Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τα τελευταια που διαβαζω για τα προβληματα στο SW αν δεν το ειχα πληρωσει ηδη ισως να εμπαινα σε σκεψεις ακυρωσης (αν και νομιζω μπορω να κανω επιστροφη μολις παραλαβω χωρις καν να ανοιξω και να παρω το ποσο πισω)..:worry: Ελπιζω να διορθωθουν ολα αυτα ή ενα μεγαλο μερος αυτων που διαβαζω/μαθαινω. Κυριως το θεμα των ειδοποιησεων ειναι critical τουλαχιστον για μενα. Ειναι κριμα να υπαρχουν τετοια θεματα σε μια τοσο δυνατη και ομορφη συσκευη .

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Με τα τελευταια που διαβαζω για τα προβληματα στο SW αν δεν το ειχα πληρωσει ηδη ισως να εμπαινα σε σκεψεις ακυρωσης (αν και νομιζω μπορω να κανω επιστροφη μολις παραλαβω χωρις καν να ανοιξω και να παρω το ποσο πισω)..:worry: Ελπιζω να διορθωθουν ολα αυτα ή ενα μεγαλο μερος αυτων που διαβαζω/μαθαινω. Κυριως το θεμα των ειδοποιησεων ειναι critical τουλαχιστον για μενα. Ειναι κριμα να υπαρχουν τετοια θεματα σε μια τοσο δυνατη και ομορφη συσκευη .
Απορία και τη λέω με καλή διάθεση... Διαβάζεις και αγχώνεσαι από έναν δυο... Που δεν αμφισβητώ τα λεγόμενά τους, αλλά γιατί δε δίνεις βάση και στους υπόλοιπους? Λόγω δουλειάς έχω messenger, viber, whatsapp, e-mail, φουλ ανοιχτά γιατί τα δουλεύω όλα... Δεν έχω χάσει ούτε μια ειδοποίηση σε κανένα από αυτά!

Ειλικρινά από παράπονα που διαβάζω εδώ μέσα, μόνο το θέμα με τα widget έχω και ότι μετά από επανεκκίνηση η φωτεινότητα μπαίνει στο αυτόματο και πρέπει να την ξετικάρω, κλαιν δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Απορία και τη λέω με καλή διάθεση... Διαβάζεις και αγχώνεσαι από έναν δυο... Που δεν αμφισβητώ τα λεγόμενά τους, αλλά γιατί δε δίνεις βάση και στους υπόλοιπους? Λόγω δουλειάς έχω messenger, viber, whatsapp, e-mail, φουλ ανοιχτά γιατί τα δουλεύω όλα... Δεν έχω χάσει ούτε μια ειδοποίηση σε κανένα από αυτά!

Ειλικρινά από παράπονα που διαβάζω εδώ μέσα, μόνο το θέμα με τα widget έχω και ότι μετά από επανεκκίνηση η φωτεινότητα μπαίνει στο αυτόματο και πρέπει να την ξετικάρω, κλαιν δηλαδή...

 

Δυστυχώς λογω και δουλειάς παιρνω πάντα το worst case scenario :lol:

Εννοείται οτι διαβαζω ολες τις απόψεις και γι αυτό άλλωστε και το παρήγγειλα απλα μου κανουν εντύπωση καποια πράγματα που διάβαζω και οτι δε θα πρεπε να υπάρχουν καν. Το θεμα της φωτεινότητας ειναι ασημαντο προφανώς οκ. Οτι το emui είναι παλιομοδιτικο παλι οκ μ αρεσει πολυ ο νοβα και τον εχω δουλεψει αρκετά. Anyway λογικα με καποια επομενα updates η συσκευή θα είναι οπως πρέπει γιατι θελω επιτέλους συσκευή με σοβαρη μπαταρία!

Thanks για την σωστή σου επισημανση!

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Απορία και τη λέω με καλή διάθεση... Διαβάζεις και αγχώνεσαι από έναν δυο... Που δεν αμφισβητώ τα λεγόμενά τους, αλλά γιατί δε δίνεις βάση και στους υπόλοιπους? Λόγω δουλειάς έχω messenger, viber, whatsapp, e-mail, φουλ ανοιχτά γιατί τα δουλεύω όλα... Δεν έχω χάσει ούτε μια ειδοποίηση σε κανένα από αυτά!

