Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν την βλέπω... Άλλος?

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Είπαμε και νωρίτερα, δεν έχει το mate 10 pro face unlock.

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

'Εφυγε και για μένα η παραγγελία. Πίσω στην δεύτερη αγαπημένη μου Huawei μετά από διάστημα 6 μηνών.

Το ερώτημα είναι πότε θα παραλάβουμε όλοι εμείς μιας και βλέπω ότι για παραλαβή από κατάστημα έχει μόνο στις Σέρρες άρα ένας θεός ξέρει πόσα κομμάτια (και από τα δύο κινητά της παραγγελίας) υπάρχουν στις αποθήκες τους...

Όσο για το φίλο που ρωτάει, υπάρχει και δυνατότητα 36 άτοκων δόσεων πριν την ολοκλήρωση της παραγγελίας. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια κι απο μενα! Πωπω πριζοθηκα ασχημα τωρα να το παρω απ τον Κωτσο και να πουλησω το 7 plus που εχω εδω και 2 μηνες.. Ποια η γνωμη σας? Μ εχει βολέψει αρκετα το 7 plus ειναι η αληθεια. Εχουν περασει απ τα χερια μου S7 edge mate 9 , και το 7 plus νομιζω ειναι αυτο που μ εχει βολέψει περισσοτερο. Σε χρηματα δε θα χασω γιατι θα δωσω το δικο μου κοντα στα 500.. Ποια η γνωμη σας>?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια κι απο μενα! Πωπω πριζοθηκα ασχημα τωρα να το παρω απ τον Κωτσο και να πουλησω το 7 plus που εχω εδω και 2 μηνες.. Ποια η γνωμη σας? Μ εχει βολέψει αρκετα το 7 plus ειναι η αληθεια. Εχουν περασει απ τα χερια μου S7 edge mate 9 , και το 7 plus νομιζω ειναι αυτο που μ εχει βολέψει περισσοτερο. Σε χρηματα δε θα χασω γιατι θα δωσω το δικο μου κοντα στα 500.. Ποια η γνωμη σας>?

Προφανώς αυτό που σε βολεύει είναι το λειτουργικό, γι'αυτό η προσωπική μου γνώμη είναι να μείνεις εκεί που είσαι.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αυτό που σε βολεύει είναι το λειτουργικό, γι'αυτό η προσωπική μου γνώμη είναι να μείνεις εκεί που είσαι.

 

ναι η αληθεια ειναι πως ετσι ειναι. Απλα θα αλλαζα αν ηξερα πως σε θεμα καμερας και μπαταριας θα εχω μεγαλη βελτιωση. κυριως στην καμερα δηλαδη γιατι και με το μηλο βγαζω ανετα τη μερα..

Link to comment
Share on other sites

ναι η αληθεια ειναι πως ετσι ειναι. Απλα θα αλλαζα αν ηξερα πως σε θεμα καμερας και μπαταριας θα εχω μεγαλη βελτιωση. κυριως στην καμερα δηλαδη γιατι και με το μηλο βγαζω ανετα τη μερα..

Θεωρώ πως και η κάμερα του 7plus είναι υψηλού επιπέδου. Τώρα αν σε ενδιαφέρουν οι λεπτομέρειες στις διαφορές ίσως κάποιος που είχε 7 plus μπορεί να σε βοηθήσει, αλλά και πάλι πιστεύω πως, αν μη τι άλλο, δεν είναι εντυπωσιακά καλύτερη η κάμερα του mate.

Σίγουρα συσκευαρα το mate και θα το τιμήσω κι εγώ, απλά λέω τη προσωπική μου γνώμη για τη δική σου περίπτωση.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως και η κάμερα του 7plus είναι υψηλού επιπέδου. Τώρα αν σε ενδιαφέρουν οι λεπτομέρειες στις διαφορές ίσως κάποιος που είχε 7 plus μπορεί να σε βοηθήσει, αλλά και πάλι πιστεύω πως, αν μη τι άλλο, δεν είναι εντυπωσιακά καλύτερη η κάμερα του mate.

