αλλά τζίφος. Μου ζητάει να κάνω sign in, με fb η Gmail αν δεν έχω λογαριασμό αλλά με το που το πατάω δείχνει ότι φορτώνει για ώρα και δεν με βάζει ποτέ μέσα. Ακόμη και να διαλέξω να φτιάξω λογαριασμό εκείνη την στιγμή. Bug του, oreo ;
Link to comment
Share on other sites

Achillegk Σου απάντησα και στο άλλο νήμα αν έχεις και τις δύο συσκευές κάνε τσεκ σε οθόνη τουλάχιστον 40 ιντσών, επειδή είχα και s8 s8 plus και έχω ακόμα τις φωτογραφίες με τα παιδιά μου κρατημένο στο pc το noise reduction είναι ακόμα υπαρκτό παρόλο την μείωση από το s7 edge, πραγματικά βγάλε μια φωτογραφία ένα πρόσωπο indoor και κάνε τσεκ θα δεις τεράστια διαφορά στη φυσικότητα

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις την συσκευή και λες ότι δεν είναι καλή στη φωτογραφία; και μάλιστα την συγκρίνεις με το op3t; περίεργα πράγματα ρε παιδιά άλλα βλέπουμε εμείς

Συγχωρήστε μου κι όλας, αλλά σε αντίθεση με μερικούς εδώ που διατυπώνουν μονάχα εντυπώσεις χωρίς τεκμήρια, εγώ έχω δώσει συγκεκριμένες φωτογραφίες προς σύγκριση/αντιπαράθεση...

 

- Το photo compare tool του gsmarena

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=8854&idPhone2=7945&idPhone3=8195

 

- τις φωτογραφίες του φίλου από S8+ και Mate 10 pro...(ίδιο αντικείμενο, ίδια ώρα/συνθήκες κατά προσέγγιση0

(Mate 10 pro)

Mate 10 pro

(Galaxy S8+)

S8 plus Town hall night

 

Σ' αυτές τις φωτογραφίες έχετε αντίλογο;

- μήπως δεν είναι αξιόπιστες οι μετρήσεις του gsmarena, μήπως παρεμβαίνουν στις συνθήκες φωτογράφισης για να προωθήσουν κάποιο κινητό;

- μήπως φταίει η έκδοση λογισμικού; Ποιά είναι αυτή η "κακιά" έκδοση, να την αποφεύγουμε

- δεν είναι συνολικά καλύτερη η φωτογραφία του S8+ από του Mate 10 pro στο παραπάνω δείγμα;

- Πού υπερέχει το ένα, πού το άλλο;

- τί δείχνουν κατ' αρχάς οι φωτογραφίες αυτές, τις κοιτάξατε ή απαξιείτε να θέσετε σε δοκιμή τις δικές σας εντυπώσεις;

 

Δεν καταπιάνεστε με συγκεκριμένα δείγματα, ώστε η συζήτηση να είναι ωφέλιμη για το νήμα, διαστρεβλώνετε τα λεγόμενα τρίτων (πως τάχα ο άλλος χρήστης "συνέκρινε" το opt3 με το mate 10 pro) και λέτε πως άλλοι τρολλάρουν κι από πάνω...

 

...εγώ προσπαθώ τουλάχιστον μήπως σας καταφέρω να σχολιάσετε συγκεκριμένες -και συγκρίσιμες- φωτογραφίες, για να έχουμε επιτέλους ένα κοινό παρανομαστή, να συγκλίνουν οι σχολιασμοί κάπου, να μιλαμε για το ίδιο πράγμα, κι ας διαφωνούμε, αλλά να μην μιλάμε παράλληλα κι αόριστα...

...αλλα όχι, φαίνεται πως είναι υψηλή προσδοκία κι απαίτηση...

 

...θα μας αποπροσανατόλιζε από το δέον του θαυμασμού του κινητού...αυτόν τον εγωισμό του καταναλωτή τον συναντώ συχνά, αλλά ποτέ δεν καταφέρνω - ευτυχώς - να τον χωνέψω.

 

Μάλλον δεν έχεις καταλάβει κάτι . Μιλάς σε ένα φόρουμ τεχνολογίας. Το αν εσένα σε καλύπτει ένα κινητό διετίας ή πρέπει να δικαιολογήσεις ένα ποσό της τάξης 200 300 ευρώ κ πάνω για αλλαγή συσκευης, με συγχωρείς το βλέπεις λάθος . Οι πιο πολλοί εδώ μέσα έχουμε την τρέλα να αλλάζουμε με οτιδήποτε βγαίνει καινούριο ,είτε θα δώσουμε διαφορά 300 ειτε 500 ευρώ . Αυτο δεν σημαίνει ότι όλοι είναι φραγκατοι κ άνετοι. Απλά είναι χόμπυ . Αλλιώς όλοι θα μέναμε σε κινητά 5 ετιας. Σε λίγο θα βγει το s9 , με κάποιες μικρές αλλαγές από τον προκάτοχο. Ε οι περισσότεροι θα μεταφερθούμε εκεί . Το αν αξίζει την διαφορά χρημάτων ,δεν το κοιτάμε

 

Μετέχω σε φόρουμ τεχνολογίας από το 2002-2003 κι όμως αυτή η κατηγορία καταναλωτών που περιγράφεις δεν είναι ούτε η πλειοψηφία, ούτε οι πιο "ψαγμένοι χρήστες"...

...για ποιό λόγο -κι έτσι να ήταν- να προσαρμοζόταν η συζήτηση στα δικά τους κριτήρια;

 

Αν ήταν έτσι, δεν θα είχαν νόημα ούτε τα συγκριτικά - αφού θα αγόραζαν οι "χομπίστες" το κάθε καινούριο μπιμπελό - ούτε το ίδιο το φόρουμ προς συζήτηση / επίλυση προβλημάτων / προγραμματισμό ενδεχομένως κτλ.

..τί νόημα θα είχαν αυτά, αν κάθε 2-4 μήνες άλλαζε κάποιος κινητό; νήματα με ημερομηνία λήξης...

 

το ζητούμενο είναι να συναγάγουμε τα κατα το δυνατόν αντικειμενικότερα συμπεράσματα, και να αγοράζει ο καθένας, συνειδητά, ανάλογα με τις προτεραιότητές του, τις ανάγκες του και τη τσέπη του.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...