Ειλικρινά από παράπονα που διαβάζω εδώ μέσα, μόνο το θέμα με τα widget έχω και ότι μετά από επανεκκίνηση η φωτεινότητα μπαίνει στο αυτόματο και πρέπει να την ξετικάρω, κλαιν δηλαδή...

 

Πέρα απ' αυτό, αν ήταν καμιά συσκευή κοντά στο μέσο/τέλος της υποστήριξής της, να πεις εντάξει, είναι θέμα...αλλά προσωπικά θεωρώ δεδομένο πως όταν παίρνεις "φρέσκια" συσκευή, θα έχει μικροθέματα με το λογισμικό στην αρχή.

 

...το ζήτημα είναι πόσο γρήγορα θα κινητοποιηθεί η Huawei για την επίλυσή τους...

 

Για κάποιους βέβαια ο χρόνος είναι χρήμα, αλλά σε αυτή τη περίπτωση

- είτε πας κατευθείαν και συνειδητά σε μια πιο "μεστή" - ως προς το χρόνο κυκλοφορίας και την έκδοση λογισμικού και την υποστήριξη - συσκευή

- είτε κρατάς τη παλιά σου, αν μπορείς, μέχρι να επιλυθούν τα κρισιμότερα προβλήματα (μικρά ή μεγάλα)

ή κάνεις λίγο υπομονή, πάλι συνειδητά

Link to comment
Share on other sites

2η μέρα με το κινητό. Μπαταρία πολύ δυνατή. Φωτογραφίες πολύ καλές. Βίντεο χμμμ... Ήχος από τα ακουστικά αστείος. Πολύ γρήγορο και χωρίς lag. Ειδοποιήσεις σε μένα τουλάχιστον δουλεύουν όπως πρέπει. Ακόμα σε σκέψη για θηκη και τζάμι. Για πείτε τίποτα ρε παιδιά εσείς που έχετε πάρει ήδη.
Link to comment
Share on other sites

εννοείς πως ο ήχος μέσω ακουστικών είναι κακός, έχει θόρυβο κτλ;

 

Όχι. Δεν έχει θόρυβο. Τον περίμενα όμως πιο δυνατό και ποιοτικό. Βέβαια προς το παρών έχω ακούσει μόνο με τα μαμά τα ακουστικά. Δεν ξέρω αν φταίει αυτό ή καρφί θα λέω και θα κλαίω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο που έχει θέμα με τις εφαρμογές που κλείνουν κτλ, έχω το p10 plus και δεν είχα ποτέ θέμα με το emui. Υπάρχει η κατάλληλη ρύθμιση για να μη κλείνουν όσες εφαρμογές θέλεις, όταν κλειδώνει το κινητό, οπότε όλα πάνε κομπλέ. Τώρα αν άλλαξε κάτι στο oreo δεν το γνωρίζω.
Link to comment
Share on other sites

Με τα τελευταια που διαβαζω για τα προβληματα στο SW αν δεν το ειχα πληρωσει ηδη ισως να εμπαινα σε σκεψεις ακυρωσης (αν και νομιζω μπορω να κανω επιστροφη μολις παραλαβω χωρις καν να ανοιξω και να παρω το ποσο πισω)..:worry: Ελπιζω να διορθωθουν ολα αυτα ή ενα μεγαλο μερος αυτων που διαβαζω/μαθαινω. Κυριως το θεμα των ειδοποιησεων ειναι critical τουλαχιστον για μενα. Ειναι κριμα να υπαρχουν τετοια θεματα σε μια τοσο δυνατη και ομορφη συσκευη .

 

 

 

Αδερφε εδω ειμαστε αν δεν το θελεις. Κριμα να παει πισω..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

LIVERPOOL FOR LIFE
Link to comment
Share on other sites

Με τα τελευταια που διαβαζω για τα προβληματα στο SW αν δεν το ειχα πληρωσει ηδη ισως να εμπαινα σε σκεψεις ακυρωσης (αν και νομιζω μπορω να κανω επιστροφη μολις παραλαβω χωρις καν να ανοιξω και να παρω το ποσο πισω)..:worry: Ελπιζω να διορθωθουν ολα αυτα ή ενα μεγαλο μερος αυτων που διαβαζω/μαθαινω. Κυριως το θεμα των ειδοποιησεων ειναι critical τουλαχιστον για μενα. Ειναι κριμα να υπαρχουν τετοια θεματα σε μια τοσο δυνατη και ομορφη συσκευη .