Σίγουρα συσκευαρα το mate και θα το τιμήσω κι εγώ, απλά λέω τη προσωπική μου γνώμη για τη δική σου περίπτωση.

κι εγω ετσι ακριβως το σκεφτομαι , κινηταρα φαινεται , αλλα δε πιστευω να δω τρελη διαφορα απ το 7 plus , οποτε λεω να συγκραατηθω! ευχαριστω παντως!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα & καλή χρονιά. Είμαι στα πρόθυρα να το αγοράσω αλλά με προβληματίζουν τα προβλήματα που διαβάζω εδώ μέσα, παρακολουθώ καιρό τις συζητήσεις & βλέπω ότι παλαιότερα προβλήματα με αναβαθμίσεις φεύγουν & εμφανίζονται νέα προβλήματα. Πρώην κάτοχος s7, s6, note 4, 3, 2, 1, IPhone 4 & 3gs. Που θέλω να καταλήξω, με το s6 & το s7 δεν είχα κανένα απόλυτος πρόβλημα από την αρχή μέχρι & Που τα πούλησα. Η χρήση στην οποία κάνω είναι ως επί των πλείστων fb, hearth stone, Viber, e banking & γενικά Όχι τίποτα εξεζητημένο. Ερώτηση: αξίζει να δώσω τόσα λεφτά γνωρίζοντας ότι μπορεί να έχω προβλήματα σε εφαρμογές σημαντικές όπως το Viber?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

'Εφυγε και για μένα η παραγγελία. Πίσω στην δεύτερη αγαπημένη μου Huawei μετά από διάστημα 6 μηνών.

Το ερώτημα είναι πότε θα παραλάβουμε όλοι εμείς μιας και βλέπω ότι για παραλαβή από κατάστημα έχει μόνο στις Σέρρες άρα ένας θεός ξέρει πόσα κομμάτια (και από τα δύο κινητά της παραγγελίας) υπάρχουν στις αποθήκες τους...

Όσο για το φίλο που ρωτάει, υπάρχει και δυνατότητα 36 άτοκων δόσεων πριν την ολοκλήρωση της παραγγελίας. ;)

 

Αμφιταλαντευόμουν και γω (περίμενα να δω και το Honor view 10) ,αλλά σε αυτά τα χρήματα + το p9 lite, θεωρώ πως είναι must buy. Οπότε παρήγγειλα και γω το μαύρο που στις 20.00 η ώρα υπήρχε διαθέσιμο στην Αττική.

Αν η μπαταρία του είναι εξίσου καλή και με dual sim χρήση, θα το κρατήσω αρκετό καιρό.

Και γω επιστρέφω στην Huawei μετά από αρκετό καιρό (Honor 6) και είναι η πρώτη μου high end συσκευή που αγοράζω.

Για να δούμε.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

'Εφυγε και για μένα η παραγγελία. Πίσω στην δεύτερη αγαπημένη μου Huawei μετά από διάστημα 6 μηνών.

Το ερώτημα είναι πότε θα παραλάβουμε όλοι εμείς μιας και βλέπω ότι για παραλαβή από κατάστημα έχει μόνο στις Σέρρες άρα ένας θεός ξέρει πόσα κομμάτια (και από τα δύο κινητά της παραγγελίας) υπάρχουν στις αποθήκες τους...

Όσο για το φίλο που ρωτάει, υπάρχει και δυνατότητα 36 άτοκων δόσεων πριν την ολοκλήρωση της παραγγελίας. ;)

Λογικά Παρασκευή ή Σαββατο θα παραλάβεις με κουριερ απευθειας από κεντρικές αποθηκες.

Η τιμή δεν υπάρχει απλά.

