Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχει κανείς με Cosmote να δει αν υποστηρίζει wifi calling; Στο site της Cosmote δεν το βλέπω μεν, αλλά είπα να δοκιμάσω.
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω ότι το κινητό ρίχνει τη φωτεινότητα σε διάφορες εφαρμογές χωρίς λόγο. Αυτό το έκανε και το mate 9 Pro. Οι κάτοχοι το έχετε παρατηρήσει;

 

ρίχνει τη φωτεινότητα παιδιά σε ορισμένες εφαρμογές από μόνο του είναι επιβεβαιωμένο. Από ότι φαίνεται είναι bug του emui το οποίο είχε και το mate 9 pro. Παράξενο πάντως πως και η huawei δεν το έλυσε τόσο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

ρίχνει τη φωτεινότητα παιδιά σε ορισμένες εφαρμογές από μόνο του είναι επιβεβαιωμένο. Από ότι φαίνεται είναι bug του emui το οποίο είχε και το mate 9 pro. Παράξενο πάντως πως και η huawei δεν το έλυσε τόσο καιρό.
Και το p7 και το p8 και το p9 και το p10 και το p10 plus και το p9 light και το p10 light και το Mate 8 και το Mate 9

Κλίνει μόνο αν βγάλεις από παντού τελείως οτιδιοτε έχει σχέση με power saving

Link to comment
Share on other sites

Και το p7 και το p8 και το p9 και το p10 και το p10 plus και το p9 light και το p10 light και το Mate 8 και το Mate 9

Κλίνει μόνο αν βγάλεις από παντού τελείως οτιδιοτε έχει σχέση με power saving

 

δεν έχει να κάνει με το power saving. στο μη αυτόματο το έχω και χωρίς καμία εξοικονόμηση ενέργειας και πάλι τη ρίχνει.

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει να κάνει με το power saving. στο μη αυτόματο το έχω και χωρίς καμία εξοικονόμηση ενέργειας και πάλι τη ρίχνει.
Στο δικό μου δεν το κάνει απλά δεν θυμάμαι τι έχω κάνει

Σε ποια app ακριβώς σας κάνει (μην πείτε Chrome βαριέμαι να το κατεβάσω το αφαιρέσα με root)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παρατηρήσει και εγώ στο p10

Καλημέρα σε όλους, μια ερώτηση, είναι dual speaker?

Ειναι στη λογικη του Mate 9 δηλαδη ενα ηχειο κατω και το πανω ειναι στο μικροφωνο.

Δεν είναι dual setup δηλαδή.

 

Αλλα παραμένει ποιοτικά και ένταση και ποιότητα

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε φωτογραφιες σε παιδια εν κινηση πως τα παει? Ειδικα σε εσωτερικο χωρο καταφερνει να βγαλει χωρις blur ? Ειμαι μεταξυ αυτου και του Note 8 , και ξερω οτι το νοτε βγαζει αστραπιαια φωτογραφιες, το mate εχει αρκετο shutter lag? Σε γενικες γραμμες προτιμω το huawei αλλα η φωτογραφιση της κορης μου ειναι πολυ σημαντικη, και δεν καθεται ποτε ακουνητη ..... :)
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δεν το κάνει απλά δεν θυμάμαι τι έχω κάνει

Σε ποια app ακριβώς σας κάνει (μην πείτε Chrome βαριέμαι να το κατεβάσω το αφαιρέσα με root)

 

https://forums.androidcentral.com/huawei-mate-10-mate-10-pro/850336-mate-10-pro-screen-brightness-changes-when-opening-some-apps.html

Link to comment
Share on other sites

Σε φωτογραφιες σε παιδια εν κινηση πως τα παει? Ειδικα σε εσωτερικο χωρο καταφερνει να βγαλει χωρις blur ? Ειμαι μεταξυ αυτου και του Note 8 , και ξερω οτι το νοτε βγαζει αστραπιαια φωτογραφιες, το mate εχει αρκετο shutter lag? Σε γενικες γραμμες προτιμω το huawei αλλα η φωτογραφιση της κορης μου ειναι πολυ σημαντικη, και δεν καθεται ποτε ακουνητη ..... :)

 

Μεσα απο το αμαξι

 

Η ανωτερω φωτο με περιπου 80Κm, βραδυ και χωρις καμια σταθεροποιηση του κινητου καπου κρατωντας το με το ενα χερι.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Να μη βγαζεις φωτογραφιες οταν οδηγας

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε φωτογραφιες σε παιδια εν κινηση πως τα παει? Ειδικα σε εσωτερικο χωρο καταφερνει να βγαλει χωρις blur ? Ειμαι μεταξυ αυτου και του Note 8 , και ξερω οτι το νοτε βγαζει αστραπιαια φωτογραφιες, το mate εχει αρκετο shutter lag? Σε γενικες γραμμες προτιμω το huawei αλλα η φωτογραφιση της κορης μου ειναι πολυ σημαντικη, και δεν καθεται ποτε ακουνητη ..... :)
Υπάρχει επιλογή στην κάμερα για κινουμενα θέματα με πολύ καλό αποτέλεσμα.......
Link to comment
Share on other sites

Να μη βγαζεις φωτογραφιες οταν οδηγας

 

Δεν θα διαφωνησω μαζι σου για κανεναν λογο.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κ εγώ σήμερα σε Titanium Gray! Πολύ όμορφο κινητό το δίχως άλλο και πολύ γρήγορο! Υπάρχει άλλο πληκτρολόγιο εκτός από το SwiftKey? Πάντα στις συσκευές που έπαιρνα το άλλαζα με το Google πληκτρολόγιο αλλά εδώ δεν το βρίσκω! Καμία ιδέα;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα αργησει λογικα η ΟΤΑ Β126 για το L29C432...