 

Εγώ προσωπικά, οφείλω να ξαναπώ ότι δεν έχω κανένα απολύτως θέμα με καμία ειδοποίηση. Όλες έρχονται κανονικά. Η Huawei μάλλον έκανε καλή δουλειά όσον αφορά το Oreo update της σχετικά με τις ειδοποιήσεις πλέον (γιατί γενικά το emui πάντα είχε θέματα με ειδοποιήσεις, όπως άλλωστε και το miui, και αυτό είναι πασίγνωστο παγκοσμίως). Να πω ότι όλα μου τα apps τα έχω πλέον στη Manual ρύθμιση στο Launch, αλλά και στο default Automatic που το είχα για 2 βδομάδες, ΠΟΤΕ δεν έχασα ούτε μία ειδοποίηση... Οπότε αν αγχώνεσαι απ αυτό και μόνο, προχώρα άφοβα. Τα άλλα που λέω, σε μένα και κάποιους άλλους υπάρχουν...

 

Για τον φίλο που έχει θέμα με τις εφαρμογές που κλείνουν κτλ, έχω το p10 plus και δεν είχα ποτέ θέμα με το emui. Υπάρχει η κατάλληλη ρύθμιση για να μη κλείνουν όσες εφαρμογές θέλεις, όταν κλειδώνει το κινητό, οπότε όλα πάνε κομπλέ. Τώρα αν άλλαξε κάτι στο oreo δεν το γνωρίζω.

 

Την κατάλληλη ρύθμιση την ξέρω (είναι δύο για την ακρίβεια, μία του emui και μία του android)... Παλιότερα επίσης υπήρχε το whitelist, αλλά πλέον δεν υπάρχει. Το whitelist έκανε δουλειά. Το manual Launch δεν κάνει, σε πολλές εφαρμογές. Ολόκληρη Strava και έχει εκδόσει ανακοίνωση σχετικά με το τι workarounds μπορούν να κάνουν οι χρήστες των Huawei. Μπορείς να το ψάξεις και μόνος σου... Ήμουν συγκεκριμένος στο τι apps κλείνουν. Δεν είναι τυχαίο. Sports apps, activity apps, Google Maps Timeline κτλ. Δεν ειναι τυχαίο ότι όλα θέλουν location "maping"...

Edited by off_d
off / d.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά, οφείλω να ξαναπώ ότι δεν έχω κανένα απολύτως θέμα με καμία ειδοποίηση. Όλες έρχονται κανονικά. Η Huawei μάλλον έκανε καλή δουλειά όσον αφορά το Oreo update της σχετικά με τις ειδοποιήσεις πλέον (γιατί γενικά το emui πάντα είχε θέματα με ειδοποιήσεις, όπως άλλωστε και το miui, και αυτό είναι πασίγνωστο παγκοσμίως). Να πω ότι όλα μου τα apps τα έχω πλέον στη Manual ρύθμιση στο Launch, αλλά και στο default Automatic που το είχα για 2 βδομάδες, ΠΟΤΕ δεν έχασα ούτε μία ειδοποίηση... Οπότε αν αγχώνεσαι απ αυτό και μόνο, προχώρα άφοβα. Τα άλλα που λέω, σε μένα και κάποιους άλλους υπάρχουν...

 

Την κατάλληλη ρύθμιση την ξέρω (είναι δύο για την ακρίβεια, μία του emui και μία του android)... Παλιότερα επίσης υπήρχε το whitelist, αλλά πλέον δεν υπάρχει. Το whitelist έκανε δουλειά. Το manual Launch δεν κάνει, σε πολλές εφαρμογές. Ολόκληρη Strava και έχει εκδόσει ανακοίνωση σχετικά με το τι workarounds μπορούν να κάνουν οι χρήστες των Huawei. Μπορείς να το ψάξεις και μόνος σου... Ήμουν συγκεκριμένος στο τι apps κλείνουν. Δεν είναι τυχαίο. Sports apps, activity apps, Google Maps Timeline κτλ. Δεν ειναι τυχαίο ότι όλα θέλουν location "maping"...

 

Η προσωπική μου γνώμη είναι πως για όλα αυτά τα προβλήματα φταίει τόσο η emui, όσο και η Google αλλά και οι εφαρμογές.

Μια αναζήτηση στη Google με αυτά τα θέματα θα δείξει ότι υπάρχουν σε πολλές συσκευές προβλήματα. Εγώ πχ έχω op3T και αντιμετωπίζω κάποια απο τα προβλήματα που αναφέρεις, ίσως και περισσότερα. Γιαυτό άλλωστε η Oneplus σταμάτησε το update σε oreo.