Link to comment
Share on other sites

Αμφιταλαντευόμουν και γω (περίμενα να δω και το Honor view 10) ,αλλά σε αυτά τα χρήματα + το p9 lite, θεωρώ πως είναι must buy. Οπότε παρήγγειλα και γω το μαύρο που στις 20.00 η ώρα υπήρχε διαθέσιμο στην Αττική.

Αν η μπαταρία του είναι εξίσου καλή και με dual sim χρήση, θα το κρατήσω αρκετό καιρό.

Και γω επιστρέφω στην Huawei μετά από αρκετό καιρό (Honor 6) και είναι η πρώτη μου high end συσκευή που αγοράζω.

Για να δούμε.

Εγώ δεν είχα τι να περιμένω πια. Όλα κάπου θα χάνανε. Είτε σε μπαταρία (πρώτος και κύριος λόγος αγοράς) είτε σε κάμερα, είτε σε smoothness αλλά και εδώ αναγκάζομαι να κάνω μια μεγάλη υποχώρηση στο jack παρόλο που έχω μάθει να ζω με το SBH52, είναι κάποιες στιγμές που μπορεί να το χρειαστω. Έτσι, βέβαια, έμαθα να ζω και χωρίς SD ενώ ήταν κάποτε deal breaker για μένα.

Όντως το Honor 10 το είχα στο πίσω μέρος του μυαλού μου αλλά ήξερα ότι μάλλον θα ξενερωνα με το πλήκτρο μπροστά. Το ίδιο, μάλιστα, σκέφτηκα και για το απλό Mate 10 το οποίο θεωρώ πιο πλήρες πακέτο για μένα (κυρίως και λογω ratio) αλλά το κουμπί μπροστά δεν χωνεύεται.

Στις 8 είχε διαθέσιμα κομμάτια, στις 11 μόνο Σέρρες.

Λογικά Παρασκευή ή Σαββατο θα παραλάβεις με κουριερ απευθειας από κεντρικές αποθηκες.

Η τιμή δεν υπάρχει απλά.

Μακάρι φίλε Πάνο. Αν και δεν νομίζω να κάνει παραδόσεις Σαββατο ο Κωτσο.

Αλλά ναι, για την τιμή αυτή αν θέλω να θεωρώ τον εαυτό μου σοβαρό χρήστη, δεν θα μπορούσα να μην το πάρω! Χεχε.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα τι να περιμένω πια. Όλα κάπου θα χάνανε. Είτε σε μπαταρία (πρώτος και κύριος λόγος αγοράς) είτε σε κάμερα, είτε σε smoothness αλλά και εδώ αναγκάζομαι να κάνω μια μεγάλη υποχώρηση στο jack παρόλο που έχω μάθει να ζω με το SBH52, είναι κάποιες στιγμές που μπορεί να το χρειαστω. Έτσι, βέβαια, έμαθα να ζω και χωρίς SD ενώ ήταν κάποτε deal breaker για μένα.

Όντως το Honor 10 το είχα στο πίσω μέρος του μυαλού μου αλλά ήξερα ότι μάλλον θα ξενερωνα με το πλήκτρο μπροστά. Το ίδιο, μάλιστα, σκέφτηκα και για το απλό Mate 10 το οποίο θεωρώ πιο πλήρες πακέτο για μένα (κυρίως και λογω ratio) αλλά το κουμπί μπροστά δεν χωνεύεται.

Στις 8 είχε διαθέσιμα κομμάτια, στις 11 μόνο Σέρρες.Μακάρι φίλε Πάνο. Αν και δεν νομίζω να κάνει παραδόσεις Σαββατο ο Κωτσο.

Αλλά ναι, για την τιμή αυτή αν θέλω να θεωρώ τον εαυτό μου σοβαρό χρήστη, δεν θα μπορούσα να μην το πάρω! Χεχε.

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοπ οιώντας Tapatalk

Αν θυμάμαι καλά με ACS παραδίδει οπότε ζήτα tracking number αν δεν στο στειλουν απο μονοι τους.