Στο FunkyHuawei υπαρχει ειδη και η BLA-L29 8.0.0.127(C432)...

 

https://www.youtube.com/watch?v=b96A4L9tOAc

 

gffrsad.jpg

 

FRWF.jpg

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά εχω θέμα με την εφαρμογή ibank δεν συνδέεται με το δαχτυλικο αποτύπωμα δεν ξέρω τι φταίει τα εχω δοκιμάσει ολα αλλα δεν κανει login στην εφαρμογη με τίποτα, μου γραφει επιτυχές αποτύπωμα και μενει κολλημένο στο να φορτωνει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν θα αργησει λογικη η Β126 για το L29C432...

Στο FunkyHuawei υπαρχει ειδη και η BLA-L29 8.0.0.127(C432)...

 

https://www.youtube.com/watch?v=b96A4L9tOAc

 

gffrsad.jpg

 

FRWF.jpg

 

Johnx2 ξέρουμε τι βελτιώνει;

Link to comment
Share on other sites

Απο Google Translate η μεταφραση...

 

BLA-L29 8.0.0.126(C432)

ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΕΣ

Έχει προστεθεί μια προσέγγιση 6x, η οποία επιτρέπει την λήψη πιο ευκρινών φωτογραφιών από μεγαλύτερη απόσταση. Έχετε προσθέσει ειδοποιήσεις στη γραμμή κατάστασης όταν απαιτείται επαλήθευση για το δημόσιο δίκτυο WiFi

 

ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ

Η οπτικοποίηση των στοιχείων στη γραμμή κατάστασης έχει βελτιστοποιηθεί, γεγονός που μας επιτρέπει να προσαρμόζουμε τις ειδοποιήσεις με πιο ξεκάθαρο τρόπο. Έχουν διαγραφεί περιττές. Οι τελευταίες παράμετροι έχουν ενσωματωθεί για να επιτύχουν μια καλύτερη εμπειρία δικτύου. Η ασφάλεια της συσκευής έχει βελτιωθεί μέσω των ενημερωμένων εκδόσεων ασφαλείας Google.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν το κινητό ή αν ξέρει κάποιος άλλος να μου πει όταν είναι κλειστή η οθόνη και έχουμε ξεκλείδωμα με αποτύπωμα αν απλά ακουμπήσεις το δάκτυλο ξεκλειδώνει ή πρέπει να ανοίξεις πρώτα την οθόνη και μετά ξεκλειδώνει;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν το κινητό ή αν ξέρει κάποιος άλλος να μου πει όταν είναι κλειστή η οθόνη και έχουμε ξεκλείδωμα με αποτύπωμα αν απλά ακουμπήσεις το δάκτυλο ξεκλειδώνει ή πρέπει να ανοίξεις πρώτα την οθόνη και μετά ξεκλειδώνει;
Ξεκλειδώνει με κλειστή οθόνη απευθείας.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγάλει κανένας άκρη για ποιο λόγο δεν λειτουργεί το winbank wallet?
όχι και είναι εκνευριστικό. και σε εσένα οι υπηρεσίες Google ανοίγουν από επάνω και κολλάνε όλα μετά?

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όχι και είναι εκνευριστικό. και σε εσένα οι υπηρεσίες Google ανοίγουν από επάνω και κολλάνε όλα μετά?

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, ακριβώς αυτό κάνει. Πρέπει να ανοίξω την λίστα των εφαρμογών και να το κλείσω έτσι για να φύγει από εκεί.

 

Άλλο bug...

 

Αν βλέπετε βίντεο στο youtube και έρθει μήνυμα στο messenger, λογικά θα κλειδώσει και θα κολλήσει. Μόνο με επανεκκίνηση θα στρώσει. Bug που ευτυχώς λύθηκε στο πρώτο update που παίρνει το κινητό, οπότε υπομονή μέχρι να έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Χτύπησα και την official book case σε σκούρο μπλε χρωμα από Amazon ήδη έχει αποσταλεί λογικά εντός 8-10 ημερών θα την παραλάβω.

 

Στα 15 ευρώ άξιζε σαφώς.

 

https://www.amazon.de/dp/B075Z8XVQ7/ref=pe_3044161_189395811_TE_3p_dp_1

 

b4ab576c631fbc1328b618ac7f40aa62.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Χτύπησα και την official book case σε σκούρο μπλε χρωμα από Amazon ήδη έχει αποσταλεί λογικά εντός 8-10 ημερών θα την παραλάβω.

 

Στα 15 ευρώ άξιζε σαφώς.

 

https://www.amazon.de/dp/B075Z8XVQ7/ref=pe_3044161_189395811_TE_3p_dp_1

 

b4ab576c631fbc1328b618ac7f40aa62.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Does not ship to Greece μου βγάζει εμένα, πώς το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...