 

Για μένα, αν και δε θέλω να αλλάξω στρατόπεδο, η Google και κατ΄επέκταση το Android, τα κάνει σαλάτα κάθε χρόνο. Αν προσθέσεις και τις εταιρείες που προσπαθούν να βασιστούν στη σαλάτα της Google αλλά και στις δικές τους σαλάτες, έχουμε ένα κακό μείγμα που κάθε συσκευή, κάθε εταιρείας, έχει τα δικά του διαφορετικά, αλλά και κοινά θέματα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Η προσωπική μου γνώμη είναι πως για όλα αυτά τα προβλήματα φταίει τόσο η emui, όσο και η Google αλλά και οι εφαρμογές.

Μια αναζήτηση στη Google με αυτά τα θέματα θα δείξει ότι υπάρχουν σε πολλές συσκευές προβλήματα. Εγώ πχ έχω op3T και αντιμετωπίζω κάποια απο τα προβλήματα που αναφέρεις, ίσως και περισσότερα. Γιαυτό άλλωστε η Oneplus σταμάτησε το update σε oreo.

 

Για μένα, αν και δε θέλω να αλλάξω στρατόπεδο, η Google και κατ΄επέκταση το Android, τα κάνει σαλάτα κάθε χρόνο. Αν προσθέσεις και τις εταιρείες που προσπαθούν να βασιστούν στη σαλάτα της Google αλλά και στις δικές τους σαλάτες, έχουμε ένα κακό μείγμα που κάθε συσκευή, κάθε εταιρείας, έχει τα δικά του διαφορετικά, αλλά και κοινά θέματα.

 

Προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω πως φταίει η Google, ούτε οι προγραμματιστές των apps. Δλδ τι να κάνουν? Να φτιάχνουν άλλες εκδόσεις για τους Κινέζους που να κάνουν "ping" τα apps τους το σύστημα κάθε 5 δευτερόλεπτα? Δε γίνεται. Η Google τι φταίει? Το default doze μια χαρά δουλεύει. Οι Κινέζοι φταίνε με την εμμονή τους. Πχ με 4000αρα μπαταρία είναι απαράδεκτο όλο αυτό το κόλλημα του emui και των Κινέζων (προχτές είχα 9.30 ώρες SOT και όπως προείπα όλα στο manual)...Το op3t δεν έχει vanilla...

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω πως φταίει η Google, ούτε οι προγραμματιστές των apps. Δλδ τι να κάνουν? Να φτιάχνουν άλλες εκδόσεις για τους Κινέζους που να κάνουν "ping" τα apps τους το σύστημα κάθε 5 δευτερόλεπτα? Δε γίνεται. Η Google τι φταίει? Το default doze μια χαρά δουλεύει. Οι Κινέζοι φταίνε με την εμμονή τους. Πχ με 4000αρα μπαταρία είναι απαράδεκτο όλο αυτό το κόλλημα του emui και των Κινέζων (προχτές είχα 9.30 ώρες SOT και όπως προείπα όλα στο manual)...Το op3t δεν έχει vanilla...

 

Widgets stop updating (όπως ανέφερες): https://www.google.gr/search?q=Widgets+stop+updating+site:forum.xda-developers.com&sa=X&ved=0ahUKEwisju2mncDYAhWQKiwKHUxcB3MQrQIIMygEMAA&biw=1600&bih=794

 

Στη παραπάνω αναζήτηση βλέπεις μόνο κινέζους; Στις αναβαθμίσεις στα Nexus τα βλέπεις να κυλάνε όλα τέλεια; Οι προγραμματιστές των apps δε φταίνε;;; μάλιστα...δες τις εφαρμογές που τρέχουν σε ios και σύγκρινε. Τέλος πάντων. Εγώ είπα την άποψη μου, εσύ έχεις τη δική σου. Προχωράμε...