 

Το κινητό είναι κατά την γνώμη μου μαζί με το Note 8, στις top 2 συσκευές android σήμερα. Αλλού υπερτερει το ένα και αλλού το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ τιμη για οσους προλαβαν. Πουλας και ενα 150αρι το p9 και με 500 εχεις κινηταρα. Κι αναλογα τι κινητο ειχες πριν και ποσο πιανει στις αγγελιες, με μηδενικα σχεδον εξοδα το αποκτας.

 

Πρεπειι να τελιεωσε ηδη γιατι δε βγαζει πλεον επιλογη για παζαρι

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

και είχα φτάσει μέχρι εκεί που βάζουμε διεύθυνση και μετά δεν συνέχιζε. πολύ κρίμα. ελπίζω να το ξαναβγάλει σε αυτή την τιμή ή έστω κάποιος άλλος ανταγωνιστής με δώρο και το p9 lite
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος κ γω εδώ κ 4 μέρες! Πρώτες εντυπώσεις άκρως θετικές αν κ προσπαθώ να συνηθίσω το emui (μάλλον θα παίξει nova)! Οι selfies λίγο περίεργες σε χρώματα αλλά οκ ακόμα το ψάχνω το εργαλείο. Ελπίζω η συνέχεια να είναι το ίδιο θετική κ να μη με κάνει να μετανιώσω που δεν πήγα στο 5τ που ήμουν στο τσακ. Ερώτηση, έχει κανείς πρόβλημα με την εφαρμογή του skroutz; με το που την ανοίγω κλείνει αμέσως.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος κ γω εδώ κ 4 μέρες! Πρώτες εντυπώσεις άκρως θετικές αν κ προσπαθώ να συνηθίσω το emui (μάλλον θα παίξει nova)! Οι selfies λίγο περίεργες σε χρώματα αλλά οκ ακόμα το ψάχνω το εργαλείο. Ελπίζω η συνέχεια να είναι το ίδιο θετική κ να μη με κάνει να μετανιώσω που δεν πήγα στο 5τ που ήμουν στο τσακ. Ερώτηση, έχει κανείς πρόβλημα με την εφαρμογή του skroutz; με το που την ανοίγω κλείνει αμέσως.
Εμένα μια χαρά δουλεύει η εφαρμογή από την πρώτη μέρα, κανένα θέμα...
Link to comment
Share on other sites

οι ενδιαφερομενοι τρεχτε στο site του Κοτσοβολου. Με παζαρι κατεβαινει στα 663,62ευρω ΜΑΖΙ με το P9 Lite 2017!

Μόνο το μαυρο σε αυτη την τιμη!

 

Καλη Χρονια σε ολους

Πρόλαβα & το παρήγγειλα. Πρέπει να σου ανάψουν μια λαμπάδα όσοι πρόλαβαν εδώ μέσα & το χτύπησαν. Thanks!

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά... Η Huawei τους πήρε τα σωβρακα τις γιορτές! Εγώ το πήρα από Γερμανό με την επιστροφή... Και δεν φεύγω από Huawei... Σέβεται τον πελάτη! Τέλος!

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος κ γω εδώ κ 4 μέρες! Πρώτες εντυπώσεις άκρως θετικές αν κ προσπαθώ να συνηθίσω το emui (μάλλον θα παίξει nova)! Οι selfies λίγο περίεργες σε χρώματα αλλά οκ ακόμα το ψάχνω το εργαλείο. Ελπίζω η συνέχεια να είναι το ίδιο θετική κ να μη με κάνει να μετανιώσω που δεν πήγα στο 5τ που ήμουν στο τσακ. Ερώτηση, έχει κανείς πρόβλημα με την εφαρμογή του skroutz; με το που την ανοίγω κλείνει αμέσως.