 

edit: Δεν είμαι καθόλου υπέρ της emui. Αντιθέτως θα έλεγα ότι είναι σκουπίδι (αν και τη συσκευή θα τη πάρω λόγω μπαταρίας και κάμερας). Συμφωνώ μαζί σου αλλά με μέτρο. Στα νήματα της Samsung θα διαβάσεις κατάρες για το TW, της lg για τα bootloops και το hardware της Sony για...τα πάντα. Μην είμαστε ισοπεδωτικοί.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν υπάρχει κανένα θέμα με τις ειδοποιήσεις. Αυτά με τα activity trackers κλπ μάλλον έχει δίκιο ο φίλος αλλά πόσοι ασχολούνται με αυτά;

Πάντως καλύτερα ακυρώστε όλοι τις παραγγελίες, να ξαναβγάλει προσφορά ο κοτσοβολος να πάρω ένα και στην γυναίκα μου. :)

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Δεν έχει θόρυβο. Τον περίμενα όμως πιο δυνατό και ποιοτικό. Βέβαια προς το παρών έχω ακούσει μόνο με τα μαμά τα ακουστικά. Δεν ξέρω αν φταίει αυτό ή καρφί θα λέω και θα κλαίω :lol:

 

Λογικό είναι από την στιγμή η Huawei δεν έχει DAC υλοποίηση σε αντίθεση πχ με HTC που παρ όλο που έχει εξίσου USB C υποδοχή για ήχο,παρέχει και DAC αλλά δίνει και πολύ πιο ποιοτικά ακουστικά στην συσκευασία.

 

Θέλει συνδυασμό ποιοτικά ακουστικά με υψηλής υλοποίησης DAC για μέγιστη απόδοση.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος Mate 7&8 και μπορώ να επιβεβαιώσω το κόλλημα που τρώει το κινητό με κάποιες εφαρμογές πχ Strava που ότι κι αν έχω κάνει με τις επιλογές διαχείρισης της μπαταρίας εξακολουθεί να κρασαρει μετά από λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Καλό χρυσό το κινητό, άλλα το software είναι πραγματικά για πέταμα... Εκτός όλων των άλλων που έχω αναφέρει (google maps timeline, garmin connect, διάφορα μικροbugs, κτλ κτλ), ξαφνικά ανακάλυψα ότι με ένα restart μου έβαλε το Play 10+ update σε διάφορα apps, ενώ τόσες μέρες δεν έδινε τίποτα. Και γιατί λέω ότι φταίει το emui? Γιατί σε πολλά από αυτά, βλέπω release 2+ εβδομάδων... Και μην ξεχνάμε ότι η κάμερα γενικά θέλει που και που restart της συσκευής για να λειτουργεί σωστά το AI (κάτι που αναφέρονται και στο XDA, όπως και για τα παραπάνω που ανέφερα...). Τι να την κάνω τη γαμάτη συσκευή αν το os είναι για πέταμα? Πραγματικά για πέταμα. Τόσα bugs, δεν είχε καμία beta του official Oreo ή του Nougat... Έλεος πια με το emui. Και δεν βλέπω φως στον ορίζοντα από custom, μιας και απ ότι φαίνεται ούτε στο Mate 10, θα δωθεί official twrp... Πράγματι κρίμα για ένα τέτοιο hardware να έχει τόσο απογοητευτικό software... Και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι για τα περισσότερα φταίει η ξεροκεφαλιά της Huawei με το killing των apps (το οποίο προφανώς δεν συνεργάζεται σωστά με τα guidelines της Google για το doze στο Oreo)...

 

Αυτό με την κάμερα που αναφέρεις, συμβαίνει πολύ συχνά και σε εμένα.Δεν λειτουργεί το ΑΙ και θέλει restart η συσκευή για να "ξυπνήσει".

Link to comment
Share on other sites

Τετοια θεματα υπηρχαν και στο Ματε 9? Γιατι μετα ξερω οτι ειχε παρει ενα update και λυθηκαν ολα. Λογικα κατι τετοιο θα γινει και εδω.. Ειναι αλλωστε μια συσκευη που ηδη εχει μεγαλη απηχηση δε γινεται να το αφησουν ετσι.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι βγάλατε τη μαμά ζελατίνα για να βάλετε τζαμάκι σκουπίσατε την οθόνη με σκέτο πανάκι ή και με κάποιο υγρό; Στη συσκευασία του tempered glass έχει κι ένα υγρό πανάκι μέσα (ποτισμένο σε κάτι σχετικό με οινόπνευμα μάλλον) που λέει να καθαρίσουμε πρώτα την οθόνη με αυτό και μετά με ένα στεγνό πανάκι. Φοβάμαι όμως μην αφαιρέσει κάποια επίστρωση που πιθανόν έχει η οθόνη. Άλλωστε άμα αφαιρέσουμε την αρχική προστασία που έχει θα είναι καθαρή ούτως ή άλλως, λίγο να φύγουν τα περιφερειακά χρειάζεται, θέλω να πω φαντάζομαι και σκέτο το στεγνό πανάκι κάνει τη δουλειά. Άσε που με κάτι πανιά μικροϊνών φεύγουν οι σκόνες έτσι κι αλλιώς. Τι λέτε;

 

Βασικά θα την άφηνα λίγο παραπάνω τη μαμά ζελατίνα αλλά δεν είναι και πολύ της προκοπής, έχει πάνω κάτι σα "γραμμές" (απ' την τοποθέτηση μάλλον) που δεν είναι έντονες μεν (φαίνονται αχνά σε σκούρο φόντο και με συγκεκριμένο φωτισμό, δεν είναι σα γρατσουνιές, περισσότερο σα να έχει διαφορετική υφή η ζελατίνα) αλλά υπάρχουν.

Edited by TimDeLAY
Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι ικανοποιημενος απο το τηλεφωνο, δεν μου εχει παρουσιασει θεματα, με βολευει που το συνδεω με καλωδιο type-c σε hdmi και παιζει αυτοματα σε περιβαλλον τυπου windows χωρις stations τυπου dex κλπ Επίσης, η οθόνη του κινητού γινεται touchpad και δε χρειάζεται ποντίκι, παρά μονάχα μια οθόνη και ένα πληκτρολόγιο, για να στήσω το mobile desktop μου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι βγάλατε τη μαμά ζελατίνη για να βάλετε τζαμάκι σκουπίσατε την οθόνη με σκέτο πανάκι ή και με κάποιο υγρό; Στη συσκευασία του tempered glass έχει κι ένα υγρό πανάκι μέσα (ποτισμένο σε κάτι σχετικό με οινόπνευμα μάλλον) που λέει να καθαρίσουμε πρώτα την οθόνη με αυτό και μετά με ένα στεγνό πανάκι. Φοβάμαι όμως μην αφαιρέσει κάποια επίστρωση που πιθανόν έχει η οθόνη. Άλλωστε άμα αφαιρέσουμε την αρχική προστασία που έχει θα είναι καθαρή ούτως ή άλλως, λίγο να φύγουν τα περιφερειακά χρειάζεται, θέλω να πω φαντάζομαι και σκέτο το στεγνό πανάκι κάνει τη δουλειά. Άσε που με κάτι πανιά μικροϊνών φεύγουν οι σκόνες έτσι κι αλλιώς. Τι λέτε;

Και με το απλό πανάκι απο τη στιγμή που δεν έχει πιάσει ''μάκα'' μια χαρά δουλειά θα κάνεις...;)

 

εγω ειμαι ικανοποιημενος απο το τηλεφωνο, δεν μου εχει παρουσιασει θεματα, με βολευει που το συνδεω με καλωδιο type-c σε hdmi και παιζει αυτοματα σε περιβαλλον τυπου windows χωρις stations τυπου dex κλπ Επίσης, η οθόνη του κινητού γινεται touchpad και δε χρειάζεται ποντίκι, παρά μονάχα μια οθόνη και ένα πληκτρολόγιο, για να στήσω το mobile desktop μου.

 

Ποιο είναι το καλώδιο που χρησιμοποιείς;

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στο 8 ακόμα έχω θέμα με το Strava και με διαφορά widgets που κολλάνε πχ ρολόγια κτλ ειδικά αν χρησιμοποιήσω άλλο launcher.

 

Βέβαια για να είμαι ειλικρινής ο stock launcher μου αρέσει οπότε μικρό το κακό αλλα το Strava είναι ένας σημαντικός λόγος που δεν θα έπαιρνα ξανά Huawei και λυπάμαι που ακόμα δεν έχει δοθεί κάποια λύση σε αυτό.

 

Οι άλλοι λόγοι είναι η επέκταση μνήμης και τα ακουστικά. Όσοι ακούτε συχνά μουσική και με καλά ακουστικά δεν σας ενοχλεί η έλλειψη του jack;

Link to comment
Share on other sites

Και με το απλό τζαμάκι απο τη στιγμή που δεν έχει πιάσει ''μάκα'' μια χαρά δουλειά θα κάνεις...;)

 

Σύμφωνοι, υγρό όμως χρησιμοποιείς για να την καθαρίσεις ή σκέτο πανάκι;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...