 

Εμένα μου κόλλαγε όταν τη πρωτοανοιξα. Ίσως φταίει που πέρασα τις εφαρμογές από άλλο κινητό με το clone Phone. Κάνε uninstall και install. Εμένα έφτιαξε έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους θα ηθελα να βοηθησω λιγο σε φιλους που ειναι αναποφασιστοι στον τομεα της φωτογραφιας....ανεβασα χτες καποια δειγματα στην τοποθεσια της Ραφηνας....

https://www.flickr.com/photos/132523185@N08/albums

Link to comment
Share on other sites

'Εφυγε και για μένα η παραγγελία. Πίσω στην δεύτερη αγαπημένη μου Huawei μετά από διάστημα 6 μηνών.

Το ερώτημα είναι πότε θα παραλάβουμε όλοι εμείς μιας και βλέπω ότι για παραλαβή από κατάστημα έχει μόνο στις Σέρρες άρα ένας θεός ξέρει πόσα κομμάτια (και από τα δύο κινητά της παραγγελίας) υπάρχουν στις αποθήκες τους...

Όσο για το φίλο που ρωτάει, υπάρχει και δυνατότητα 36 άτοκων δόσεων πριν την ολοκλήρωση της παραγγελίας. ;)

 

Σε έφτιαξε ο Κωτσόβολος με πρωτοχρονιατικη προσφορά μποναμάς μεγατόνων :lol:

Εξαιρετική προσφορά,πιστεύω θα σε καλύψει η συσκευή.

 

Tempting θα έλεγα και για εμένα αλλά δεν θέλω ξανά Huawei:p

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να γραψω και γω τις εντυπωσεις μετα απο μια βδομαδα κατοχης. Εχω παρει το grey χρωμα το οποιο μου αρεσει παρα πολυ. Το κρατημα ειναι απιστευτο που εχει σε σχεση με το μεγεθος της οθονης. Ποιοτητα κατασκευης τουμπανη. Οθονη για μενα αψογη ,κ δειχνει οτι δεν ειναι πανελ δευτερης γενιας sammy που εδινε σε αλλα κινητα.

 

Τωρα στη χρηση το βλεπετε και σεις ,ειναι πυροβολο απλα. Τα ανοιγει ολα ακαριαια και αλαγκαριστο οτι κ να κανεις. Μου θυμισε λειτουργια ios , σε οτι διεργασια κ να κανεις εχει τετοιο smoothness ,δεν υπαρχει απλα! Σημα ,wifi ποιοτητα συνομιλιας καταπληκτικο . Καμερα εγω βιντεο δεν τραβαω οποτε δεν δοκιμασα. Φωτογραφιες παντως απο το s8 που ειχα ,τραβαει καλυτερα. Το πορτραιτο δε ,φανταστικο. Εχει τρομερη ευκρινεια ,μαλιστα σε ενα τραπεζι σπιτι για ρεβεγιον, φιλος ειχε το iphone X. Απλα δεν πιστευε οτι εχει τετοια ευκρινεια ,κινητο 500 ευρω πιο φτηνο σχεδον.

 

Τωρα για αυτονομια , τα λογια ειναι περιττα. Μου θυμισε redmi note 4x που δεν τελειωνε απλα η μπαταρια. Βγαζω περιπου 6 ωρο μικτη χρηση σε διαστημα 2 ημερων σχεδον. Με εχει αφησει με το στομα ανοιχτο το κινητο

 

 

 

ναι η αληθεια ειναι πως ετσι ειναι. Απλα θα αλλαζα αν ηξερα πως σε θεμα καμερας και μπαταριας θα εχω μεγαλη βελτιωση. κυριως στην καμερα δηλαδη γιατι και με το μηλο βγαζω ανετα τη μερα..

 

Eιχα 7 Plus, οκ εχει δυνατη καμερα αλλα σε καμια περιπτωση δεν φτανει το mate 10 pro. Μπαταρια εχει ακομα καλυτερη το huawei. Το θεμα ειναι σαν λειτουργικο τι σε βολευει. Σαν οψη παντως το emui ταιριαζει με το ios καπως.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...